Міць і завидна багаторічна стабільність німецької економіки давно закріпила за нею репутацію «тихої гавані» як для місцевих, так і для іноземних інвесторів. І хоч надприбутками такі вкладення порадувати не можуть, але для іноземців інвестиції в Німеччині цікаві ще й тим, що підвищують шанси на отримання виду на проживання в цій фінансово розвинутій країні.
Запорукою успішного розміщення вільних коштів інвестора частіше стає не тільки перспективність бізнес-ідеї, але і зовнішні умови ведення бізнесу. В цьому розумінні інвестиційний клімат Німеччини повністю сприяє раціональним і вдумливим вкладень з прицілом на кілька років вперед:
Найбільш привабливими в сенсі надійності капіталовкладень вважаються:
Стабільність положення і незмінність правил переважують навіть ті незручності, які можуть створити висока вартість найманої праці, чимала податкове навантаження і суворе екологічне законодавство Німеччини.
Часи, коли заможні люди розглядали придбання нерухомості тільки з точки зору власного користування, давно пройшли. В умовах, коли вартість оренди зростає швидше інфляції, інвесторам вигідніше купувати її для отримання прибутку від найму. Перепродаж таких об’єктів стане вигідною після 10 років володіння, тому що тоді угода не буде обкладатися податком на дохід.
Вкладення в нерухомість поділяються на кілька підвидів:
Серед усього розмаїття інвестиційно привабливих об’єктів можуть зустрічатися і звичайні житлові квартири, і готелі, і міні-студії.
Що з цього вибрати й будь вкладень це вимагатиме, описано в статті «Дохідна нерухомість в Німеччині».
Існує пряма залежність між місцем розташування нерухомості і її ціною. Зрозуміло, що приміщення у великих та історично значущих містах коштує дорожче, але і можливості їх комерційного використання набагато вище.
Крім того, якщо інвестор шукає гарантовані варіанти отримання прибутку, то варто зосередити пошуки на об’єктах західній частині країни.
Століттями золото служило безпрограшним засобом зберігання накопичень. Не втратило воно це властивість і в наші дні, але, безумовно, процес набув інші особливості.
У Німеччині вкладення в покупку золота не оподатковуються ПДВ, і це вигідно відрізняє такий спосіб інвестування.
При цьому вкладення в дорогоцінні метали (золото, срібло, платина), хоч і зростають в останні роки, більшою мірою вважаються способом безризикового збереження грошей, оскільки не володіють високою прибутковістю (1-2 % річних).
Збільшений в останні кілька років попит на дорогоцінні метали пов’язаний не з рівнем очікуваного прибутку, а з прагненням інвесторів зберегти зароблене. У першу чергу це відноситься до бажаючих монетизувати криптовалюту, а також тим, хто хоче реінвестувати дохід від цінних паперів.
Експерти в області інвестування радять звернути увагу не на злитки, а на монети, особливо Баварського монетного двору – їх характеризують висока ринкова вартість і ліквідність.
Для інвесторів, що прагнуть насамперед до надійності, а не миттєвим високим прибуткам, будуть цікаві цінні папери компаній, на підставі даних про прибутковість яких формується індекс DAX 30 – «блакитні фішки» – 30 всесвітньо відомих підприємств, таких, як Volkswagen, Adidas Daimler, Bayer, Allianz, SAP, Siemens, BASF, BMW та інші.
Якщо досвіду в поводженні з акціями в інвестора небагато, можна вдатися до послуг брокера. Одним з його порад може стати рекомендація пакетного вкладення в цінні папери: купівля акцій не однієї компанії, а відразу всіх, що входять в перелік індексу. Щодо «блакитних фішок» це практично безпрограшний варіант, оскільки без урахування короткочасних знижень сумарний дохід з капіталу у DAX 30 за останні 5 років зріс у півтора раза.
Крім того, високий інтерес зберігається і до державних цінних паперів з фіксованою дохідністю: Staatsanleihen або Bundesanleihen, Länderanleihen і Länderschuldscheine, а також до облігацій, що випускаються німецькими банками.
Прагнуть диверсифікувати ризики та «розкласти яйця в різні кошики» можуть скористатися послугами консультантів з різних інвестиційних фондів:
Останні набувають все велику популярність саме тому, що активи фонду дійсно купуються і продаються на ринку. У разі участі в закритих фондах ці вкладення можуть розцінюватися як приватний позику від інвесторів, а це знижує гарантії збереження коштів.
Безпрограшним варіантом можна вважати ощадні вклади в банку.
В залежності від виду відкритого рахунку можуть різнитися як розмір річного відсотка на залишок, так і способи зняття грошей.
Про те, як зберегти та примножити кошти на німецькій ощадкнижці, розповість стаття «Накопичувальний рахунок у Німеччині».
Придбати частку в німецькій приватній компанії можна і безпосередньо, не через ринок цінних паперів. Метою такого вкладення може стати не лише бажання отримувати регулярну інвестиційний прибуток, але і намір узаконити своє перебування в Німеччині.
Німецьке законодавство досить лояльно відноситься до інвесторів з-за кордону, практично зрівнює їх у правах зі співвітчизниками. Однак для тих, хто готовий жити в країні та при цьому створювати нові робочі місця, існує програма видачі ВНП для бізнес-цілей, з перспективою отримання громадянства ФРН.
Інвестувати в бізнес можна кількома способами:
Купівля успішно функціонуючого підприємства прискорює процес отримання віз для в’їзду в країну, а також отримання посвідки на проживання і громадянства, оскільки нема потреби доводити спроможність бізнесу.
Інвестиційне гостинність німців, що дозволяє іноземним бізнесменам працювати практично на рівних з місцевими, цілком зрозуміло. Особливо якщо знати, що сама Німеччина вельми активно вкладає кошти в закордонні компанії.
В цьому відношенні прямі іноземні інвестиції в Німеччині майже вдвічі менше, ніж капіталовкладення, які реалізуються німецькими бізнесменами, в першу чергу в підприємства США і Західної Європи (Франція, Австрія, Словаччина, Чехія, Угорщина та інші учасники ЄС).
Це продиктовано тим, що Німеччина вважає за краще налагоджувати виробництво ближче до місць споживання, а не експортувати туди свою продукцію. В коло німецьких інтересів традиційно потрапляє автомобілебудування, хімічна промисловість та кредитно-фінансовий сектор.
Якщо говорити про іноземців, готових вкладати гроші в інвестиційні проекти Німеччини, то спостерігається зростаючий інтерес не тільки з боку США і партнерів по Євросоюзу, але і з боку азіатських бізнесменів, особливо Китаю.
Понад 50 тисяч підприємств з іноземними засновниками забезпечують зайнятість майже 3 мільйонів жителів Німеччини.
Всі економічні та політичні потрясіння останніх років, безперечно, впливають на економіку Німеччини. Але запас міцності її настільки великий, що інвестиційна привабливість німецьких активів не втрачає актуальності ні для самих німців, ні для іноземців. Націленість на залучення закордонних інвестицій демонструється на законодавчому та адміністративному рівнях управління країною. Це стимулює приплив іноземних інвестицій, а також бізнес-іммігрантів, здатних заробляти не тільки на себе, але і забезпечувати роботою інших.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy