Меню Закрити

Навчання в Канаді для іноземців

Канадські університети міцно займають провідні позиції в списку кращих університетів світу. Окрім високого рівня освіти, вони привертають також низькими цінами навчання, комфортним середовищем проживання і широкими можливостями для імміграції в Канаду. Розглянемо, як вступити на навчання в Канаді для українців у 2023 році.

як вступити на навчання в Канаді

Привабливі сторони навчання в Канаді для іноземців

Загальновідомо, що навчання в Канаді дуже популярно в іноземних студентів. Одними з головних причин такої популярності є наступні:

  • високий рівень освіти. Безліч канадських університетів входить в сотню найпрестижніших університетів світу;
  • більш низька вартість навчання, в порівнянні з такими англомовними країнами як США, Англія та Австралія, при такому ж або більш високому рівні освіти;
  • доброзичлива атмосфера, толерантне ставлення до будь-яких національностей, безпечна обстановка, відчуття стабільності та комфорту проживання;
  • можливість проживати в Канаді легально довгий час, в тому числі не тільки самому студенту, а й членам сім’ї (чоловік / дружина, діти);
  • можливість отримати робочу візу дружину навчається в Канаді студента;
  • для самого студента – можливість отримати робочу візу після закінчення навчання;
  • можливість подавати заяву на статус постійного жителя після закінчення навчання.

Специфіка надходження іноземців в коледжі і університети

Багато можливо не знають, що вступити в канадські університети і коледжі для іноземного студента не так вже й складно, а часом навіть простіше, ніж самим канадцям.

Зокрема, від іноземного студента в основному потрібна тільки два головні моменти:

  • добре володіння англійською мовою
  • наявність коштів на оплату навчання та проживання

Як підтвердження доброго володіння мовою іноземці повинні надати результат одного з міжнародних тестів на знання англійської мови, не нижче певного рівня. Найбільш поширеними є тести TOEFL та IELTS.

При надходженні в канадські коледжі та університети потрібно мати на увазі наступне :

1. Подавати заяву на вступ можна одночасно в кілька навчальних закладів. У тому випадку, якщо вам прийде запрошення на навчання відразу з декількох коледжів або університетів, ви вибираєте, яке з цих пропозицій прийняти і куди піти вчитися, виходячи їх запропонованих умов і ваших уподобань;

2. Подавати заяви на навчання потрібно заздалегідь. Зазвичай прийом заяв на певний навчальний рік починається на початку жовтня попереднього року і закінчується в лютому (у багатьох навчальних закладах і по ряду програм ще раніше). Тому процес подачі заяви на навчання в коледжі або університеті потрібно планувати заздалегідь, як мінімум за рік;

3. Для осіб, які мають частково або повністю закінчену вищу освіту, частина пройдених ними предметів може бути зарахована, що веде до скорочення терміну навчання і зниження вартості навчання;

4. Оскільки для вступу до коледжів та університетів Канади від іноземців вимагають надати результати здачі тесту на знання англійської або французької мови не нижче певного рівня, у багатьох випадках буває вкрай корисно перед надходженням пройти навчання на підготовчих курсах при обраному навчальному закладі. Це дозволить освоїти англійську або французьку мову на належному рівні, а також адаптуватися до канадської системі навчання і навколишньому середовищу.

Навчання в Канаді для осіб, які вже мають вищу освіту

Серед тих, хто їде на навчання до Канади, багато осіб, які вже мають вищу освіту. Основних причин цього можна виділити кілька:

1. Отримання освіти більш високого рівня (Master degree, Ph.D.) Навіть якщо не брати до уваги отримання MBA, яке зараз вже де-факто є необхідною умовою для побудови кар’єри в менеджменті верхнього рівня, отримання Master degree у своїй області в останні роки також стає визначальним фактором при пошуку роботи і просування по кар’єрних сходах;

2. Отримання другої вищої освіти за суміжною або іншої спеціальності. До тенденцій останнього часу можна віднести те, що вища освіта на рівні Bachelor degree часто буває недостатнім для пристрою на високооплачувану роботу і побудови успішної кар’єри. Досвід показує, що переваги мають фахівці, які мають освіту в різних областях, що дає їм можливість працювати на стику різних спеціальностей.

