Меню Закрити

Отримання дозволу на роботу в Канаді


Особи, які перебувають у Канаді зі статусом тимчасового мешканця (тобто, ті що в’їхали по гостьовій візі Temporary Resident Visa), не мають права працювати в Канаді без спеціального дозволу Work Permit, яке часто називають “робочою візою”. Важливо розуміти, що робота в Канаді та отримання дозволу на роботу у 2020 році ніяк не впливає на ваш статус в Канаді, він не дає права перебувати в Канаді постійно. Для того, щоб ви мали можливість жити в Канаді постійно, вам необхідно пройти імміграційний процес за однією з імміграційних програм. Також потрібно розуміти, що якщо ви отримуєте дозвіл на роботу і чи плануєте взяти з собою в Канаду сім’ю, всі члени вашої сім’ї повинні отримати в’їзні візи.

Робота в Канаді для українців

Що потрібно для отримання дозволу на роботу в Канаді

Для того, щоб отримати дозвіл на роботу в Канаду, вам в першу чергу потрібно наступне:

 1. Вам потрібно мати легальний статус для перебування в Канаді. Це означає, що якщо ви є громадянином країни, з якою у Канади немає угоди про безвізовий обмін, то ви повинні отримати тимчасову візу для в’їзду Temporary Resident Visa.
 2. Вам потрібно оформити документи від роботодавця в Канаді, з якими ви можете звертатися в посольство. Тому процедуру отримання дозволу на роботу слід починати з пошуку роботодавця в Канаді. У тому випадку, якщо ви знайдете зацікавленого у ваших послугах наймача, він повинен оформити вам запрошення на роботу Job Offer.

Потім це запрошення має пройти затвердження в Employment and Social Development Canada – міністерстві праці та соціального розвитку Канади. Якщо рішення по вашому Job Offer буде позитивним, то буде видано висновок Labour Market Impact Assessment. Даний висновок підтверджує, що на цю роботу можуть запрошуватися працівники з-за кордону.

Цих документів – Job Offer і Labour Market Impact Assessment – вже достатньо, щоб ви могли починати процес одержання запрошення на роботу.

Підготовка документів для отримання дозволу на роботу в Канаду

Підготовка документів для отримання дозволу на роботу в Канаду1. Перший етап починається з пошуку канадського роботодавця. Тобто насамперед слід знайти зацікавленого у вашому наймі канадського роботодавця і отримати від нього офіційне запрошення на роботу Job Offer, у якому визначаються умови, на яких він вас приймає.

2. Другим етапом процесу є отримання Labour Market Impact Assessment. Для цього оформлене запрошення на роботу Job Offer подається в Employment and Social Development Canada – міністерство праці і соціального розвитку Канади. Там воно розглядається і рішення щодо неї приймається рішення, чи дозволяти канадського роботодавця запрошувати працівника з-за кордону. Рішення видається у вигляді взяття Labour Market Impact Assessment.

Якщо рішення позитивне, то з нього випливає, що роботодавець має право найняти працівника з-за кордону для зазначеного виду робіт. При цьому для деяких категорій працівників з-за кордону не потрібно отримувати Labour Market Impact Assessment – в основному це випадки, які підпадають під дію різних міжнародних угод, пов’язані з переведенням працівників усередині підрозділів міжнародних компаній, які навчаються в Канаді, і т. д.

Читайте також:  Зарплата в Канаді за професіями

Слід зазначити, що роботодавець повинен задовольняти ряду вимог, в іншому випадку Labour Market Impact Assessment він не отримає. Зокрема, компанія, запрошує працівника з-за кордону, повинна успішно працювати на ринку Канади не один рік, мати хороші фінансові показники, мати штат співробітників, що працюють на повну ставку, і запрошений спеціаліст повинен вписуватися в профіль її діяльності.

3. Третім етапом є звернення в посольство за отриманням дозволу на роботу. Після того, як отримано Labour Market Impact Assessment, вам слід заповнити бланк заяви, у якому слід показати, що ви повністю задовольняєте вимогам імміграційних властей Канади на видачу вам в’їзної візи і дозволи на роботу. До даної заяви потрібно прикласти Job Offer, Labour Market Impact Assessment і інші документи, які від вас зажадає посольство. Список документів, які потрібно уявити, слід отримати в тому посольстві, в яке ви будете звертатися за отриманням дозволу на роботу в Канаді.

