Меню Закрити

Ідеї ​​для власного бізнесу в США

Однією з форм справдженої американської мрії емігранта можна вважати організацію невеликої успішної справи в США. Історії сучасних корпорацій і світових брендів, які народилися в періоди великих потрясінь вдалої ініціативи, дають підстави підтримувати та розвивати бізнес-ідеї в США у 2024 році.

Ідеї для початку власного бізнесу в США

Комерційні перспективи під час кризи

Економічна криза як потужний землетрус: може бути передбачений, але не запобігли. І хоча сам по собі криза – явище регулярне, в пам’яті залишаються тільки такі, як Велика Депресія 1929 року, відгомони якої були помітні до 1939 року, або «кредитна лихоманка» 2008 року, стартує в США і прокотилася по всьому світу.

Аналіз, які бізнеси відкривалися криза в Америці, призводить до кількох висновків:

  • є продукція, яка буде затребувана у будь-яких обставинах: харчове виробництво, товари побутового вжитку, професійні послуги;
  • особлива роль відводиться рекламі – при правильній подачі інформації можна істотно заощадити бюджет;
  • позбавлення від непотрібних активів, реорганізація або перепрофілювання дозволяють вивільнити частину оборотних коштів;
  • комерсант повинен бути готовий до експериментів і перегляду підходів, однак зобов’язаний відмовитися від ризикованих вкладень і фінансових авантюр.

Приклади вдалих антикризових ідей

Загальний споживчий попит існував завжди. Ніякі спади, депресії та навіть війни не здатні знищити цей двигун економіки. Навіть у часи Великої депресії в США бізнесмени примудрялися відкривати досить прибуткові підприємства:

  1. Загальний песимістичний настрій населення породив стійкий попит на недорогі розваги. У цей період дохід приносили кінотеатри та спортивні змагання.
  2. В епоху «сухого закону» колишні пивовари освоїли виробництво напоїв з низьким вмістом алкоголю, наприклад, імбирного пива.
  3. Вдалим антикризовим рішенням компанії Pepsi став випуск того ж напою в збільшеній у два рази у порівнянні з Coca-Cola місткості за тією ж ціною.
  4. Компанія Procter&Gamble застосувала креативний підхід до просування продукту. Реклама поширювалася у вигляді радіопостановок з динамічним сюжетом Ma Perkins, в яких регулярно згадувалося назва та види продукції.

Є приклади удачливості для 2008 року, коли ігри банків зі статистикою і віра інвесторів в репутацію великих будівельних компаній призвели до фінансової катастрофи світового масштабу. Відомо, що колишній медик Майкл Бери зумів заробити для себе і клієнтів свого хедж-фонду понад 200 млн доларів, скуповуючи папери, що страхують від банкрутства (дефолтні свопи).

Правові форми для реєстрації бізнесу

У США, як і в Україні, можна вести справи від імені підприємця або юридичної особи. Різні види бізнесу в США за напрямом і масштабом починання повинні бути викладені в одну з організаційних форм.

Тип організаційної форми Аналог в Україні Відмітні особливості
Corporation, Incorporated (Corp., Inc.) АТ Передбачає вільний випуск акцій. Сплата податку на прибуток може проводитися на рівні компанії або переносити тягар сплати податків на плечі акціонерів.
Limited liability company (LLC) ТОВ Фінансова відповідальність учасників визначається за розміром їх первісного внеску. Податкові зобов’язання сплачуються окремо кожним засновником
General partnership Повне товариство (партнерство) Окрема юридична особа не реєструється, учасники несуть повну солідарну відповідальність за всіма зобов’язаннями
Limited partnership (LP) Командитне товариство До складу партнерів входять особи з повною відповідальністю, так і з обмеженою (не більше розміру вкладу)
Sole proprietorship ФОП Не потребує додаткової реєстрації або взяття на податковий облік. В кінці року просто подається декларація

Мале підприємництво як основа економіки США

До половини працездатного населення Америки зайнято в секторі малого бізнесу або забезпечує себе роботою самостійно. Після зниження ставок податку на прибуток для організацій до 21 % та зменшення розміру утримань з доходів самозайнятих осіб бізнес в Америці у минулому році продемонстрував підприємницький оптимізм. Переважна кількість економічно активного населення готове як-небудь зареєструвати свою справу, або розширити вже працюючий бізнес.

У США ще в 1953 році створили Адміністрацію з питань малого бізнесу (SBA). В її обов’язки входить розробка заходів підтримки та забезпечення доступу до державного пільгового кредитування.

SBA визначає критерії віднесення підприємства до категорії малих. Оскільки в Америці немає єдиного стандарту, в залежності від сфери діяльності малими можуть бути компанії з оборотом понад 30 млн доларів або чисельністю працівників понад 1 000 осіб.

Так, наприклад, будівельний бізнес в США може бути визнаний дрібним, якщо валовий дохід не перевищить 36,5 млн доларів, обмежень по величині штату не встановлюється. Перевірити відповідність граничним показниками можна за допомогою онлайн-інструменту на сайті SBA.

Підготовка до відкриття бізнесу

Підготовка до відкриття бізнесуСтарт будь-якого комерційного підприємства дає не реєстрація суб’єкта господарювання або укладення партнерської угоди, а детальне опрацювання бізнес-ідеї та стратегії розвитку справи. Сюди входять:

  • формулювання концепції та характерних особливостей, які роблять новий товар або послугу затребуваною у споживача;
  • розрахунок фінансових витрат і грошових потоків, у тому числі потреби у зовнішніх запозиченнях або залученні інвесторів;
  • поступальний план дій: визначення місця розташування, способів залучення клієнта і джерел поширення рекламної інформації.

Майже всі сучасні американські ідеї для малого бізнесу мають на меті не тільки задовольнити попит, але і спростити споживачу доступ до своєї продукції. Наприклад, товар пропонують вибрати через додаток і доставити прямо до дверей замовника. Причому це стосується не тільки одягу або техніки, мобільними стали салони краси (приїжджають прямо на будинок), продуктові магазини та громадське харчування.

Щоб не втратити частину цільової аудиторії, на етапі підготовки потрібно подбати про створення віртуальної платформи своєї справи, а значить, вивчити способи, як відкрити американський сайт.

Зареєструвати домен в зоні .us можна з допомогу хостинг-компанії з будь-якої точки світу, але за умови підтвердження громадянства США, статусу резидента або легального ведення бізнесу.

Тенденції сьогоднішнього дня

Філософська думка про те, що немає нічого нового в цьому світі, непридатна до бізнесу. Якщо фахівець хоче з прибутком продавати свої вміння, він повинен актуалізувати їх під сучасні реалії та враховувати нові тенденції бізнесу:

  • цифровізація – сучасному клієнту хочеться, щоб більшість питань вирішувалося віддалено;
  • мобільність – а от отримувати послугу або товар споживач бажає максимально близьке для себе;
  • інтерактивність – часто покупцеві цікавий процес створення продукту, і навіть участь у ньому;
  • індивідуальний підхід – враховувати індивідуальні «хотілки» означає збільшення доходу;
  • оригінальність ідеї – товар повинен виділятися з ряду аналогів або зовсім бути унікальним.

Поряд з інноваційними починаннями вміння продавати також важливо, як і навичка робити щось руками, тому талант у просуванні товарів може стати основою при створенні свого інтернет-магазину.

Стартапи в США

Модний сьогодні термін start-up увійшов в ужиток в кінці минулого століття і став використовуватися як характеристика до якогось нового перспективного комерційному починанню. Для того щоб підприємство по праву могла називатися стартапом, воно повинно відповідати відразу декільком критеріям:

  • ідея для бізнесу повинна бути принципово нової;
  • творці стартапу беруться з допомогою свого продукту вирішити існуючу проблему: оптимізувати просування, здешевити виробництво шляхом впровадження інновацій, спростити доступ до послуг;
  • інвестори вкладають гроші не в реально існуюче підприємство, а виділяють кошти під бізнес-план.

