Життя

Як взяти кредит готівкою або на житло в польському банку

Share

Останнім часом кредити іноземцям стали видаватися в польських банках на більш жорстких умовах. Фінансові організації з більшою охотою позичають гроші громадянам з країн Євросоюзу, ніж вихідцям з країн пострадянського простору. Позика видається в індивідуальному порядку, а прийняття рішення про його надання залежить від політики окремо взятого установи та від кон’юнктури ринку. Пошук відповіді на питання, як взяти кредит в польському банку, ускладнюється тим, що фінансова організація враховує ризик неповернення позичених іноземцю грошових коштів.

Кредит в польському банкуКредит в польському банку

Переваги оформлення договору кредитування в Польщі

Правом отримання позики в РП (тут і далі Республіка Польща) наділені люди з Картою Поляка або з карту побиту. В останньому випадку тривалість кредитної угоди не повинна перевищувати термін дії цієї Карти (за винятком іпотеки).

Одним з переваг звернення за позиковими коштами в польський банк для іноземця є відносно низькі процентні ставки. Хоч на перший погляд різниця не така вже й суттєва.

В Україні, наприклад, мінімальне усереднене значення цього показника при стандартних умовах кредитування готівкою коливається в діапазоні 10,5-12,5%, а в Польщі – 8-10%. Проте при великій сумі навіть 2,5% помітно впливають на величину щомісячної фінансового навантаження на сімейний бюджет.

Але, мабуть, основним плюсом оформлення договору позики в банку РП є стабільність валютного ринку цієї країни. Взявши кредит в доларах або євро, позичальник може бути спокійний, що при погашенні позики в злотих обсяг щомісячних внесків буде завжди приблизно однаковий.

Де краще отримати кредит

Для отримання позикових коштів в Польщі існують 3 напрямки. Це банківські установи, ломбарди, а також онлайн-позики. Кожному способу притаманні певні плюси та мінуси, кожен вимагає свого підходу, а також набору документів.

Банки видадуть іноземцю кредит, тільки переконавшись в його фінансової спроможності, тобто в тому, що він має легальне джерело доходу, достатній для коректного обслуговування договору позики.

Але існують і інші чинники.

Звернення в ломбард – один з найбільш поширених способів отримання позикових коштів в РП. У цій країні таких установ досить багато, і вони приймають самі різні речі, від побутової техніки до коштовностей. Недоліком цього методу є невисокий рівень виплат – не більш ніж 30%.

Онлайн-кредитування стає в Польщі все більш популярним. Щоб ним скористатися, іноземцю необхідно вказати номер телефону, паспортні дані та ідентифікаційний номер особи – PESEL, що є аналогом українського ІПН.

Обов’язкові умови для отримання позики

Щоб взяти кредит в польському банку, громадянину іншої країни потрібно надати наступні документи:

  • закордонний паспорт;
  • вищезгаданий PESEL;
  • дозвіл на перебування в РП (ВНЖ або Карта побиту);

Крім того, іноземцю, швидше за все, доведеться пред’явити

  • виписку з рахунку в банку (якщо відкритий в іншій фінансовій організації);
  • договір про працевлаштування.

Ну і, звичайно ж, не обійдеться без заповнення анкети. Зробити це можна в офісі банку або дистанційно через його сайт.

Що ж стосується умов, то вони актуальні, переважно, до терміну дії документів, які дозволяють перебування в Польщі. Зокрема, якщо іноземець бажає оформити споживчий кредит, то фінансова установа не відмовить йому в разі, коли ВНЖ буде дійсним ще не менше хоча б одного року.

Це ж відноситься і до терміну працевлаштування. Навіть коли громадянин іншої країни не планує змінювати в Польщі місце роботи, а збирається продовжити карту фірми-роботодавця, то його все одно чекає відмова, якщо тривалість дії цього документа буде менше ніж рік.

І ще одна важлива умова – позика надається тільки повнолітнім позичальникам.

Отримання кредитів готівкою

Польські кредитні компанії видають в борг іноземцю готівкові кошти з надання наступних документів:

  • контракт з роботодавцем;
  • довідка про зарплату за 3 останні місяці;
  • свідоцтво, яке підтверджує факт сплати податків.

Щоб отримати уявлення про порядок цифр, що діють в даному сегменті фінансового ринку РП, ознайомтеся з наступною таблицею.

Банк Ліміт (злоті) / Термін Ставка, % Спосіб повернення Тарифи на обслуговування
ПКО Польський банк 1-120 тис. / До 10 років 3,46 – 28,45 Готівкою в касу або онлайн з карти Якщо рахунок і пластикова карта були відкриті одночасно – 0 злотих. В іншому випадку – 6,9 злотого
Банк Zachodni ВБК За кредитом готівкою «Легше внесок» – від 20 тис. / До 10 років 4,99; FGPS (*) – 12,0 Зняття готівки в будь-якому банкоматі РП здійснюється без комісій. Обслуговування карти – 7 злотих / міс.
Банк Міленіум 1 – 150 тис. / 108 міс. 5.5; FGPS – 7.22 Обслуговування карти – 8 злотих / міс.; або 0 злотих / міс., якщо щомісяця на карту припадає 1000 злотих.
ING Bank Slaski 1 – 160 тис. / До 8 років Зі страховкою – 7,99, без страховки – 8,99 Комісійний збір при кредитуванні без страховки – від 2,99 до 6,99 відсотка від суми позики.

