Меню Закрити

Неймовірний будинок Амальє в Барселоні

В іспанському місті та за сумісництвом столиці області Каталонія знаходиться чимало знаменитих пам’яток, але особливу привабливість і славу серед туристів придбав Квартал розбрату. Цей район відомий тим, що в ньому знаходяться контрастують на тлі один одного модерністські будівлі. Одне з найбільш цікавих з них це Casa Amatller, зовнішній вигляд якого славиться незвичністю далеко за межами Іспанії. Багато мандрівники приїжджають в країну, щоб ознайомитися з визначними пам’ятками й в тому числі обов’язково відвідати Будинок Амальє в Барселоні.

Будинок Амальє в Барселоні

Трохи про історію Будинку Амальє

Будівля була побудована в 1875 році, однак в цей час воно не відрізнялося особливою унікальністю і ще не викликало такої гучної ажіотажу. У 1898 році сталася подія, яке стало ключовим в історії споруди – її купив кондитер Антоніо Амальє.

Власник вирішив змінити споруда по своєму смаку і залучив до реконструкції талановитого архітектора Хосепі (у деяких історичних джерелах зустрічається варіація Жозепе) Пуч-і-Кадафальку. За його проектом у період між 1898 і 1900 роками будинок був перероблений і в підсумку придбав той вигляд, який ми маємо задоволення спостерігати сьогодні.

Будинок Амальє в Барселоні став справжнім шедевром, який гармонійно поєднує в собі елементи неоготики, мавританського стилю, і модерну. Зовнішнім виглядом пам’ятка зобов’язана не тільки автору, але й численній групі майстрів художнього справи, прикладного мистецтва, які копітко працювали над естетичним виглядом і внутрішнім переплануванням. З початку XX століття це чудове будівля вражає своєю витонченістю гостей Барселони.

Через 76 років з моменту завершення реконструкції королівським указом Будинок Амалье був проголошений пам’ятником, які мають особливе національне значення і цінність.

Назва пам’ятки каталанською мовою звучить як Casa Amatller, що є причиною поширеної помилки при перекладі. Можна зустріти помилковий варіант, який звучить як «Будинок Аматльєр», але правильне написання і вимова тільки одне – «Амальє».

Архітектурні особливості будови

Будинок Амальє має абсолютно незвичайне зовнішнє і внутрішнє оформлення. Перше, що відразу ж впадає в око і залучає увагу – це фронтон у вигляді величезних сходинок, який носить риси голландської готики. Віконні прорізи верхніх поверхів за мотивами близькі до іспанської готики.

Будівля відрізняється ажурністю і вишуканістю екстер’єру, що особливо помітно в галереї четвертого поверху, на якій красуються колони з філігранними капітелями. В обробці стіни фасаду превалюють рожево-піщані тони, які вказують на вид діяльності власника, адже нагадують про різноманітних яскравих солодощах і ласощі.

Парадний вхід прикрашають численні скульптурні статуї, в яких розкривається біблійна тематика. На них можна дізнатися святого Георгія, б’ється з драконом. Інша тематика, яка відстежується в скульптурах, показує середньовічні перекази та легенди. Вище розміщуються панно, що демонструють різні напрямки в мистецтві, особливо акцентують увагу на живопису і музиці.

Балкони Будинку Амальє

На основному скульптурному зображенні, яке розташоване прямо над входом, можна побачити алегорично завуальований портрет власника будинку.

Варто звернути увагу на балкони з кованого заліза з завитками та оригінальними ліхтариками.

Будинок Амальє мав два входи, другий з них – дуже високий і широкий, призначався для того, щоб у вестибюль могла вільно заїхати карета запряжена.

Вестибюль декорований в стилі каталонського модерну, що відстежується в таких характерних рисах як поєднання кам’яних, дерев’яних і залізних деталей. Стіни приміщення оброблені різнобарвним кахлем. У внутрішньому дворику присутні вітражі, які надають особливу родзинку.

В даний момент в стінах Будинку Амальє верхні поверхи займає Інститут іспанського мистецтва і бібліотека, вільний вхід туди не дозволений. Однак, можна відвідати розташований на першому поверсі музею. У цій частині Будинку можна помилуватися прикрасами, розглянути предмети інтер’єру і картини, звернувши особливу увагу на вироби, виготовлені з римського скла.

Інформація для туриста

Музей Будинку Амальє відкритий для туристів в будні дні з понеділка по п’ятницю. Час роботи пам’ятки з 11.00 до 19.00. Екскурсія можлива тільки в складі групи (максимум 12 осіб), у супроводі гіда. Тривалість екскурсії – близько 1 години.

Екскурсія англійською мовою припадає на 11.00. Вибір не обмежується тільки цією мовою, також відвідувачі можуть замовити екскурсію каталонською, іспанською або французькою.

Для того щоб мати можливість відвідати Будинок Амальє, необхідно слідувати певним правилам. У приміщення не можна заходити з парасолькою і рюкзаком. Жінкам слід звернути увагу, що заборонений вхід на шпильках. Дозволено робити фотографії без спалаху і не можна використовувати палицю для селфі.

Квитки зручніше замовляти заздалегідь на сайті Будинку Амальє. Також є можливість придбати квиток у вестибюлі музею, в тому випадку якщо вони залишилися у продажу.

Квитки дуже швидко розкуповують, що пояснюється високою популярністю пам’ятки.

Годинна екскурсія, в яку входять супровід гіда та частування смачним гарячим шоколадом, коштує 24 євро.

Ціна пільгового квитка 21,60 євро, дитячого (для дітей від 7 до 12 років) – 12 євро, діти до 7 років можуть відвідати Будинок Амальє безкоштовно.

Відомі будинки поблизу

Будинок Амальє знаходиться у Кварталі розбрату або, як його ще називають, Кварталі незгоди. Цей невеликий квартал Барселони насичена незвичайними спорудами. Крім вже згаданої пам’ятки, у цьому районі розташовано Будинок Бальо і Будинок Льео-і-Морера. Всі три будівлі стоять пліч-о-пліч, кожне з них прекрасно, але відрізняється особливими рисами.

Будинок Бальо – це творіння геніального архітектора Антоніо Гауді, який, реконструюючи споруду, кардинально змінив її.

Будинок Бальо

Місцеві жителі називають його Будинком Кісток, тому що зовнішнє обличчя віддалено нагадує скелет. Це будова відрізняється неординарним дизайном і рельєфом, об’єднуючи воєдино рослинні та тваринні форми, втілені в тесаному камені.

Будинок Льео-і-Морера – це ще одна розкішна будівля в районі Ешамплє, яка вважається однією з кращих зразків каталонського модерну. Воно належить руці майстра-архітектора Луїсу Доменек-і-Монтанера. Цей будинок дивує зовнішньої крихкістю і чудовим внутрішнім оздобленням. Найбільш примітно те, що він поєднує в собі багатство і різноманіття форм, скульптурні композиції та рослинні мотиви.

Як дістатися до Будинку Амальє

Пам’ятка знаходиться за адресою: Passeig de Gràcia, 41. Дістатися до Будинку Амальє в Барселоні, можна з допомогою метро, вибравши лінії L2, L3 L4 або. Станція, на якій потрібно зійти, має назву співзвучне з назвою вулиці – Passeig de Gracia. Інший варіант – це доїхати на будь-якому з автобусів під номерами 7, 16, 17, 22, 24, 28.

Висновок

Якщо вам випав шанс побувати в Барселоні, обов’язково відвідайте Квартал розбрату, де розміщені найбільш стилістично неординарні будівлі, прославлені на весь світ. Особливу увагу варто приділити Будинку Амальє, де крім відвідування екскурсії по музею можна скуштувати філіжанку гарячого шоколаду за оригінальним рецептом кондитера-власника.

Каса Амальє. Барселона: Відео

Статті по темі