Меню Закрити

SPA-курорти Іспанії

Культура прийняття омолоджуючих і оздоровчих процедур на Середземноморському узбережжі була щеплена з приходом на цю територію стародавніх римлян. Перші терми (римські лазні) з’явилися тут в I столітті до нашої ери. Їх наявністю могли похвалитися не лише приватні будинки, а навіть форти. У 2024 році SPA в Іспанії – це справжнє цілюще мистецтво, яке успішно розвивається у всіх прибережних зонах країни, пропонуючи своїм клієнтам найрізноманітніші послуги та їх комплекси.

СПА в Іспанії

Що собою являє SPA-сфера в Іспанії

Сьогодні на території країни офіційно зареєстровано близько 2000 термальних джерел. Розташовані вони в самих різних регіонах: в горах, на узбережжі, в лісах. Вже в XIX столітті про цілющі властивості місцевих вод знали у всіх куточках планети. Вважалося, що тут можна вилікувати будь-яку хворобу і на довгі роки запастися корисними речовинами та мінералами.

У минулому столітті влади країни провели реконструкцію всіх курортів, оновили будівлі всіх бальнеолікарня. Тому, приїхавши в одну з іспанських здравниць, ви побачите вишукану архітектурну форму, наповнену ультрасучасним змістом.

На сьогодні близько 120 місцевих курортів вже встигли придбати світову популярність. Наприклад, знаменитий готель Hesperia La Toja (5*) розташований в Галісії, який нещодавно відзначив своє 100-річчя. У 2005 році він був повністю реконструйований, і сьогодні пропонує своїм гостям послуги грязелікування в поєднанні з водними процедурами на найвищому рівні.

СПА сфера в Іспанії

Оздоровчі центри активно використовують програми таласотерапії, лікування за яким засноване на поєднанні наступних компонентів:

 • вода з підземних джерел;
 • морська вода;
 • бруду;
 • сіль;
 • водорості;
 • чисте повітря.

Частота, інтенсивність і ритм цих терапевтичних методик визначається лікарем індивідуально для кожного гостя.

Що таке ANET

Організація ANET (Asociación Nacional de Estaciones Termales – Національний Союз термальних курортів) існує в Іспанії вже більше століття. Одне з його завдань – визначення статусу того чи іншого оздоровчого центру, яка претендує на право називатися spa-курортом.

Після проведення ретельної оцінки компетентні експерти присвоюють оздоровниці відповідну категорію:

 • велнес;
 • спа;
 • термальний курорт;
 • талассоцентр.

Організація була заснована в кінці XIX століття. Сьогодні вона виконує функцію регулятора у сфері надання оздоровчих і омолоджуючих процедур.

Термальні та бальнеологічні курорти країни

Термальний курорт в Іспанії можна легко визначити за назвою міста, в якому він розташований. Ще за часів римлян такі населені пункти отримували назву Кальдес (від Aquae Calidae – «гаряча вода»).

Термальні курорти Іспанії

Найдавніший місто-курорт країни розташований в Барселоні та має назву Кальдес де Монтбуі. Загалом тут налічується близько 128 термальних джерел, на яких побудовані сучасні центри. Їх кількість становить приблизно 49 % від загальної кількості туристичних готелів країни. Крім того, в цьому регіоні функціонує 31 лікарня таласотерапії та приблизно 100 spa-готелів.

Місцева еліта і світові селебрітіс воліють відпочивати в готелях Пантикоса і Ла Гаррігі. До речі, останню давно вже облюбувала іспанська королівська родина. Окремої уваги заслуговує місцевий курорт Арчена, який так і залишився б звичайним іспанським поселенням, якби не «чарівна» вода.

Курорти з термальними джерелами розташувалися наступним чином:

 • центральна частина Каталонії – 6 центрів;
 • Коста-Брава – 3;
 • Коста-Дорада – 2;
 • Коста-дель-Маресме – 3;
 • Піренейський регіон – 2.

Крім того, Іспанія знаходиться на четвертому місці у світовому рейтингу щодо вживання мінеральних вод. Особливо багатою на мінеральні джерела регіоном є Валенсія. Тут їх налічується близько 120, кожен з яких славиться своїми цілющими властивостями.

Весь спектр оздоровчого туризму охоплюють 28 здравниць:

 • Аліканте – 16 центрів;
 • Кастельон – 5;
 • Валенсія – 7.

Всі вони дозволяють проводити лікування захворювань дихальної системи, опорно-рухового апарату та органів травного тракту. Величезний попит на тутешніх курортах спостерігається на косметологічні процедури.

Бальнеологічні курорти Іспанії

Сила термальних вод показана пацієнтам, які мають:

 • захворювання суглобів;
 • шкірні хвороби;
 • ревматизм.

Поїздка на термальний курорт також стане відмінним рішенням для людей, схильних до частих стресів або недавно пережили складний період в житті.

Окремої уваги заслуговує balneario, що в розумінні місцевого населення означає оздоровчий заклад з можливістю розміщення гостей на своїй території, чимось віддалено нагадує наші санаторії.

Однак слід мати на увазі, що далеко не всі бальнеологічні центри в цій країні мають власними готелями. Тим не менше десь неподалік завжди знайдеться невеликий готель або готельний комплекс. Водночас, один центр може мати у своєму розпорядженні кілька готелів різної категорії. Наприклад, Archena 4/3/2*, який знаходиться в Мурсії, повідомляє своїм гостям, що розміщення можливе в готелях 2, 3 і 4 зірки.

Вибираємо SPA-курорт

Щороку місцеві здравниці приймають тисячі туристів, які приїжджають сюди, щоб не тільки відпочити в країні з приємним кліматом, але і поправити своє здоров’я, позбавитися від хронічної втоми та депресії, поліпшити свій зовнішній вигляд. Вибір відповідного курорту повинен бути обумовлений трьома факторами:

 • характер захворювання або стан, який необхідно змінити в кращу сторону;
 • регіон, в якому розташовані відповідні центри;
 • цінова політика.

Курорт Ла Гарріга

Розташований в околицях Барселони (35 км) і займає територію від Жирони до Таррагони. Саме тут був виявлений тектонічний розлом, який знаходиться на великій глибині в земній корі. З нього добре нагріта вода піднімається на поверхню під високим тиском, насичуючись по шляху свого проходження мінералами з гірських порід.

Характеристика вод:

 • термальні (56 градусів);
 • містять кремній, літій, фтор;
 • хлоридно-натрієві.

Благотворний вплив кремнію на шкіру вже давно використовується у виробництві косметологічної продукції. Саме з цієї причини великим попитом у місцевих здравницях користуються численні антистресові програми та комплекси краси. Лікувальна сила вод також використовується при болях в суглобах.

Ла Гарріга відомий ще з часів правління римлян. Його відродження почалося в далекому XV столітті. Сьогодні сюди любить приїжджати король Іспанії.

Самим знаменитим готелем тут вважається Termes de La Garriga, побудований ще в 1874 році. Його кардинальна реконструкція була проведена у 2004 році. Готель має у своєму розпорядженні власне джерело, яке приховане від очей гуляючих туристів в тіні парків і квітів.

Курорт Ла Ґарріґа

Після відвідування терми гостям пропонуються різноманітні процедури:

 • стоунтерапія;
 • душі Шарко і Віші;
 • вакуумний і ароматичний масаж;
 • розслаблюючі ванни;
 • косметологічний догляд. Наприклад, маска з золота, яку вам завдадуть на обличчя, обійдеться в 139 євро.

Даний курорт, проте, не рекомендується тим, хто страждає гіпертонією та епілепсію.

Ще одне місце, яке краще імениті гості – старовинний Gran Hotel Balneario Blancafort 4*. Рік відкриття – 1840. Тут успішно допомагають позбутися депресії, безсоння, дерматитів, мігрені, хвороб нирок і шлунка. Фахівці центру можуть розробити індивідуальну програму щодо нормалізації ваги.

Особливості Кальдес-де-Монтбуи

Якщо вас цікавлять Барселона спа-готелі, варто звернути увагу на ще одне унікальне місце у цьому регіоні – Кальдес-де-Монтбуи. Цей найстаріший каталонський курорт був заснований римськими легіонерами, хоча ще задовго до їх приходу місцеві води використовувалися іберами, що проживали тут раніше.

В період римських завоювань на цьому місці не було жодного поселення. Військова еліта просто приїжджала сюди, щоб відпочити, розслабитися, зайнятися спортом і полікуватися. Знамениті римські терми зберегли свій первозданний вигляд, представляючи тим самим ще й неабияку архітектурну цінність. Так, наприклад, будівництво басейну – кальдарія відносять до I століття до нашої ери.

Розквіт водолікування, який припав на XIX-XX ст., приніс Монтбуи загальне визнання в Європі. Сьогодні тут функціонує 4 готелю.

Гіпертермальні хлоридно-натрієві води з тутешнього джерела, збагачені фтором, славляться своїми цілющими властивостями та успішно використовуються для:

 • лікування респіраторних захворювань;
 • зволоження і живлення шкіри;
 • лікування ревматизму.

Температура води становить 73-78 градусів за Цельсієм. Завдяки цьому джерело є найгарячішим на іспанській території та другим за цим показником у Європі.

Вода ллється з пащі кам’яного лева, встановленого у фонтані Font de Leo. Він був споруджений у XVI столітті й до цього часу зберіг свій первісний вигляд.

Особливості Кальдес де Монтбуи

Громадського басейну в місті немає, зате кожен готель має в розпорядженні своїми власними ваннами. Визначною пам’яткою міста вважається пральня, вода для прання в якій теж використовується з джерела.

Найбільш відомими готелями в цій місцевості є:

 • Balneari Termes Victoria;
 • Balneari Vila de Caldes;
 • Balneari Broquetas.

Тут гостям пропонують програми з лікування респіраторних захворювань і численні косметологічні процедури омолоджуючого дії.

Лікарні Коста-Брава

Найбільшою перевагою санаторіїв, розташованих на узбережжі Коста-Брава, що можна назвати їх помірну цінову політику. Насолоджуватися пляжним відпочинком весь рік тут, звичайно, не вийде (взимку повітря охолоджується до + 10-12 градусів Цельсія), а ось з квітня по жовтень можна дуже навіть непогано провести час.

Лікування водами з термальних джерел з температурним режимом практично ніяк не пов’язано, тому з метою оздоровлення сюди можна приїжджати в будь-який час. Саме розташування узбережжя, оточеної скелями та соснами, гротами та кручами, сприяє повного релаксу й умиротворення.

Лікарні Коста Брава

Вода, що надходить з джерела, прогрівається в цьому місці не так сильно, як у Кальдес-де-Монтбуи, і зазвичай тримається на позначці 42 градуси. Вона показана пацієнтам при:

 • ревматизмі;
 • порушення обмінних процесів в організмі;
 • розладі роботи травних органів.

Більша частина джерел розташована недалеко від міста Blanes. З готелів заслуговують на увагу наступні:

 • Hotel Balneari Termes Orion;
 • Hotel Apsis Mas Sola;
 • Vichy Catalan 3*;
 • La Palmera 3* (Ла Пальмера).

Плануємо поїздку в Пантикоса

Плануємо поїздку в Пантикоса

Невелика село Panticosa (Арагон), розташована в горах (1636 м), славиться своїми термальними джерелами, знайденими ще за часів римлян. Найбільшим комплексом тут вважається «Бальнеаріо Пантикоса», який має:

 • басейни з термальною водою;
 • сауни;
 • солярії;
 • косметологічні кабінети;
 • спа-салон;
 • гімнастичні зали;
 • ресторани.

Розміщення гостей передбачено у чотиризірковому готелі «Континенталь», який примикає до комплексу. Працює готель тільки з грудня по квітень і з червня по вересень. Добова ціна одного номера складає близько 50 євро.

«Бальнеарио Пантикоса» був повністю відреставрований в 2000 році і сьогодні користується попитом не тільки у тих, хто хоче побалувати себе спа-процедурами, але і у любителів гірських лиж.

Комплекс має у своєму розпорядженні чотирма джерелами:

 • Сан-Агустін (Нирковий джерело). Температура води 26 градусів. Склад води: лужна, двовуглекисла, очищує, володіє сечогінною властивістю. Вона допомагає позбутися від піску і каменів у нирках, знижує рівень сечової та щавлевої кислоти.
 • Лагуна – вода, насичена кальцієм, благотворно впливає на процес травлення, допомагає позбутися від метеоризму, запорів.
 • Джерело краси (шлунковий) – з температурою води 28 градусів і сильним запахом сірководню. Містить Beggiatoria Alba – водорість, яка використовується для лікування захворювань шкіри (акне, псоріаз, екзема).
 • Джерело Тіберія – єдиний, розташований на глибині. На поверхню вода надходить нагріта до температури 50 градусів. Містить сірководень. Використовується при лікуванні ревматизму, розтягувань, ударів. Допомагає розслабитися, відновитися після травм. Саме ця вода використовується в косметологічному центрі комплексу. Завдяки антисептичним властивостям пацієнти можуть поліпшити імунітет, впоратися з проблемою зайвої ваги, зняти стрес.

Курорти Коста-дель-Соль

Історія оздоровчих центрів на самому південному узбережжі країни бере початок з XIV століття. Термальна вода в цьому регіоні прогрівається до 24 градусів Цельсія, а сам курорт широко відомий завдяки Марбельї, яка славиться своєю фешенебельних і красивим узбережжям. Тут активно застосовується комплекс послуг, що базується на комбінуванні ванн з підземною та з морською водою, спа-процедур, масажів, лікувальної гімнастики та свіжого повітря.

Тільки протягом останніх років на узбережжі було відкрито понад 20 готелів, на території яких є велнес – і спа-центри.

Курорти Коста дель Сіль

Приміром, на виїзді з Марбельї розташований комплекс Agh Estepona, до складу якого входить:

 • басейн зі штучно створеними хвилями;
 • джакузі з підсоленою водою;
 • лазні та сауни;
 • косметологічні та масажні кабінети;
 • душ Віші.

В готелі Incosol Hotel Medical Spa гостям пропонують 20 кабінетів для масажу, 10 з яких призначені для підводних процедур. Крім того, тут можна підібрати одну з 34 косметологічних програм та будь-яку з 15 різновидів процедур, розроблених для тіла.

Між Эстепоною і Марбельею розташований Hotel Selenza Thalasso-Wellness. Тут гостей чекає таласотерапія, ванни з Кнайпи, підводні масажі, грязелікування, пресотерапія.

На оздоровлення в Бланес

Бланес – найпівденніша точка узбережжя Коста-Брава в Іспанії. На його території розташовані термальні джерела Magma, які були виявлені ще римлянами. Вода, що надходить на поверхню, прогрівається до температури 42 градуси. Її цілющі властивості показано при:

 • ревматизмі;
 • хвороби порожнини рота;
 • порушення метаболізму.

На оздоровлення в Бланес

Найбільшим попитом користуються готелі:

 • Hotel Apsis Mas Sola 4*;
 • Hotel Balneari Termes Orion 3*.

Особливості курортів у Валенсійському співтоваристві

На території даного регіону розташовано близько 120 мінеральних джерел. Спеціальні станції по доставці води на поверхню були побудовані тут в XIX столітті. Першими з них були Monlleo en Villavieja (Кастельона) і Fuencaliente en Chulilla (Валенсія). Неподалік від них розташувалися затишні сучасні комплекси, які пропонують своїм гостям сеанси таласотерапії та різноманітні спа – і велнес-процедури.

Всього в Валенсійському співтоваристві діє близько 30 центрів. Найбільша їх зосередження зазначено в Кастельйоні, Аліканте і Валенсії.

Найвідомішими комплексами вважаються:

 • Melia Altea Hills Resorts;
 • Hotel El Palasiet;
 • Hotel Spa Porta Maris;
 • Hotel Princesa;
 • Hotel Sidi San Juan;
 • Hotel Daniya Spa & Business.

Їхати сюди показано при:

 • хвороби судин і серця;
 • захворюваннях системи кровообігу;
 • проблеми зі шкірою і суглобами.

