Меню Закрити

Як купити ліки в аптеках Чехії

Аптеки на кожному розі – цілком звична картина для жителів Росії, України, Білорусі та деяких інших країн СНД. А ось для того, щоб знайти точку продажу ліків в Чеській Республіці, доведеться пройти не один квартал. Якщо ж говорити про цілодобових, то на один район припадає 1-2 аптечних установ. Ліки (аптеки) в Чехії – сфера життя, яка дещо відрізняється від того, до чого ми звикли в себе на батьківщині. Тому якщо вас чекає поїздка в цю державу у 2024 році, потрібно чітко розуміти, що, де і як можна купити та на яку допомогу розраховувати.

Ліки в аптеках Чехії

Чеська аптечна система

Велика частина аптек в Чехії працює 5 днів на тиждень з вихідними в суботу та неділю. У п’ятницю зазвичай короткий робочий день. Час роботи:

 • відкриття: 7.30 – 8.00;
 • закриття: 18.00 – 19.00.

Філії аптек, які розташовані в торгових центрах, можуть працювати трохи довше (зазвичай до закриття самого центру). Чергові аптеки працюють цілодобово, але їх на один район припадає не більше двох. До речі, якщо вам терміново знадобиться ліки, а аптека виявиться закритим, на її двері завжди можна виявити список пунктів, які працюють в даний момент, із зазначенням адрес і номерів телефону.

Що стосується мовного бар’єра порозумітися з фармацевтом можливо завдяки подібності чеської та української мов. Якщо проблема розуміння все ж виникне, можна спробувати її вирішити за допомогою володіння англійською на елементарному рівні. В крайньому разі можна записатися на прийом до лікаря, який володіє російською, або на етапі придбання страхового поліса включити в нього послугу перекладача.

Де продаються медпрепарати в Чехії

Придбати лікарські препарати на території чеської держави можна не тільки в аптеках. Препарати, які не вимагають рецепту, і Бади іноді можна знайти в супермаркетах. Так звані гомеопатичні аптеки користуються в Чехії такою ж популярністю, як і звичайні. При цьому рецепт для здійснення покупки в таких точках продажу не потрібен. А ось фармацевти тут більш говіркі та завжди можуть порекомендувати потрібний препарат.

Як і в будь-якій іншій країні Європи, купити безрецептурний засіб можна в інтернет-магазині. Практично кожна аптека має свій сайт, на якому можна відразу і дізнатися ціну, і зробити покупку.

Замовлення ліків через інтернет

Онлайн-аптеки в Чехії – явище не таке рідкісне. Єдиний їх мінус – не всі вони мають англомовну версію сайту.

Всі віртуальні аптечні магазини можна розділити на дві групи:

 • парааптеки (ті, які продають тільки Бади та гомеопатичні препарати);
 • змішані (пропонують всі види продукції, але першорядну роль відводять лікарських препаратів).

На таких сайтах можна також замовити та необхідні медичні аксесуари, наприклад градусники. Ось тільки в Чехії ви не знайдете ртутних – тільки спиртові або електронні. Багато користувачів шукають пристрою для контролю тиску, серцевого ритму, вимірювання рівня глюкози. До речі, останні купити на чеських сайтах дуже складно. Краще спробувати пошукати їх на німецьких порталах.

Зате витратні матеріали, наприклад, до приладу Freestyle Libre, знайти можна. Їх ціна складе 232 – 902 крони (8,84 – 34,38 євро).

Наведемо список найбільш популярних інтернет-ресурсів, на яких можна обійтися без перекладача:

 • lekarna.cz – тут можна знайти не тільки ліки, але і засоби по догляду за тілом, волоссям, а також товари для мам і малюків. При купівлі понад 999 крон (38,72 євро) здійснюється безкоштовна доставка. Якщо сума менше зазначеної, доведеться доплатити 29 крон (1,12 євро) за те, щоб покупку доставили вам з кур’єром.
 • drmax.cz – аптека “Доктор Макс”. Зручне меню містить кілька розділів: ліки, харчові добавки, мати і дитина, краса, для спортсменів, медичні матеріали та апарати, природні препарати, ветеринарія. На сайті постійно діють акції та знижки. Аптечна мережа представлена широко – 428 установ по всій країні.
 • boromejska-lekarna.cz – аптека в Празі. Її історія бере свій початок в середині XIX століття. На сайті є ліки, які знаходяться у вільному продажу, а також косметичні та гігієнічні засоби та все необхідне для проведення різних процедур – від масок до рукавичок і еластичних бинтів. Крім того, тут великий асортимент вітамінних комплексів і препаратів для дітей.
 • stmaria.cz – на цьому сайті можна отримати консультацію російською мовою. Аптека Святої Марії розташована в Карлових Варах. Великою її перевагою є можливість підбору аналога відсутнього препарату по дієвій речовині, а також оформлення Tax Free.
 • ekolekarna.cz – мережа екоаптек в чеській столиці. Їх асортимент представлений препаратами природного походження. Щоб зробити покупку, необхідно зареєструватися на сайті.

Слід мати на увазі, що купити ліки через інтернет можна тільки в тому випадку, якщо вони не вимагають призначення лікаря.

Чергові аптечні пункти

Чергові аптечні пункти

В екстреній ситуації можна скористатися послугами закладів, які працюють цілодобово. Знайти їх адреси можна в оголошенні на двері найближчої до вас аптеки. Як варіант можна скористатися навігатором, ввівши в пошукове вікно “Lékárna” (так по-чеськи звучить “аптека”). Програма видасть усі установи на карті, які відкриті в цей час доби.

Гостям столиці не завадить мати список адрес, за якими розташовані цілодобові аптеки:

Цілодобові аптеки в Чехії

Помітити цілодобову установу можна по напису “Аптека 24”, що на чеському буде звучати як “Lékárna 24”.

Які препарати продаються за рецептами та скільки часу вони дійсні

Правила продажу лікарських препаратів у Чеській Республіці більш суворі, ніж в країнах СНД. Водночас чехи не схильні самі призначати собі лікування. Якщо у них щось болить, вони спочатку записуються на прийом до лікаря, а не йдуть просити поради у фармацевта.

У клініці лікар проводить обстеження, вивчає анамнез, ставить діагноз і лише потім розписує схему впливу на захворювання. Отримавши рецепт, пацієнт відправляється в аптеку, де провізор ще раз нагадає, як слід приймати прописані препарати, а при необхідності напише схему приймання на кожній коробці.

Практика купівлі ліків тільки після візиту до лікаря тут вважається нормою. Однак існує кілька груп препаратів, які можна придбати без рецепта. Незалежно від того, яке місто є місцем перебування – Карлові Вари, Прага чи інший населений пункт – без призначення лікаря ви зможете придбати наступні медикаменти:

 • від алергії;
 • болезаспокійливі;
 • від застуди та грипу, включаючи засоби від кашлю і болю в горлі;
 • засоби від закладеності носа, в тому числі від риніту алергічного походження;
 • вітаміни;
 • засоби контрацепції;
 • ліки проти неврозів;
 • жарознижувальні препарати;
 • мазі при інфекційних захворюваннях;
 • ліки при розладі шлунково-кишкового тракту (наприклад, від діареї);
 • мазі при больових відчуттях в суглобах і м’язах.

Щоб купити ліки, які не ввійшли в даний перелік, знадобиться призначення лікаря. Сюди можна віднести всі види антибіотиків, антигістамінні, гормональні препарати, сильні знеболювальні препарати, спазмолітики, інсулін.

Слід мати на увазі, що кожен рецепт має певний термін дії:

 • якщо він був призначений спеціалістами швидкої допомоги – день видачі та наступні за ним добу;
 • для отримання антибактеріальних засобів – три доби;
 • інші види рецептів – 1 тиждень.

Рецепти тривалої дії, виписані у вітчизняних клініках, складені на латині й містять всі необхідні печатки, можуть прийматися і в чеських аптеках. Однак слід враховувати, що необхідного препарату може не бути в наявності, тому, якщо вам показано постійне його застосування, їм потрібно запастися ще вдома.

Якщо ви вже довгий час проживаєте в країні і потребу в певному препараті, немає потреби кожен раз ходити до лікаря – можна звернутися до його медсестрі, яка перевірить медичну карту і оновить призначення.

Сьогодні отримати продовжений рецепт можна по СМС або електронну пошту. Крім того, період дії тривалих рецептів був продовжений до 1 року.

Різновиди рецептів

Різновиди рецептів

В Чехії діє єдина система ERecept. Тепер видавати приписи щодо медикаментозного лікування лікарі зобов’язані тільки в електронному вигляді. Однак щоб нововведення не зашкодило пацієнтам, протягом року лікарі можуть виписувати рецепти як в паперовому, так і в електронному вигляді.

Таким чином, сьогодні придбати ліки можна:

 • за рецептом у паперовому вигляді;
 • за електронним рецептом;
 • за видрукованим електронним рецептом.

Дане нововведення було введено з метою боротьби з підробленими призначеннями. Тепер лікар має можливість проконтролювати, чи був отриманий пацієнтом призначений препарат, а аптекар зможе зробити позначку, якщо необхідне ліки було відсутнє.

В Чехії працює єдиний список медичних препаратів, які виписувалися того чи іншого пацієнта усіма лікарями, яких він відвідував. Це дозволить уникнути небажаних і небезпечних комбінацій ліків. Але щоб всі лікарі змогли побачити цей перелік, пацієнту доведеться дати на це свою згоду.

Ціни на ліки

Купити таблетки або мазь в чеській Lékárna можна дешевше, ніж на території Західної Європи, але дорожче, якщо порівнювати з іншою її частиною. При цьому за деякими видами страховки отримати ті чи інші ліки можна безкоштовно. Для зручності наведемо порівняльну таблицю по країнах (в євро):

ПрепаратЧехіяІспаніяПольща
Nurofen (пігулки)2.256.353.71
Panadol (пігулки)2.283.412.25
Strepsils4.57.983.59
Espumisan4.92-5.05
Coldrex (саше 10 шт.)3.77-3.82
Sinupret (пігулки)6.47.98.09
Ambroxol (або беклометазон в краплях)2.364.861.8

Слід мати на увазі, що деякі препарати в чеських аптеках можуть бути відсутніми. А ось чим їх замінити, зможе порекомендувати тільки доктор – у місцевих фармацевтів не заведено пропонувати аналоги. Навіть якщо дуже попросити, ніяку заміну вам не запропонують. Максимум, що зможуть зробити – поставити відмітку в вашому рецепті, що даний препарат відсутній і взагалі рідко буває в продажу. Це дозволить лікареві в майбутньому підшукати вам альтернативні варіанти.

Вартість ліків в межах Чехії може коливатися. Це залежить від того, в якому місті ви робите покупку і в якій мережі аптек.

Доставка ліків з території Чехії

Придбати потрібні вам медикаменти в Чехії можна і не виїжджаючи зі своєї держави. Але для цього доведеться скористатися послугами компаній-перевізників, які здійснюють міжнародну доставку. Їх офіси можна знайти по всьому світу. Найвідоміші з них:

 • Fedex;
 • DHL;
 • TNT.

Можна звернутися і до менш розкрученим фірмам. Однією з них є Brok in Cz. Вона здійснює доставку з чеської території в будь-яку точку на карті. Способи відправки замовлення:

 • чеська пошта;
 • автобусний рейс;
 • експрес-доставка.

