Еміграція

Де можна отримати громадянство при купівлі нерухомості

Share

Рішення житлового питання в чужій країні, яка імовірно повинна стати вашою новою батьківщиною – першочергове завдання кожного мігранта. Але якщо в деяких країнах наявність власного даху над головою є лише підтвердженням стабільності та обов’язковою умовою, яку потрібно виконати при проходженні легалізації, то в інших це підстава для отримання статусу резидента. Але оформити громадянство при купівлі нерухомості дає можливість далеко не кожна країна світу у 2025 році. Знати про це потрібно до того, як ви зробите вибір.

Купівля житлаКупівля житла

У чому різниця між ПНП і громадянством

Країни, що дають громадянство при купівлі нерухомості, зацікавлені в притоці інвестицій; але частина з них дозволяє отримати паспорт, а більшість всього лише спрощують процедуру оформлення посвідки на проживання (ПНП).

У чому різниця між цими двома законними статусами? Посвідка на проживання – це документ, який дозволяє громадянину іншої країни перебувати на даній території певну кількість часу і при дотриманні ряду правил. Вона не видається назавжди та підлягає продовженню. Проживши на підставі ПНП встановлений часовий проміжок, його володар може перейти до наступного етапу легалізації – постійне місце проживання (ПМП).

За великим рахунком статус постійного резидента мало чим відрізняється від цивільного. Але якщо ви все ж вирішили пустити коріння на новій території, логічніше і правильніше все ж буде завершити розпочатий процес.

Громадянство дозволить вам:

  • влаштовуватися на роботу в державні органи, включаючи правоохоронні;
  • брати участь у виборах і в якості виборця, і на правах претендента;
  • вступити на службу в армію.

Перебуваючи в країні на тимчасовій основі, навіть при наявності ПНП користуватися даними перевагами ви не зможете.

В яких країнах покупка нерухомості дає право на громадянство

Громадянство через інвестицію в нерухомість багато намагаються отримати в країнах Північної Америки або в Європі. Важливим критерієм при виборі держави є ще і його візові відносини з іншими країнами та попередньою батьківщиною мігранта. Чим ширше буде географія, куди дозволить новий паспорт поїхати без візи, тим привабливіше буде територія, яка пропонує такі умови. А тому не завадить як можна краще орієнтуватися, хто саме готовий надати іноземцям паспорт, прикрашений своїм гербом, в обмін на їхні фінансові вкладення.

Держави Карибського басейну

Легалізація на берегах Карибського моря відрізняється простотою, що, власне, і приваблює інвесторів зі всього світу. Але важливо пам’ятати, що в обмін на цю простоту вам доведеться виконати кілька умов:

Сент-Кітс і Невіс – держава розташована в східній частині Карибського басейну. Програма, спрямована на підтримку економіки за рахунок іноземних інвестицій, була затверджена тут всього кілька років тому. Щоб стати громадянином Сент-Кітс і Невіс, потрібно придбати нерухоме майно на суму не менше 400 тисяч доларів. Зате з таким паспортом ви зможете в безвізовому режимі перетинати кордони Шенгену, Японії, Великобританії, Канади, ПАР, Нової Зеландії (всього 129 держав). Влада не зобов’язують кандидата проживати в державі певний проміжок часу. Більш того, після закінчення 5-річного строку придбану нерухомість можна продати, не втративши при цьому цивільний статус. В заяву на отримання громадянства можна також включити й членів сім’ї: батьків до 55 років і дітей віком до 30 років.

Антигуа і Барбуда/Гренада – сума вкладень у вашу покупку становить 500 тисяч доларів США для Гренади та 400 тисяч у цій же валюті для Антигуа і Барбуди. Правила обох країн передбачають можливість легалізації разом з заявником і його сім’ї, але він обов’язково повинен брати участь у державній програмі. Єдиний виняток з правила всього Карибського басейну являє собою Антигуа і Барбуда – хоча б 7 днів в році кандидат повинен перебувати на території цієї держави (всього 35 днів його батьків (вік не обмежений) і дітей не старше 25 років. Що стосується об’єкта покуй за 5 років). А ось купити можна лише той об’єкт, який отримав схвалення уряду.

Коста-Ріка – вкласти в покупку доведеться не менше 200 тисяч євро. Перебуваючи в громадянство цієї країни у спрощеному порядку, можна отримати паспорт Іспанії. Але для цього доведеться прожити в Коста-Ріці не менше 9 років.

Панама – сума інвестицій не повинна бути менше ніж 300 тисяч доларів. В обмін на це іноземний громадянин зможе отримати посвідку на проживання на 5 років без права влаштовуватися на роботу. Через цей термін він може подавати прохання про громадянство, якщо до того моменту все ще буде залишатися власником житла.

Європейська частина континенту

Що стосується європейських держав, то тут також не надто охоче дарують бажаний статус претендентів на паспорт ЄС. І хоча деякі країни все ж спрощують процедуру легалізації, спочатку доведеться оформити посвідку на проживання, потім ПМП, і тільки потім стане доступним громадянство.