Розгляд заяви в посольстві

Після подання заяви та всіх необхідних документів у посольство ви повинні будете переконати імміграційного чиновника в тому, що залишите Канаду після закінчення терміну дії дозволу на роботу. Ви також повинні будете показати, що зможете утримувати себе і свою сім’ю під час перебування в Канаді, що у вас немає проблем з правосуддям (може бути запитана довідка з поліції), що ви не уявляєте загрозу безпеці Канади, і що у вас немає проблем зі здоров’ям (вас можуть попросити пройти медичний огляд).

Після того, як ваша заява буде розглянута імміграційними органами Канади, вам буде видана гостьова віза Temporary Resident Visa (якщо потрібно) і документ під назвою Letter of Authorization. Гостьова віза видається в тому випадку, якщо ви не є громадянином однієї з країн, з якими у Канади підписано угоду про безвізовий обмін.

Оформлення дозволу на роботу в Канаді

Виданий вам в посольстві документ під назвою Letter of Authorization не є дозволом на роботу, він лише є підставою для його отримання. Дозвіл на роботу Work Permit вам оформить імміграційний чиновник на те прикордонному пункті, через який ви будете в’їжджати в Канаду, при пред’явленні Letter of Authorization і при наявності гостьової візи Temporary Resident Visa (якщо вона вам потрібна). Саме він приймає остаточне рішення і визначає умови, на яких вам видається дозвіл на роботу та перебування в країні.

Тому важливо пам’ятати, що отримання Letter of Authorization не гарантує вам видачу дозвіл на роботу і в’їзд в Канаду, остаточне рішення залишається за працівником імміграційної служби в пункті в’їзду в Канаду. У деяких випадках, якщо в імміграційного чиновника з’являться вагомі підстави, він може відмовити у в’їзді.

Дозвіл на роботу суворо регламентує умови, на яких вам дозволено працювати в Канаді. Зокрема, воно може містити наступну інформацію:

 • тип роботи, яку вам дозволено виконувати;
 • роботодавець, на якого вам дозволено працювати;
 • де ви можете працювати;
 • як довго ви можете працювати.
Читайте також:  Робота інженером в Канаді

Отримане дозвіл на роботу не гарантує вам, що вас не звільнять. Роботодавець має повне право звільнити вас, якщо вирішить, що більше не потребує ваших послугах. У цьому випадку ви повинні залишити країну, або терміново знайти нового роботодавця і оформити новий дозвіл на роботу.

Процедура отримання дозволу на роботу під час перебування в Канаді

Оформлення дозволу на роботу в КанадіПодавати заяву на отримання дозволу на роботу, перебуваючи в Канаді, можна тільки в тому випадку, якщо:

 • ви знаходитесь легально на території Канади, і у вас вже є на руках дозвіл на роботу Work Permit або дозвіл навчання Study Permit;
 • ваш шлюбний партнер або батьки мають дозвіл на роботу або навчання в Канаді;
 • у вас є дозвіл на тимчасове проживання Temporary Resident Permit строком на шість і більше місяців;
 • ви подали на імміграцію в Канаду, перебуваючи на території країни (що доступно деяким категоріям). При цьому ви вже повинні пройти певні стадії розгляду вашої заяви на отримання статусу постійного жителя Канади.

При подачі заяви на отримання дозволу на роботу слід надати наступні документи:

 • запрошення на роботу Job Offer від канадського роботодавця;
 • висновок Labour Market Impact Assessment від Employment and Social Development Canada, з якого випливає, що роботодавець має право найняти працівника з-за кордону для зазначеного виду робіт;
 • заповнений бланк заяви, у якому вам слід довести, що ви повністю задовольняєте вимогам імміграційних властей Канади на видачу вам візи.

Після подачі заяви ви повинні будете переконати імміграційного чиновника в тому, що залишите Канаду після закінчення терміну дії дозволу на роботу. Ви також повинні показати, що зможете утримувати себе і свою сім’ю весь час перебування в Канаді, що у вас немає проблем з правосуддям (може бути запитана довідка з поліції), що ви не уявляєте загрозу безпеці Канади, і у вас немає проблем зі здоров’ям (вас можуть попросити пройти медичний огляд).

