Еміграція

Возз’єднання зі сім’єю в Канаді: переїзд до родичів

Share

Ті, у кого є близькі родичі в Канаді, можуть пройти імміграційний процес за однією з програм, орієнтованих на возз’єднання сімей в Канаді у 2024 році. Сенс цих програм полягає в тому, що житель Канади може викликати до себе близьких родичів за умови, що він зобов’язується надавати їм матеріальну допомогу.

Возз'єднання з сім'єю в КанадіВозз'єднання з сім'єю в Канаді

Возз’єднання зі сім’єю в Канаді

Родичі після в’їзду в Канаду отримують статус постійного жителя. При цьому є поділ на те, яких родичів спонсорує житель Канади. Виділяються наступні категорії:

1. Дружина/чоловік та діти. Цій категорії дається пріоритет, з забезпеченням умов для якнайшвидшого проходження імміграційного процесу.

2. Батьки та бабусі з дідусями. Дана категорія обслуговується за залишковим принципом, оскільки канадський уряд намагається обмежити в’їзд в країну в якості постійних жителів людей похилого віку. З цим пов’язане виділення обмежених квот на прийом заяв по сімейному спонсорству для цієї категорії, і довгі терміни розгляду заяв.

3. Інші близькі родичі. Для того, щоб спонсорувати братів або сестер, племінників чи племінниць, та інших близьких родичів, повинні бути дуже вагомі підстави. Як правило, хоча це й можливо, таке спонсорування є поодинокими випадками.

Основною для спонсорування родичів є федеральна програма Family Sponsorship. Крім неї, багато провінції мають свої власні імміграційні програми, що дозволяють мешканцям цих провінцій спонсорувати своїх родичів.

Федеральна програма Family Sponsorship

Серед програм по возз’єднанню сімей в першу чергу слід відзначити федеральну програму Family Sponsorship, яка дозволяє іммігрувати близьким родичам жителів Канади. Орієнтована вона на порівняно велику категорію родичів, зокрема батьків, бабусь і дідусів, чоловіків і дружин, а також дітей віком до 18 років, які перебувають на утриманні батьків. Крім цього, є можливість також спонсорувати інших родичів, однак лише при виконанні ряду умов. На практиці спонсорування таких родичів є поодинокими випадками.

Спонсорувати родичів можуть не тільки громадяни Канади, але й особи, які мають статус постійного жителя. При цьому ті родичі, яким надається спонсорська допомога, і які в’їхали до Канади за цією програмою, також отримують статус постійного жителя, з поширенням на них всіх соціальних пільг. Єдина відмінність полягає лише в тому, що в разі, якщо пройшли за програмою сімейного спонсорства іммігранти виявляться не в змозі утримувати себе самі, їх зміст лягає на плечі тих родичів, які їх спонсорували.

У випадку звичайних громадян і постійних жителів, які виявляються в аналогічній ситуації, турботу про них бере держава, виплачуючи грошову допомогу welfare. У разі іммігрантів, які в’їхали за програмою сімейного спонсорства, держава надає таку допомогу тільки в самому крайньому випадку.

Велика відмінність програми Family Sponsorship від імміграційних програм для інших категорій полягає в тому, що до особи, яка проходить імміграційний процес як спонсорується родича, не ставляться жодні вимоги. Головна умова видачі йому імміграційної візи полягає в тому, щоб доходи родича, який його спонсорує, були не нижче певного рівня.

В цілому процес спонсорства проходить у два етапи. На першому етапі житель Канади подає заяву на імміграцію спонсорується родича, з додатком документів, що свідчать про його матеріальному становищі. Ці необхідно для того, щоб імміграційні органи оцінили його можливості утримувати спонсорується родича у випадку, якщо той не зможе себе утримувати.

Якщо імміграційні органи будуть задоволені і приймуть позитивне рішення, пакет документів буде переданий з центру попередньої обробки заяв у відповідне посольство, де будуть розглядатися вже документи спонсорується родича. Після того, як буде перевірена його благонадійність і проведена медична комісія, йому буде видана імміграційна віза.

В рамках цієї програми існує два потоку:

  • Подружжя та діти до 18 років.
  • Батьки та бабусі з дідусями.

У першому випадку (дружини і діти до 18 років) немає обмежень на кількість прийнятих заяв, і розгляд таких заяв проводиться в максимально стислі терміни. Крім того, протягом всього часу розгляду заяв (імміграційного процесу) дружини і діти можуть жити в Канаді по тимчасовій візі.

Варто відзначити, що при спонсорстві дружин і чоловіків проводиться ретельна перевірка того, чи не є шлюб фіктивним, тобто укладеним тільки для цілей імміграції в Канаду. Тому з цього потоку нерідкі відмови, якщо спонсор і спонсорований не зможуть довести, що шлюб не фіктивний. Також постійно посилюються правила отримання статусу постійного жителя для подружжя з метою зменшення випадків шахрайства у цій сфері.

У другому випадку (батьки та бабусі з дідусями) діють обмежені квоти на кількість прийнятих заяв. Прийом заяв від спонсорів проводиться на початку року. Потім випадковим чином вибирається із загальної кількості поданих заяв виділена квота. На 2018 рік на цю категорію іммігрантів виділена квота у 20,000 заяв.

Тим спонсорам, які були обрані в результаті лотереї, дається запрошення на подачу документів спонсорованих родичів в посольство для проходження імміграційного процесу. В якості альтернативи сімейному спонсорству для батьків і бабусь з дідусями існує можливість отримання спеціальної візи Parent and Grandparent Super Visa.

Провінційні програми

Крім федеральної програми Family Sponsorship, є набір провінційних програм по возз’єднанню сімей. Вони розроблені для того, щоб жителі окремих провінцій могли викликати до себе близьких родичів. Умови цих програм відрізняються від федеральної програми.

Їх недоліком є також те, що скористатися такою програмою може тільки мешканець конкретної провінції. Як правило, це провінції, які не дуже популярні у нових іммігрантів.

Parent and Grandparent Super Visa

Це спеціальний тип віз видається батькам і бабусям з дідусями громадян і постійних жителів Канади, які запрошують своїх родичів до себе. Багаторазова віза, тобто дає право на вільний в’їзд в країну, з терміном дії 10 років і правом перебувати на території Канади одноразово до 24 місяців. Тобто фактично мова йде про те, що по цій візі можна перебувати в Канаді майже 10 років, з короткими виїздами після дворічного перебування.

Вимоги для отримання Super Visa багато в чому схожі з тим, що потрібно за програмою сімейного спонсорства у разі батьків і бабусь з дідусями. Велика відмінність, однак полягає в тому, що немає ніяких обмежень за кількістю виданих віз. Строки обробки заяв на отримання Super Visa також досить короткі.

Інші можливості возз’єднання сімей

Коло родичів, яких житель Канади може викликати за програмою сімейного спонсорства, обмежений. Проте, для того, щоб вони могли іммігрувати в Канаду, жителі Канади можуть їм допомогти з проходженням по одній з імміграційних програм – наприклад, через навчання в Канаді.

Житель Канади може допомогти своїм родичам вступити в коледж або університет Канади, частково або повністю сплативши їх навчання, і надалі допомогти з влаштуванням на роботу.