Кращі американські стартапи, які досягли капіталізації 1 млрд і більше за три роки свого існування і навіть швидше, заведено називати «єдинорогом». До них можна зарахувати таких монстрів сучасного бізнесу, як Facebook, Twitter і Über.

Незвичайні ідеї для початківців бізнесменів

Одним з елементів ринкової економіки вважають малий бізнес: дрібне виробництво промислових товарів і харчової продукції, надання послуг і виконання робіт за винагороду. Уникнути застою в даному сегменті можна, тільки якщо постійно пропонувати споживачеві новий, поліпшений або оптимізований продукт.

Для натхнення на цьому нелегкому шляху саморозвитку можна подивитися цікаві бізнес-ідеї США:

  • одноразовий стаканчик під кави The Plantable Coffee Cup, який містить насіння рослин. На думку вчених штату Каліфорнія, це дозволить зменшити обсяги паперового побутового сміття та взяти участь в озелененні планети;
  • працює карусель в центрі залу бару Carousel Bar в одному з готелів Нового Орлеана – крутиться атракціон демонструє репродукції пам’яток міста;
  • віртуальна присутність на масових заходах – ідею вже реалізували у вигляді LiveLike VR для футбольних фанатів;
  • ігрова панель для домашніх тварин CleverPet, що дозволяє дистанційно розважати улюбленого вихованця, перебуває вдома.

Нові ідеї з’являються мало не щодня – американці дуже сприйнятливі до нового.

Перспективи для українців

який бізнес можна відкрити в СШАНайбільша складність для іноземця в Америці – подолання власної ліні та небажання розвиватися. Різниця менталітетів відчувається значно менше, якщо мігрант прийняв вивчив мову і соціалізувався в країні. Цей фактор багато в чому визначає, який бізнес можна відкрити в США для україномовних мігрантів.

Найчастіше іноземці заробляють руками. У цьому допомагають знання і вміння, які вони отримали на батьківщині: ремонтні роботи, допомога в побуті або догляд за непрацездатними близькими, організація доставки, логістика.

Підтвердити свій іноземний диплом і працювати за фахом, отриманої на батьківщині, цілком можливо, якщо проявити старанність і наполегливість. Нагородою стане різке збільшення заробітків і професійної затребуваності.

Багатообіцяючим бізнес в Америці для українців стане також, якщо буде пов’язаний з наданням послуг колишнім співвітчизникам: поради та допомога для адаптації нових мігрантів, магазини й точки харчування для іноземців, допомога у працевлаштуванні, торгівля товарами стаціонарно або інтернетом.

Пошук ідеї для бізнесу

Сьогодні практично гарантований дохід інвестору може принести вдало підібрана франшиза. Звичайно, такі бренди, як McDonalds, вимагають мільйонних вкладень, так і не з кожним погодяться співпрацювати. Однак менш розкручені марки теж здатні приносити стабільний прибуток.

Відшукати свій напрямок допоможуть американські сайти бізнес-ідей:

  • Entrepreneur.com пропонує доступні для інвестування франшизи, а також дає поради бізнесменам-початківцям. Окремо потрібно відзначити зручний пошук за географічною ознакою, виду діяльності та рівнем вкладень.
  • Coolbusinessideas.com орієнтований на пошук оригінальних ідей і комерційних рішень. В допомогу користувачеві є рубрикатор, сайт динамічний і постійно поповнюється новими матеріалами.
  • Businessknowhow.com по виду дещо громіздкий, проте містить багато корисної інформації по організації справи та практичні консультації (юридичні та фінансові).
  • Thebalancesmb.com надає потужну підтримку представникам малого бізнесу як на етапі реєстрації, так і в подальшому веденні обліку. Проект некомерційний, індивідуальних платних консультацій не видає.

Підготовка бізнес-плану

Національної американської особливістю в бізнесі можна вважати безпрецедентну відкритість новим ідеям і починанням. Однак час тут такий же ресурс, тому витрачати його на довгі розмови не стануть.

З точки зору інвестора, отримати необхідний стартовий капітал зможе той, хто вбере свої комерційні міркування в зрозумілий і прозорий бізнес-план, що складається з:

  • резюме – загальний опис підприємства;
  • технологічного опису;
  • маркетингової стратегії – методи просування продукції та аналіз ринку;
  • фінансового плану – розрахунок вкладень, періоди окупності, рентабельність, аналітичний огляд потенційних ризиків та інше.

Створення повноцінного проекту потребує великого обсягу досліджень і розрахунків. У такій ситуації простіше скористатися онлайн-сервісами по створенню стандартних планів, наприклад RocketLawyer, або допомогою державного агентства SBA, яка пропонує допомогу у створенні бізнесу, а також у пошуку й отриманні фінансування.

Американські приклади успіху в бізнесі

Американські приклади успіху в бізнесіПостіндустріальна економіка характеризується зниженням частки промислового сектора і посиленням нематеріальних галузей. За останніми даними, сфера послуг в США займає до 80 % у загальному обсязі ВВП країни. Це пов’язано, в тому числі, і з тим, що більшість корпорацій вивели свої виробництва в країни, де за найману працю треба платити набагато менше, ніж на батьківщині.

Але навіть з урахуванням цього, в Америці дуже багато зайняті у сфері обслуговування:

  • громадське харчування – більшість американців вважає за краще обідати не вдома;
  • приватні медичні кабінети – висококласний фахівець може заробляти кілька сотень тисяч доларів в рік;
  • траковий бізнес в Америці – хороший водій «на вільних хлібах» може заробити навіть більше, ніж при наймі в транспортну компанію (за умови, що є великий досвід і документи, що підтверджують кваліфікацію);
  • ринок цифрових послуг – програмісти всього світу воліють працювати на умовах фрілансу, оскільки це забезпечує їм свободу пересування і вибору місця проживання, у тому числі для зниження розміру податків та отримання вирахувань при декларуванні доходів. Наприклад, в штаті Флорида немає місцевого прибуткового податку і частина витрат на оплату квартири можна списати, якщо зареєструвати її як місце ведення бізнесу;
  • домашній бізнес в Америці – не покидаючи житла, можна заробляти на послугах тимчасового догляду за дітьми або тваринами (іноді навіть за рослинами). Затребувані послуги консультантів і компаньйонів для самотніх людей, а також допомогу в придбанні навичок: дресирування вихованців, корекція поведінкових проблем та інше.
  • ситуативна допомога за плату – підзарядка телефонів і гаджетів на вулиці або доставка їжі для тих, хто застряг у пробці.

Вирушаючи у вільне комерційне плавання, варто враховувати також насиченість ринку. Так, якщо прийшла ідея відкрити ресторан в США, потрібно розуміти, що, наприклад, на Брайтон-Біч цей сектор вже перенасичений. Отже, потрібна якась оригінальна послуга або пропозицію, яке викличе початковий інтерес і допоможе перевести випадкового цікавість відвідувача постійного клієнта.

Висновок

Найчастіше саме приклади щасливих власників мегакорпорацій надихають людей, які бажають змінити місце проживання і навіть напрям діяльності. Перед тим як зробити остаточний вибір, необхідно не тільки проаналізувати, який бізнес популярний в Америці. Запорука успіху полягає в тому, щоб запропонувати клієнту нове й більш ефективне вирішення його проблеми.

Топ-10 нових бізнес-ідей з США: Відео

Статті по темі