Меню Закрити

Як зняти квартиру в Лос-Анджелесі


Los Angeles ─ друге по площі американське місто й один з найбільших світових центрів індустрії розваг та шоу-бізнесу. Прекрасний клімат і близькість Голлівуду приваблюють безліч туристів у 2020 році. Тут багато готелів, часто дуже дорогих. Приїжджим же хочеться зняти квартиру в Лос-Анджелесі або віллу і хоч на кілька днів відчути себе господарем життя або кіногероєм. Завдання не просте, але вирішуване.

Як зняти квартиру в Лос-Анджелесі

Переваги й недоліки оренди житла у L. A.

Каліфорнія – ідеальне місце для охочих обзавестися нерухомістю в теплому і м’якому кліматі. На відміну від населення більшості американських мегаполісів, жителі L. A. переважно проживають у приватних будинках.

Оренда нерухомості в Лос-Анджелесі надає масу переваг. Середньостатистичне житло тут більш просторе, а проблем з паркувальними місцями практично немає. Багатоквартирні кондомініуми мають басейни, місця для барбекю та інших посиденьок.

З іншого боку, в 90 % випадків житло здається без меблів. Витрати на утримання (homeowners association fees) включають вартість обслуговування місць загального користування, страховку та благоустрій території.

Ціна води, кабельного телебачення та інтернету, входить в щомісячні внески до Асоціації домовласників (НОА), що здійснює платежі. Електроенергію, телефон і газ власник оплачує самостійно.

При зніманні житла принципових відмінностей між резидентом і нерезидентом практично немає, але від других вимагатимуть більшу суму депозиту та наявність рахунку в американському банку.

Власне житло в Лос-Анджелесі коштує неймовірно дорого. За табличками з написом For sale (Продається) ховається мінімальна ціна від 500 тисяч американських доларів. А верхньої межі просто не існує.

При цьому потрібно враховувати податки на володіння нерухомістю. У Каліфорнії це приблизно 1,3 % від її вартості. Інші статті витрат на утримання будинку з трьома спальнями, двома ванними кімнатами та гаражами в місяць виражається приблизно наступними цифрами:

 • електроенергія ─ 100-250 дол.;
 • водопостачання ─ 100-250 дол.;
 • догляд за газоном ─ 60-100 дол.

Після заселення необхідно завести акаунти в організаціях, що надають послуги (газова служба, департамент води та електрики). Все робиться через інтернет. При створенні нового облікового запису на рахунках клієнтів створюються депозити від 50 до 200 доларів. Приблизно така ж ситуація і з інтернетом.

Типи житла

оренда нерухомості в Лос-АнджелесіОренда квартир у Лос-Анджелесі представлена житлом на будь-який смак та бюджет. Якщо не вважати будиночків біля прибережної смуги та хостелів, вибір такий:

 • кімната в кондомініумі;
 • будинок цілком або покімнатно;
 • апарт-готель (готель з апартаментами);
 • площа квартира з однією або декількома спальнями та ванними.
Читайте також:  Як вигідно зняти квартиру в Нью-Йорку

Мебльовані кімнати дозволять швидко влаштуватися, зосередитися на роботі без зайвих турбот про облаштування і прибирання квартири.

Зняти апартаменти в Лос-Анджелесі теж не проблема. Як правило, апарт-готелі оснащені всім необхідним для життя, часто надають послуги у номер та прибирання житлових приміщень.

Будинки в першій лінії біля океану стоять скажених грошей. У спальних районах вони доступніші, але розташування далеко від зупинок громадського транспорту та магазинів створює додаткові труднощі.

Пошук об’єкта оренди

Як і скрізь, пошук житла можна здійснювати самостійно або через посередника. Якщо знайомих в місті немає, можна пройтися по вулицях, пошукати вивіски, рекламують здачу в найм (For Rent або Leasing), і одразу поспілкуватися з агентами з нерухомості за вказаними тут же телефонами.

Цей варіант завжди вигідніше, але вимагає багато часу.

Реальну допомогу можуть надати газети російською мовою, а також групи в соціальних мережах VK і Facebook. Користувачі можуть поділитися власним досвідом і розповісти, скільки коштує зняти житло в Лос-Анджелесі.

Можна звернутися в агентство по найму житла або ріелторську контору. Вартість послуг ─ приблизно 15 % від орендної вартості. Натомість пропонується хороша юридична підтримка і великі можливості вибору.

