Меню Закрити

Купівля ліків в аптеках Білостока

Для жителів країн СНД, що межують з Польщею, поїздки в цю країну за різними товарами стали звичною справою. Їздять в Польщу і за ліками. Завдяки вступу країни в ЄС вартість препаратів, виготовлених, наприклад, у Швейцарії чи Німеччині, у Польщі практично така ж, як і в країнах-виробниках. Безумовно, заради пачки анальгетика економічної доцільності в поїздці немає. Але якщо якісь ліки у вашій країні є дефіцитом або дуже дороге, є сенс побувати в польських аптеках. Спробуємо розібратися, як працюють аптеки Білостока у 2024 році.

Аптеки Білостока

Медичне забезпечення в Польщі

Польща стрімко розвивається. Країна вступила в ЄС, тому сьогодні тут можна знайти практично все те, що є в державах старої Європи. І це не тільки магазини, ресторани й готелі, але і сучасні клініки, оснащені новітнім обладнанням. При цьому вартість лікування і діагностики в Польщі поки нижче, ніж в інших країнах ЄС.

Відмінно розвинена в країні й фармацевтика. Однак справжній інтерес для наших співгромадян представляють ліки, вироблені не стільки місцевими, як відомими західними виробниками. Причин дві:

  1. Польща інтегрована в ЄС, і ліки, що надійшли на європейський ринок, відразу виявляються і на полицях її аптек. У той час як в СНД багато ліків вимагають додаткової сертифікації, тому новітні препарати поступають у продаж з затримкою.
  2. Вартість ліків в ЄС контролюється. Максимальна націнка на них становить 18 %, тоді як у країнах колишнього СРСР націнка може бути істотно вище. У зв’язку з тим, що ціни на ліки зараз досить високі, можливо, має сенс з’їздити до Польщі навіть за одним конкретним препаратом.

Пошук ліків в аптеках Білостока через інтернет

Білосток знаходиться в 54 км від кордону з Білорусією і зручний для поїздки в цю країну за покупками, в тому числі й за ліками. В місті понад 100 аптек, і якщо вас цікавить рідкісний препарат або ставиться завдання купити ліки за найнижчими цінами, слід провести попередній пошук в інтернеті.

Там ви дізнаєтеся про наявність конкретного препарату в аптеці та його вартості, а також про акції, що проводяться окремими аптеками та аптечними мережами, такими як Cefarm, “Суперфарм” і “Провіта“.

Якщо вас цікавить наявність ліків взагалі, а не в конкретній аптеці, і його орієнтовна ціна, а саме так найчастіше і буває, дуже зручно користуватися сайтами великих аптечних мереж. Існують і інші мережі аптек. До того ж практично кожен аптечний пункт, який не входить до складу мережі, має власний сайт в інтернеті.

Всі сайти польською мовою, але інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і без знання мови, тому ви легко зможете здійснити пошук ліків і знайти що цікавить вас препарат.

Можна також використовувати сайт Ceneo. На нього йде пошук за назвою ліки та даються списки аптек по всій країні, в яких воно є у наявності. Назва препарату потрібно ввести латиницею в пошуковий рядок сайту.

Придбання ліків в Польщі

Велика частина лікарських препаратів продається в Польщі за рецептом. Без медичного припису можна придбати лише слабкі знеболювальні: анальгін, протизастудні засоби, біологічно активні добавки, гомеопатичні препарати та косметику.

Основні ліки – антибіотики, антивірусні, гормональні та протигрибкові препарати, інсулін і особливо препарати, що містять наркотики або психотропні речовини, відпускаються тільки за рецептом лікаря.

Ліки в Польщі

Можна використовувати й закордонні рецепти, в тому числі з країн СНД, але вони обов’язково повинні бути завірені особистою печаткою лікаря і клініки. Крім того, найменування препарату або дієві речовини має бути зазначено на латині.

Слід мати на увазі, що після придбання препарату рецепт залишається в аптеці. Якщо в конкретному пункті продажу ліків виявляться не всі препарати, зазначені в рецепті, вам прямо там випишуть новий рецепт на ліки, яких не було в наявності.

Але в ідеалі, звичайно, краще мати окремий рецепт на кожний лікарський засіб.

Іноді аптекарі відмовляються приймати закордонний рецепт. Однак не варто засмучуватися – просто зайдіть в іншу аптеку. Шанси на те, що в ній виявиться більше чуйний персонал, дуже високі.

Контактні дані аптек Білостока

Формат статті не дозволяє дати список усіх без винятку аптек Білостока. Однак офіційний сайт кожній аптечній мережі містить інформацію про всіх своїх аптеках. Пропонуємо ознайомитися з невеликим списком аптек цього міста:

Найменування Адреса
Apteka Na Suraskiej Suraska 4, 15-001
Apteka Aqua Vitae Legionowa 9/1 lok. 21, 15-281
“Фармація Гріффін” Legionowa 30, 15-281
Nasze Apteki Fabryczna 22, 15-950
New Pharmacy Pharmacy Wiejska 71/lok 4, 15-351
Apteka Produkcyjna 84, 15-680
Na Antoniukowskiej. Apteka Antoniukowska 11A, 15-001
DOZ Apteka Galeria Alfa, Świętojańska 15, 15-277
Agar. Apteka Marii Skłodowskiej-Curie 14, 15-001 Białysto
Pod Lwem aleja Józefa Piłsudskiego 8/1, 15-445 B
Apteka ‘Na Zagórnej’ Zagórna, 15-959
Apteka Bliska Wysoki Stoczek 54, 15-754 Białysto
Malwa. Apteka. Ignatowicz I. Pogodna 11D, 15-001
Izyda. Apteka. Leki homeopatyczne Armii Krajowej 1, 15-001
Remedium. Apteka. Bohaterów Monte Cassino 5, 15-873
Family Pharmacy Drive Bolesława Chrobrego 10A, 15-057
Na Pogodne Pogodna 11C, 15-001
Super-Pharm Icchoka Malmeda 1, 15-440
Apteka Amica Marii Skłodowskiej-Curie 26, 15-001
Centrum Farmaceutyczne Sp. z o.o. Apteka Pałacowa 4, 15-042

Правила провезення ліків через кордон

Більшу частину ліків можна провозити через кордон без обмежень. Проте препарати, що містять наркотики та психотропні речовини, на кордоні слід декларувати. Провозити їх дозволяється тільки для особистого приймання. Цей факт необхідно підтвердити завіреною випискою з історії хвороби.

Ліки, що містять наркотики, можна провозити в обсязі трьох добових доз. Якщо до складу ліків входять психотропні речовини, можна провозити 90 добових доз.

Аптеки Білостока особливо зручні для відвідування жителям Білорусі через близькість міста до кордону. Велика кількість аптек і членство Польщі в ЄС гарантують, що ви зможете відшукати потрібний вам препарат і придбати його за наявності рецепту.

Статті по темі