Меню Закрити

Робота в сільському господарстві в Фінляндії для іноземців

Якщо ви постали перед фінансовими труднощами або не можете знайти роботу з гідною оплатою в рідній країні, можна спробувати щастя за кордоном. Європейські країни відчувають дефіцит робочої сили та охоче запрошують на роботу іноземців. Одним із прийнятних варіантів може стати робота в сільському господарстві у Фінляндії.

Робота в сільському господарстві в Фінляндії

Специфіка сільськогосподарської галузі Фінляндії

Фінляндія розташовується в географічних широтах з холодним кліматом, який не сприяє вирощуванню традиційних сільськогосподарських культур. Проте сільське господарство в країні добре розвинене.

В самій теплій південно-західній частині країни вирощують пшеницю і цукровий буряк, в центральній – жито, ячмінь, овес, картопля, горох. На Аландських островах вирощують яблука, огірки та цибулю, в теплицях Естерботена – помідори та інші овочі. Фінляндія також відома своїми ягідними плантаціями: у країні успішно вирощують полуницю, малину, чорну смородину, чорницю і морошку.

Найважливіша галузь сільського господарства Фінляндії – тваринництво. В країні розводять молочних корів, свиней, бройлерних курей і північних оленів. Фінляндія не тільки виробляє молоко, молочні продукти, яйця і м’ясо для власного споживання, але і поставляє їх на експорт. Особливим попитом користується м’ясна продукція, яка представлена незвичайними делікатесами – наприклад, копченою олениною.

Близько 60 % території країни займають ліси, тому сільське господарство Фінляндії тісно пов’язане з лісовим. Переробка та експорт деревини посідає значне місце в економіці держави та приносить хороший дохід фермерським господарствам.

Ще одна галузь, тісно пов’язана з виробництвом продуктів харчування, – рибна промисловість.

Основні виробники сільськогосподарської продукції у Фінляндії – приватні фермери. В даний час в країні налічується близько 50 тисяч ферм.

Більшість видів робіт на фінських фермах мають високий рівень автоматизації та комп’ютеризації.

Слід зазначити, що країна повністю забезпечує власні потреби у продовольстві та продає сільськогосподарську продукцію за кордон. Фінляндія спеціалізується на виробництві натуральних продуктів еко-категорії, які високо цінуються на європейському ринку.

Значну підтримку фінським сільгоспвиробникам надає держава. Міністерство сільського і лісового господарства Фінляндії виділяє кредити на купівлю техніки та субсидії в разі неврожаю, організовує проведення навчальних програм для фермерів.

Через заборону імпорту фінської продукції фермери цієї країни зазнали збитків на мільйони євро. Проте в даний час вони збільшили постачання в Європу і стабілізували ситуацію.

Вакансії для іноземців в сільському господарстві

Для іноземних громадян в сільському господарстві Фінляндії є сезонні вакансії та постійна робота.

Вакансії для іноземців в сільському господарстві

Навесні та влітку фіни наймають працівників з-за кордону на збір ягід. Сезон збору полуниці триває близько місяця, але якщо людина добре себе зарекомендував, то йому зазвичай пропонують залишитися на збір малини, смородини та чорниці. Це найпопулярніша тимчасова робота для громадян пострадянських країн.

Часто запрошують іноземців для роботи в теплицях. Обов’язки співробітників включають збір врожаю, сортування, фасування і пакування продукції. Працівників наймають на термін близько 6 місяців, вітаються сімейні пари. На більш тривалий час можуть найняти співробітника, який вміє доглядати за рослинами: вирощувати та висаджувати розсаду, вносити добрива, робити щеплення.

Є також різні вакансії на фермі для фахівців з тваринництва.

Фермери охоче наймають сільських жителів з-за кордону для догляду за свинями та коровами (годування, прибирання гною, чищення тварин, доїння).

Крім того, у Фінляндії тримають багато коней, тому зустрічаються досить привабливі пропозиції для конюхів і об’їждчиків. Для такої роботи співробітників наймають на тривалий термін – до року і більше.

Для рубки та обрізки лісу фіни запрошують міцних чоловіків без шкідливих звичок (куріння на лісозаготівлях категорично заборонено). Робота починається у квітні та триває до перших морозів. Зі співробітниками полягає сезонний контракт на 6-8 місяців.

Для роботи на рибних заводах (чистка, обробка, фасування риби) іноземців наймають на 3 місяці.

Що потрібно для влаштування на роботу

Для роботи в сільському господарстві у Фінляндії запрошують працівників у віці від 18 до 55 років. Досвід роботи для збору врожаю, робіт по сортуванню та упаковці готової продукції не потрібно, але вітається. Якщо обов’язки пов’язані з доглядом за сільськогосподарськими тваринами, перевага віддається претендентам з відповідною освітою (профільним або ветеринарним).

