Меню Закрити

Як отримати робочу візу в Ізраїль

Держава Ізраїль надає іноземним громадянам, в тому числі українцям, можливість здійснювати трудову діяльність на його території. Відповідно до встановленого законодавством порядку, для працевлаштування потрібна робоча віза в Ізраїль, яка видається консульством в Україні. Для того щоб отримати дозвільний документ, необхідно знайти роботу в ізраїльській компанії, отримати запрошення, підготувати папери та подати на розгляд.

Як отримати робочу візу в Ізраїль

Що собою являє віза з метою працевлаштування

Робоча віза являє собою дозвільний документ, який дає право на в’їзд і тимчасове перебування на території відповідної країни з певною метою (офіційно влаштуватися на роботу). Даний тип віз вважається не імміграційним.

Дозвільний документ видається консульствами країни за кордоном на обмежений час.

віза з метою працевлаштування в Ізраїлі

Підставою для оформлення візи є видане Управлінням у справах населення та імміграції МВС Ізраїлю (Управління PIBA) дозвіл на роботу, яке надається за запитом ліцензованих роботодавців або кадрових агентств.

Процедура отримання

Українцям, які планують працювати в ізраїльської компанії, необхідно послідовно зробити все, що потрібно, щоб виїхати в Ізраїль на роботу.

Перш за все потрібно знайти вакансії, які пропонують для українських громадян ізраїльські роботодавці. Список ліцензованих кадрових агентств, які займаються наймом іноземних робітників, можна знайти на сайті Управління PIBA.

Укладення попереднього трудового договору – наступний етап.

Щоб громадянин України самостійно зміг зробити робочу візу в Ізраїль, роботодавець повинен в Управлінні у справах населення та імміграції МВС отримати дозвіл на роботу іноземця. Після оформлення дозволу можна подавати заяву на видачу візи В1 в дипломатичне представництво за місцем проживання заявника.

Необхідні папери

Інформацію про те, які документи потрібні для роботи в Ізраїлі та оформлення робочої візи, можна знайти на офіційному сайті Посольства Ізраїлю в Україні. До переліку входять:

 • заява-анкета та форма №1;
 • довідка, що підтверджує відсутність судимості;
 • медична довідка, в якій повинні бути результати аналізів крові на гепатит, ВІЛ-інфекцію, флюорографія легенів на предмет туберкульозу;
 • 2 кольорові фотографії на білому фоні (розмір 50×50мм, розмір особи − 70 %);
 • свідоцтво про народження;
 • закордонний паспорт (термін дії документа на момент в’їзду в країну повинен бути не менш двох років);
 • декларація про взяття відбитків пальців;
 • дозвіл на роботу, виданий ізраїльським МВС;
 • квитанція про сплату держмита.

Довідки та свідоцтво повинні бути засвідчені апостилем.

виїхати в Ізраїль на роботу

При розгляді заяви на отримання робочої візи в Ізраїль консул може вимагати додаткові паперу:

 • трудовий договір, укладений з роботодавцем;
 • бронь авіаквитків;
 • підтвердження наявності місця проживання;
 • медичну страховку на час перебування в країні;
 • документ, що підтверджує отримання професійної освіти.

Який документ оформляє ізраїльський роботодавець

Питання, як отримати робочу візу в Ізраїль, потрібно вирішувати з пошуку роботодавця: приймати на роботу іноземців мають право тільки володарі ліцензії Управління у справах населення та імміграції Міністерства внутрішніх справ на наймання іноземних робітників.

Ліцензований роботодавець повинен подати заявку і надати необхідні папери в Міністерство внутрішніх справ. Знадобиться інформація про компанії (контакти, чисельність працівників, звіт про фінансовий стан), обґрунтування необхідності найму іноземця, диплом про освіту (перекладений на іврит і нотаріально засвідчений), резюме та копія закордонного паспорта іноземного кандидата.

Після схвалення заявки Управлінням у справах населення та імміграції МВС видається дозвіл на роботу в Ізраїлі для українців. Потім здійснюється оформлення робочої візи в ізраїльському консульстві: вона видається після співбесіди із заявником та надання їм необхідного пакету паперів.

