Меню Закрити

Робота в Празі: вакансії, зарплати, проживання


Чехія стає все більш привабливою країною для трудової міграції серед громадян СНД. Багатьом українцям робота в Празі у 2020 році здається найбільш кращим варіантом. Стародавня столиця європейської держави, одне з найкрасивіших міст світу пропонує іммігрантам і тим, хто шукає тимчасову роботу, цікаві вакансії та гідну оплату праці.

Робота в Празі

Що приваблює шукачів у Празі

Столиця Чеської республіки — найбільш привабливе місто країни для тих, хто шукає роботу. Переваги працевлаштування в Празі:

 • Географічне розташування Чехії вигідно відрізняє її від західноєвропейських країн. Вихідцям з колишнього СРСР сюди зручно добиратися, адже дорога не займає багато часу.
 • Слов’янське населення, нескладний для розуміння мову вважаються позитивними моментами при пошуку роботи.
 • Оплата праці в столиці, як правило, завжди вище, ніж в інших містах, тому Прага підійде для тих, хто хоче швидко заробити.
 • Крім того, місто гарне, має розвинену інфраструктуру і транспортні розв’язки, а орендна плата за житло порівняно невелика.
 • Якщо у вас є польська робоча віза, ви зможете працевлаштуватися за нею в Празі.

Ці чинники підтверджують, що працевлаштування в Празі — відмінний варіант для шукачів роботи за кордоном.

Способи знайти роботу в Празі

Існує кілька перевірених варіантів пошуку. Самостійний пошук вакансій відбувається через газети, в інтернеті, на сайтах роботодавців, через родичів і знайомих. Це безкоштовні способи, але такий процес може продовжуватися досить довго.

Також є можливість розмістити своє оголошення про пошук роботи, при цьому важливо правильно підкреслити свої вміння, навички.

Агентства з працевлаштування вимагають оплату їх послуг, зате менеджери допоможуть швидко знайти роботу в Чехії й конкретно в Празі, нададуть в найкоротші терміни кілька вакансій за вашим запитам і нададуть допомогу в оформленні трудового контракту.

Що необхідно знати для оформлення на роботу в Празі

Основні документи для легального працевлаштування в Чехії:

 • дозвіл на роботу від Бюро по працевлаштуванню,
 • віза – довгострокова або короткострокова, роздільна перебування на території Чехії,
 • трудовий контракт з роботодавцем.

Вибравши відповідну вакансію без посередників або за допомогою агентства, здобувач повинен домовитися з роботодавцем і підписати контракт з умовами роботи, рівнем зарплати, обов’язків і прав як працівника, так і роботодавця. Цей документ стане основною умовою для отримання робочої візи, яка видається на 1-2 роки, а потім продовжується.

Нижче наведено зразок трудового договору.

Робочий договір

Роботодавець (дані про роботодавця з зареєстрованим офісом в ICO), надалі – Роботодавець, і Працівник (Ф. В. О., адреса), надалі – Працівник, уклали відповідно до положень розділу 33-a Трудового кодексу з внесеними до нього поправками цей трудовий договір.

 • Співробітник повинен бути допущений до строкових трудових відносин на … днів (або без терміну).
 • Працівника прийнято на посаду … (вказівка посади).
 • Місце роботи визначається робочим місцем Роботодавця – …
 • Робочий час передбачає п’ятиденний робочий тиждень. Щоденні робочі години протягом робочого тижня визначаються за угодою з Роботодавцем.
 • Заробітна плата визначається сумою … чеських крон в місяць. Ця сума є фіксованим компонентом заробітної плати. Заробітна плата виплачується на рахунок працівника в 10-й день наступного місяця.
 • Працівник зобов’язується негайно повідомити роботодавця про невихід на роботу по хворобі або з інших причин і надати відповідні документи.
 • Відпустку співробітника становить 20 днів у календарному році.
 • Згідно Із Законом № 258/2000 Сб. з охорони здоров’я населення, співробітник був класифікований згідно з критерієм в категорії I (тобто робота, яка, згідно з наявними даними, не представляє небезпеки для здоров’я).
 • Всі права та обов’язки, що випливають з цих трудових відносин, регулюються відповідними положеннями Трудового кодексу і іншими загальнообов’язковими правовими нормами.

Дата

Підписи обох сторін

Куди можна звернутися за допомогою у пошуках роботи в Празі

Рекомендуємо газету «Празький експрес», яка виходить російською мовою. В ній регулярно публікуються актуальні вакансії в Празі.

Читайте також:  Особливості роботи в Чехії водієм

Можна звернутися в кадрові агенції та рекрутингові фірми, наприклад:

GOOD WORKER – Прага, e-mail: info@goodworker.cz, тел.: 257 212 257.

MERKUS – Прага, e-mail: merkus@merkus.cz, тел.: +420 224 232 651.

ALMAX WORK – Прага, тел.: 773 921 592.

Сайти агентств:

Сайти, на яких можна самостійно подивитися вакансії:

Які фахівці потрібні в Празі

На сайтах з працевлаштування, в агентствах доступні свіжі вакансії по вашому запиту та обраної професії. Однак статистика попиту та пропозиції на ринку праці в Чехії говорить про те, що найбільш затребуваними серед кваліфікованих працівників залишаються працівники IT-сфери та медики всіх рівнів – від медсестер до вузькопрофільних спеціалістів.

Багато компаній, наприклад, MED PRO CS, шукають досвідчених фармацевтів для ведення дослідницької роботи та практики.

Медики в ПразіЦі фахівці входять у трійку найбільш затребуваних і залишаються найбільш високооплачуваними в Празі та інших містах країни.

