Процедура оформлення візи для відвідин Італії не відрізняється складністю. Прийом заяв відбувається в Генеральному консульстві чи візовому центрі. Після подачі документів заявники цікавляться, як перевірити готовність італійської візи у 2024 році. Організації, які надають послуги з видачі дозволів на в’їзд в країну, працюють за міжнародними стандартами, тому отримати повну інформацію про статус розгляду заявки не складе праці.
Як дізнатися статус документа
Варіант перевірки слід вибирати в залежності від того, куди подавалися папери на візу. Інформацію про статус документа можна дізнатися такими способами:
- Онлайн-перевірка на сайті візового центру. Знадобиться номер договору про надання послуг, який підписується при подачі документів і видається заявникові.
- Телефонний дзвінок в Генеральне консульство або візовий центр. Номери телефонів можна подивитися на сайтах Візового відділу Генконсульства і Візового центру Італії. Візові центри надають додаткову платну послугу – SMS-сповіщення (номер телефону заявника приходить коротке текстове повідомлення про те, що доступно отримання готових документів).
- Особисте звернення до установи, працівники якого здійснювали прийом документів на італійську візу. Як правило, на стендах або дверях консульства вивішуються списки заявників, яким віза вже оформлена.
На сайті візового центру
Для того щоб перевірити статус візи через інтернет, зайдіть на офіційний сайт Візового центру Італії в Україні:
- На сторінці виберіть філію, в якому здійснювалась подача документів.
- В поля спеціальної форми вкажіть номер договору, який укладено з візовим центром (видається заявнику в день подачі документів), дату народження та код на зображенні. Натисніть «Продовжити».
В процесі перевірки можуть з’явитися такі статуси:
- “Повністю прийняті” – документи відповідають встановленим вимогам та прийняті візовим центром до розгляду.
- “Передані в посольство” – папери перевірені, оброблені співробітниками організації-посередника і передані в дипломатичне представництво Італії.
- “Отримані з консульства” – паспорт готовий і може бути виданий заявнику.
Поряд з основними відмітками можна побачити додаткову інформацію про розгляд паперів. Статуси можуть означати, що:
- документ вимагає виправлення (“Корекція візи”);
- надані не всі папери, або в довідках виявлені помилки (“Неповний пакет документів”);
- у паспорті заявника є діюча віза (“Своя віза”);
- дозвіл на в’їзд до Італії не надано (“Відхилено”);
- паспорт з візою надано заявнику (“Видані замовнику”);
- документи повинні прибути з посольства (“Очікування виходу з посольства”).
За більш детальною інформацією (скільки днів потрібно на оформлення візи, на якому етапі перебуває розгляд заяви, які причини відмови) слід звертатися у консульство.
Особливості подачі документів
Щоб уникнути проблем при оформленні дозволу на в’їзд в Італію, необхідно знати деякі нюанси.
Заяву слід подавати безпосередньо в Генеральне консульство в Києві або через акредитований візовий центр компанії VMS.
Остерігатися варто посередників, що пропонують швидкі та легкі варіанти оформлення візи.
Закордонний паспорт повинен відповідати наступним вимогам:
- дійсний не менше 3 місяців після дати закінчення поїздки;
- виданий не більше 10 років тому;
- містить щонайменше дві чисті сторінки.
Необхідно надати закордонний паспорт, термін дії якого закінчився, якщо в ньому є візи, видані протягом останніх двох років.
У пакеті паперів обов’язково повинен бути документ, що підтверджує легальне проживання в країні:
- запрошення громадянина Італії;
- бронь готелю;
- запрошення приймаючої готелю, якщо тур набувається в туристичному агентстві;
- підтвердження наявність права власності на нерухомість або договір оренди.
Крім того, іноземець повинен мати достатньо коштів для перебування в Італії протягом періоду дії дозволу на в’їзд. В якості підтвердження наявності необхідної суми не підійдуть, довідка про купівлю або обмін валюти, електронні виписки, не завірені печаткою і підписом працівника банку.
Медична страховка повинна відповідати вимогам, зазначеним на сайті візового центру (період страхування дорівнює або перевищує кількість днів поїздки, сума страхового покриття не менше 30 000 євро, договір страхування діє на території Шенгенської зони).
В яких випадках не видають дозвіл на в’їзд в Італію
Існує ряд причин, за якими можуть відмовити в отриманні шенгенської візи. Найбільш “популярні” наступні:
- Заявник надав неправдиву інформацію або фальшиві документи.
- Неправильно оформлена анкета або в пакеті паперів міститься недостатня кількість довідок для прийняття рішення.
- Закордонний паспорт не відповідає всім необхідним вимогам.
- Є підозри, що заявлена мета поїздки не відповідає дійсності.
- Передбачається, що людина може становити загрозу для безпеки країни.
- При перевірці дотримання строків попередніх віз виявлені порушення (іноземець несвоєчасно після закінчення періоду дії дозволу залишив територію країни, не використовував візу для поїздки).
- Іноземець зазначений в базі, що містить дані осіб, яким небажано надавати дозвіл на в’їзд (чоловік скоїв злочин або порушив законодавство, внаслідок чого його вислали з країни, анулювали візу).
Причиною відмови може бути й чистий паспорт. Особам, які вперше подають заяву на візу, слід приділити особливу увагу документам. Співробітники консульства насторожено ставляться до видачі дозволу на в’їзд в країну Шенгенської угоди самотнім дівчатам і людям, які подорожують без сім’ї.
Чи можна оскаржити рішення консульське
У разі відмови у видачі візи необхідно звернутися в Генконсульство Італії з проханням представити документ з роз’ясненням причин. Якщо у заявника є претензії до процедури розгляду заяви та прийнятим рішенням, можна подати апеляцію.
В документі необхідно вказати прізвище, ім’я, дату народження, номер паспорта, дату відмови, назва консульства, актуальний поштову адресу, докладно описати, чому відмова є необґрунтованою. До апеляції слід додати папери, які підтверджують аргументацію і можуть вплинути на рішення.
Після того як апеляційний лист надійде в посольство або консульство, співробітники диппредставництва зобов’язані повторно розглянути заяву на видачу візи.
Візовий відділ може вимагати від заявника додаткові паперу або уточнити надану інформацію. У разі прийняття рішення про надання візи заявника запросять на співбесіду в дипломатичне представництво. Якщо буде відмовлено, громадянин отримає лист з поясненнями, чому відмова залишається в силі.
Висновок
Зазвичай час виготовлення туристичної візи в Італію займає 4-5 робочих днів. На перевірку готовності дозволу на в’їзд в країну йдуть лічені хвилини.
Візові центри надають інформацію онлайн за номером договору або відправляють СМС-повідомлення, якщо заявник замовляє цю послугу. Співробітники консульства консультують особисто або через телефон.
Важливо підготувати повний пакет документів і правильно заповнити анкету. Не варто звертатися за допомогою до осіб, які пропонують пільгові умови при оформленні візи.