Меню Закрити

Грошовий переказ в Чехію


Чехія — одна з найпопулярніших країн для заробітку серед громадян. Співвітчизникам за кордоном доводиться регулярно вирішувати фінансові питання. Гроші відсилають на батьківщину нерідко, але бувають випадки, коли потрібно відправити грошові перекази в Чехію. Розглянемо доступні варіанти, щоб розуміти, як без проблем переказувати кошти у 2020 році, якщо в цьому виникне потреба.

Грошовий переказ в Чехію

Можливі способи

Загальнодоступними та часто використовуваними способами переказу коштів є:

 1. Банк. Гроші відправляються на звичайний (доларовий, євро, кронах) або трастовий рахунок. Головне, щоб рахунки були відкриті в чеських банках або відділеннях українських банків в Чехії. Переказ грошей на суму понад 5 тисяч доларів вимагатиме пояснення мети здійснення транзакції, тому краще робити кілька дрібних перекладів.
 2. Поштою. Передавати гроші поштовим переказом безпечніше, ніж просити знайомих перевозити цю суму.
 3. Через платіжну систему на карту. Один із самих безпечних і практичних способів. У Чехії перевести в готівку гроші не проблема – банкомати є на кожному кроці. Однак гроші прийдуть в кронах, що не зовсім вигідно, якщо пересилалися євро або долари.
 4. Систему PayPal. Безпечна і надійна компанія з високою довірою в Європі.

Розглянемо кожен запропонований спосіб докладніше.

Банки та Вестерн Юніон

Банківський переказ — найстаріший і надійний метод. Транзакцію може зробити будь-який повнолітній чоловік, до того ж чеські банки зазвичай не цікавляться, звідки надійшли гроші. Для здійснення переказу необхідно відкрити:

 • рахунок у відділенні банку, звідки кошти перераховуються;
 • рахунок в чеському банку. Можна відкривати кронах, доларах або євро, але доведеться знімати гроші в кронах;
 • трастовий рахунок для зручного проведення операцій по купівлі-продажу.

При переказі великих сум, наприклад, через Ощадбанк, будьте готові довести законність отримання коштів. Зазвичай такі правила діють при пересиланні понад 5 тисяч доларів.

Коротка інструкція по перекладу грошей через банк:

 1. Відкрити рахунок в чеському відділенні.
 2. Написати лист в податкову за місцем проживання в Росії або Україні. У листі проінформувати орган про відкриття рахунку.
 3. Отримати від податкової довідку про те, що отримано лист. Пред’явити її в банку.
 4. Переказати гроші на чеський рахунок.

Відсоток за переказ між рахунками людини в одному банку – 1 % на одну транзакцію. Максимальна сума переказу залежить від банку. Крім цього, існують обмеження на зняття грошей в добу, тиждень і місяць — при великих перекладах їх потрібно знімати частинами.

Міжнародні банківські перекази виконуються за 3-4 дні.

Як надійну альтернативу банку можна використовувати Вестерн Юніон. Система виконує миттєві перекази протягом 5-10 хвилин, однак має недолік — високі комісії, досягають 9 %.

Читайте також:  Як організовано бухгалтерський облік у Чехії

Міжнародні системи фінансових перекладів

Високі відсотки послуг Вестерн Юніон невигідні при перекладах в Чехію, Україну чи Росію. Нішу поступово заповнюють менш відомі, але швидко набирають популярність системи. У них низькі комісії, а швидкість переказу така ж, як і у Вестерн Юніон. Розглянемо деякі з них.

Назва Територія Відправлення Отримання Примітки
Contact 91 країна Через пункти перекладів, кредитку або рахунок Через пункти перекладів або банк. Можна отримати через 15 хвилин 2-3 % в доларах, євро та рублях. Чим більше сума, тим нижче відсоток. Максимум для разової операції: 350 000 руб./10 000 доларів США/10 000 євро
Гроші Поло 2 країни – Великобританія і Чехія Через пункти перекладів, кредитки або банк Так само, як і відправлення, а також через електронні системи. Миттєвий переклад Всередині системи переклади безкоштовні. Іншими способами – від 1,8 %
Манібукерс 240 країн Через банк або карту На банківський рахунок, карту, чеком, Свіфт-платежем. Миттєва Пересилання До 1,9 % за поповнення + 0,50 євро за переклад + 1,80-3,50 євро при виведенні коштів
Міжнародна Компанія MoneyGram 191 країна Через спеціальні пункти переказів (їх у компанії 230 тисяч) або за допомогою кредитної карти У спеціальних пунктах через 10 хвилин, які в тому числі є і в Празі Плата залежить від країни. Порахувати можна на сайті за допомогою калькулятора
ЮНІСТРІМ 95 країн Через термінали та пункти перекладів У спеціальних пунктах через 10-15 хвилин Тарифи на перекази від 0,5 %. Докладні умови переведення по країнах є на сайті системи

Ліміт практично у всіх систем однаковий – одним платежем не можна виводити більше ніж 10 тисяч доларів США/євро. Компаній умови можуть незначно відрізнятися, до того ж нерідко вони можуть піти назустріч клієнтові.

В PayPal

Система PayPal– компанія, яка переводить не платіжні одиниці, а справжні гроші. В цьому і полягає її відмінність від згаданих фінансових систем. Валюту можна перевести з будь-якої країни, в тому числі в Росію, де з допомогою PayPal є ряд труднощів, оскільки вивести гроші з рахунку на карту складно. Але за кордоном ця процедура можлива, тому переказувати кошти в Чехію через систему PayPal — гідна альтернатива.

Читайте також:  Як відкрити рахунок у банку Чехії

Розглянемо процедуру докладніше:

 1. Для росіян найвигідніше відкрити рахунок в PayPal і прив’язати до нього карту. Тоді фінансові операції можна робити прямо з картки, а система буде виступати як посередник. Для проведення міжнародного переказу в Чехію необхідно увійти в особистий обліковий запис
 2. Перейдіть у вкладку «Відправити кошти».PayPal
 3. Далі вкажіть суму переказу та електронну адресу одержувача.
 4. Натисніть на кнопку «Відправити». Гроші відправляються миттєво.

Комісія залежить від того, зберігалася сума на рахунку в PayPal або переводилася з карти. У першому випадку комісія не знімається, а в другому треба віддати 3,4 % + 10 руб. + 0,4-1,5 % за переведення в іншу країну.

Грошові Поштові перекази

Єдиний спосіб відправити гроші приватній особі без комісії – скористатися старим перевіреним методом, яким користувалося суспільство до епохи інтернету. Для цього необхідно піти на пошту і оформити переклад.

Пошта в Чехії – сучасна і надійна організація, якій можна довірити пересилку грошей. Перекази здійснюються через такі системи:

 • для фінансових переказів по Європі та світі використовується Західне з’єднання, EuroGiro, З/А З/З;
 • за Чехії можна переслати крони через Сіпо, SuperCASH.

Крім стандартних комісій залучених систем, символічна плата за такі переклади, однак великі суми краще таким чином не пересилати.

Висновок

Якщо ви плануєте відвідати Чехію і зробити там придбання на велику суму, вибір відповідного способу для швидкого і безпечного переказу грошей — одна з пріоритетних завдань. Серед усіх варіантів пересилання валюти найзручніше користуватися платіжними системами. Вони здійснюють переклад миттєво, беруть мінімальну комісію за послуги, при цьому для виконання транзакції часто навіть не потрібно виходити з дому.

Як відправити гроші з Чехії: Відео


Статті по темі