Еміграція

Як іммігрувати в Канаду з України

Share

В останні роки рівень економічного добробуту України сильно знизився. Імміграція в Канаду з України у 2025 році стала особливо актуальною. Чому саме Канада? Це країна-лідер по залученню мігрантів з усього світу. Тут є маса природних ресурсів, отже – є і робота.

Як іммігрувати в Канаду з УкраїниЯк іммігрувати в Канаду з України

Життя в Канаді

Рівень життя у цій державі дійсно високий. Саме з цієї причини сюди щороку з’їжджаються сотні іноземців, переслідуючи різні цілі. Хтось планує тут працювати, інші шукають можливості оформити постійне місце проживання. Однак переїхати на ПМЖ до Канади з України не так-то просто.

Високий рівень добробуту населення в країні є головною причиною збігу сюди мігрантів. У Канаді кожен українець може розраховувати на отримання якісної освіти. Диплом, виданий в цій країні, може бути підтверджено практично в будь-якій країні світу.

Територіальний сусід Канади – США. Основна частка канадського експорту припадає саме на США (75%). В основному експорт – це промислова продукція. Наявність налагоджених торговельних відносин між цими країнами дозволяє з кожним роком залучати все більше трудових мігрантів, включаючи громадян України.

Особливо високим є попит на кваліфіковану робочу силу. Однак отримати роботу в цій країні українці можуть і, не маючи будь-якої кваліфікації.

Як здійснити переїзд у Канаду

Переїзд сюди передбачає обов’язкове оформлення імміграційної візи. Альтернативою такого документу може стати оформлення статусу постійного жителя.

Якщо українець хоче жити в цій країні, він повинен звернутися в урядовий канадський портал. Займатися розглядом даного питання буде відділ імміграції та громадянства. Співробітники цього відділу запропонують людині пройти спеціальний тест.

Це потрібно для визначення наявності у нього права на отримання постійного місця проживання в Канаді. Якщо таке право людина має, співробітники урядового порталу будуть підбирати найбільш доступні варіанти для переїзду сюди. Варіації переїзду можуть бути різні.

Варто зазначити, що результати пройденого тесту не гарантують людині переїзд у Канаду, оскільки вони носять виключно довідковий характер. Навіщо ж тоді проходити його? Після отримання результатів тестування, особа, яка звернулася до відділу імміграції та громадянства, буде знати, який оптимальний варіант для переїзду сюди у нього є.

Канадські державні програми

Українці повинні знати про те, що для отримання права на постійне місце проживання в цій країні, вони повинні набрати відповідну кількість балів за програмою, в якій вони беруть участь. У кожній з таких програм прописується ряд умов, дотримання яких для іммігранта обов’язково. Зазвичай участь у програмі для іноземця залежить від провінції, в якій він планує працювати або вчитися.

Всі кандидати, які бажають взяти участь у канадських імміграційних програмах, повинні зареєструватися в системі Express Entry.

Можливість реєстрації на даному ресурсі доступна кожному користувачеві інтернету. Отже, основні вимоги для кандидатів:

  • Необхідно наявність сертифікату про знання англійської або французької мови. В іспиті має бути обов’язково 4 частини — аудіо, читання, написання листа/есе, розмовна мова. За оцінку по кожній частині бали для програми Express Entry нараховуються окремо.
  • Наявність диплома з перекладом і апостилем.
  • Необхідно набрати відповідну кількість балів, в залежності від програми, у якій бере участь кандидат. У кожній з них прописано мінімальна кількість балів, яку необхідно набрати.

Програма розрахована для іноземців, які хочуть приїхати в Канаду для працевлаштування. Отримання візи для такої програми ґрунтується на бальній системі. Для розгляду заявки кандидат повинен набрати як мінімум 67 балів: за вік можна отримати від 0 до 12 балів(0 балів отримують неповнолітні діти і люди, які старші 47 років), за знання мови від 16 до 24 балів, отримана освіта додає від 5 до 25 балів, а досвід роботи від 9 до 15 балів. Запрошення від роботодавця для оформлення візи за програмою Express Entry не обов’язково, але його наявність додає кандидатові додаткові 10 балів.

Щомісяця дана система відбирає серед усіх зареєстрованих кандидатів тих, хто буде запрошений на подачу заяви. Однак це запрошення не є гарантією того, що людина отримає канадську візу. Він просто буде мати можливість брати участь в одній з міграційних канадських процедур.

Федеральний кваліфікований робітник

Брати участь у такому державному плані можуть ті українці, які мають високу кваліфікацію в конкретній області. Це та ж програма, що Express й Entry, тільки професіоналам своєї справи дають візу на пошук роботи в Канаді. Вимоги для участі у плані:

  1. За останні 10 років кандидат повинен був попрацювати за фахом не менше 1 року. Однак є й альтернатива – отримання докторського ступеня в одному з вищих навчальних закладів Канади. А також стаж роботи необов’язковий, якщо людина отримала запрошення на роботу від канадської компанії.
  2. Кандидат повинен добре володіти однією з двох державних канадських мов.
  3. Кандидат повинен мати освіту, якість якого буде перевірено канадським агентством ЄСА. Перевірка необхідна для підтвердження факту відповідності освіти кандидата канадським стандартам.

Крім цих вимог також, будуть враховуватися такі параметри, як вік людини і її психологічна здатність до адаптації.

Мінімальна кількість балів, необхідну для участі в цьому плані – 67. Чим більше очок набрав кандидат, тим вище його шанси на отримання права на постійне проживання в даній країні.

Участь у такому плані передбачає відсутність в особи судимості, проходження ним медичного огляду, а також наявність у нього відповідної суми грошей. Крім цього, від кандидата знадобиться письмове зобов’язання не переїжджати у Квебек.

Канадський досвідчений клас

Даний план може бути реалізований тими мігрантами, які вже мають досвід перебування тут. Тобто якщо кандидат раніше працював й жив у Канаді, він може брати участь у такій програмі. Вимоги, які висуваються перед кандидатами:

  1. Протягом трьох останніх років людина повинна була працювати в Канаді не менше 12 місяців. Підробіток студента або ведення бізнесу не враховуються.
  2. Рівень володіння кандидатом англійської або французької мови має бути достатнім для ведення їх професійної діяльності.

Федеральні кадри

Цей план може бути реалізований професіоналами деяких сфер діяльності. Основні вимоги:

  1. Протягом останніх 5 років людина повинна працювати за фахом не менше 3 років. А також він зобов’язаний підтвердити свою кваліфікацію.
  2. Людина повинна мати сертифікат, отриманий в канадській провінції, який підтверджує його кваліфікацію.
  3. Він повинен вільно розмовляти на одному з двох державних мов країни.

Це основні державні плани, що дозволяють іммігранту з України та інших країн отримати право на постійне місце проживання в Канаді. Але еміграція в Канаду з України може бути організована і по іншій програмі. Провінції в цій країні мають власні плани для мігрантів, кожна з яких має свій ряд вимог. Крім цього, існують і інші способи емігрувати сюди.

Бізнес-імміграція

Уряд Канади зацікавлений в іноземних інвестиціях, оскільки це сприяє підвищенню рівня добробуту населення. На основі цього канадським урядом був запропонований план бізнес-імміграції, що полягає у вкладеннях іноземців в економіку країни.

Вимоги до кандидатів, а також суми їх вкладень залежать від провінції, в якій вони мають намір жити. Наприклад, у провінції Нью-Брансуек мінімальна сума для вкладень складає 125 тисяч доларів. А в Онтаріо мігранти зобов’язані будуть вкладати в розвиток канадської економіки до 5 мільйонів доларів.

Фінансові вкладення – це основне правило для участі в такому плані, але є й інші вимоги, яким повинні відповідати кандидати:

  1. Як правило, фінансовий капітал повинен бути в кілька разів вище його інвестицій.
  2. Він повинен мати досвід підприємницької діяльності не менше двох років.
  3. Кандидат повинен щоденно керувати компанією.
  4. Людина повинна мати поручительство канадської бізнес-групи. Його може видати також інвестиційний фонд.

Для бізнес імміграції в Канаді існують дуже суворі фінансові вимоги: в залежності від розміру сім’ї майбутнього іммігранта на банківському рахунку повинно бути від 12 000 до 33 000 канадських доларів. Можливо наявність додаткових вимог.

Сімейна імміграція

Це найпростіший спосіб переїзду в Канаду з України для тих, хто має там родичів. Такий план не є федеральним, оскільки перед мігрантом, в такому випадку, не висуваються вимоги, пов’язані зі знанням мови, наявністю освіти, досвідом роботи і так далі.

Головна вимога для українця, який бажає переїхати сюди – це наявність у нього близького родича. Однак він повинен стати спонсором для мігранта. Кого можна вважати близькими родичами? Дітей, батьків, братів і сестер, подружжя, онуків і племінників. В деяких випадках допускається переїзд і неблизьких родичів.

Перед спонсором держава висуває наступні вимоги:

  • Він зобов’язаний оплатити переліт свого родича в Канаду, а також всі витрати по переїзду.
  • Протягом декількох років спонсор повинен бути опікуном для свого родича. Термін опікунства від 3 до 10 років. Чим ближче спорідненість, тим менший термін опікунства.
  • Мігрант не повинен бути молодше 18 років.

Канадський уряд може схвалити таку імміграцію тільки в разі достатнього рівня добробуту спонсора.

Програма переїзду через возз’єднання сім’ї розрахована на видачу довгострокових віз близьким родичам громадян і постійних резидентів Канади: подружжя, діти і батьки.

Оформлення статусу біженця для імміграції до Канади

З усіх зарубіжних країн, Канада приймає найменше біженців, а також висуває ряд особливих умов для отримання такого статусу. Це один з найскладніших і малоймовірних способів отримати право на постійне проживання в цій країні. У зв’язку з тим, що з 2015 року країна взяла велика кількість біженців з Сирії, уряд вжив заходів щодо посилення контролю надання людям такого статусу.

Однак це не означає, що оформити статус біженця в Канаді нереально. Уряд країни пропонує досить велику кількість програм, участь в яких дозволяє людям-біженцям отримати державну допомогу.

Не варто забувати, що оформивши статус біженця в Канаді, іноземець більше не може повернутися в країну, з якої він «втік» або він втратить цей статус і додані до нього привілеї.

Як іммігрувати в провінцію Квебек

У даній провінції свої програми імміграції, які відрізняються від федеральних програм. Головною особливістю такого способу отримання канадського постійного місця проживання є те, що іноземці не зобов’язані складати іспит на визначення рівня володіння мовою. Особливості імміграційних програм Квебеку:
  • Українці подають документи в канадському посольстві, яке знаходиться у Відні.
  • Строк розгляду заяв – 1 місяць.
  • Співбесіда проходить в столиці України, Києві.
  • Українська сім’я, яка планує проживати у Квебеку, має розташовувати грошовими коштами в розмірі 4300 канадських доларів.