Меню Закрити

Аптеки та ліки в Болгарії


Перші аптеки в Болгарії з’явилися в 1879 році. До 1990 року всі вони належали виключно державі. І тільки в кінці XX століття фармацевтичний бізнес в країні був виведений в приватний сектор. Вирушаючи в подорож у цю частину Європи, корисно орієнтуватися, які ліки є у вільному продажу, а на що знадобиться рецепт, яка цінова політика та якими аналогами можна замінити звичні препарати.

Аптеки ліки в Болгарії

Особливості болгарської медицини

Медицина в Болгарії є страховою і заснована на внесення внесків у Національну здравно-осігурительну касу. Користуватися нею мають можливість як болгари, так й іноземні громадяни, які проживають в країні на підставі постійного або довготривалого дозволу.

Громадяни держави сплачують щомісячний страховий збір в обов’язковому порядку. Інші роблять це добровільно, якщо бажають користуватися послугами системи охорони здоров’я безкоштовно.

Працюючим особам витрати на внески покриває роботодавець, безробітні повинні подбати про це самостійно. В середньому сума одного платежу досягає 17 левів (близько 9 євро). Якщо людина працевлаштована, розмір внеску буде залежати від його заробітної плати.

Іноземці, включаючи туристів і тимчасових резидентів, що оплачують медичні послуги в рамках своєї страховки або самостійно. І хоча це може вилитися в чималий бюджет, все ж отримати допомогу в Болгарії можна дешевше, ніж, приміром, в Австрії або Німеччині.

Ліки в Болгарії також стоять трохи дешевше в порівнянні з іншими країнами.

Особливості купівлі лікарських препаратів

Частина лікарських засобів в Болгарії відпускається без рецепта. Зазвичай це жарознижуючі та знеболюючі засоби, таблетки від алергії, від нежитю та болю в горлі, препарати, які приймаються при розладі шлунково-кишкового тракту і деякі інші. Призначення лікаря на бланку лікарні з підписом і печаткою знадобиться, якщо мова йде про лікарські препарати, що містять наркотичні та психотропні речовини, про антибіотики.

Місцеві фармацевти дуже лояльно ставляться до рецептів з інших країн, якщо ви зможете точно вказати назву ліків, форму його випуску та дозування. Отримувати рецепт болгарського доктора доведеться, якщо вам необхідно купити ліки в Болгарії з сильнодіючим ефектом зі списку рецептурних.

Придбати медикаменти можна безпосередньо в аптеці або через інтернет.

Аптеки можна знайти на кожному кроці та в курортних містах, і в невеликих населених пунктах. Ті, що ближче до пляжу, працюють до 21.00, деякі 24 години на добу. У великих містах цілодобові аптеки можна знайти по одній в кожному районі, в маленьких – одна на все місто.

Чим менше населений пункт, тим менше в ньому місць, де можна купити ліки. Так, наприклад, список аптек у Святому Власі дуже невеликий:

 • в торгових павільйонах відразу за готелем «Лазур»;
 • поряд з готелем «Олександр»;
 • в готелі «Шилка»;
 • на головній площі міста.

На провідних курортах країни мовний бар’єр не виникне: вони вже давно стали російськомовними. Якщо продавати препарат відмовляються через відсутність рецепта, поцікавтеся у фармацевта, де можна знайти найближчий кабінет лікаря. Але будьте готові до того, що прийом обійдеться приблизно у 20-30 левів (10-15 євро).

Ціни на ліки в Болгарії

Для зручності наведемо адреси аптек у деяких містах:

Населений пункт Адреси
Созополь Аптека «Созополь», вул. Республіканська, 16.
Поморіє Аптека “Тилія 3”, вул. професора Стоянова, 40
Несебр Аптека Святої Анни, вул. Otets Paisiy, 13а
Варна вул. Дунав, 76, Провадия (Nedyalka Spasova)
вул. Кирила і Мефодія, 2 (Аптека Йорданова)
вул. Царя Визволителя, 27 (Phaemacy Rumipharm)
Пловдів «Фрамар», бул. Христо Ботев, 85
«Захід-Веніс» ж. к. “Ізгрев”, вул. Преспа, 7
«Артфарма», вул. Солунска, 6
Софія «Фенікс», вул. Paisii Hilendarski, 39
«Диаспар», вул. Гагаріна, 4

У Болгарії ще збереглися аптеки-музеї, в яких все виглядає так, наче за вікном XIX століття. Наприклад, аптека Гіппократа в Пловдиві.

