Еміграція

Пілотна атлантична програма імміграції в Канаду

Share

Федеральним урядом спільно з чотирма атлантичними провінціями Канади була введена нова пілотна програма Атлантичної імміграції по залученню іммігрантів в Атлантичні провінції Канади Newfoundland, Labrador і Prince Edward Island, Nova Scotia and New Brunswick. Попередньо термін дії цієї пілот-програми визначено в 3 роки.

іммігранти в Атлантичні провінції Канадиіммігранти в Атлантичні провінції Канади

Цілі програми

Програма налаштована на задоволення потреб роботодавців з атлантичних провінцій в робочій силі. Головне її завдання полягає в допомозі місцевим компаніям знайти зарубіжних фахівців на позиції, які вони не можуть заповнити за рахунок працівників з-поміж канадців, і забезпечити цим фахівцям можливість в’їхати в Канаду у 2024 році в найкоротші терміни.

Пілот-програма фокусується на таких основних галузях: набір в провінції професійної робочої сили; впровадження інновацій; заохочення чистих технологій і боротьба зі зміною клімату; розвиток промисловості та залучення інвестицій; розвиток інфраструктури.

Для роботодавців атлантичних провінцій дана програма дає більше можливостей, ніж звичайні програми для Skilled Workers, які є у кожної провінції, з наступних причин:

  • при видачі запрошення на роботу Job Offer іноземному фахівцеві від роботодавця не потрібно отримувати Labour Market Impact Assessment (LMIA);
  • роботодавцю не потрібно нести додаткові витрати на переїзд працівника і його сім’ї, облаштування, оплату страховки та інше;
  • за даною програмою можна отримати тимчасову робочу візу на іноземного працівника в прискореному режимі, якщо потрібно його терміновий приїзд до Канади. При цьому кандидат підписує зобов’язання подати на статус резидента протягом 90 днів після подачі на тимчасову робочу візу.

Як працює програма

Як тільки роботодавець знайшов потрібного йому працівника, він видає йому запрошення на роботу Job Offer. Якщо іноземний працівник прийняв це запрошення, роботодавець передає його контакти в спеціальну організацію з надання послуг для переселенців, яка оцінює потреби кандидата і готує для нього план з переселення і якнайшвидшої інтеграції Settlement Plan.

Потім роботодавець повинен послати Job Offer, Settlement Plan і Endoresement Application у свою провінцію на затвердження. Якщо провінція схвалює кандидата, вона видає лист Endorsement Letter.

Для того, щоб брати участь в програмі, місцеві компанії повинні зареєструватися і подати заявку на designation, щоб їх включили в список роботодавців, кому дозволено приймати іноземних працівників за цією програмою.

Вимоги до роботодавців у кожній провінції свої. Але у всіх випадках канадська компанія повинна довести, що вона не може знайти потрібного їй фахівця серед канадців. Крім того, компанія зобов’язана надати іноземному працівникові адекватні умови праці та оплати, не нижче канадських стандартів для даної позиції. Компанія також повинна допомагати іноземним працівникам та членам сім’ї з усіма їх проблемами переселення і інтеграції в новій для них країні.

Вимоги до кандидатів

Програма Atlantic Immigration Pilot Program включає три основних потоки:

  • Атлантична висококваліфікована програма – для рівня навичок Skill Level 0, A, або B;
  • Атлантична програма середньої кваліфікації – для рівня навичок NOC Skill Level 0, A, B, або C;
  • Атлантична міжнародна програма для випускників

До всіх кандидатів пред’являються загальні вимоги:

  • наявність запрошення на роботу на повну ставку Full-time Job Offer;
  • наявність стажу роботи не менше 1 року для Skilled Workers або 2-х років закінченою навчання в одній з провінцій для International Graduates;
  • рівень володіння англійською або французькою мовою не нижче CLB 4;
  • наявність твердження від провінції Endorsement Letter;
  • наявність достатніх коштів на переїзд і впорядкування.

Для кандидатів, які проходять по даній пілот-програмі, переваги в порівнянні з іншими імміграційними програмами полягають в тому, що:

  • тут простіше отримати Job Offer, оскільки від роботодавця не потрібно отримувати LMIA;
  • за цією програмою немає бальної системи оцінювання кандидатів;
  • розгляд заяв відбувається в міру надходження, а не шляхом періодичних вибірок, як в системі Express Entry;
  • можна досить швидко отримати робочу візу Work Permit до того, як закінчиться імміграційний процес і буде виданий статус постійних жителів Канади.

При цьому кандидат сам повинен знайти місцеву компанію, яка готова буде видати йому запрошення на роботу Job Offer, і яка входить в список designated companies, кому дозволено брати участь в програмі.

Більш точні відомості про програму Atlantic Immigration Pilot Program ви можете отримати на офіційному сайті міністерства імміграції Канади www.cic.gc.ca.