Куди звертатися

Ізраїльські дипломатичні представництва в Україні приймають відвідувачів виключно за попереднім записом. Якщо виникає питання, де оформити робочу візу в Ізраїль у Києві, то потрібно звертатися до консульського відділу Посольства, розташованого за адресою бульвар Лесі Українки, 34.

Проконсультуватися про те, як отримати дозвіл на роботу в Ізраїлі для українців, і отримати допомогу можна в Єврейському агентстві “Сохнут”. Представництва організації працюють у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі. Куратори “Сохнут” нададуть актуальну інформацію про те, як потрапити в Ізраїль на роботу, допоможуть зв’язатися з консулом.

Вартість та строки

Віза має максимальний термін дії один рік. Навіть коли дозвіл на роботу діє протягом більш тривалого періоду, видаються робочі візи для громадян України в Ізраїль не більше ніж на 12 місяців з правом продовження до 5 років.

Іноземець не має право перебувати у країні після закінчення строку дії візи, необхідно негайно покинути країну. Порушення законодавства загрожує арештом і депортацією.

Порадитись щодо того, як отримати робочу візу, перебуваючи в Ізраїлі, можна з роботодавцем.

Як правило, віза оформляється в країні громадянства. Для того щоб продовжити термін її дії, потрібно звернутися в одне з місцевих відділень Управління у справах населення та імміграції Міністерства закордонних справ.

На офіційному сайті ізраїльського дипломатичного представництва можна дізнатися, скільки коштує робоча віза в Ізраїль для українців. Консульський збір справляється за обробку документів, коли подається заява на оформлення. Якщо з якихось причин у візі буде відмовлено, гроші поверненню не підлягають. Ціна на послуги консульського відділу – 46 доларів.

Ізраїльський роботодавець при оформленні дозволу на наймання іноземця оплачує послуги Управління у справах населення та імміграції. Загальна вартість робочої візи в Ізраїль збільшується за рахунок цієї суми, яка дорівнює 1190 шекелів (приблизно 350 $).

Процес розгляду паперів в ізраїльському посольстві займає 5 робочих днів. Оскільки при оформленні документа дозвільного відправляється спеціальний запит у МВС Держави Ізраїль, розгляд може затягнутися.

Якщо отримано відмову

Існує висока ймовірність того, що робоча віза B1 в Ізраїль не буде видана. Найбільш поширені причини відмови:

 • наявність судимості;
 • порушення правил перебування в країні;
 • нелегальна робота;
 • наявність проблем з законом;
 • надання неправдивої інформації про себе;
 • відсутність у роботодавця ліцензії на працевлаштування іноземців.

Ізраїльське консульство має право відмовити в усній формі без пояснення причин.

Можна спробувати подати апеляцію на рішення посольства, проте заявнику, який знаходиться за межами Ізраїлю, навряд чи варто розраховувати на позитивний результат.

При повторній подачі документів шанси на те, що трудова віза в Ізраїль буде отримана, зведені до нуля.

Бувають ситуації, коли заявник довгий час не з’являється в консульстві у зв’язку з очікуванням рішення з Управління у справах населення та імміграції МВС країни, і консульство відмовляє у видачі візи. У цьому випадку буде потрібно повторна перевірка в ізраїльському МВС, яка займає близько 3-4 тижнів.

Як підсумок

Право поїхати в Ізраїль на роботу мають іноземці, які отримали робочу візу. У процесі її оформлення беруть участь роботодавець і здобувач. Висновок попереднього трудового договору, отримання дозволу на роботу в ізраїльському МВС, подання заяви до ізраїльського дипломатичного представництва – основні етапи оформлення.

Важливо знати, що видається і продовжується робоча віза в Ізраїль для українців тільки в Управлінні PIBA. Варто остерігатися людей, які пропонують виготовити фальшиві візи або обіцяють роботу на період після закінчення терміну дії документа.

Робоча віза в Ізраїль: Відео

Статті по темі