Крім лікування, заснованого на унікальних властивостях вод, тут вас чекають аромамасаж, косметичні обгортання, акупунктура.

Спа-центри Мурсії

У південно-східній частині країни розташувався ще один регіон, який приваблює туристів своїми унікальними оздоровчими комплексами. Найбільшим районом таласотерапії тут є Мар-Менор (мале море), який являє собою цілий ланцюжок лагун і каналів, створених самою природою не без допомоги Середземного моря.

Великим попитом тут користуються наступні готелі:

 • Hotel Entremares;
 • Hotel Cavanna.

Курорт Ла-Манга-дель-Мар-Менор у своїх методиках використовує термальні та морські джерела. Підземні води тут багаті магнієм, кальцієм, натрієм, бромідом, фосфором і йодидом, що дозволяє впливати на такі захворювання, як ревматизм, виснаження, порушення метаболізму, проблеми зі шкірою, артрити, переломи.

Особливості курортів у валенсійському співтоваристві

З процедур варто спробувати:

 • ванни з насиченим озоном водою і порошком з водоростей;
 • гарячі басейни;
 • гідромасажні ванни;
 • всі види душів.

Дивовижна Арчена

Ще одне унікальне місце в Мурсії – це Арчена. Цей бальнеологічний курорт розташувався на північний захід від міста на березі річки Сєгури. Привабливість курорту надає його місце розташування і цілющі природні джерела.

Першими приїжджати сюди на лікування почали ще римляни. Сьогодні в містечку діє великий комплекс, який об’єднав в собі центр фізіотерапії, купальні та три готелі (Levante, Termas, Leon).

Дивовижна Арчена

Термальна вода надходить безпосередньо в сам комплекс, а її прогрів досягає 52 градусів. В складі води багато кальцію, натрію, хлоридів, сульфатів. Вода використовується для лікування наступних захворювань:

 • хвороб опорно-рухового апарату;
 • стресів, депресії;
 • захворювань системи дихання;
 • хвороб шкіри;
 • неврозів;
 • ревматизму.

Сюди приїжджають, щоб відновитися після травм і важких операцій. В якості методик фахівці центру використовують:

 • інгаляції;
 • масажі;
 • гідромасажні душі;
 • термальні ванни;
 • лимонні басейни;
 • лікування брудом;
 • сауни;
 • парові та турецькі лазні;
 • парафінотерапію;
 • розслаблюючу фізіотерапію.

Води тутешніх джерел визнані одними з найдавніших на планеті (понад 15 тисяч років).

Винний курорт Паралаза

Єдиний і унікальний у своєму роді готель 5* Peralada Wine & Golf затишно розташувався в оточенні полів для гольфу, заповідників і кращих пляжів, від яких його відокремлює всього 15 хвилин їзди.

Винний курорт Паралаза

Гості цього курорту можуть скористатися ексклюзивною можливістю проведення процедур для тіла та обличчя, які засновані безпосередньо на вині та інших його похідних. Все це дуже органічно поєднується з водними та повітряними ваннами, що дозволяє оздоровитися, відпочити та відновитися після перенесених стресів.

Лікування виноградом або ампелотерапія – це застосування свіжого винограду і його соку, м’якоті і родзинок, виготовленого з червоних сортів цієї ягоди, винного каменю і осаду, масла кісточок і самого вина в косметологічних цілях.

Використовується така методика для вирішення наступних проблем:

 • зняття наслідків стресів;
 • відновлення свіжості шкіри;
 • моделювання та корекція фігури;
 • очищення організму;
 • лікування ревматизму;
 • поліпшення циркуляції крові.

Крім того, що ягоди винограду відрізняються великим вмістом вітамінів групи B, вони ще й стимулюють синтез колагену та еластину, вироблення гіалуронової кислоти, нормалізують метаболізм.

Центр таласотерапії Кальдес-де-Эстрак

Якщо ви хочете мати власне уявлення про те, що таке Barcelona SPA, неодмінно забронюйте собі відпочинок на курорті Кальдес-де-Эстрак (або, як його ще називають, Кальдетес). Його знаменитий HOTEL COLÓN Resort & Spa розташований всього у 20 км від каталонської столиці.

