Меню Закрити

Пошта Італії: історія, особливості, сучасний сервіс

Пошта Італії вважається однією з найдавніших у світі. Ідея її створення належить імператору Августу, який ще в античні часи заснував громадську державну систему пошти – cursus publicus. Сучасний формат даної послуги з’явився в другій половині XIX століття після об’єднання італійської держави.

Пошта Італії

Історична довідка

Відстежити історію італійської пошти можна з часів Стародавнього Риму:

 • На початковому етапі для приватних і урядових цілей використовувалися спеціальні станції, між якими курсували гінці. Трохи пізніше імператор Август створив розгалужену мережу «курсус паблікус», яка виконувала функцію забезпечення зв’язку в державі.
 • У Середньовіччі кур’єрська служба була представлена мандрівними ченцями. При університетах почали з’являтися корпорації професійних гінців. У XII-XIII століттях в особливій пошані були посильні з університетів Неаполя, Болоньї, Салерно.
 • У XV столітті представники роду Таксис з міста Бергамо зробили спробу створення першої повноцінної поштової служби. Основним маршрутом доставки повідомлень Брюссель–Відень–Італія.
 • У 1850 році графом Камілло Кавуром було внесено пропозицію про реформування поштової служби за образом і подобою інших країн Європи. Реформа почала втілюватися в життя вже в 1851 році.
 • У жовтні 1874 року Італія підписала Всесвітню поштову конвенцію. В 1917 році саме італійської поштовою службою була випущена перша у світі авіапоштова марка.

Сучасне поштове відділення – це симбіоз пошти, банку та магазину.

Що потрібно, щоб відправити посилку в/з Італії

Процедура, як відправити посилку з України в Італію і назад, не надто складна. Якщо необхідно переслати відправлення з українського міста в італійський, можна скористатися послугами УкрПошти (УП) або інших компаній. Для цього необхідно знайти відділення, яке займається міжнародними відправленнями, і вивчити правила:

 • посилка до 3 кг запаковується в конверт, пакет або папір;
 • більш важкий вантаж пересилається в коробці, максимальна вага – 30 кг

Далі алгоритм дій виглядає так:

 1. Надійно запакувати речі.
 2. Зайти на сайт УкрПошти та оформити відправлення (заповнити декларацію та сплатити послугу) або прийти у відділення з посилкою та оформити все на місці.
 3. Ту частину бланка, яка стосується одержувача, потрібно заповнити італійською мовою (адреса, прізвище та ім’я). Обов’язково слід вказати цінність предмета. Приклад заповнення формуляра завжди можна знайти в поштовому відділенні.
 4. Отримати у службовця пошти квитанцію, на якій буде вказаний номер, так званий ідентифікатор, по якому можна буде відстежувати відправлення в інтернеті.

Щоб переслати посилку, бандероль або лист до Італії, можна скористатися послугами кур’єрських служб: Нова пошта, “Intime“, “Meest Express“. В цьому випадку існує можливість викликати додому кур’єра, який все оформить і забере ваш вантаж.

Доставка вантажів з Італії в Україну може здійснюватися за допомогою Пошти Італії – Poste Italiane. Швидше за все дійде відправлення з допомогою експрес-служби EMS.

як відправити посилку з України до ІталіїВимоги до посилки: не більше 30 кг, допустимий розмір 225 на 150 див. Все, що понад 2,5 кг, повинно бути упаковано в коробку.

Важливо пам’ятати, що речі, які відправляються в Казахстан, Україну, Білорусь або інші країни СНД на ім’я однієї людини, оподатковуються митом і передбачають оплату збору за перетин митниці.

Що необхідно зробити, щоб відправити вантаж з Італії:

 1. Завітати до найближчого відділення Poste Italiane і записатися в електронну чергу. Термінали стоять при вході, потрібно просто вибрати потрібну послугу та отримати талон. Коли підійде ваша черга, на табло загориться номер віконця, до якого потрібно підійти.
 2. Заповнити бланки (на італійському), прикласти опис речей, вказати дані адресата.

Щоб не виникло труднощів на митниці, описати пересилаються речі потрібно максимально детально. Не можна пересилати ліки та продукти харчування.

Після того, як всі формальності будуть дотримані, офіцер служби видасть трек-номер, за яким можна буде стежити за статусом відправлення. До кордону Італії вантаж доїде швидко, а ось перетин іншого шляху займе більше часу.

Скільки йде посилка з Італії або назад, можна дізнатися на сайті УкрПошти.

Як отримати відправлення на італійській території

Забрати посилку в Італії можна двома способами:

 • у поштовому відділенні, пред’явивши трек-номер накладної та паспорт;
 • в автоматичному терміналі, розташованому у відділенні пошти, на який вам був відправлений вантаж.

Другий варіант був запроваджений ще у 2013 році, але сьогодні така послуга доступна не в усіх відділеннях пошти Італії. Щоб забрати відправлення в терміналі, необхідно отримати спеціальний код у відділенні пошти та ввести на екрані код, який буде відправлений у СМС-повідомленні.

Після того як вантаж прибуває в італійське поштове відділення, адресату приносять повідомлення. Якщо протягом 5 днів ніхто не звернувся за посилкою, відправляється повторне повідомлення. За зберігання вантажу з цього моменту може стягуватися оплата.

Загальний період перебування посилки у відділенні становить 30 днів. Після цього вона може бути переслана відправникові його коштом.

Це не стосується листів і бандеролей: якщо вони залишаються у відділені, через 6 місяців просто знищуються.

Як відстежити посилку

Оскільки відправлення доведеться пройти великий шлях і перетнути кілька країн, перш ніж він потрапить в руки одержувача, було б непогано розуміти, на якому етапі він перебуває в той чи інший проміжок часу. Відстеження поштових відправлень можливо за допомогою спеціальних сайтів-трекерів. Щоб дізнатися, де знаходиться ваш вантаж, знадобиться номер накладної (штрих-код, вказаний на квитанції).

Можна скористатися такими сервісами:

 • otsledit.com – тут можна відстежити будь-який вантаж, який був відправлений поштою Італії, Казахстану, України, Китаю, Гонконгу і Білорусі. Портал також дає можливість дізнатися, де знаходиться замовлення з інтернет-магазинів Taobao, Aliexpress, Ebay і деяких інших.
 • trackitonline – повідомляє статус посилок, відправлених тільки “Поштою Італії”. Якщо трек-кодом вантаж не знайдений, можна зареєструватися на сайті, і система сама почне відстежувати зручностями, як тільки з’явиться інформація про нього.
 • postal.ninja – також дозволяє відстежити тільки ті посилки, які були відправлені Poste Italiane.

Якщо вам знадобилося відправити листа в Італію, стежити за ним можна на сайті УкрПошти.

Трек-номери “Пошти Італії”

Відстеження поштових відправленьКожній посилці або кур’єрської доставки присвоюється унікальний номер, за яким можна дізнатися, де знаходиться відправлення. Листи зазвичай не отримують такий код, а тому можна відстежити будь-який вантаж, починаючи з дрібного пакета.

Міжнародний ідентифікатор, використовуваний поштовою службою, складається з літер і цифр:

 • RT43658493IT – дрібний пакет, відправлений з Італії;
 • СА56743567ІТ – посилка;
 • ЕЕ87656555ІТ – відправлення, пересланого запрошення експрес-поштою.

Літери R і С позначають, що вантаж був зареєстрований. Все, що пересилається EMS, на початку коду має букву Е. Цифри в кожному випадку складають унікальний код. Букви IT – країна відправлення.

Статуси відправлень

В залежності від етапу, на якому знаходиться посилка, їй присвоюється певний статус, який повідомить про її пересуванні:

Результат запиту відстеження Переклад
In lavorazione presso il Centro Scambi Internazionale Знаходиться в обробці в міжнародному пункті відправлення
In lavorazione presso il Centro Operativo Postale В обробці в поштовому центрі
In transito presso il Centro Operativo Postale Знаходиться на шляху в поштовий центр
In corso la verifica doganale Проходить митну перевірку
In transito В дорозі
Segnalati problemi durante la verifica doganale per fattura mancante Виникли перевірки в пункті митної перевірки з рахунком фактурою.
In consegna Очікується доставка
Consegnata Доставлена
In lavorazione В обробці
Mancata consegna per destinatario assente Неможливо доставити одержувачу
In restituzione al mittente Повернення відправнику
Restituzione al mittente per documentazione doganale incomplete Повернення відправнику з-за неповної митної документації
Verifica doganale conclusa Митна перевірка завершена
Mancata consegna per dati incompleti Доставка неможлива з-за неповних даних
Mancata consegna per destinatario irreperibile Доставка неможлива за відсутності даних про місце перебування отримувача
Pronta per la consegna Готова до доставки
Uscita dal Centro Scambi Internazionale Виїхала з міжнародного центру
In corso ispezione postale В процесі поштової інспекції
Restituita al mittente Повертається відправнику
Segnalati problemi durante la verifica doganale Виникли проблеми на митниці

Контактні дані

Вся інформація, яка необхідна для відправлення вантажу, містить офіційний сайт Пошти Італії. На ньому доступні наступні функції:

 • оплата квитанцій;
 • відстеження відправлень;
 • онлайн-реєстрація листів, посилок і бандеролей;
 • переказ грошей.

Тут же можна дізнатися, де знайти найближче відділення і поштомат.

Режим роботи відділень пошти:

 • понеділок-п’ятниця з 8.30 до 19.00;
 • субота до 12.00;
 • неділя вихідний.

Центральне відділення в місті може працювати в суботу і після обіду. Маленькі закриваються опівдні.

Опускаючи лист в поштову скриньку, зверніть увагу на напис на ньому:

 • per la citta – відправлення тільки в межах міста;
 • per tutte le latre destinazioni – відправка по всіх напрямках.

Напис levata: ore … позначає час, у який відбувається виїмка кореспонденції.

Підсумки

Італійська поштова служба зародилася ще в давні часи. Сьогодні вона представлена добре розвиненою мережею відділень, послуг, різних видів доставки. Відправити посилку з Італії можна на поштамті, попередньо зареєструвавши її в інтернеті. За допомогою спеціального сервісу можна стежити за її пересуванням.

Термін прибуття відправлення може коливатися від тижня до трьох тижнів, в залежності від типу доставки (термінова або звичайна).

Як відправити посилку з Італії: Відео

Статті по темі