Шукати агентство найзручніше в інтернеті. Солідні фірми мають сайти. Найпопулярніші для пошуку портали з фотографіями:

Особливий інтерес представляє портал HomeAway, на якому представлений ринок оренди житла для відпочинку.

Документи для укладення договору

оренда квартир в Лос-Анджелесі на місяцьБез складання договору здача в оренду житла в США заборонена. Стандартно необхідний пакет документів включає:

 • паспорт, закордонний або цивільний;
 • номер соціального страхування (Social Security Number), від наявності якого залежить розмір депозиту;
 • виписка з рахунку в банку (бажано в американському) з коштами, достатніми для оплати 2-3 місяців оренди;
 • депозит у розмірі від одного до декількох місяців ренти.

Майже в кожному apartment building 30-50 доларів візьмуть за заповнення оголошення про оренду (application fee). SSN є далеко не у кожного іноземця, тому потрібно просто приготувати більше грошей.

До речі, краще заздалегідь відкрити місцевий банківський рахунок. Так простіше буде брати напрокат машину. Американці схиблені на кредитній історії, якої у вас напевно не буде. Тому на знижки розраховувати особливо не доводиться.

На що звернути увагу

Власник і керуюча компанія обов’язково укладають договір, навіть якщо це найдешевша нерухомість у Лос-Анджелесі. В угоді вказується розмір щомісячної плати, хто за що платить, реквізити сторін. Окремо розписуються доплати за прибирання території, прийом гостей, куріння, утримання домашніх тварин і так далі.

Відразу після укладення договору необхідно внести плату за місяць. Якщо орендодавець не збирається доглядати за своєю нерухомістю особисто, він скористається послугами керуючої компанії.

Фірма візьме на себе оплату податків та комунальних платежів, а також стягнення орендної плати. Компанія буде вирішувати можливі проблеми, а також приймати дзвінки від мешканця та за рахунок власника усувати можливі неполадки.

Читайте також:  Нерухомість в Лос-Анджелесі: особливості покупки та оренди

Щоб найняти квартиру в Каліфорнії, бажано володіти базовою англійською. Ми склали табличку з основними англійськими термінами з транскрипцією та перекладом, з якими доведеться зіткнутися.

Термін Переклад
Lease [liːs] орендний договір
Apartment complex [əˈpɑːtmənt ˈkɒmplɛks] багатоквартирний будинок
Studio apartment [ˈst(j)uːdɪəʊ əˈpɑːtmənt], bachelor flat [ˈbæʧələ flæt] студія
One- (two-, three-) bedroom apartment [bɛdru(ː)m əˈpɑːtmənt] квартира з однією (двома, трьома) спальнями та ванними ─ 4BD/2BA
Furnished [ˈfɜːnɪʃt] мебльована
Unfurnished [ʌnˈfɜːnɪʃt] без меблів
Semi-furnished [ˈsɛmi-ˈfɜːnɪʃt] з основною обстановкою
Balcony [ˈbælkəni] з балконом
Spacious [ˈspeɪʃəs] простора
Upscale neighborhood [ˈʌpˌskeɪl ˈneɪbərˌhʊd] респектабельний район
To move in [muːv ɪn] вселятися
To move out [muːv aʊt] з’їжджати
Utilities [ju(ː)ˈtɪlɪtiz] комунальні послуги
Laundromat [ˈlɔndrəˌmæt] пральня самообслуговування
Landlord [ˈlænlɔːd] орендодавець
Tenant [ˈtɛnənt] наймач (орендар)
Credit approval [ˈkrɛdɪt əˈpruːvəl] кредитне дозвіл
Security deposit [sɪˈkjʊərɪti dɪˈpɒzɪt] запорука
Roommate [ˈrʊm.meɪt ] сусід по кімнаті
Co-signer [-ˈoʊˈsaɪnə ] поручитель
Notice of eviction [ˈnəʊtɪs əv i(ː)ˈvɪkʃən] повідомлення про виселення
Amenities [əˈmiːnɪtiz] облаштування
Down payment [daʊn ˈpeɪmənt] перший внесок
Asking price [ˈɑːskɪŋ praɪs] запитувана ціна
Subdivision [ˈsʌbdɪˌvɪʒən] мікрорайон
No money down [ noʊ ˈmʌni daʊn] без першого внеску
Breach of contract [briːʧ əv ˈkɒntrækt] порушення умов контракту
All bills paid [ɔːl bɪlz peɪd] включаючи плату за комунальні послуги
Floor plan [flɔː plæn] планування
One-story [wʌn-ˈstɔːri] одноповерховий
Curb appeal [kɜːb əˈpiːl] привабливий зовнішній вигляд
Run down [rʌn daʊn] ветхий
Fixer upper [ˈfɪksər ˈʌpə] підлягає ремонту
Renovated house [ˈrɛnəʊveɪtɪd haʊs] відремонтований будинок
Ritzy area[ˈrɪtsɪ ˈeərɪə] фешенебельний район