Зручно купувати ліки через інтернет. Багато аптечні мережі в Болгарії мають власні сайти, м можна придбати препарати та парафармацевтичні товари з доставкою. Можна скористатися наступними ресурсами:

 • www.lavur.bg – на сайті можна придбати вітаміни, препарати для дітей, засоби особистої гігієни, косметику, харчові добавки, медикаменти;
 • www.marvi.bg – при покупці від 50 левів (близько 26 євро) ця онлайн-аптека в Болгарії доставить замовлення безкоштовно. Крім медпрепаратів, тут можна придбати косметику, медичні апарати для домашнього користування;
 • www.multipharm.eu – в порталу є тільки болгарська версія. Тут вам запропонують безрецептурні препарати, біодобавки, гігієнічні засоби, вітаміни, гомеопатичну продукцію, ліки для дитини.

Для любителів акцій та знижок, а також тих, хто змушений економити, інтернет — аптеки в Болгарії регулярно готують спеціальні пропозиції та найкращі ціни. Щоб дізнаватися про них, необхідно пройти реєстрацію на вподобаному ресурсі та підписатися на оновлення.

Як формуються ціни

Продаж медикаментів на території Болгарії можлива тільки після того, як на них будуть встановлені ціни. Закон наказує, щоб відпускна вартість препаратів не перевищувала ту, яка з’явилася внаслідок державного ціноутворення.

Ціни на ліки в Болгарії формуються одним зі способів:

 • Щорічно встановлюються так званим Позитивним списком: у нього водять соціально значущі ліки, які підлягають реімбурсації (тобто їх вартість пацієнтам компенсує міський бюджет).
 • Як гранична ціна препарату, який відпускається на підставі рецепта.
 • Як зареєстрована виробником вартість безрецептурних ліків.

Уповноважена інстанція по ціноутворенню кожен рік складає реєстр цін, який направляється на затвердження Європейської комісії. Цей список знаходиться у вільному доступі в інтернеті.

Аналоги українських ліків

Щоб полегшити пошук ліків в аптеках Болгарії, наведемо список аналогів, якими можна замінити популярні на батьківщині найменування:

Препарати, що продаються в Україні Аналог, який можна придбати в Болгарії Приблизна вартість в євро
Сироп парацетамолу для дітей 3% 90 мл “Ефералган” сироп 1,5
“Еріус”, “Лергостоп”, “Кларамакс (від алергії) сироп 0,5 мл/мг 60 мл “Кларитин” 5
“Сульгин”, “Екофурил” табл. (засоби для шлунково-кишкового тракту) 40 мг, № 25 “Еспумізан” 3
“Біфіформ” для малюків (пробіотик) капсули № 20 “Лактофлор кідс”, капсули 3.5
“Галазолін”, “Ксилометазолин”, “Длянос” краплі 0,05 % 10 мл Ксилорин (назальний спрей) 3
“Пропосол” (для горла) спрей 20 г Прополисов спрей 4
“Лактовіт форте” (шлунково-кишкові розлади) №14 капс. “Диарино” капсули 3
Перекис водню Кислородна вода 2
Пластир Лепенка 2

Ввезення та вивезення лікарських засобів з країни

Турбота про здоров’я змушує нас шукати кращі засоби та кращі препарати, якщо ми перебуваємо десь за кордоном. Але дуже важливо не тільки знати, які ліки привезти з Болгарії, але і як їх вивезти з країни.

Тут діє стандартне правило митниці ввезення і вивезення засобів, що містять сильнодіючі психотропні та наркотичні речовини, заборонено. Якщо особі, що перетинає кордон, показаний прийом препаратів з забороненого списку, при собі необхідно мати призначення лікаря, перекладене на болгарську мову і завірена у нотаріуса.

Аптечний бізнес в Республіці Болгарія

Перевозячи таблетки та інші кошти в літаку, краще здайте їх в багаж, але не забувайте, що їх кількість повинна відповідати нормі на одну людину. Заборони та обмеження можна знайти на сайті болгарської митної служби.

Корисною буде інформація про те, які ліки чи вітаміни везуть з Болгарії. Найчастіше це:

 • рожеве масло і косметика на його основі;
 • жарознижуючі препарати для дітей;
 • крем «Здраве» (від лущення, подразнення, алергічні реакції);
 • “Оциллококцинум” (коштує дешевше, ніж в Україні) – гомеопатичний препарат для профілактики грипу;
 • трав’яні чаї – вважається, що тут вони якісні та справді багаті корисними компонентами.

Підсумки

Аптечний бізнес в Республіці Болгарія знаходиться під керівництвом Міністерства охорони здоров’я. Сьогодні тут можна знайти як державні, так і приватні установи. Купити препарати можна у звичайній аптеці або онлайн. Відпускаються за рецептом препарати, до складу яких входять наркотичні та психотропні речовини. Ціни на ліки регулюються державою.

Аптеки в Болгарії: Відео