В 15 км від німецького міста Геттінгена, що в Нижній Саксонії, розташувався невеликий населений пункт, який грає роль першої пристані всіх тих, хто шукає порятунку і захисту в Німеччині. До початку 2000-х років це місце практично спорожніло, а його територію було вирішено перетворити в меморіальний музей. Але вже до 2014 року ситуація кардинально змінилася, і сьогодні колись втратила значущість поселення знову переповнена біженцями та мігрантами, що потребують притулку. Знати, що у 2024 році являє собою табір Фрідланд, буде корисним кожному, хто планує перебратися в цю частину Європи на правах переселенця.
Поява місця тимчасового перебування мігрантів саме в цій частині країни не є випадковим. Дата заснування табору припадає на саме закінчення Другої світової війни. Саме тут стикалися три зони окупації: радянську (Тюрінгія), англійська (Нижня Саксонія) і американська (Гессен). Якщо додати, що між ними трьома проходили найважливіші для того часу залізничні магістралі між Касселем і Ганновером, то можна сказати, що місце заснування поселення було визначено.
Ідея облаштування табору була висунута британськими військами, які вибрали територію дослідних лабораторій Геттінгенського університету. Табір Фрідланд для переселенців почав працювати 20 вересня 1945 року. У різні роки він використовувався для різних цілей:
У середині XX століття таких місць розселення пізніх переселенців налічувалося чимала кількість. Але зважаючи на те, що їх потік поступово зменшився, на сьогодні чинним залишається тільки Friedland.
Розібратися з особливостями міграції на німецьку територію допоможе стаття «Пізні переселенці».
Добиратися у Фрідланд можна різними шляхами:
Як варіант можна звернутися до посередницьких компанії, які надають послуги переселення в Німеччині, зустрічають в аеропорту і далі всі турботи по трансферу беруть на себе.
Основна мета, яку переслідує робота табору, – реєстрація новоприбулих і розселення їх по всій німецькій території. Період, на який можуть бути прийняті новачки, становить 3-4 дні. Цього часу достатньо для проведення наступних процедур:
Щоб не заплутатися у майбутніх діях, біженець отримує спеціальний листок, що містить розклад і місце проведення тих чи інших заходів.
Весь цей період мігрант проживає у відведеній для нього кімнаті. Відразу після прибуття новим мешканцям видаються талони для відвідування їдальні. І хоча харчування державним коштом не можна назвати різноманітним і повноцінним, його достатньо, щоб задовольнити основні потреби. На території поселення працює магазин, де можна купити відсутні продукти.
Основна проблема тих, хто шукає притулок, – незнання німецької мови. З цією метою добре б заручитися підтримкою родичів, якщо вони є на території Німеччини. Якщо ні, держава готова надати допомогу, надавши перекладача.
В процесі ідентифікації і реєстрації у мігранта з’являється можливість змінити написання прізвища та імені по німецькому зразку.
Наприклад, «Іван» може стати «Йоханом», а «Степан» – «Штефаном». Зверніть увагу, що провести зміни та відмовитися від українського по батькові (у Німеччині воно не прийнято) безкоштовно можна лише раз. Всі подальші спроби внести корективи, навіть якщо це буде всього одна буква, обійдуться у 200 євро.
Що стосується національного складу табору, то сьогодні він приймає не тільки етнічних німців. У 2009 році сюди прибули перші біженці з Іраку. У 2013-му Фрідланд став притулком для перших сирійських мігрантів. Сьогодні ж дана організація працює понад своїх можливостей, надаючи дах над головою вихідцям з Лівії, Афганістану, Сирії.
Завершальним етапом є розподіл вже на постійне проживання по всій території країни. Тільки в останні роки ця процедура почала проводитися з урахуванням побажань переселенця. Раніше вибору у нього не було і доводилося миритися з будь-яким рішенням комісії.
Щоб потрапити в потрібне місце, новачкові необхідно всього лише позначити у своїй анкеті регіон і навіть населений пункт, у якому він хотів би влаштуватися. Гарантувати, однак, що це бажання буде задоволене, ніхто не може. Але в будь-якому випадку чиновники намагаються піти назустріч заявникові.
Мігрант отримує документ зі своїми новими даними, який буде виконувати функцію його посвідчення особи. Разом з ним пізньому переселенцю вручаються квитки до місця нового проживання і за 102 євро на кожного з членів сім’ї. Ця сума дозволить хоча б частково компенсувати кошти, витрачені на шлях під Фрідланд.
Важливо розуміти, що табір для переселенців у Німеччині є первинним пунктом прийому осіб, які потребують допомоги. Документ, який їм видається після реєстрації, лише підтверджує, що вони прибули в країну законно, були поставлені на облік і готові до того, щоб переїхати на постійне проживання в обраний ними регіон. Сам процес легалізації та визнання кандидата переселенцем або біженцем починається вже за місцем його постійного розміщення.
Мігранти, які встигли до переїзду в Німеччину одержати вищу технічну освіту, мають особливі привілеї. Зокрема, диплом інженера дозволяє новоприбулого отримати направлення в Фонд імені Отто Бенеке.
Основна місія Фонду – надання спеціальної безповоротної стипендії інженерам, які прибули з країн Східної Європи. Отримані гроші дозволяють перепрофілюватися або підвищити наявну кваліфікацію. Це дає можливість максимально адаптуватися під німецький ринок праці та влаштуватися на гарну посаду з високим доходом.
Проходить перенавчання іноземних фахівців у одному з німецьких ВНЗ, з яким Фонд підписав відповідний договір. Крім цього проекту, організація підтримує різноманітні освітні програми, що дозволяють мігрантам влаштувати своє майбутнє в нових умовах.
Прибув на постійне місце нового проживання мігранта хвилює якнайшвидша інтеграція в поки ще чуже йому суспільство. Завдяки допомозі держави, яка бере на себе не тільки приймання біженців і переселенців, але і їх облаштування, пізній переселенець отримує можливість на підставі свідоцтва про реєстрацію скористатися безкоштовними курсами, які допоможуть в найкоротші терміни асиміляції з місцевим населенням. Тривалість курсів становить 6 місяців. В ході навчання новачок отримує основну інформацію з усіх аспектів життя в Німеччині:
Процес отримання знань розділений на 6 модулів. Кожен з них містить 100 годин занять. Весь курс розбитий на дві основні групи: мовну та орієнтовну. Уроки в першій з них дозволяють опанувати німецьку в самих необхідних сферах: візит до лікаря, телефонна розмова, похід в кафе або ресторан. Орієнтовний курс знайомить мігрантів з культурою, законодавством та іншими питаннями адаптації.
Після того як будуть пройдені курси, учню потрібно скласти іспит В1 і отримати сертифікат. Якщо у переселенця в планах надходження в університет, йому доведеться продовжити навчання.
Задуманий в далекому 1945 році як табір для переселенців, Фрідланд сьогодні бере під свій дах вихідців з усіх куточків світу, які втікають від війни та несприятливих умов проживання.
Мігранти з країн СНД можуть потрапити сюди прямим автобусним рейсом або літаком. Подальший шлях по прильоту в країну доведеться планувати з урахуванням складу сім’ї та кількості наявного багажу, оскільки належить зробити не одну пересадку.
Після прибуття в табір новачки можуть розраховувати на житлову площу, харчування, медичний супровід. Пройшовши реєстрацію та заповнивши всі необхідні документи, мігранти направляються до місця свого постійного проживання, де почнуть процес узаконення свого статусу в Німеччині.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy