Меню Закрити

Методи діагностики та лікування псоріазу в ізраїльських клініках

Як свідчать результати досліджень, проведених фахівцями Міжнародної асоціації псоріазу, приблизно 2-4 % населення планети страждають від цього захворювання. У третини хворих симптоматика патології починає проявлятися ще в юнацькі роки та зберігається протягом усього життя. У 2023 році лікування псоріазу в Ізраїлі та реабілітація в клініках на Мертвому морі – це можливість досягти тривалої стійкої ремісії, при якій хвороба не буде давати про себе знати десятиліттями.

Лікування псоріазу в Ізраїлі

Сутність, ознаки, причини псоріазу

Псоріазом (лускатим лишаєм) називається хронічне неінфекційне дерматологічне захворювання, при якому клітини верхнього шару шкіри відмирає набагато швидше, ніж в нормі, у зв’язку з чим на шкірних покривах утворюється висип лускатого характеру.

У здорової людини регенерація шкіри відбувається в середньому протягом 30 днів, тоді як при псоріазі цей процес займає від 4 до 5 днів. В результаті спостерігається потовщення шкірного покриву, формування на його поверхні рожевих плям (бляшок), покритих біло-сріблястими лусочками.

До симптомів хвороби також відносяться сильний свербіж і лущення в місцях ураження. У деяких пацієнтів у вогнищах патології з’являються тріщини та скупчення гнійних мас.

Псоріаз може вражати всі частини тіла. Але, як показує практика, найбільш часто розвивається на згинах ліктів і колін, руках і ногах, нігтях, в нижній ділянці спини, на голові під волоссям.

Перед тим як підібрати ліки проти псоріазу в Ізраїлі для кожного пацієнта, лікарі визначають тип захворювання.

Виділяють такі типи псоріазу:

 • непустулізний (простий, бляшкоподібний), при якому виникають рожеві плями, що лущаться, на тілі;
 • пустульозний (ексудативний), який супроводжується появою пухирців (пухирів), наповнених прозорою неінфікованою рідиною.

Статистика свідчить, що у 30 % пацієнтів захворювання переростає в псоріатичний артрит, при якому розвивається запальний процес в сполучної тканини та суглобах.

Перед тим як перейти до питання про те, чим лікується псоріаз в Ізраїлі, слід визначити причини захворювання. Медики вважають дану патологію багатофакторної, тобто такою, що виникає з цілого ряду причин.

З одного боку, це генетичні «поломки» імунної системи, які передаються у спадок, а з іншого – порушення імунітету та обміну речовин, спровоковані зовнішніми факторами. Так, у групу підвищеного ризику розвитку псоріазу входять люди, які:

 • перенесли важке інфекційне захворювання;
 • страждають від постійних стресів;
 • не дотримуються принципів збалансованого харчування;
 • зловживають алкогольними напоями;
 • змінили кліматичну зону проживання;
 • протягом тривалого періоду приймають препарати, що містять літій.

Оскільки псоріаз – це патологія неінфекційної природи, заразитися при контакті з хворою людиною неможливо.

Обстеження в ізраїльських клініках

Щоб лікування дало бажані результати, необхідно правильно підібрати для кожного пацієнта комплекс медикаментів та терапевтичних процедур, які не просто полегшать стан, але і запобігає подальшому прогресуванню хвороби. З цією метою і проводиться комплексна діагностика псоріазу в Ізраїлі, яка включає:

 • візуальний огляд шкірних покривів;
 • аналізи сечі;
 • імунологічний і біохімічний аналізи крові;
 • біопсію уражених ділянок шкіри (забір тканин для гістологічного аналізу);
 • ультразвукове дослідження (УЗД) органів черевної порожнини;
 • доплерографію (УЗД судин печінки;
 • рентгенологічне дослідження суглобів (якщо хвороба переросла в псоріатичний артрит).

При необхідності лікар може призначити пацієнту та інші види діагностичних процедур, щоб отримати якомога більше інформації про стан імунної, нервової, ендокринної систем його організму.

Як ізраїльські дерматологи ведуть боротьбу з псоріазом

Методи лікування псоріазу в Ізраїлі включають медикаментозну та фізіотерапію. Найчастіше вони призначаються паралельно.

Ліки підбираються в залежності від ступеня тяжкості хвороби. Так, при легких формах псоріазу показана місцева терапія. Пацієнтам прописують мазі та креми для зовнішнього застосування з вітаміном D, саліциловою кислотою, стероїдами, мінеральними кам’яновугільними маслами та смолами.

Фізіотерапія на узбережжі Мертвого моря

У важких випадках хворим призначають курс імуносупресорів (циклоспорину, метотрексату), синтетичні версії вітаміну А, препарати на основі моноклональних антитіл («Адалімумаб», «Секукінумаб», «Іксекізумаб» та інші).

Фізіотерапія на узбережжі Мертвого моря

Високу ефективність продовжує демонструвати як терапія лускатого лишаю у дорослих, так і лікування псоріазу у дітей в Ізраїлі в санаторно-курортних установах, розташованих на узбережжі Мертвого моря. Стабільний протягом року температурний режим, насичені мінералами місцеві бруду і води, м’яке ультрафіолетове випромінювання цілюще впливають на стан шкіри.

Корисна таласотерапія (лікування морським кліматом і продуктами моря) і при псоріатичному артриті, оскільки дозволяє надовго забути про болі в суглобах.

Згідно з інформацією, представленої ізраїльськими дерматологами, у 88 % пацієнтів, які побували на відпочинку у Мертвого моря, протягом 3-6 місяців площа шкірних поразок скорочується на 80-100 %.

Використання грязей і солей Мертвого моря в лікуванні псоріазу

Грязі Мертвого моря містять в 10 разів більше цілющих речовин у порівнянні з іншими сульфідними грязями. У них є мікрочастинки слюди, бетоніту, каоліну, польового шпату, кварцу та інших мінералів. До їх складу входять також гази (кисень, вуглекислий газ, метан, азот, сірководень), солі (міді, марганцю, йоду, літію, кобальту, брому, цинку), електроліти (броміди, сульфіти).

Лікувальні грязі регіону сприяють розширенню судин, поліпшенню крово – і лімфообігу, активізації роботи ендокринної системи, надає бактерицидний і протизапальний ефект. Саме тому грязелікування користується широкою популярністю при боротьбі з псоріазом в Ізраїлі.

Склад солей Мертвого моря також унікальний. В них містяться хлориди магнію (50,8 %), натрію (30,4 %), кальцію (14,4 %), калію (4,4 %), броміди, сульфати, йод. Солі цієї водойми корисні при псоріазі, оскільки мають бактерицидні, заспокійливі, протизапальні властивості, допомагають відновити гормональний баланс, прискорюють регенерацію тканин, підвищують еластичність шкіри.

Застосування фототерапії

Лікування псоріазу нігтів в Ізраїлі, як і терапія лускатого лишаю інших ділянок тіла, що супроводжується курсом фототерапії. Доведено, що найбільшою ефективністю в цьому відношенні мають світлові хвилі, довжина яких варіюється в діапазоні від 311 до 313 нм. Для проведення фототерапії застосовуються спеціальні лампи.

Крім того, на узбережжі Мертвого моря у пацієнтів є можливість регулярно приймати сонячні ванни. Завдяки випаровуванням води, збагаченої мінералами, в повітрі формується своєрідний фільтр, що пропускає лише спектру випромінювання, яке і є найбільш корисним для пацієнтів з псоріазом.

Терапія повітрям

Регіон Мертвого моря є найглибшою на планеті природною западиною (395 м нижче рівня моря). Саме тому місцеве повітря дуже збагачене киснем (його зміст тут на 10-11 % вище, ніж в інших курортних зонах). Також у його складі присутній оптимальна концентрація йоду і брому.

Одна з головних особливостей повітря цього району – повна відсутність алергенів. Все це в комплексі позитивно позначається на стані шкіри та дозволяє позбутися від псоріатичних бляшок.

Ізраїльські клініки для лікування псоріазу

Тепер саме час перейти до питання про те, де в Ізраїлі лікують псоріаз. Згідно з численними відгуками пацієнтів, позитивну репутацію заслужили дерматологи таких медзакладів, як:

Тут можна пройти курс якісної медикаментозної терапії. При бажанні об’єднати останню з фізіотерапією можна звернутися до клініки для лікування псоріазу на Мертвому морі в Ізраїлі. Одне з найбільш популярних закладів на узбережжі – клініка “Паула”, названа на честь дочки медика Фрідмана. Розташована вона в містечку Ейн-Бокек.

Функціонує заклад з 2001 року. Тут працює 15 медичних працівників, переважно лікарів. Є й кілька діагностів, завдання яких – своєчасно виявляти у пацієнтів протипоказання для проведення тих чи інших процедур. Сьогодні ізраїльська клініка з лікування псоріазу “Паула” є єдиним на Мертвому морі медустановою, володіє державною ліцензією, виданою Міністерством охорони здоров’я Ізраїлю.

Як поїхати в Ізраїль на лікування

З позитивної сторони в лікуванні псоріазу зарекомендували себе фахівці медичного центру DMZ. Це німецька установа, яке була заснована у 1988 році. Знаходиться воно також у місті Ейн-Бокек в будівлі готелю Lot in Ein Bokek.

Клініка DMZ з лікування псоріазу в Ізраїлі співпрацює з єрусалимської клініки “Хадасса”, а також мюнхенської університетською клінікою Людвіга Максиміліана, є одним з провідних науково-дослідних центрів в області кліматичної терапії на узбережжі Мертвого моря.

Цінова політика ізраїльських медустанов

Міністерство охорони здоров’я країни надає клінікам право самостійно встановлювати ціни на лікування псоріазу на Мертвому морі в Ізраїлі. Але тарифи не повинні виходити за встановлені на державному рівні рамки. Тому діагностика і лікування обійдуться тут трохи дешевше, ніж, приміром, на території деяких країн Західної Європи.

На остаточну суму, яку пацієнту потрібно буде перерахувати на рахунок обраного медичного закладу, вплинуть кількість призначених діагностичних і терапевтичних заходів, якість обслуговування, кваліфікаційний рівень лікаря. Тому вартість лікування псоріазу в Ізраїлі розраховується для кожного індивідуально.

Як поїхати в Ізраїль на лікування

Громадянам України, які хочуть виїхати на територію Ізраїлю з метою отримання медичних послуг, перш за все треба визначитися з клінікою та особисто зв’язатися з нею. Контактні дані медустанови можна дізнатися на його офіційному сайті у відповідному розділі.

Щоб здійснити запис на лікування в Ізраїлі, слід надіслати на електронну адресу медустанови складене на івриті лист-звернення та перекладену на іврит виписку з особової медкарти. Після схвальної відповіді з клініки можна бронювати житло, купувати квитки на транспорт.

Альтернатива самостійної організації поїздки – звернення в спеціалізоване агентство, що надає посередницькі послуги. Його співробітники запропонують доступні тури в Ізраїль для лікування псоріазу, візьмуть на себе оформлення путівки та підготовку всіх необхідних офіційних паперів.

Для поїздки громадян України знадобляться наступні документи:

 • закордонний паспорт, який буде дійсним ще як мінімум 6 місяців з моменту в’їзду на територію Ізраїлю;
 • медична страховка, здатна покрити витрати на лікування захворювань, що виникли під час подорожі;
 • висновок вітчизняних медиків;
 • план лікування, розроблений приймаючою стороною;
 • довідки, що підтверджують платоспроможність пацієнта;
 • підтвердження броні готелю або запрошення від родичів, які нададуть мандрівникові житло.

Україна входить до числа держав, громадяни яких мають право на безвізовий в’їзд в Ізраїль, в рамках якого дозволяється залишатися в країні максимум 90 календарних днів протягом 6 місяців.

Якщо на лікування знадобиться більше часу, пацієнту потрібно буде попередньо оформити відповідну візу у посольстві, ґрунтуючись на візові вимоги, що пред’являються до громадян України. Це і є головні рекомендації щодо того, як потрапити на лікування в Ізраїль.

Висновок

До основних переваг лікування псоріазу на території Ізраїлю відносять демократичну політику медичних закладів, використання місцевими лікарями інноваційних терапевтичних протоколів, можливість для пацієнтів пройти ефективну фізіотерапію в унікальних кліматичних умовах на Мертвому морі.

Головним недоліком подорожі за кордон вважається необхідність долати значну відстань, що може стати для багатьох хворих джерелом дискомфорту. Але подорож в Ізраїль відніме менше часу, ніж, скажімо, поїздка в США, тому такий варіант значно зручніше.

Лікування псоріазу на мертвому морі: Відео

Статті по темі