Після того, як ваша заява буде розглянута імміграційними органами Канади і щодо нього буде прийнято позитивне рішення, вам видадуть документ Letter of Authorization, в якому буде сказано, що вам дозволено працювати в Канаді.

Спеціальні категорії, які не потребують отримання Labour Market Impact Assessment

Для деяких категорій працівників не потрібно отримувати дозвіл на роботу, щоб працювати в Канаді, або його одержання проходить набагато швидше. У деяких випадках це залежить від країни, в якій ви живете, і вашого статусу в Канаді.

Наприклад, подружжя осіб, які навчаються або легально працюють в Канаді, можуть отримати дозвіл на роботу без необхідності отримання Labour Market Impact Assessment.

Не потрібно отримувати LMIA ряду фахівців із США та Мексики, оскільки Канада має з цими країнами угоду про вільну торгівлю NAFTA.

Також часто включають в список професій, за якими не потрібно отримувати ряду LMIA, спеціальності, що відносяться до інформаційних технологій, бо на них високий попит в Канаді.

Як впливає робота в Канаді на шанси при імміграції

Як впливає робота в Канаді на шанси при імміграціїВажливо пам’ятати, що дозвіл на роботу в Канаді не дає вам статусу постійного жителя Канади, і після закінчення терміну дії Work Permit ви повинні залишити країну. Тому, якщо ви хочете продовжувати жити і працювати в Канаді, вам слід пройти імміграційний процес за однією з імміграційних програм.

Читайте також:  Робота програмістом у Канаді для українців

При цьому факт роботи в Канаді, і тим більше наявність запрошення на роботу в Канаді, істотно порушує ваші шанси на успішне проходження імміграції. Вся поточна імміграційна політика Канади щодо фахівців, які залучаються в країну, базується насамперед на їхній здатності працевлаштуватися, включаючи наявність канадського досвіду роботи.

Зокрема, головною умовою проходження по імміграційній програмі Canadian Experience Class є наявність одного року роботи в Канаді. Даною програмою канадський уряд приділяє першочергову увагу, постійно збільшуючи за неї щорічні квоти на кількість видаваних імміграційних віз.

Наявність досвіду роботи в Канаді і тим більше запрошення на роботу в Канаді значно підвищує шанси при проходженні імміграції за такими програмами для фахівців, як Federal Skilled Worker Program і Federal Skilled Trades Program.

Більш того, за системою відбору іммігрантів з-поміж фахівців Express Entry безумовний пріоритет отримують ті, кого відберуть канадські роботодавці. Наявність запрошення на роботу автоматично переводить заяву на імміграцію в найбільш пріоритетну групу.

Якщо говорити про провінційні програми Provincial Nominee Program для фахівців, то практично у всіх цих програмах є вимога мати запрошення на роботу від роботодавця з даної провінції.

На що звернути увагу

Проблема з пристроєм на роботу в Канаді для іноземців полягає в тому, що отримати таке запрошення від канадського роботодавця зовсім не просто. У Канаді не заведено наймати працівників наосліп, з ними проводяться інтерв’ю і до них придивляються. Тобто запрошують працівника з-за кордону тільки тоді, коли впевнені, що його кваліфікація дійсно відповідають заявленій, і коли не можуть знайти фахівців аналогічного рівня в Канаді.

Іншим моментом є те, що запрошувати на роботу з-за кордону можуть тільки великі компанії, які можуть задовольнити вимоги Employment and Social Development Canada. Ці вимоги досить жорсткі, і різного роду дрібні компанії просто не в змозі отримати Labour Market Impact Assessment, без якого Job Offer не має ніякої цінності. Однак навіть якщо вас викликає на роботу солідна компанія, отримати Labour Market Impact Assessment вдається далеко не завжди, швидше навпаки, оскільки ESDC захищає інтереси канадських працівників.

Тому ви повинні розуміти, що отримання завіреної в ESDC запрошення на роботу Job Offer процедура досить складна. Не кажучи вже про те, що ви повинні безпосередньо мати справу з канадським роботодавцем, щоб оформити запрошення на роботу в Канаду.

Якщо вести мову про фірми-посередники, які працевлаштовують на роботу в Канаду, то в цьому питанні слід виявляти особливу обережність. Саме в цій сфері зустрічається дуже багато випадків шахрайства, про що прямо говориться в попередженні на сайті міністерства громадянства та імміграції Канади.

Робота на фермі в Канаді: Відео


Статті по темі