Навчання

Імміграція в Канаду через навчання для українців

Share

Імміграція в Канаду через навчання у 2024 році — один з найпопулярніших способів залишитися в країні для постійного проживання. Протягом багатьох років держава запрошує на роботу спеціалістів з різних країн, але в останні роки імміграція стає все складніше. По-перше, вимоги до потенційних працівників все підвищуються й підвищуються, а по-друге, в країні введено квоти, що обмежують прийом документів. Іноземний фахівець, володіючи відповідними знаннями і досвідом, може отримати відмову, оскільки на поточний рік квоти вже обрані. Можна спробувати подати документи на наступний рік. Але є й інший шлях — отримати освіту в Канаді в одному з навчальних закладів, а згодом працевлаштуватися в країні.

Імміграція в Канаду через навчання для українцівІмміграція в Канаду через навчання для українців

Що необхідно для вступу в канадський навчальний заклад

Вступити до ВНЗ Канади не складно. Для того, щоб стати студентом, треба мати документ про освіту, отриману в рідній країні (наприклад, атестат) та знати англійську мову.

Якщо у бажаючого стати канадським студентом є диплом, виданий вузом рідної країни, то можна прикласти і його. Свою освіту можна продовжити по вже наявній спеціальності. Наприклад, приїхав до Канади є диплом бакалавра інформаційних систем. Він має право вчитися на магістра, але потрібно евалюювати наявний диплом на канадську систему. Цим займаються спеціалізовані компанії.

Другою основною вимогою, що пред’являються до бажаючих навчатися в Канаді, є знання англійської мови. Для підтвердження цієї вимоги слід скласти міжнародний іспит і отримати відповідний сертифікат. Таких іспитів досить багато — IELTS, TOEFL, TOEIC, CELPIP та інші. Але в кожному вузі існують свої правила прийому сертифікатів, тому необхідно вивчити вимоги того навчального закладу, куди планується надходження, і скласти потрібний іспит.

Більшість канадських внз приймають сертифікати IELTS. Для прийому в середньому достатньо 6-7 балів, отримати які цілком реально, якщо зайнятися мовою серйозно. Дана кількість балів відповідає знання мови на рівні В1. Як тільки сертифікат буде отримано, можна подавати документи до ВНЗ. Для того, щоб навчатися в Канаді, слід отримати студентську візу. Але і з цим особливих проблем не виникає. Як тільки буде отримано лист про зарахування в навчальний заклад, можна готувати відповідний пакет документів для оформлення візи і звертатися в канадське посольство або візові центи.

Ще одне питання, яке необхідно враховувати при вступі в канадський вуз — фінансовий. Середня ціна навчання за рік становить 16-20 тисяч канадських доларів (понад 750 тисяч українських карбованців). Необхідні гроші і на проживання. Можна, звичайно, підробляти, але навчання займає багато часу, тому на роботу його залишиться мало.

Варто знати, що студентська віза не дає можливості працювати більше 20 годин в тиждень.

Також канадський уряд пропонує різноманітні гранти та стипендії, в тому числі і для студентів-іноземців.

Яку по тривалості програму навчання вибрати

Іноземному громадянину, тільки що закінчив школу, найкраще вибрати програму навчання від 2 років і більше: більше точний термін навчального курсу залежить від обраної спеціальності. Слід враховувати і фінансові можливості сім’ї. Той, хто обмежений у коштах, зазвичай намагається підібрати навчання, розраховану на річний термін. Але і в цьому випадку імміграційне агентство, з яким співпрацює майбутній студент, буде наполягати на виборі навчального закладу з 2-річним терміном навчання.

Справа не тільки в грошах. Після навчання, тривалість якого склала 1 рік, громадянину видається робоча віза всього на 1 рік. Цього терміну зазвичай вистачає, щоб знайти роботу в країні, тим більше з канадським дипломом.

За рік громадянин ризикує не встигнути залагодити всі формальності, а це означає, що йому доведеться повертатися на батьківщину. Є можливість вирішити питання позитивно, але це вимагає значних фінансових вкладень, оскільки доведеться звертатися за професійною допомогою до адвокатів, які займаються імміграційними питаннями. Цього періоду цілком вистачить на вирішення всіх імміграційних питань. Та й за цей час можна підшукати хорошу роботу в Канаді.

Вибираючи навчання, слід ще звернути увагу на таку опцію, як co-op — проходження практики. Її переваги:

  • отримання практичного досвіду, працюючи безпосередньо в організації країни;
  • можливість завести корисні знайомства, отримати рекомендації і навіть надалі претендувати на працевлаштування безпосередньо у цього роботодавця;
  • отримання зарплати — багато роботодавців оплачують практику;
  • можливість внести в майбутнє резюме відповідний рядок про досвід роботи.

Імміграція в Канаду через навчання можлива тільки для тих, хто навчається в державному вузі. Приватні навчальні заклади не дають такої можливості. Але ось імміграційні агентства рекомендують саме їх, оскільки отримують від таких закладів більш вигідний відсоток за посередництво.

Чи важко знайти роботу після навчання

Закінчивши навчання, слід приступити до пошуку роботи. Необхідно підшукувати місце працевлаштування за отриманою спеціальністю, орієнтуючись на середню зарплату в регіоні проживання. Знайшовши підходящу вакансію, доведеться ще й переконати роботодавця повозитися з імміграційними документами. Якщо робоча віза має 3-річний термін, то у претендента на робоче місце є час, щоб показати себе хорошим співробітником. В такому випадку роботодавець допоможе йому владнати всі імміграційні формальності.

У володарів річної візи часу зовсім мало, тому всі питання, що стосуються імміграції, треба з’ясовувати заздалегідь, на співбесіді. Але це істотно знижує шанс отримати цю роботу. Не кожен роботодавець погоджується взяти співробітника, у якого термін візи короткий.

Якщо вдасться влаштуватися на роботу, то можна вважати, що основна задача виконана. Правила, що діють зараз, свідчать, що людина, що бажає стати громадянином Канади, зобов’язаний прожити в країні 4 роки (загальна кількість необхідних років — 6). Після цього строку він зможе подати заяву на отримання громадянства.

Слід враховувати ще ряд факторів: перебувати на території країни необхідно не менше 183 днів у році, за час проживання можна отримувати судимість. Правила отримання громадянства досить часто змінюються, причому в бік послаблення.

Плюси та мінуси імміграції в Канаду через навчання

До плюсів такої імміграції в 2024 році можна віднести наступне:

  • отримання канадської освіти дозволяє суттєво зменшити термін імміграційного процесу, так і пройти його набагато легше, ніж з загальнофедеральної програми;
  • навчання в Канаді допомагає пізнати 2 мови (французька та англійська) на досить хорошому рівні;
  • отримана у вузі спеціальність допомагає успішно інтегруватися в суспільство;
  • для оформлення документів для вступу не потрібно багато часу;
  • громадянин, який навчається в Канаді, має можливість взяти з собою в країну дружину (чоловіка) і дітей, причому друга половина має право на легальне працевлаштування;
  • отримавши статус PR, громадянин зможе претендувати на отримання громадянства через 2 роки, а не через 3, час навчання зараховується в цей термін.

До мінусів імміграції через навчання можна віднести тільки високу вартість, яку оплачують іноземні громадяни. Канадці й ті, хто має PR-статус, платять набагато менше — у 2, а то і в 3 рази.

Замислившись про переїзд до Канади для постійного проживання, людина намагається оцінити ситуацію і вибирає прийнятний для себе варіант. Зробити це через навчання — вельми розумний варіант, причому цілком законний.