Еміграція в Угорщину – це можливість відкрити для себе новий світ. З Європейським ПМЖ або громадянством іноземець перестає бути чужаком в шенгенській зоні та може вибирати для постійного проживання або роботи будь-яку країну, а також подорожувати в безвізовому режимі зі 150 країнами світу. Європейський рівень соціальних благ та безмежні перспективи, що стосуються навчання, роботи та подорожей незмінно тягнуть жителів України в Угорщину. Ця країна здається привабливою як для сімейних пар з дітьми, так і для студентів, бізнесменів і пенсіонерів в рівній мірі.
Загальна процедура еміграції
Еміграція в Угорщину – процедура не проста, як і в будь-яку з країн Євросоюзу, але цілком посильне людині, який задався конкретною метою. 2024 рік не приніс істотних полегшень іммігрантам: з 1 січня 2017 року збільшився мінімальний розмір інвестицій у держоблігації. Ця процедура дозволяла без проблем і в короткі терміни не тільки перебратися в країну всією сім’єю, на підставі отримання ПМЖ, але й оформити громадянство Угорщини всього за два роки. Все інше залишилося без змін.
Для того, щоб переїхати з України в Угорщину, потрібно вибрати оптимальний спосіб імміграції.
Сьогодні в країні діє кілька популярних програм, які дозволяють в’їхати приїхати і залишитися на території держави на різних підставах:
- Бізнес-імміграція;
- Робоча імміграція;
- Навчання в Угорщині;
- Програма інвестицій в економіку країни;
- Програми імміграції для пенсіонерів;
- Возз’єднання сім’ї.
Кожному іноземцю після вибору програми необхідно зібрати відповідний пакет документів. На підставі цих паперів відкрити довгострокову візу і отримати тимчасову посвідку на проживання. У більшості випадків він видається на строк від одного року до двох, а потім може бути продовжений максимум на два роки.
Після того, як іноземець прожив в країні мінімум 3 роки на законних підставах, він може запитувати дозвіл на ПМЖ. Він наділяє резидентів такими ж правами, як і громадян цієї країни, за винятком права голосу: вирішувати, кому можна перебувати в парламенті, а кому ні – ви не зможете.
Стандартний шлях натуралізації, пройшовши який ви станете власником паспорта цієї країни, ценз осілості передбачає до 8 років. Для деяких категорій переселенців передбачені пільги і скорочення цього терміну до 5, 3, 1 року і навіть зовсім без обов’язкового проживання.
Плюси ПМП або ВНП Угорщини
Імміграція в Угорщину цікавить різні верстви населення. А значить, кожен знаходить в цій країні щось своє. Пенсіонерів приваблює якісне медичне обслуговування і можливість проходити оздоровлення в кращих світових санаторіях і профілакторіях. Прекрасний клімат, де більшу частину року займають сонячні і сухі весна і осінь, тепле літо і сніжна, але не холодна зима, дуже нагадує українські південні міста.
Але до погодних умов додаються унікальні природні явища, такі як термальні джерела, печерні купелі і теплі озера. Все це робить життя в Угорщині дуже привабливою для багатьох громадян України. Економіка Угорщини зараз знаходиться на підйомі, 2024 рік не обіцяє серйозних стресів і змін, а відтак і умови для ведення власного бізнесу тут досить сприятливі. Широкі можливості надаються інвесторам, причому підхід до цієї категорії іноземців індивідуальний, також як і умови, на яких пропонується здійснювати операції.
Вчитися в Угорщині престижно і перспективно. Дипломи місцевих вузів котируються в багатьох країнах світу і не вимагають від фахівців проходження переатестації, за винятком деяких спеціалізацій. Єдина складність, з якою стикаються приїжджають на навчання студенти – угорська мова. Вивчити його досить складно, оскільки він відчутно відрізняється від української, англійської і більшості європейських діалектів.
ПМЖ в Угорщині – це ключ від всіх дверей країн Євросоюзу.
За винятком права голосу ви володієте тими ж правами, що і середньостатистичний житель в Євросоюзі. Ви маєте право безвізового відвідування всіх країн, пристрій на роботу на пільгових умовах в будь-яку країну шенгенської угоди. Оформити ВНП в будь-якій державі європейської зони для вас також не складе труднощів. Це буде суто формальна процедура, що має повідомний характер. Чи варто говорити про стертих кордонах з більш ніж 150 країнами світу?
Угорщина є однією з небагатьох європейських країн, де до іноземним резидентам ставляться дуже лояльно і добродушно. Крім цього, країна відрізняється невисокими цінами на продукти харчування та одяг, а також стабільним ринком нерухомості. З недоліків ПМЖ в Угорщині можна виділити високий рівень бюрократії та високий прибутковий податок. Багато іноземні резиденти відзначають, що отримати право на проживання в цій республіці можна, але це дуже тривалий процес.
Бізнес-еміграція в Угорщину
Приїхати в Угорщину і отримати тут ВНП, а потім і ПМЖ можна на підставі власного бізнесу. Відкрити тут свою справу, фірму, яка стане аналогом нашого ТОВ досить просто. Навіть сума статутного капіталу цілком підйомна, про що свідчать відгуки іммігрантів з досвідом: від 2 тисяч євро. Ці гроші може надавати не один засновник, а декілька, при умові, що сума участі складає не менше 400 євро.
Вид на проживання в Угорщині бізнесмен отримує відразу, одночасно з ним на документи мають право члени його сім’ї. Такий документ буде діяти максимум два роки, після чого зажадає обов’язкового продовження. У тому випадку, якщо фірма дійсно працює і приносить дохід, а власник справно платить податки, через три роки він має повне право оформити ПМЖ.
До бізнес-іммігрантів досить лояльне ставлення уряду. Оскільки іноземці не тільки привозять в країну свої гроші і охоче вкладають їх у розвиток місцевої економіки, але й створюють нові робочі місця, платять податки, приносять відчутну користь країні. Ті, хто приїжджає і залишається в Угорщині, відкривши свій бізнес, можуть придбати нерухомість, оформивши її на себе чи фірму.
Бізнес-імміграція сьогодні є одним з найбільш доступних варіантів для іноземних резидентів.
Статутний капітал потрібно від 2 000 євро, дохід від організації повинен бути не менше 2 400 доларів в місяць. Але варто враховувати і той факт, що для отримання ВНЖ на підставі бізнес імміграції іноземний резидент зобов’язаний офіційним директором відкритого підприємства або фірми, а також надати документи, що підтверджують наявність житлової площі. Нерухомість може бути як орендованій, так і власної. Основний критерій – це її площа. Вона не повинна бути менше 18 квадратних метрів.
Відкриття власного бізнесу
Згідно з чинним законодавством відкрити власну справу на території Угорської Республіки має людина з будь-яким підданством. Резидентам країн «третього світу» надаються «пільги» у вигляді зрівняння прав з підданими ЄЕС.
Купити готовий бізнес в Угорській Республіці не можна, тому іноземним резидентам потрібно відкривати власну справу для бізнес-імміграції. Всі процеси, пов’язані з реєстрацією компанії, повинні здійснюватися під супроводом угорського юриста.
Покрокова інструкція відкриття власного бізнесу:
- Позначення юридичної адреси компанії. Приміщення можна зняти або придбати (його наявність обов’язково).
- Підписання реєстраційних паперів.
- Відкриття банківського рахунку.
- Реєстрація компанії в Торгово-Промисловій Палаті Угорської Республіки.
Основний етап відкриття фірми — це підписання реєстраційних документів. Власником компанії може виступати навіть неповнолітній, але у такому випадку повинен бути призначений уповноважений керівник.
Кількість засновників фірми не обмежена. Але варто пам’ятати, що після завершення процедури реєстрації «додати» засновників вже не вийде.
Для реєстрації засновниками і передбачуваним генеральним директором готується пакет паперів, який складається з:
- Закордонного паспорта та його ксерокопії засновника. Якщо їх кілька потрібно пред’явити документи всіх засновників компанії.
- Назви майбутньої компанії. Воно повинно бути написано строго на латинських літер. Назва має бути унікальним. В кінці назви зазначається абревіатура «KFT». Краще заздалегідь придумати більше 3 варіантів назви фірм, оскільки одна з назв може бути вже зареєстровано в торгово-промисловій палаті.
- Списку видів діяльності компанії.
- Переліку засновників.
- Статуту.
- Установчого договору.
- Заяви в податкову службу.
- Картки зі зразками підписів кожного із засновників.
- Заяви про реєстрацію компанії.
- Заяви керівника про вступ на посаду директора.
- Довіреності від кожного засновника на отримання кореспонденції.
- Угоди про надання юридичної адреси фірми.
- Документа про наявність юридичної адреси.
Всі папери видаються угорською мовою, тому необхідно попередньо перевести їх в угорського нотаріуса. Кожен з документів повинен бути посвідчений нотаріусом. Потім підписується установчий договір, у якому прописується графік і розмір грошових вкладень у статутний капітал для кожного засновника. У статуті також прописується відповідальність за невиконання зобов’язань.
Після підписання документів потрібно відкрити банківський рахунок. Якщо цього не зробити, то на фірму накладуть штраф. Після відкриття рахунка на нього обов’язково вноситься половина суми статутного капіталу. Друга половина може бути внесена частинами протягом одного календарного року з дня реєстрації компанії.
Після цього юрист компанії формує пакет документів і ставить її на облік у торгово-промислову палату. Після цього йому буде потрібно віднести всі папери в реєстраційний суд, який видасть дозвіл на тимчасову реєстрацію фірму. Рішення про постійної реєстрації приймається протягом 60 днів з дня подачі паперів в реєстраційний суд. Після цього потрібно отримати податковий номер, номер у KSH, номер медичного страхування і поставити компанію на бухгалтерський облік.
Програма імміграції для інвесторів
Кілька років тому, після прийняття поправок в чинне законодавство, стало можна автоматично отримати ПМЖ Угорщини за солідні інвестиції. Їх сума становила 250 тисяч євро, а з січня 2015 року збільшилася ще на 50 тисяч. Таким чином, наявність суми у 300 тисяч євро + 50 тисяч одноразової комісії дозволяло іноземцю автоматично отримати ПМЖ Угорщини для всієї родини та можливість оформити громадянство на пільгових умовах.
Такі заходи уряду дозволили зміцнити економіку, а також зробили імміграцію в Угорщину дуже привабливою для заможних іноземців. Процедура угоди продумана для дрібниць і повністю безпечна для інвесторів і держави. Банк заморожує суму інвестицій на час оформлення та перевірки всіх документів. І лише після остаточного рішення на користь тієї чи іншої сторони, він завершує операцію, переказуючи гроші або кінцевому одержувачу – державі, або повертаючи назад – власнику.
Отримання ПМЖ Угорщини через інвестиції – вигідну пропозицію, оскільки вся сума, за винятком одноразової комісії через п’ять років повертається інвестору і з нього знімаються всі договірні зобов’язання. Але при цьому зберігається право ПМП і можливість у будь-який час оформити громадянство, якщо він цього ще не зробив. Другий спосіб отримання даного дозволу допомогою інвертування полягає в інвестуванні безповоротних фінансових коштів в розмірі 150 000 євро. Тобто, якщо в першому випадку інвестиції повертаються власнику через 5 років, то в цьому випадку гроші не повертається іноземному резиденту. В обох випадках видається довічний ПМЖ.
Імміграція через працевлаштування
Складно, але можна. Як і в будь-якій країні в Євросоюзі. Переважне право на працевлаштування мають корінні жителі держави, а також жителі країн, що підписали шенгенську угоду. Кандидати з третіх країн, що розглядаються в останню чергу.
Кожен роботодавець повинен зібрати чимало довідок та отримати певні дозволи, щоб оформити у свій штат іноземного працівника. А також подбати про те, щоб йому видали робочу візу. Саме цей документ стане основою для отримання ПНП в Угорщині.
Імміграція в Угорщину на основі робочої візи ускладнюється ще й тим, що для працевлаштування на хорошу і високооплачувану посаду потрібно обов’язкове знання угорської мови, вивчити який — дуже непросте завдання для приїжджих з України. Другим мінусом такого способу отримання виду на проживання в Угорщині є нестабільність.
Хоч Угорщина і вважається однією з найменш забезпечених країн Євросоюзу, все ж будь фінансова криза призведе до неминучого звільнення з роботи, скорочення заробітної плати, зростання числа безробітних. В цих умовах влаштуватися на нове місце буде вкрай проблематично.
Для роботи іноземному резиденту потрібно оформити в республіці фактичного перебування візу типу D, яка дозволяє перебувати на території держави 12 місяців.
В Угорщині досить складно знайти високооплачувану роботу, оскільки більша частина вільних місць працевлаштування зайняла самі громадянами Угорщини чи жителями країн ЄС. Для отримання високої заробітної плати людина повинна володіти затребуваною спеціальністю. У 2019 році на ринку праці Угорської Республіки затребувані такі фахівці:
- IT-розробники.
- Агрономи.
- Веб-дизайнери.
- Оператори колл-центрів.
- Програмісти.
- Працівники банківської сфери.
- Працівники нафтової промисловості.
- Фінансисти.
Також потрібні працівники у сферу обслуговування, але це стосується працівників ресторанного та готельного бізнесу. За невеликий оклад можуть знайти роботу офіціанти, бармени, аніматори, покоївки та хостес.
Влаштуватися на роботу без знання мови можна тільки на низькокваліфіковані посади доглядальниці, покоївки, няні, прибиральниці чи посудомийниці.
Імміграція в Угорщину з метою працевлаштування є не найкращим варіантом. Середньомісячний оклад коливається від 800 до 1200 євро на місяць, але іноземні резиденти рідко отримують такі оклади навіть при офіційному працевлаштуванні.
Імміграція для пенсіонерів
Заслужений відпочинок в Європі чудова нагорода для літніх людей. Отримати вид на проживання в Угорщині пенсіонери можуть на підставі медичних показань, а також при купівлі власної нерухомості та підтвердження достатнього рівня доходу. Ще один спосіб – переїхати за програмою возз’єднання сім’ї до своїм повнолітнім дітям, які постійно проживають в країні.
Тут до людей у віці ставляться дуже добре і доброзичливо. Держава пропонує безліч пільг для пенсіонерів, у тому числі на проїзд і відвідування різних заходів і пам’яток. А медичне обслуговування дійсно відповідає європейському якості. Сприятливо діють не тільки спеціальні процедури, але і сам клімат: чого варті численні термальні джерела, купелі та гарячі озера.
Літні люди в Угорщині отримують дуже гідні пенсії. Виплачуваних коштів вистачає не тільки на прийнятний рівень життя, але ще й подорожі по країні та Європі. Відгуки українських пенсіонерів, які отримали ВНП в Угорщині, свідчать про те, що вони без проблем отримують свої накопичення на банківську картку міжнародного зразка і спокійно живуть за кордоном.
Способи отримання для пенсіонерів
Отримати ПМЖ в Угорщині осіб на пенсійне забезпечення може тільки в тому випадку, якщо він добре забезпечений і зможе довести це. Іммігрувати в Угорщину пенсіонери можуть лише з кількох причин:
- Придбання власної нерухомості.
- Проходження тривалого лікування.
- Інвестування у розвиток угорської економіки.
Перший спосіб іммігрувати в Угорщину — це покупка нерухомості на території Угорщини. Пенсіонери з іноземним громадянством не мають право купувати тільки сільськогосподарські угіддя площею понад 0,6 гектара.
Процес придбання нерухомості дуже простий. Спочатку вибирається житлоплощу пенсіонерами, потім вноситься попередня оплата за неї в розмірі 10 % від повної вартості нерухомості або земельної ділянки. Після сплати передоплати необхідно звернутися в мерію з паспортом та документами, що підтверджують оплату.
Звернення необхідно для того, щоб заморозити об’єкт нерухомості до моменту його повного переоформлення на іноземного резидента. Це робиться з метою запобігання шахрайства з боку власника нерухомості. Після того, як іноземний резидент отримає дозвіл від мерії, він може оплачувати залишилися 90% вартості нерухомості. Після покупки людина отримує паспорт власника нерухомості, і вже на підставі цього документа подає папери на оформлення довгострокової візи типу D.
Після отримання національної візи потрібно подати клопотання на одержання дозволу, який видається іноземним пенсіонерам на 1 рік. Через рік за умови збереження придбаного житла, іноземний резидент має право продовжити ВНП ще на 2 роки. Після 3 років проживання за ВНП пенсіонер має право отримати ПМЖ, а ще через 5 років претендувати на угорське громадянство.
Імміграція в Угорщину на ПМЖ для пенсіонерів можлива також з метою довгострокового лікування в цій республіці. Для приїзду на підставі проходження лікування у пенсіонера має бути медичний висновок від лікуючого лікаря, який підтвердить, що людина потребує проходження процедур на джерелах (або в інших місцях) в Угорській Республіці.
Якщо ж пенсіонер прожив на території Угорщини понад 8 років, то він може стати повноправним громадянином цієї країни і претендувати на одержання пенсії та інших державних виплат і допомог.
Навчання в Угорщині
Щоб отримати Європейський диплом, необов’язково вибирати дорогі університети Австрії і Швейцарії. В Угорщині освіта у порівнянні недорога (від 3 тисяч євро в рік), і не менш престижна. Багато ВНЗ можуть похвалитися своїми випускниками, які стали нобелівськими лауреатами. ВНП в Угорщині студенти отримують на підставі гарантійного листа з Вузу, де говориться, що іноземець дійсно зарахований в освітню установу на певний факультет. Термін навчання також вказується в документі, саме на ці дати і видається посвідка на проживання.
Студентам, які одержали угорський диплом, набагато простіше оформити громадянство країни. Зокрема, ця категорія іноземців звільняється від обов’язкового іспиту на знання мови і конституції держави.
Величезний плюс такого варіанта отримання виду на проживання полягає в тому, що студентом може вважатися не тільки людина, що вирішила здобути вищу освіту. Вивчення угорської мови на спеціальних курсах також прирівнюється до навчальної діяльності. І в цьому випадку вікові та інші обмеження знімаються.
Досконалості немає меж, а значить, і вчити мову можна досить довго і жити в Угорщині. Тим більше, що угорська мова дійсно є досить складним для українців, оскільки не входить ні в слов’янську, ні в німецьку групу мов, звичну для європейців.
Для навчання на території Угорщини національна віза видається терміном на 1 рік, що кожен рік продовжується. Після приїзду іноземного студента в Угорщину йому видається посвідка на проживання на весь період навчання. Варто відзначити, що дипломи, отримані в угорських вузах і коледжах, вважаються одними з найкращих і визнаються у всіх країнах світу, а не тільки на території країн ЄС.
Возз’єднання сім’ї
Еміграція в Угорщину досить проста для тих іноземців, які перебираються сюди слідом за родичами. Возз’єднання сім’ї лояльна програма, що дозволяє отримати ВНЖ, а потім і ПМЖ на пільгових умовах. Найчастіше вони полягають в менших термінах проживання в країні, що передують подачі заяви.
Сім’я інвестора, який вкладає в економіку країни понад 300 тисяч євро, за правилами 2024 автоматично отримує безстроковий дозвіл на проживання, а через два роки і громадянство країни.
Іноземець, який приїхав в Угорщину по робочій візі і отримав тут ВНП, також має право привезти сюди й свою сім’ю. Це будуть найближчі родичі, в їх число входить: чоловік/дружина і діти. При цьому вони можуть не купувати свою нерухомість, а мати на руках договір оренди квартири, в якій планують жити.
Цією ж програмою користуються іноземці, які поєднуються законним шлюбом з громадянами Угорщини. При цьому країна, де були зареєстровані відносини, значення не має. Щоб мати можливість приїхати в Угорщину і залишатися тут тривалий час на законних підставах, достатньо надати у відповідні інстанції свідоцтво про реєстрацію шлюбу. Еміграція в Угорщину через заміжжя – дуже простий і досить легкий спосіб для українських жінок, які мріють жити в зоні Євросоюзу.
Отримання виду на проживання при покупці нерухомості в Угорщині
Купити нерухомість в Угорщині іноземець може, однак це не буде означати, що він стане не просто володільцем, а отримає право безстроково перебувати на території країни.
Володіння квартирою або будинком зовсім не є підставою для оформлення ПМП. Хоча своя нерухомість буде вагомою підставою для запиту в консульському відділі не просту короткострокову візу в Угорщину, а мультишенгена, терміном до п’яти років.
Володіючи таким типом візи, Євросоюз стане для вас дуже перспективним туристичним напрямком. Оскільки ви зможете без оформлення додаткових документів відвідати будь-яку країну, що підписала шенгенську угоду. Головне при цьому дотримуватися правила та терміни перебування за кордоном, щоб не закрити для себе назавжди кордону Євросоюзу.
Вид на проживання в Угорщині у 2024 році можна при купівлі нерухомості на території країни на суму 300000 євро і більше. Але слід дотримати ряд умов і пройти всі етапи процедури.
Іноземний громадянин повинен оформити туристичну візу, приїхати в країну, доглянути тут об’єкт нерухомості і написати заяву в місцевий муніципальний орган про те, що виявляє бажання його придбати. При цьому необхідно внести передоплату за нерухомість у розмірі 10 % від повної вартості. Ціна на нерухомість тут не особливо відрізняється від української. Прохання від іноземців розглядаються протягом 30 днів.
Якщо муніципалітет прийме позитивне рішення з приводу покупки іноземним громадянином нерухомості в Угорщині, то можна буде виплатити решту суми і почати оформлення документів. Спочатку на власність, а потім на отримання візи категорії D. Після того, як вдасться отримати цю візу, приїжджий іноземець зможе перевести з країну всю сім’ю і подати документи на отримання ВНЖ, а через 3 роки вже можна буде оформити ПМЖ.
Але крім державних мит та вимог до документів, є вимоги до нерухомості, яку іноземний громадянин може придбавати. В принципі обмеження накладають тільки на сільськогосподарські ділянки. Будь-які інші земельні території, квартири або будинку набувати іноземним громадянам дозволяється. Рівень життя у всіх країнах Євросоюзу різний. Незважаючи на те, що економічний простір єдине, все ж залишаються багаті і бідні країни, зі сприятливим для ведення бізнесу кліматом або з кризовою економікою. З хорошими соціальними умовами або далекими від європейських стандартів.
Щоб скласти об’єктивну картину світу і зробити правильний вибір, можна використовувати імміграцію в Угорщину та отримання ПМЖ цієї країни як відправну точку і засіб для досягнення наступних цілей. Маючи на руках ПМП або громадянство будь-якої з європейських країн, перед вами відкриваються всі перспективи Євросоюзу.
ПМЖ в Угорщині
Дозвіл на постійне місце проживання до Угорщини можна отримати тільки після безперервного перебування в країні протягом 3 років з ВНП. Саме ВНП служить підставою для видачі ПМП терміном на 5 років. Різниця між ВНЖ і ПМЖ невелика, але власники ПМП володіють більш широким спектром прав. Володар ПМП вважається резидентом Угорщини, він може отримувати безкоштовну освіту і медичне обслуговування.
ПМЖ – це пластикова картка, яка видається на 5 років. Щорічно її продовжувати не потрібно.
Основні вимоги та підстави для отримання ПМЖ в Угорській Республіці:
- Проживання у країні протягом 3 років. Іноземний резидент зобов’язаний перебувати в країні більше 270 днів у році.
- Наявність нерухомості. Нерухомість може бути як орендованій, так і власної.
- Наявність реєстрації за місцем проживання. Якщо іноземний резидент орендує нерухомість, то йому варто заздалегідь домовитися з власником житла про тимчасову прописку, щоб у нього потім не виникало проблем.
- Відсутність проблем з законом.
- Для отримання ПМЖ необхідно звернутися в Міграційну Службу Угорської Республіки, сплатити державне мито у розмірі 10 000 форинтів (33 євро) і подати документи. Папери розглядаються протягом 90 днів.
Для отримання ПМЖ подається пакет паперів, складається з:
- закордонного паспорта,
- старих закордонних паспортів за останні 3 роки,
- заяви,
- фотознімків у кількості 2 штук,
- довідки про відсутність судимостей,
- ВНП.
Крім цього переїхали іммігрантам для отримання ПМП потрібно пред’явити документи, що підтверджують фінансову спроможність:
- Поліс медичного страхування, оформлений на 1 рік.
- Заява іноземного резидента про підтвердження того, що він зобов’язується щорічно продовжувати поліс медичного страхування.
- Нотаріальна заява від іноземного резидента про зобов’язання забезпечення подружжя і власних дітей, які проживають на території Угорщини.
- Довідка з місця працевлаштування із зазначенням щомісячного доходу іноземного резидента.
- Виписка з банківського рахунку.
Також потрібно обов’язково надати документи на володіння нерухомістю в Угорщині або у своїй рідній країні.
Отримання громадянства
Отримати громадянство Угорщини можна кількома способами: репатріація, натуралізація, інвестування. Процес натуралізації передбачає проживання на території Угорської Республіки протягом 8 років. У році можна бути відсутнім більше 45 днів. Для постійного проживання в іноземного резидента повинні бути причини: працевлаштування, ведення бізнесу, придбання нерухомості, укладення шлюбу.
Зазвичай громадянство присвоюється після 8 років проживання. Біженцям, батькам неповнолітніх дітей – громадян Угорщини, подружжю громадян Угорщини та особам, усиновленими підданими Угорщини громадянство присвоюється після 3 років проживання на території республіки.
Після 5 років проживання в Угорщині отримати громадянство можуть:
- Особи, які не мають підданства.
- Особи, які народилися на території Угорщини, але з якихось причин не отримали громадянство або втратили його.
- Особи, які мають ВНП віком до 18 років.
Особи, угорського походження можуть отримати підданство через рік проживання на території Угорщини.