Центр таласотерапії Кальдес де Эстрак

Це місце славиться своїми оздоровчими та профілактичними процедурами при наступних захворюваннях:

 • хронічний перебіг ревматизму;
 • дерматити та інші проблеми зі шкірою;
 • респіраторні хвороби;
 • травми;
 • порушення травлення;
 • стреси;
 • целюліт.

Води термальних джерел містять у собі натрію хлорид, кальцій, сірку, йод. Температура прогріву – 38,8 градуса.

Центр бальнеології – Кальдес-де-Малавелья

Розташоване місто неподалік від Жирони та знаменитий своїми численними термальними джерелами. Найбільш популярним серед туристів і місцевого населення є Рач-ен-Крейда. Біля нього ви завжди знайдете черга бажаючих набрати води, яка надходить з глибини надр.

Перші терми та будинки для гостей тут були побудовані ще римлянами. Сьогодні в містечку збереглися будинку заможної знаті кількох епох і кріпосні стіни.

Центр бальнеології Кальдес-де-Малавелья

Самим відомим бальнеологічним комплексом є Vichy Catalan. Тут лікують захворювання, пов’язані з порушенням роботи таких систем і органів:

 • кров;
 • стравохід;
 • нирки;
 • суглоби;
 • нервова система.

Бажаючі можуть скористатися однієї з програм в області ортопедичної хірургії, лікування ожиріння й неврозів.

Ще один популярний центр – «Пратц» – є одним з найперших бальнеологічних курортів країни.

Оздоровлення на курортах Таррагони

Не варто обходити увагою і берег Коста-Дорада. Саме в його межах, приблизно в 100 км від Барселони, розташувався ще один курорт – Таррагона. Коли-то по своїй могутності вона змагалася з самим Римом. Сьогодні ж її слава проявляється в іншому – у великій кількості джерел, на яких базується лікування у великих спа-комплексах.

Оздоровлення на курортах Таррагони

Вода, що надходить на поверхню в цьому регіоні, багата хлоридом натрію, літієм, магнієм і кальцієм, а її температура коливається в діапазоні 41-81 градус.

Окремої уваги заслуговує центр «Balneario Termes Montbrio», який у 2003 році отримав статус «Кращий спа-готель в Європі». Розташований центр у старовинній будівлі XVII століття, але попри це обладнаний за останнім словом техніки.

Клініка світового рівня – SHA Wellness Clinic

Цей центр краси та здоров’я був заснований доктором Альфредо Батальер-Парьєтті. Концепція лікування в клініці заснована на відновлення гармонії розуму, тіла і духу, що втілюється в життя за допомогою східних практик у поєднанні з досягненнями медицини Заходу, макробіотики та природного потенціалу.

Клініка світового рівня Вэлнес

Кожен гість отримує тут індивідуально розроблену програму, що складається з курсу лекцій, тренувань, макробіотичної дієти, комплексу процедур терапевтичної спрямованості.

SHA Clinic займається вирішенням наступних завдань:

 • детокс організму;
 • позбавлення від зайвої ваги;
 • уповільнення процесу старіння організму;
 • зняття стресу;
 • відмова від куріння;
 • відновлення життєвої енергії;
 • боротьба з порушенням сну та іншими станами.

Висновки

Іспанія є одним з найкращих місць на планеті, де можна поправити здоров’я і повернути собі свіжість тіла і розуму. Така можливість надається на численних бальнеологічних курортах і в центрах таласотерапії, які розташувалися по всій території країни, включаючи узбережжя, ліси та гори.

Велика частина оздоровчих комплексів будує свої концепції лікування на комбінуванні декількох методик. Це і природні ресурси, і тренування, і косметологічні процедури.

Найбільшим попитом у туристів користуються спа-готелі на узбережжі Коста-Брава, Коста-дель-Сіль, Коста-Дорада. Хоча багато іноземців вважають за краще пройти курс лікування в центрах Барселони, Валенсії або Таррагони.

Іспанія Stella & Spa Pineda de Mar: Відео

Статті по темі