Меню Закрити

Податки в Угорщині: для фізичних та юридичних осіб


Система оподаткування в Угорщині вважається однією з найбільш сприятливих. У порівнянні з іншими країнами Європи тут досить низькі ставки для більшості податків у 2020 році. І обкладаються ними й місцеві жителі, і іноземці.

Основні податки

Податки в Угорщині платять такі люди: громадяни держави, іноземці, які живуть у країні від 183 днів у році, іноземні громадяни, які проживають в країні на ПМЖ, фізичні особи, у яких в країні є центр життєвих інтересів.

Податки в Угорщині справляються навіть з туристів. Для них передбачена плата за гостинність. Правда, не у всіх містах. У Будапешті, приміром, цей збір становитиме 4 % від плати за ніч у готельному номері. Як правило, він вже включений у вартість проживання, тому більшість мандрівників навіть не дізнаються, що таке туристичний податок.

Якщо не заглиблюватися в податкові тонкощі країни, то платежі умовно можна розділити на наступні:

 1. Прибутковий.
 2. На прибуток.
 3. На додану вартість.
 4. Соціальний.

Поборів значно більше, але ті, що названі, є найбільш суттєвими і складають значну частину ВВП країни. В цілому податки має право стягувати як муніципалітет, так і держава. Сума виплат регулюється також на вищому рівні, або на місцях.
Экономика Венгрии

Прибутковий податок

Всі, хто працює в країні і має доходи на території Угорщини, обтяжений прибутковим податком. До угорцям, які мають заробітки за межами країни, теж має відношення ПДФО. З низкою країн укладено угоду про уникнення подвійного оподаткування.

Ставка ПДФО становить 16 %. Вона однакова і для найманих робітників, і для індивідуальних підприємців, і для великих бізнесменів. Дохід може бути отриманий в тому числі і від купівлі-продажу майна, відсотків, дивідендів, вкладень.

Звіт подається за підсумками податкового року. Декларацію і плату приймають до 20 травня наступного платіжного року. Є можливість відстрочити подачу документів, але за часткову сплату податку можна заробити штраф.

Угорські сім’ї, в яких ростуть діти, можуть скористатися податковим кредитом. Він становить 62 500 форинтів, якщо малюк один, і ця сума не враховується при розрахунку ПДФО. Якщо дітей двоє або троє, то сума, що не обкладається податком, у три рази більше.Подоходный налог в различных странах мира

Читайте також:  Зарплати в Угорщині для українців

Податок на прибуток

Податок на капітал в Угорщині не передбачений, зате компанії, зареєстровані в країні, зобов’язані платити корпоративний податок. Їм обтяжені наступні юридичні особи:

 • Компанії-резиденти.
 • АТ.
 • ТОВ.
 • Громадські фонди.
 • Адвокатські бюро.
 • Вузи.
 • Компанії-нерезиденти з часткою прибутку на підприємствах, у яких є нерухомість на території країни.

Ставка податку дорівнює 10% від бази оподаткування до 500 млн форинтів. Якщо сума більша, то виплата — 19 %.

Податок на прибуток може бути переглянутий. Податкові послаблення надають, наприклад, тим, хто інвестує більше мільярда форинтів у угорські проєкти та створює нові робочі місця. Менший відсоток виставлять і підприємствам, які підтримують спорт.

Кожна компанія зобов’язана щорічно платити 3000 форинтів. Тобто мита передбачено і за подачу звіту.

Податок на додану вартість

З ПДВ в Угорщині мають справу юридичні особи і підприємці. Навіть якщо платник податків не має реєстрації, але працює в країні та за законом може обкладатися податком на додану вартість. Він зобов’язаний стати на облік, отримати номер податкової та платити за рахунками.
НДС в различных странах
Ставка ПДВ становить 27 %. Під неї потрапляє більше половини товарів і послуг. Однак податок на інші розраховується на пільгових умовах. Нижня межа в 5 % поширюється на такі види: медичне обладнання та послуги; книги; журнали.

Продукція, на яку поширюється податок в 12 %: продукти харчування; фармацевтичні товари і лікувальні препарати; енергоносії; наукові, культурні, готельні, транспортні послуги.

До 18 % знижена ставка для таких продуктів: молока; молочних продуктів; кукурудзи; борошна. Не потрапляють під оподаткування деякі ліки, легкові машини разом з обслуговуванням, двигуни внутрішнього згоряння. Від ПДВ звільнено експорт.

Соціальний податок

Роботодавець в Угорщині зобов’язаний платити не тільки зарплату своїм співробітникам, але й податки за ставкою 27,5 %. Гроші направляються на різні цілі:

 • 24 % на пенсійний захист.
 • 2,5 % на медичне страхування.
 • 1 % у фонд зайнятості.

Приватних осіб від податкового навантаження не звільняють. Від своїх доходів працівники відраховують соціальні платежі на ті ж мети, але тільки в меншому обсязі.
Налоги в мире
Про зарплати в Угорщині можете докладніше дізнатися на нашому сайті.

Читайте також:  Як відкрити бізнес в Угорщині

Інші податки

Список податків в Угорщині для фізичних осіб досить широкий. Податків підлягає нерухоме майно, спадщину, дарування (неблизьких родичам), події, транспорт і навіть нездорова їжа. Під останню, наприклад, потрапляють чіпси, печиво, запаковані тістечка та енергетичні напої. Подібним чином влада країни борються за здорове харчування.

А от нерухомість оподаткуванню підлягає не скрізь. Відповідний платіж вносять лише в окремих муніципалітетах. Як правило, це найбільші міста-курорти, де будинки найчастіше здають туристам.

Саме з будинків, а не квартир і необхідно платити податок. Він розраховується пропорційно до ринкової вартості житла або його площі. Ставка становить приблизно 5-7 євро з одного квадратного метра.

Якщо нерухомість потрібно продати, теж потрібно заплатити податок. Він залежить від часу, який житло перебувало в власності: чим менший термін, тим більше податок. Ну а сума обчислюється пропорційно різниці цін на початок і закінчення володіння. Після п’яти років податок не платять зовсім.

Транспортний податок в Угорщині приблизно такий же, як і в Україні. І його теж необхідно сплачувати раз на рік. Хоча платіж можна розбити на два рази. Суму розраховують виходячи з віку машини і кількості кіловат, а не кінських сил. Ставка — 345 форинтів за кВт.

Несплата податків у країні вважається серйозним порушенням і карається великими штрафами, які можуть дорівнювати сумі податку. Якщо законодавство проігнорував іноземець, то це може стати перешкодою на його шляху до отримання ВНЖ або ПМЖ.

Податки на купівлю нерухомості: Відео


Статті по темі