Щоб отримати таку роботу, необхідно мати відповідну освіту, підтвердити диплом в Чехії і знати хоча б на початковому рівні англійську або чеську мову.

Знайдуть застосування навичкам і ті, хто володіє будівельними професіями – штукатури, монтажники, зварювальники, плиточники. До професій, що мають попит також належать водії, електрики, представники виробничих робочих спеціальностей.

Попит на некваліфіковану працю

Некваліфіковані працівники — підсобники, медсестри, санітарки, няні, домробітниці — цілком можуть розраховувати на зайнятість в Празі.

Тимчасовий підробіток підійде студентам, які шукають зайнятість на час канікул – два або три місяці. Найчастіше молоді люди йдуть працювати на склади інтернет-компаній, наприклад, на складі Amazon в передмісті Праги потрібно формувати посилки для надсилання клієнтам. Тут в залежності від кількості замовлень працює до 4 тисяч тимчасових робочих.

У літній період, коли Прага відчуває наплив туристів, є великий попит на працівників сфери обслуговування: покоївок, прибиральниць у готелі, співробітників у вуличні кафе.

Переваги такої роботи — можливість швидко освоїти трудові обов’язки, влаштуватися на посаду без знання мови та попередньої професійної підготовки.

Читайте також:  Можливості та перспективи роботи в Чехії

Рівень зарплат в Празі

Мінімальна зарплата в Чехії становить 12 200 крон (близько 500 євро), але у Празі після сплати податків більшість працівників в середньому отримують на руки 900-1000 євро.

На заробіток до 1 тисячі євро можуть розраховувати водії, оператори верстатів з числовим керуванням, електрики та інші фахівці робітничих професій.

Лікарі, IT-працівники, фармацевти отримують від 1500 євро і більше.

Багато виробничих об’єднань сплачують понад 1500 євро на місяць досвідченим інженерам у сфері енергетики, автомобілебудування, зв’язку.

Сезонна і некваліфікована робота, яка не вимагає особливих навичок, оплачується скромніше: 500-700 євро в місяць.

Проживання в Празі: харчування, житло, транспорт

Аналіз цін на товари та продукти підтверджує, що Чехія – одна з найбільш привабливих у цьому плані європейських країн для вихідців з СНД – росіян, українців, білорусів, казахстанців.

Обід в недорогому ресторані обійдеться в 3,60 євро, 90-хвилинний квиток на транспорт – 1,15 євро. Порівняно недорого коштують продукти в магазинах.

Наведемо таблицю орієнтовних цін у столиці Чехії.

Обід в mcdonald’s 5,50 євро
Молоко, 1 л 0,69 євро
Хліб, 0,5 кг 0,78 євро
Яйця, 12 штук 1,42 євро
Апельсини, 1 кг 1,24 євро
Пиво, 0,5 л 0,50 євро
Вода, 1,5 л 0,50 євро
Місячний безлімітний абонемент на транспорт 19,79 євро
Комунальні платежі за квартиру 85 кв. м (опалення, вода, каналізація, вивіз сміття) 138 євро
Інтернет місяць 15 євро
Квиток в кіно 5,75 євро
Джинси, кросівки, туфлі (в середньому) 60-65 євро

Як правило, іммігранти живуть в орендованих квартирах, але є і ті, хто купує нерухомість. Вартість однокімнатної квартири стартує від 50-70 тисяч євро, у більш престижних районах ціни набагато вище.

Дозвілля та розваги в Празі

Життя в ПразіСтолиця Чехії — музей просто неба, тому нестачі можливостей проведення дозвілля тут ніхто не відчуває. Прогулянки по історичному центру міста, Староместської площі, Карлову мосту через Влтаву, Празькому граду дозволять краще пізнати місто, познайомитися з його історією.

Можна приєднатися до платної екскурсії або самостійно погуляти після прочитання путівника.

Читайте також:  Перспективна робота лікарем в Чехії

В такі музеї, як Національний музей, Музей столиці, а також музеї кам’яних скульптур, богемського скла, Військовий музей і інші, вхід безкоштовний або за символічну плату.

Також Прага славиться численними кафе, барами, де подають знамените чеське пиво. У жителів і гостей столиці Чехії завжди є можливість піти на концерт або в один з численних нічних клубів.

Для жінок та чоловіків, які полюбляють проводити вільний час на шопінг, підійдуть магазини, де продають одяг, взуття, ляльок-маріонеток, солодощі, вафлі та інші приємні дрібниці.

Наслідки нелегального працевлаштування

Хоча чехи доброзичливо ставляться до іммігрантів зі східноєвропейських країн, нелегальне працевлаштування спричиняє серйозні наслідки.

Якщо людина приїжджає по туристичній візі, а потім знаходить роботу і нелегально залишається в Празі, такий працівник не отримає високий рівень заробітку: нелегальним робітникам платять менше, ніж офіційно оформленим. Вийде влаштуватися тільки на некваліфіковану роботу підсобником, прибиральницею, оскільки жодна фірма або організація не стане порушувати закон.

Нелегально влаштований працівник не може розраховувати на відпустку, медичне обслуговування, страхування від нещасного випадку.

Неофіційна робота призводить до депортації з країни та заборони на перебування на території Чехії в майбутньому. Тому краще витратити час і оформити перебування в країні на законних підставах.

Висновок

Столиця Чеської республіки пропонує приїжджають у пошуках робочого місця конкурентну заробітну плату, гідну роботу, європейські умови проживання та харчування. Від претендентів вимагається своєчасне і юридично грамотне оформлення документів і настрій на сумлінне виконання трудових обов’язків.

Робота в Празі: які професії мають попит: Відео


Статті по темі