Меню Закрити

Санаторії в Польщі: куди поїхати оздоровитися

Польща багата унікальними курортами, де доступний відпочинок на будь-який смак – мінеральні джерела, морське узбережжя, ліси і озера, цілюще гірське повітря. Ці природні блага у 2024 році задіяні в оздоровчих комплексах, що пропонують номери в комфортабельних готелях і санаторіях. За відгуками відпочиваючих, санаторії в Польщі надають унікальну можливість поправити здоров’я.

Санаторії в Польщі

За якими критеріями вибирати курорт і санаторій

Неоціненну допомогу здоров’ю приносить санаторно-профілактичне лікування та оздоровлення, яке допомагає набратися сил і енергії на рік вперед. При цьому не всі можуть розібратися в великій кількості пропозицій і вирішити, який санаторій і де саме вибрати, щоб він приніс максимальну користь в реабілітації організму. Що враховувати при виборі:

 1. Вартість. Визначте, скільки коштів збираєтеся виділити, і, відштовхуючись від ціни, вирішуйте, як організувати відпочинок.
 2. Шукайте той профіль захворювань, від яких необхідно позбутися: хвороби серцево-судинної, травної, дихальної системи та інші.
 3. Розташування. Підшукуйте санаторій, розташований якомога далі від великих міст, в тихому затишному місці, де чисте повітря стане додатковим фактором оздоровчо-відновлювальних процедур.
 4. Уточніть, які процедури пропонують в установі, що вам особливо подобається і допомагає відновитися.
 5. Наявність басейну, доступу до інтернету, інші зручності.

Розраховуйте провести в оздоровчому закладі не менше трьох тижнів – це оптимальний термін для реабілітації.

Основні напрямки польських курортів

Практично всі курорти умовно діляться на три групи:

 • бальнеологічні, що розташовують природними джерелами мінеральної води;
 • грязьові, які знаходяться в місцевості з покладами лікувальних грязей;
 • кліматичні, що функціонують в лісі, полі, на морі, в горах, де використовуються особливості клімату і повітря.

У Польщі поширені бальнеологічні та кліматичні курорти – в лісах, горах, на Балтійському морі.

Крім того, на курортах Польщі існує спеціалізація щодо захворювань певних систем і органів:

 • органи дихання — Величка;
 • серце, органи кровообігу — Душники-Здруй;
 • органи травлення — Мушина;
 • хвороби шкіри — Рабка;
 • порушення обміну речовин — Колобжег;
 • опорно-рухова система — Аугустув;
 • патології сечостатевої системи — Криниця;
 • неврологічні відхилення — Буско-Здруй.

Що пропонують польські санаторії

Переважно всі санаторії Польщі пропонують гостям стандартний набір послуг – проживання, харчування, обстеження, терапію та фізіотерапію. Додаткові послуги в кожному оздоровчому закладі можуть відрізнятися.
У багатьох санаторіях встановлено новітнє обладнання, за допомогою якого можна пройти курс спеціальних процедур – детоксикації організму, різних видів масажу, оздоровлення з допомогою впливу на особливі точки організму.

Для тих, хто хоче зайнятися не тільки профілактикою, а й отримати заряд бадьорості, працюють спортивні майданчики, тренажерні зали, лазні, сауни. Лікувальні програми багато туристів із задоволенням з’єднують з екскурсіями, знайомством з країною. Для культурного відпочинку також створені всі умови: є можливість відвідати найближчі міста, музеї, театри, історичні та пам’ятні місця. При купівлі путівки слід заздалегідь з’ясувати, що входить у вартість, а за що доведеться платити додатково.

Вибравши санаторій, спишіться з відділом бронювання. Вирішити організаційні питання: коли хочете приїхати, на який термін. Якщо ви раніше проходили лікування, оздоровлення за певним профілем, підготуйте виписку, а всі дані переведіть на польську мову. Додатково знадобляться документ про наявність алергії на ліки, свіжі результати УЗД, томографії. Уточніть заздалегідь, що потрібно надати в обраному санаторії.

Популярні курорти Польщі

Поляки та іноземці воліють найбільш популярні польські курорти, які прославилися неповторною природою і прекрасною організацією оздоровчого відпочинку.

