Меню Закрити

Клімат у Болгарії: приємний у багатьох відношеннях

Цю країну називають райським куточком, дивно поєднує красу засніжених гір і великих курортів узбережжя. Клімат у Болгарії обумовлений її географічним положенням, близькістю моря і рельєфом місцевості. Країна знаходиться у східній частині Балканського півострова, омивається водами Чорного моря. Визначившись заздалегідь з метою поїздки, в будь-яку пору року тут можна підібрати для себе заняття до душі: від пляжного відпочинку в літній період до катання на гірськолижних трасах взимку. А ще не варто забувати про бальнеологічні курорти та визначні пам’ятки цієї країни.

Клімат у Болгарії

Коротко про сезонні та регіональні відмінності

Дві кліматичні зони впливають на погодні умови Болгарії. Помірно-континентальний клімат охоплює більшу територію. Зими холодні з рясними опадами, а літні місяці та вересень – палкі.

Південь країни знаходиться під впливом середземноморських повітряних мас і з моря постійно відчувається подих свіжого морського бризу, тому спеку переносити легко.

У грудні починається справжня зима. Клімат Болгарії по регіонах буде помітно відрізнятися: на узбережжі температура не опускається нижче 0°C, а для болгарської столиці Софії -15°C – середня температура січня.

Разом з туманами та дощами в центрі Болгарії, в гірській частині випадає багато снігу, що розташовує до занять зимовими видами спорту. Гірськолижні курорти функціонують з грудня по квітень, але найбільш сприятливими по погоді вважаються січень і лютий.

Березень тут заведено вважати місяцем повноцінного відпочинку в горах у північній частині країни, а травень – початком сезону купання на південному узбережжі. Основний потік туристів припадає на літній період, коли приморські курорти Сонячного берега, Золотих пісків, Бургаса та інших місць наповнюються любителями пляжних розваг.

Про особливості клімату взимку

В останнє десятиліття зимові сезони в Болгарії досить м’які та великою рідкістю стали сильні морози. Груднева погода примхлива перепадами від мінуса до плюса та опадами у вигляді мокрого снігу.

Про особливості клімату взимку

У січні настає чарівне час свят, чому сприяють і температурні показники – погода тепла, до +6°C, але трохи не вистачає снігу. Але вже в лютому на Балканах його випадає предостатньо, і гірськолижні центри приймають безліч туристів, які віддають перевагу активний відпочинок.

Перлиною в Пірінських горах вважається гірськолижний курорт Банско. Унікальні кліматичні умови з частими снігопадами дозволяють тут кататися відпочиваючим на сноубордах та лижах з грудня по кінець травня.

Для зимового періоду прибережної смуги характерна температура в середньому на 4 градуси вище, ніж на решті території Болгарії, а морська вода не перевищує позначки +6°C, що для купання зовсім не підходить. Бургас і Варна взимку досить порожні, хоча і сюди заглядають мандрівники.

Наведемо карту зимових температур по ряду популярних міст.

Місяці/ міста Софія Банско Пампорово Созополь Варна Бургас
Грудень +4 -4 +1 +9 +7 +8
Січень +2 -7 -3 +6 +5 +6
Лютий +4 -6 0 +8 +6 +8

Весна в Болгарії: кліматичні умови

На схилах гір в березні лежить сніг, але сонце вже виманює першу зелень, хоча по всій країні погода не перевищує +5-6 °C.

До середини весни температурні показники на Чорноморському узбережжі досягають +15 °C, що дозволяє здійснювати прогулянки вздовж кромки моря або зайнятися оглядом визначних пам’яток міст. Але в центрі повітря, як і раніше, холодний і рідко коли піднімається вище 0°C.

Ближче до травня починається різке потепління, яке тягне за собою зелене буяння і цвітіння. У лічені дні розпускаються безліч дерев і квітів, і повітря пахне весняними ароматами.

На півдні літній сезон починається в середині травня, коли вода на мілководді прогрівається до +17°C. Денна температура повітря доходить до +20 °C, а нічна тримається в межах +10 °C. Це час прибуття перших відпочиваючих на пляжі Болгарії та в оздоровниці, зокрема, на курорт Санданскі, що спеціалізується на лікуванні та профілактиці астми.

Далі таблиця демонструє температури, що визначають клімат по місяцях на узбережжі Болгарії навесні:

Місяці/міста Золоті піски Сонячний берег Варна Албена Еленіте Несебр
Березень +9 +11 +9 +8 +9 +10
Квітень +15 +16 +15 +14 +14 +14
Травень +20 +21 +20 +19 +19 +21

Про клімат літнього періоду

Відкриття купального сезону офіційно починається з червня. В цей час вода прогрівається до +22 °C, а денна температура повітря досягає +25 °C. Погода комфортна, але трапляються короткочасні зливи.

Температура води в Болгарії за місяцями:

Місяці/міста Созополь, Несебр Сонячний берег Золоті піски, Албена Варна
Червень +20 +21 +20 +21
Липень +23 +24 +23 +24
Серпень +24 +24 +24 +25

На липень припадає пік напливу пляжних туристів, що позначається в примор’ї на цінах, в тому числі на житло та екскурсії. Для огляду міст дешевше орендувати авто або користуватися послугами громадського транспорту. Клімат у Болгарії в липні досить жаркий і сухий, вдень на узбережжі +27 °C, в горах +20 °C.

До серпня прогріваються центральні та гірські регіони країни, подорожі по них принесуть набагато більше задоволення, ніж на початку літа.

До кінця місяця спека біля моря йде на спад, вода стає трохи прохолодніше, але як і раніше радує відпочиваючих. Для різних видів відпочинку та пляжного дозвілля клімат в серпні в Болгарії ідеальний.

Температура повітря в літній період:

Місяці/міста Несебр Сонячний берег Варна Золоті піски Софія
Червень +25 +25 +25 +25 +24
Липень +28 +28 +27 +27 +28
Серпень +27 +27 +27 +27 +26

Про погоду осіннього сезону

Багато батьків з дітьми приїжджають на південь країни саме в оксамитовий сезон – у вересні, коли вода ще прогріта до +23 °C, а погода тепла. Клімат у Болгарії у вересні – це комфортні температурні показники. Осінній сезон прекрасний також грою фарб і щедрим урожаєм овочів і фруктів. Але хоча зона примор’я ще приймає відпочиваючих на пляжі, в гірських районах повітря може охолоджуватися до 0 °C вночі, а вдень не підніматися вище позначки +8 °C.

Це не перешкода для тих, хто подорожує.

Вже з жовтня відбувається переміщення туристів в гірські райони та центри бальнеологічних курортів.

І незалежно від того, який клімат у Болгарії, потік туристів в країну збільшується. Саме час відвідати Ямбол – найдавніше місто, розташований в зоні археологічного заповідника.

Про клімат літнього періоду

Непередбачуваністю відрізняється волога погода листопада: часті перепади температури та сюрпризи у вигляді дощу. Якщо ці фактори не можуть вплинути на відпочинок, то можна сміливо вирушати в дорогу. Нижче надана інформація за погодними умовами в цей період:

Місяці/міста Банско Софія Золоті піски Бургас Сонячний берег Пампорово
Вересень +8 +23 +24 +24 +24 +16
Жовтень +4 +16 +18 +18 +19 +11
Листопад 0 +8 +13 +12 +13 +6

Що слід брати в поїздку: кілька рекомендацій

Вже згадувалося про те, що клімат на Сонячному березі значно відрізняється від погодних умов центральної частини країни. Тому перед поїздкою слід обов’язково переглядати довготривалий прогноз погоди. Навіть у червні необхідно брати з собою не тільки пляжні наряди, але й теплий одяг. Якщо передбачаються подорожі по країні (у гори або екскурсії), наприклад, в Софії, то потрібно пам’ятати, що денні показники температури у столиці в цьому місяці можуть різко коливатися. Звичайно ж, не забувайте захопити дощовик або парасольку, який стане в пригоді для будь-якого сезону.

Тим, кому до вподоби виключно річний клімат у Варні, не обійтися без головного убору, купального костюма, пляжної парасольки, сонцезахисних окулярів і крему.

Чому Болгарія комфортна для відпочинку

Вибираючи місце для відпочинку, варто серйозно звернути увагу на те, що протягом усього року та на Чорноморському узбережжі, і в континентальній частині країни, середня вологість повітря становить 65 %. При таких показниках навіть 30 °C спеки переносяться комфортно, а холод просто не відчувається.

Сама природа, клімат і погода в Болгарії створили чудові лікувальні умови для людей, які мають різні захворювання легень, хворих на гіпертонію, а також для сімей, в яких ростуть малюки. Загальному оздоровленню тут сприяють повітря, вода, велика кількість мінеральних джерел та екопродукт, вирощені з любов’ю.

Клімат у Болгарії: Відео

Статті по темі