Порядок дій повинен бути наступний:

 1. Робите замовлення в онлайн-аптеці.
 2. Заходьте на офіційний сайт перевізника та оформляєте відправку посилки.
 3. Вказуєте адресу доставки з аптеки кур’єром в один із чеських офісів перевізника.
 4. Оплачуєте всі необхідні внески.
 5. Очікуєте на отримання посилки.

При цьому важливо правильно передбачити фінансові витрати. В бюджет вашої покупки слід закласти:

 • автоматична страховка – 43,30 євро;
 • вартість доставки рекомендованим відправленням (для України, Росії, Молдови, Білорусі): до 1 кг – 10, 35 євро, до 2 кг – 16,21 євро;
 • доставка ліки з Чехії до України посилкою обійдеться в економ-варіанті в 17,69 євро за 1 кг 20 євро за 2 кг.

Час, який знадобиться на те, щоб привезти вантаж, може коливатися від 8 до 13 днів. Авіаперевезення займе 6-13 доби.

Оплату можна здійснити кількома способами:

 • банківською картою;
 • банківським переказом;
 • PayPal;
 • WebMoney;
 • міжнародним переказом Swift.

Зверніть увагу, що тарифи у різних перевізників можуть істотно відрізнятися.

Поради туристам

Пошук і купівлю потрібних медикаментів можна спростити, якщо врахувати наступні поради:

 1. Будь-які препарати сильної дії продаються виключно за призначенням лікаря. Отримати його можна, записавшись на прийом в місцеву лікарню. Можна використовувати рецепт, виданий за місцем постійного проживання. При цьому всі препарати в ньому повинні бути написані латиницею, а сам документ завірений печаткою.
 2. Якщо ви не змогли знайти необхідний вам товар на вітрині, не поспішайте йти – він може зберігатися в іншому місці. Просто запитайте у фармацевта, є в наявності те, що вам потрібно.
 3. Не переходьте за розділову лінію на підлозі, якщо перед вами біля віконця стоїть інша людина.
 4. Не ставте питання провізору про свою хворобу. Консультація – це завдання лікаря. У Чехії не заведено купувати ліки за принципом “Дайте мені що-небудь…”
 5. Складіть невеликий список медичних термінів чеською мовою, які так чи інакше стосуються вашої проблеми – це полегшить спілкування з фармацевтом.
 6. Якщо ви сумніваєтеся у своїх мовних навичках, замовте ліки в онлайн-аптеці. Переглянувши каталог або задавши в пошуку потрібне вам найменування, ви отримаєте інформацію про наявність товару і зможете оформити покупку в протягом декількох хвилин.

Правила ввезення та вивезення медикаментів з Чехії

Перетин чеського кордону в ту або іншу сторону з медичними препаратами – це окремий пункт у митних правилах. Річ у тім, що які-небудь обмеження на провезення ліків не сильної дії, які знаходяться у вільному продажу без рецепта, відсутні. Ці медикаменти можна провезти для особистого користування, і ніяких питань на кордоні це не викличе.

А ось препарати, які відпускаються за рецептом, повинні супроводжуватися документом, що підтверджує, що ви маєте потребу в них. Крім того, деякі ліки сильної дії взагалі в країні заборонені. Тому навіть якщо ви покажете відповідний документ, все одно проїхати з ними ви не зможете. За таким найменуванням слід уточнювати можливість ввезення завчасно. Такі ж правила поширюються і на вивезення медикаментів з Чехії.

Підсумки

Якщо вам необхідно купити чеський препарат або ліки, виготовлене в Євросоюзі, для початку дізнайтеся, продається воно за рецептом або без нього. Як і в будь-якій іншій європейській державі, в Чехії більша частина медикаментів виключена з вільного продажу. До них відносяться сильнодійні ліки, антибіотики, гормональні препарати та багато іншого. Отримати рецепт на них можна, звернувшись до місцевих лікарів.

Вирушаючи в чеську аптеку, слід пам’ятати, що їх кількість значно менша, ніж у вашій рідній країні, працюють вони тільки в будні дні, а цілодобових закладів всього 1-2 на район.

Статті по темі