Райони Лос-Анджелеса

оренда квартир в Лос-АнджелесіЗняти житло в Лос-Анджелесі недорого навряд чи вийде. Тут найвищий рівень життя в Штатах, тому ціни космічні. Big L. A. являє собою величезну агломерацію, що розтяглася на 200 км уздовж тихоокеанського узбережжя.

Територія Великого Лос-Анджелеса включає більше 80 районів. Вартість житла залежить від популярності та віддаленості від центру.

Можливості основних районів ми звели в таблицю:

Район Характеристика Вартість оренди 2-ком, дол/міс
Центр (Down Town) Тут є все, і коштує це дуже дорого. Саме тут знаходяться Маленький Токіо, Кореатаун та Чайнатаун. 2 300-20 000
Південний Лос-Анджелес Повний строкатості та різноманітності, але не вважається благополучним. 1 200-1 600
Голлівуд Розвинена транспортна та торговельна мережа, безпечні та тихі вулиці. 1 500-2 100
Мзс-Вилшир Престижний район. Тут знаходиться Миля Чудес — найвідоміший шопінг-район, повний магазинів, ресторанів і клубів. 2 250-2 800
Вестсайд (Західний Лос-Анджелесі, Санта — Моніка і Західний Голівуд) Тут розташовані знаменитий Беверлі-Хіллз, де сконцентровано 15% російськомовного населення. Великий відсоток людей нетрадиційної орієнтації. 2 300-2 700
Долина Сан-Фернандо Дуже приємні спальні райони з невисокою вартістю житла, але потрібна машина, оскільки громадський транспорт туди не ходить. Тут проживає близько 40 % населення міста. 1 200-1 800
Читайте також:  Як вигідно зняти квартиру в Нью-Йорку

Оренда квартир у Лос-Анджелесі на місяць вважається короткостроковій (до 11 місяців). Чим менше термін оренди, тим вище вартість і заставу.

Актуальні пропозиції рекомендується шукати на www.airbnb.com, де розміщуються оголошення про оренду від 2-3 днів до 1-2 місяців. Тут доступні відгуки користувачів з враженнями про житло та умовах проживання. За букінг (бронювання) передбачена плата, але пропоновані квартири дуже красиві та добре обладнані.

Якщо бюджет перевищує 5 тис. доларів, варто найняти ріелтора. Комісія складе 3 % від орендної плати за весь строк. З орендодавцем можна домовитися, хто оплатить ці послуги.

Як у будь-якому іншому місті США, у Лос-Анджелесі можна зняти квартиру на тривалий термін ─ від року і більше. Це найвигідніший варіант, якщо провести в місті передбачається багато часу.

У Каліфорнії в орендаря достатньо прав. Навіть якщо не платити, процедура виселення займає кілька місяців. Тому багато орендодавців погоджуються на знижки при згоді заплатити на кілька місяців вперед.

Найпопулярніший сайт для пошуку довгострокового житла ─ www.westsiderentals.com. Сервіс платний (за доступ до бази адрес потрібно викласти 60 доларів в місяць), але тут пропонується найширший вибір.

Висновки

Якщо не принципова квартира в центрі Лос-Анджелеса, доступне житло знайти можна. У більшості випадків оренда вигідніше, ніж покупка.

Послуга доступна іноземцям. При цьому достатню кількість онлайн-ресурсів дозволяє вирішувати завдання віддалено, ще на етапі підготовки до поїздки в Місто ангелів. Договір оренди особливостей не має і специфічних документів для укладання не вимагає.

В цілому L. A. надає всі можливості для сучасного туриста, який вирішив помилуватися його красою, або бізнесмена, який планує відвідати найбільш економічно розвинений регіон Сполучених Штатів.

Оренда квартири в Лос-Анджелесі: Відео


Статті по темі