Іноземним громадянам, які взяли кредит готівкою в банку Польщі, буде корисно оформити адреса, призначений для кореспонденції від фінансової організації-контрагента. Вартість цієї послуги 90 євро в рік.

Іпотечні позики

На громадян іншої країни в РП поширюються такі ж вимоги у сфері довгострокового кредитування, що і на корінних поляків: стабільність і легальність доходів, наявність засобів на авансовий платіж і відсутність прострочених позик.

У цифрах це виглядає приблизно так: якщо сім’я іноземця складається з 3 чоловік; обоє батьків працюють і отримують в сумі дохід не менше середнього по країні рівня (на середину IV кварталу минулого року дорівнює 57772 злотих на рік), тоді оформити позику на покупку нерухомості можна буде в обсязі близько 485 тис. злотих.

Відомості по банках, які надають найбільші довгострокові кредити на житло, представлені нижче.

  • ING Bank Śląski, Euro Bank і BOŚ Bank – близько 500 – 650 тис. Злотих;
  • Millennium, BGZ BNP Paribas і Raiffeisen Polbank – до 500 тисяч злотих;
  • Citi Handlowy та Alior Bank – в межах 450 000 злотих.

При цьому дані установи не висувають до громадянства позичальника спеціальні вимоги. Але для зменшення фінансового ризику від іноземця вони потребують декілька більший обсяг документації в порівнянні з громадянином РП.

Кредити на розвиток бізнесу

Щоб кредит на розвиток бізнесу, необхідно зареєструвати компанію, вести діяльність, а також впроваджувати інновації, що фінансуються за рахунок позикових коштів, на території відповідного воєводства РП. Звертатися з цією метою можна не тільки в банк, але і в агентство регіонального розвитку. Такі організації функціонують при кожному воєводстві.

Програмами кредитування, спрямованим на розвиток бізнесу в Польщі, притаманні такі усереднені характеристики:

  • ставки коливаються в діапазоні від 3,16 до 6,16%;
  • термін дії договору позики – до 60 місяців;
  • обсяг позики – до 400 тис. злотих. Це трохи менше ніж 100 000 євро;
  • розмір одноразової комісії за видачу коштів:
    • при терміні кредитування до 2 років – 1% від суми позики;
    • якщо кошти надаються на більший проміжок часу – 1,5%.

В якості застави банки приймають будь-яке цінне майно – рухоме і нерухоме., В тому числі може бути придбана за рахунок позичених коштів і, крім того, гарантії спеціалізованого гарантійного фонду. Заставне забезпечення не вимагається при кредитуванні в обсязі до 50 тис. Злотих.

Що таке онлайн-позика і як її можна отримати

В цілому кредит онлайн є послугою, яка передбачає можливість відправки заявки на оформлення договору позики через інтернет. Після нетривалого відрізка часу на карту заявника надійде необхідна сума. Для конкретики розглянемо умови, процедуру оформлення та отримання грошей на прикладі популярного в Польщі сервісу Szybka Gotówka.

Перерахуємо умови. Для більшості компаній, що працюють в даному сегменті фінансового ринку, вони типові:

  • Позичальник повинен бути старше 18 років.
  • Наявність PESEL.
  • Іноземець повинен мати:

При виконанні цих умов житель іншої країни може розраховувати на отримання кредиту обсягом від 100 до (максимум) 6000 злотих. Повернути гроші потрібно не пізніше 60 днів з моменту їх надходження на карту.

Подача заявки передбачає виконання таких дій:

  1. Заходимо на сайт сервісу Szybka Gotówka.
  2. На відповідній іконці, висвітиться на моніторі, встановлюємо суму і бажану тривалість користування позиковими засобами. Після цього на сторінці сайту з’являться дані про комісії та процентної ставки.
  3. Вводимо в просту форму необхідні дані. Сервіс при цьому мотивує проводити авторизацію через Facebook, оскільки в порівнянні зі звичайним заповненням форми ймовірність видачі кредиту в даному випадку збільшується на 25%. Тиснемо на кнопку підтвердження.

Грошові кошти надійдуть на карту вже через 15 хвилин.

Висновок

Коротко зупинимося на перевагах і недоліках кредитування в Польщі. Спочатку назвемо плюси:

  • надійність банківської системи;
  • хоча і суворі, проте вельми зрозумілі правила видачі кредитів на різні цілі;
  • права власника знаходяться під надійним захистом, завдяки чому навіть іноземець, який є власником активів, може не побоюватися за їх збереження;
  • ставка кредитування помітно нижче, ніж у вітчизняних банках.

Недоліки теж є. Основний є наслідком останнього з вищевказаних пунктів. На тлі більшої доступності тієї ж іпотеки іноземець може переоцінити свої фінансові можливості та стати неплатоспроможним. Тоді він позбудеться предмета застави. Але також йому загрожує заборона на в’їзд до держав Шенгенської зони.

Якщо будуть прострочені виплати за споживчим кредитом, боржнику виписуються штрафи, а в разі їх ігнорування підключається служба безпеки банку. Вона може звернутися в українські правоохоронні органи. Так що шукати горе-клієнта будуть ще й на історичній батьківщині, а не тільки в Польщі.

З точки зору державних інтересів кредитування наших співвітчизників в РП аж ніяк не позитивний фактор. Адже виплачені відсотки зміцнюють не українську, а закордонну – в нашому випадку польську – банківську систему. Крім того, виведення грошей за кордон негативно позначається на економіці України.

Кредит в Польщі: Відео