Величка

Курорт розташований в 14 км від Кракова і знаменитий соляними шахтами, які занесені в списки ЮНЕСКО як унікальний історичний пам’ятник. На глибині понад 200 м знаходиться підземний санаторій, в якому лікують алергічні захворювання, хвороби дихальної системи, шкіри.

Надзвичайні властивості солі відомі науці більше п’яти століть, а Підземний реабілітаційно-лікувальний центр – одне з небагатьох у світі санаторних установ, що використовують оздоровлюючі властивості солі.

Курс лікування розрахований на 17 днів. Відпочиваючі санаторію «Велічка» знаходяться на поверхні, але щодня спускаються в певну камеру – «Озеро Вессель», «Східні гори» та інші, де проводять 5-6 годин.

Душники-Здруй

На шляху з Праги до Вроцлава на висоті близько 600 м над рівнем моря розташований курорт Душники-Здруй, відомий мінеральними водами і субальпійським кліматом.

Гірське повітря, велика кількість рідкісних рослин, мінеральні джерела, соляно-йодна печера Galos, побудована з соляних цеглинок, привезених з Криму, – все це забезпечує ефективне лікування астми, бронхітів, алергії, хвороб органів травлення, серцево-судинної системи, псоріазу, дерматитів, порушень роботи нервової системи.

Курорт також рекомендується при загальній перевтомі, зняття стресу. Всі санаторії, галерея мінеральних вод, природолікарня розташовані в затишному парку, розбитому за зразком Карлових Вар.

Криниця-Здруй

Перлина курортів Польщі – знаменита Криниця Здруй, яка прославилася унікальними мінеральними водами «Ян», «Слотвинка», «Тадеуш» та іншими. Криниця розташована в 140 км від Кракова, в Малопольському воєводстві. Гори, ліс, альпійський клімат, грязі, мінеральні джерела представляють прекрасну можливість для оздоровлення за такими напрямами: лікування системи травлення, кровообігу, обміну речовин, сечостатевої системи, гінекологічних захворювань, діабету.

На курорті можна розміститися не тільки в санаторіях, але і в будинках відпочинку, пансіонатах, готелях. Найбільш відомі Sanatorium Zgoda, Sanatorium Damis, Centrum Zdrowia Geovita. Додатково тут замовляють перебування в соляних печерах, грязьові обгортання, іонофорез та інші процедури. Особливу чарівність надають курорту старовинний парк, прогулянкова алея, кафе, ресторанчики, Фунікулер на паркову гору, вілли і лікарні XIX століття.

Сверадув-Здруй

Гірський клімат цього курорту лікує багато захворювань – наслідки травм, ревматизм, захворювання нервової системи, кровообігу, дихальних шляхів, жіночі хвороби, але основна спеціалізація санаторіїв в Swieradow Zdroj – оздоровлення дітей.

Розташований в басейні річки Квисы, на схилах Ізерських гір, курорт славиться мінеральними водами, грязями, радоновими джерелами.

Далеко за межами Польщі відомі фізіотерапевтичні лікарні «Вацлав», «Ешлана», знаменита грязелікарня.

В центрі містечка стоїть старовинний Курортний будинок з театральним залом. Також тут часто проводяться свята та фестивалі – дні квітучих рододендронів, зустрічі ансамблів старовинної музики, міжнародний фестиваль молодіжних оркестрів та інші події.

Лендек-Здруй

Невелике курортне селище Лендек-Здруй знаходиться в південній частині Польщі, серед зелених гір, у 20 км від Клодзко. Через місто протікає річка Бяла Лендецка, багата фореллю. Природа щедро нагородила Ladek своїми багатствами: мальовничі пейзажі, незвичайний мікроклімат, термальні води, властивості яких використовувалися з XIII століття, перш за все, для полегшення болю в суглобах.

Тут лікувався цар Олександр І, король Фрідріх-Вільгельм, князі, маркізи, графи, прості люди, тому що містить сірку вода мобілізує захисні сили організму, стимулюючи його оздоровлення.

Найбільш відомі такі санаторії, як “Єжи «(Jerzy),» Войцех «(Wojciech),» Станіслав «(Stanisław),» Адаме” (Adam). Багато здравниць приймають людей з інвалідністю, пропонують басейни з лікувальною водою, мармурові, перлинні, радонові ванни.