Знання англійської мови на побутовому рівні значно полегшить контакт з роботодавцем.

Роботу в Фінляндії можна знайти на сайтах:

Якщо ви ніколи не працювали в цій країні, організувати поїздку зручніше за участю посередників.

Для поїздки знадобиться закордонний паспорт і робоча віза. Щоб дізнатися про те, як оформити візу до Фінляндії, слід звернутися на офіційний сайт фінського посольства або консульства у вашій країні.

Пам’ятайте, що наявність робочого контракту допоможе вам захистити свої права у разі розбіжностей з роботодавцем. Найматися на роботу нелегально не рекомендується.

Скільки платять за роботу в Фінляндії

У Фінляндії прийнята погодинна система оплати праці. Мінімальна ставка для громадян країни становить 10 євро на годину.

Для сезонних працівників, які прибули з-за кордону, оплата години роботи нижче, проте мешканці пострадянських країн отримують тут набагато більше, ніж на аналогічній роботі у себе вдома.

На розмір ставки впливає спеціалізація ферми та умови проживання. Житло для працівників фермери зазвичай надають безкоштовно або за плату, яка залежить від комфортності житла. За проживання в літньому будиночку без зручностей беруть 2-4 євро в добу, більш упорядковане житло обійдеться у декілька разів дорожче. Харчування може надавати роботодавець або ж працівники харчуються за власний рахунок (250-300 євро в місяць).

На зборі полуниці та інших ягід оплата праці відрядна – близько 1 євро за 1 кілограм продукції. При цьому робочий день може тривати до 11 годин. За місяць початківці збирачі мають можливість заробити 700-800 євро, більш досвідчені – 1500-1700 євро. Робота на плантації (догляд за грядками, прополка бур’янів) оплачується погодинно за ставкою 7-8 євро / год.

Скільки платять за роботу в Фінляндії

За роботу в теплицях (догляд за рослинами, підсобні технічні роботи, збирання готової продукції), на складах овочевих господарств (сортування овочів, фасування, пакування, стікерування) можна отримувати до 2700 євро в місяць. Графік роботи – 8-10 годин в день з одним вихідним на тиждень.

Знання івриту й англійської мови для іноземців, які працюють у сфері рослинництва, не потрібно – комунікацію з роботодавцем забезпечує посередник-бригадир.

Робота на тваринницькій фермі оплачується за ставкою 7-8,5 євро на годину (за умови безкоштовного проживання і харчування – 5 євро на годину). Якщо робочий день ненормований, то оплата нараховується по днях (30-40 євро в день).

Конюхам платять 1000-1200 євро на місяць, об’їждчикам коней – 1500-1800 євро в місяць. Якщо працівник кваліфікований, старанний і має профільну освіту в галузі тваринництва (зоотехнія, ветеринарія), його можуть найняти на постійну роботу на тривалий термін і платити згідно з фінським законодавством, – за 10 євро в годину.

Для роботи у тваринницьких господарствах обов’язково знання фінської або англійської мови на побутовому рівні. Спілкування з господарем ферми відбувається без посередників, тому працівник повинен правильно розуміти всі його розпорядження.

Робота у лісовому господарстві країни оплачується за ставкою 12 євро в годину. У перший місяць працівники проходять навчання та отримують близько 1000 євро, надалі їх зарплата становить 2000-2500 євро в місяць в залежності від продуктивності праці. Житло та спецодяг надається безкоштовно, харчування за свій рахунок, один вихідний на тиждень. Бажано базове знання фінської або англійської мови.

В рибному господарстві зарплата залежить від виду роботи:

  • на рибному заводі (чистка, оброблення риби) ставки починаються від 5,5 євро за годину;
  • на виробництві з повним промисловим циклом (оброблення, нарізання, фасування, заморожування риби) можна отримувати до 3100 євро в місяць;
  • риболовля на траулері оплачується в розмірі 12-14,5 євро, зміни по 8 годин, в місяць можна заробити близько 2700 євро.

Детальніше про зарплати читайте в статті “На яку зарплату можна розраховувати у Фінляндії“.

Висновок

Іноземці можуть влаштуватися на сезонну чи постійну роботу в фермерські господарства Фінляндії, не маючи високого рівня освіти та знань іноземних мов. Зарплата за важку фізичну роботу може досягати 3000 євро в місяць при мінімальних витратах на житло і харчування.

Кількість вакансій обмежена, тому якщо ви хочете знайти роботу в Фінляндії на сезон, слід починати шукати її завчасно.

Робота на фінській фермі: Відео

Статті по темі