Меню Закрити

Гірські системи та гори в Польщі

У південній частині Польщі розташувалося багато гірських хребтів. Саме цим Польща приваблює лижників і сноубордистів, а також любителів походів. Туристи, які вирішили відправитися на відпочинок в гори в Польщі, гарантовано добре проведуть час, відпочинуть душею і тілом незалежно від пори року.

польські гори

Загальна інформація про гірські системи Польщі

Гірські системи загальною довжиною 1300 км різної висоти та геологічний структури формують весь масив польських гір, біля підніжжя яких мандрівники завжди можуть провести відпустку.

Основні гірські системи, які проходять через територію Польщі, – Карпати та Судети. Також територію Польщі прикрашає невисока, в порівнянні з Карпатами та Судетами, Свентокшиське гірська система.

Гори займають південь країни: Судети розташувалися на південному заході, а Карпати – на південному сході польської території.

Між цими системами знаходиться гірський перевал Моравська брама, через який раніше проходив торговий шлях з півночі на південь Європи.

Карпати простягаються уздовж польської та словацької кордону, а Судети розтягнулися вздовж польської та чеської кордону. Найвища точка в польських Карпатах – гора Риси висотою 2499 м, яка є піком у Високих Татрах. Найвища точка в Судетах – Снежка висотою 1603 метри.

Карпати розбиті на райони: Західні, Східні та Південні. Карпати в Польщі – частина Західних Карпат, і тільки одна з частин на кордоні з Україною відноситься до Східних Карпат. Західна частина Карпат в Польщі ділиться на Татри та Бескиди.

Татри в Польщі

Татри суттєво відрізняються від решти гірської місцевості через альпійської форми рельєф і висоти. Головний хребет Татр збігається з межею державного кордону Польщі та Словаччини. Максимальна височина досягає позначки у 2300 метрів. Саме біля підніжжя Татр знаходиться відомий курорт Закопане.

Бескиди – частина гірської системи Західних Карпат. Вони простягаються від Татр на захід, північ і схід. Найвища точка – гора Баба Гура висотою 1725 метрів.

У південно-західній частині Польщі на кордоні з Чеською республікою розташувалися Судети. Як і Карпати, Судети також ділять на Західні та Східні. Крім цього, у них є ще Центральна частина.

У Західних Судетах, крім гірського масиву Крконоше, знаходяться Ізерські та Качавські гори. У Східних Судетах підносяться Опавскіе і Золоті гори. Головна особливість древніх Судет – плавні обриси схилів і наявність глибоких міжгірських улоговин.

Польські Карпати

Польські Карпати багато в чому схожі на Карпати в Україні. Хоча безпосередньо скелі відрізняються, тут такі ж косодревіна, кам’яні насипи, трава і квіти – в основному едельвейси. У польських Карпатах також розташовано багато западин, печер, високогірних озер і водоспадів. Все це сформувалося внаслідок діяльності льодовика.

Загадкове місце – Судети

Оповиті легендами Судети – надзвичайної краси гірська система віком понад 4,5 млрд років на кордоні Польщі з Чеською Республікою.

Поряд з містечком Мислібожа височить освіту з каменів під назвою Малий Орган. Ця споруда – все, що залишилося від базальтової шахти. Люди своєю працею змогли відкрити середню частину жерла давно згаслого вулкана Ратай. З застиглої лави та вийшло унікальна споруда, яка з вигляду нагадує орган.

Одне з найбільш містичних місць – Базальтова Гура. За часів язичництва тут тягнулася священний гай. Коли в Польщі прийняли християнство, язичники були затятими противниками цієї події. Одного разу єпископ дав наказ знищити гай разом з волхвами, і з того часу ця місцевість має незвичайну енергетикою, залучаючи неоязичників.

Є в горах і Оглядова вежа, зведена в 1906 році. Її висота становить 10 метрів, але в літню пору звідти складно оглянути краєвиди через великої кількості зелені, а ось ранньою весною чи пізньою осінню – панорами як на долоні.

Пам’ятки Свентокшиських гір

Ця гірська система найстаріша та одночасно найнижча в Польщі. Один з відомих піків – Лиса Гура, центр язичницького культу, обрядів і містики. Тут звичайні жителі приносилися в жертву трьом божествам – свист, посвист і Погоді. Погодні умови на піку завжди погані – холод, туман і дощитиме.

Ще одне примітне місце – Хенцінський замок, старовинна резиденція королів, зведена в XIII столітті за часів правління Владислава Локетка. Від замку залишилися одні руїни, але вони варті того, щоб сюди приїхати. Вартість відвідування – до 2 євро.

Яскині Рай – печера з дивовижними утвореннями, куди варто потрапити заради чудових сталактитів і сталагмітів.

Оглядові екскурсії проходять з січня по листопад, вихідний день – понеділок. Вартість входу – до 3 євро.

Кшіжтопур – дворянський палац сім’ї Осселянськіх. Їх маєток завжди прикрашали хрест і сокиру – символи міцної віри. Від палацу залишилися тільки стіни, але історичну пам’ятку вже почали реконструювати.

Кращі курорти в гірській місцевості Польщі

Туризм в Польщі процвітає. На польських курортах відпочивали Косигін і Хоннекер, а водолазам вдалося колись зібрати 1200 кг монет на дні гірське озера. У таблиці представлені кращі курортні місця Республіки Польща.

Курорт Особливості
Arlamuv Розташований в Бескидах, фешенебельний курорт з басейнами, саунами, полями для гольфу, стайнями.
Закопане Популярний курорт біля підніжжя Татр у любителів зимових видів спорту, альпінізму. Туди нескладно дістатися, якщо ви опинилися поруч з Познанню.
Вісла Гірський курорт з доступними цінами коштує на найдовшій річці Польщі – Віслі. Тут 74% зелених насаджень.
Буковина- Татшаньська Курорт територіально відноситься до Татровському повіту. Тут знаходиться Сіклява – найвищий водоспад Польщі з гіпнотичному падінням води з висоти 70 метрів.
Шклярська Поремба Містечко розташовується в долині річки Камена серед гір – Йізерські та Крконоше, де 110 днів на рік лежить сніг.
Казімєж-Дольни Населений пункт пов’язаний з легендою про мудру птиці – півня. У кондитерських курорту можна придбати як сувенір півника з тіста.

Коли відкривається сезон катань в Польщі

Польща – прекрасна альтернатива західним курортам для катань на лижах і сноуборді. Країна потрапила в десятку тих, хто найкраще розвиває гірськолижну інфраструктуру в Європі.

Гірськолижний сезон починається на початку грудня, іноді у 20-х числах листопада. Це залежить від погоди, хоча зараз сучасна техніка здатна забезпечити катання в будь-яких умовах.

Ціни на польських зимових курортах набагато нижче, ніж в Італії, Австрії та Фінляндії. У високий сезон і різдвяні свята апартаменти коштують від 30 євро, а хостели пропонують нічліг за 6 євро.

Катання по схилах місцевих гір воліють і туристи з різних країн Європи, і мандрівники з СНД. Найдорожчий курорт – Закопане, але більш доступні місця для відпочинку нічим йому не поступаються.

Висновок

Відпочинок в польських горах доведеться кожному до душі. Розвинена транспортна інфраструктура, низька вартість в порівнянні з іншими європейськими курортами притягують чимало туристів. А вихідці з СНД додатково оцінять відсутність мовного бар’єру, схожий клімат, смачну кухню, гостинних мешканців і дивовижну природу Карпат.

Гори в Польщі: Відео

Статті по темі