Колобжег

Назва міста говорить про його місцезнаходження – “біля берега”. Дійсно, Колобжег – один з найбільш старих міст на узбережжі Балтійського моря, офіційно утворений в 1255 році. Вже у XVII-XIX століттях тут знаходилися лікувальні купальні міжнародного рівня. Близькість моря, сонячне випромінювання, мінеральні джерела роблять місто природним курортом. Поживши тут, глибоко дихаючи цілющим повітрям, ви відчуєте себе набагато краще.

Курорт спеціалізується на лікуванні хвороб дихальної системи, кровообігу, опорно-рухової системи, обміну речовин. Дитячі санаторії пропонують програми для дітей з астмою, хворобами верхніх дихальних шляхів, ожирінням, алергією. Популярні санаторії — «Балтик», «Вероні». В місті працюють три фізіотерапевтичні лікарні, криті басейни на основі мінеральних джерел.

Мжежино

Мжежино розташоване в Центральній частині польського узбережжя Балтійського моря, у 20 км від Колобжега. Це маленьке селище, де проживає близько 2 тисяч жителів, неймовірно популярний у європейців і поляків. Білосніжні піщані пляжі і соснові ліси приваблюють сюди безліч відпочиваючих.

У місцевих здравницях приймають хворих з хворобами опорно-рухового апарату, органів дихання, нервової, серцево-судинної системи, порушеннями обміну речовин, професійними захворюваннями. Користується популярністю Центр здоров’я, краси та відпочинку GEOVITA.

Іновроцлав

Бальнеологічний польський курорт Іновроцлав знаходиться недалеко від Бидгоща, його мінеральні води відомі з XVI століття. Місцеву мінеральну воду використовують для гінекологічних зрошень, інгаляцій, кишкових промивань, купання в басейнах, приймання ванн. В Іновроцлаві лікують захворювання дихальних шляхів, обміну речовин, серцево-судинної системи та інші.

Іновроцлав відомий як соляної курорт, де створюють лікарські аерозолі для профілактики захворювань дихальних шляхів і шкіри, які також допомагають при патологічних змінах щитовидної залози, високому тиску.

Курорт вважається одним з найкрасивіших в Польщі. Міський замок з високими вежами, фортечна стіна, прекрасна архітектура міста залишать незабутні враження.

Цехоцинек

Старовинний курорт в долині Вісли, у 25 км від міста Торунь, широко відомий з XIX століття, коли були відкриті гарячі джерела, побудовані солеварня, купальня, гарний парк — все це діє і сьогодні. У Цехонике знаходяться відомі клініки, в тому числі від Академії в Бидгощі.

Курортні установи запрошують хворих з хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату, ревматизм, проблемами дихальної системи, кровообігу, а також з жіночими хворобами, шкірними порушеннями, ожирінням, які можуть отримати в місцевих санаторіях сучасне лікування й оздоровлення.

Цехоцинек надає величезну кількість розваг: вистави та концерти в Літньому театрі, фестивалі пісні пожежників, “літо під градирнями” та інші.

Інші курорти

Перерахуванням найпопулярніших курортів Польщі не охопити всієї кількості здравниць. Чимало санаторіїв, клінік, лікарень розташовані в таких відомих містах і селищах, як Бохнія і Кудова-Здруй, каменю й Аугустув. Кожна місцевість в цій прибалтійській країні відрізняється своїми особливостями, можливостями для оздоровлення та ознайомлення з історичними та культурними цінностями.

Висновок

Санаторне лікування в Польщі все частіше привертає увагу туристів, які планують закордонний відпочинок.
По-перше, ціни на оздоровлення тут приблизно на третину нижче, ніж у Західній Європі. По-друге, організація, діагностика, процедури, харчування відповідають європейським стандартам. По-третє, кваліфікація лікарів і обслуговчого персоналу досить висока.

Крім того, в Польщі можна з успіхом з’єднати лікувальні та оздоровчі тури з відпочинком, туризмом, посильними заняттями спортом, відвідуванням цікавих місць і розважальних заходів.

Статті по темі