3. Отримання канадського освіти за основним фахом. Цей випадок в основному відноситься до осіб, які вже отримали статус постійного жителя Канади, або тільки планують імміграцію в Канаду. Для них отримання канадського диплома значно полегшує працевлаштування в Канаді. У ряді випадків це також дає можливість працювати за своєю основною спеціальністю в Канаді – наприклад, юристам, бо в Північній Америці діє зовсім інша система права.

Ще однією причиною отримання канадського диплома по вже отриманої за кордоном спеціальності є плани з проходження імміграції в Канаду через навчання, оскільки скорочені терміни навчання (що можливо при наявності профільної освіти) дають можливість зробити це найліпшим способом.

Статус знаходження в Канаді для іноземних студентів і членів сім’ї

Навчання в КанадіНадходження до навчального закладу Канади дає можливість легально перебувати на території країни на весь період навчання не тільки особі, що приїхав на навчання, а й окремим членам його сім’ї. При цьому потрібно розуміти, що дозвіл на проживання в Канаді на період навчання не дає ніяких прав на отримання статусу постійного жителя, і не веде до його отримання. Весь цей час ви продовжуєте залишатися іноземцем, якому дозволили тимчасово проживати на території країни.

На вас не поширюються соціальні пільги, якими користуються жителі країни, і ви в будь-який момент можете бути виселені з Канади, якщо порушите правила перебування. Для того, щоб отримати статус постійного жителя (вид на проживання), потрібно пройти імміграційний процес по одній з імміграційних програм. Коли іноземець надходить на навчання в канадський коледж чи університет, разом з ним можуть в’їхати в Канаду члени його сім’ї. Під членами сім’ї розуміється чоловік, дружина і діти віком до 18 років.

Студентська віза видається тільки при навчанні на повну ставку (full-time). Це зазвичай включає від 12 до 18 годин навчання на тиждень і як мінімум 4 курсу (предмета) за семестр. Наявність студентської візи не дає права на роботу в Канаді. Однак іноземним студентам, паралельно з навчанням, дозволяється працювати до 20 годин в тиждень – або в системі свого навчального закладу (on-campus work), або в будь-якому іншому місці (off-campus work) – для чого потрібно отримувати спеціальний дозвіл (work permit).

У тому випадку, якщо іноземець в’їжджає в Канаду разом зі шлюбним партнером (чоловіком або дружиною), то шлюбний партнер може отримати відкритий дозвіл на роботу на весь термін навчання студента (Open Work Permit), за яким може влаштовуватися на будь-яку роботу в Канаді. Це дає можливість заробляти на життя в Канаді і оплачувати навчання.

Крім того, якщо шлюбний партнер набере певний стаж роботи в Канаді і / або отримає офіційне запрошення на роботу від канадського роботодавця, то це може дозволити подавати заяву на імміграцію і статус постійного жителя за однією з доступних на той момент імміграційних програм.

Незважаючи на те, що ситуація з імміграційними програмами в останні роки стала нестабільною, в будь-якому випадку потрібно розраховувати на те, що канадський уряд віддає перевагу тим, хто має запрошення на роботу в Канаді, або відпрацював певний термін або відучився і закінчив канадське навчальний заклад. Таким чином, можливість для шлюбного партнера отримати робочу візу і офіційно працювати є додатковим варіантом, якщо ви плануєте подавати заяву на статус постійних жителів Канади.

Потрібно також враховувати, що як тільки ви отримуєте статус постійних жителів Канади, вартість навчання в коледжі або університеті різко скорочується (в 3-4 рази), плюс ви отримуєте безкоштовне медичне обслуговування, і дітям забезпечено безкоштовну шкільну освіту.

Після закінчення університету або коледжу випускник може отримати дозвіл на роботу Post-Graduation Work Permit. Воно видається при строки навчання не менше 8 місяців. Дозвіл на роботу дається на той термін, який тривав навчання, але не більше ніж на 3 роки. Тобто якщо навчання тривало 8 місяців, то дозвіл на роботу буде дано на 8 місяців. Якщо навчання тривало 4 роки, то дозвіл на роботу буде дано на 3 роки.

Наявність такого дозволу на роботу дозволяє випускнику влаштуватися на роботу в Канаді, набрати стаж роботи, і / або отримати запрошення на роботу від канадського роботодавця Job Offer. Все це своєю чергою може стати підставою для подачі на статус постійного резидента за однією з діючих на той момент імміграційних програм.

Еміграція та навчання в Канаді: Відео

Статті по темі