Наведемо список країн, які готові зробити деякі поступки іноземним інвесторам:

Країна Умови
Латвія Нерухомість тут можна вважати однією з найдоступніших в Європі. Для покупки вам знадобиться 250 тис. євро. ПНП видається на 5 років власнику та офіційним членам його сім’ї. Зберігаючи власність, після закінчення цього терміну можна запросити ПМП, ще через п’ять років — громадянство.
Греція Отримати резидентство можна всього за 250 тисяч євро. ПНП видадуть на 5 років з правом необмеженої кількості продовжень. Узаконити свій статус зможуть і родичі кандидата.
Іспанія Швидко легалізуватися в цій країні вийде у тих, хто купить нерухомість комерційного фонду вартістю від 500 тисяч в європейській валюті. Важливо: це не обов’язково повинен бути один об’єкт.
Португалія Отримати ПНП в обмін на купівлю житла можна за 500 тисяч євро. Через 6 років можна сміливо клопотати про громадянство. Перебувати в державі потрібно не менше 6 з 12 місяців.
Кіпр Щоб оформити тимчасовий статус резидента, доведеться стати власником житлового об’єкта, ціна якого не повинна бути менше ніж 2,5 мільйона євро. Зате стати володарем громадянства ви зможете вже через 2-6 місяців.
Болгарія Мінімальний поріг вкладення в нерухоме майно – 300 тисяч євро. Проживши з ПНП від 5 років, можна претендувати на постійний статус.

В Іспанії та Португалії при цьому застерігається, що придбати нерухоме майно потрібно без залучення кредитних коштів. Якщо фінансові можливості дозволяють і ви хочете перебратися за кордон саме таким способом, тоді вам стане в пригоді стаття «Посвідка на проживання за нерухомість».

Процедура оформлення громадянства після придбання нерухомості

Всі країни, де можна отримати громадянство, купивши нерухомість, передбачають певний порядок дій. Почати слід з пошуку об’єкта, який би відповідав вимогам цільової держави.

Довірити процедуру краще всього місцевим експертам з нерухомості. Вони зможуть підібрати кілька будинків або квартир, які відповідають вашим побажанням, які ви зможете оглянути у свій найближчий візит.

Зверніть увагу, що укладення правочину має здійснюватися через посередників. У більшості випадків знадобиться адвокат. Це не просто захід обережності, щоб уберегти себе від фіктивних домовленостей, але й обов’язкова умова в деяких країнах.

Після того як житло перейде у вашу власність, можна приступати до процесу легалізації. Як вже говорилося вище, не у всіх державах ви зможете відразу претендувати на громадянство. Найчастіше починати потрібно з ПНП.

У будь-якому випадку початковий етап буде виглядати так:

  • Підготуйте пакет необхідних паперів:
    • паспорта громадянський та закордонний,
    • копії посвідчень осіб всіх членів сім’ї,
    • віза (якщо потрібна),
    • документи, що підтверджують право володіння нерухомістю,
    • свідоцтва про шлюб, про народження дитини,
    • банківські виписки про наявні депозити та рахунки, а також про проведені платежі,
    • докази наявності доходу в країні свого громадянства (наприклад, довідка про зарплату).
  • Зверніться з заявою до уповноваженої інстанцію.
  • Дочекайтеся рішення комісії.

Звертатися необхідно до територіального управління регіону, в якому ви придбали житло.

Важливий момент – отримати підтвердження, що вартість покупки відповідає сумі, яка є мінімальним порогом для отримання законного статусу резидента в даній державі.

До заяви необхідно додати опис документів, якими ви супроводжуєте звернення. Заздалегідь уточніть, чи потрібно апостилювати та переводити акти цивільного стану, які були видані у вашій країні. Якщо рішення буде позитивним, ви отримаєте вид на тимчасове проживання або паспорт країни, в якій стали власником житла.

Що потрібно врахувати, приступаючи до операції купівлі-продажу

Підібравши відповідний об’єкт у бажаній країні, необхідно використовувати кілька правил, щоб закордонне житло не принесло масу проблем:

  1. Ніколи не нехтуйте послугами фахівців у сфері нерухомості тієї держави, де буде проходити операція. В процесі обов’язково спливуть відмінності схем та систем оподаткування. Крім того, у ряді країн інформація про об’єкти не знаходиться у вільному доступі: знайти її можна як раз в агентствах нерухомості.
  2. Враховуйте мовний бар’єр. Труднощі можуть виникнути через звичайного непорозуміння.
  3. У деяких країнах встановлені особливі правила для іноземців, які хочуть придбати житло. Наприклад, у Швейцарії можна придбати тільки один будинок, на купівлю другого доведеться отримати спеціальний дозвіл. А це вельми проблематична процедура.
  4. Якщо купується новобудова, оплата вноситься в декілька етапів.
  5. Не забувайте, що сума, яка буде зазначена в договорі, не з’явиться там з нізвідки. Операції буде передувати етап вивчення всієї історії цього об’єкта і його оцінки. За вірогідність поданої інформації нотаріуси та адвокати несуть відповідальність не тільки своєю кар’єрою, але і майном.
  6. Купівельна ціна – це тільки частина витрат. Обов’язково закладайте в бюджет і супутні витрати. Іноді їх величина досягає 10% від вартості покупки. Але і на цьому витратна частина не закінчується. За кордоном, наприклад, в Німеччині, існує податок на володіння нерухомим майном, який вноситься в казну щорічно. Також враховуйте вартість кредиту, якщо берете іпотеку за кордоном.
  7. У більшості країн, вирішивши продати будинок, власник сплачує спеціальне мито, якщо це житло не є для нього основним місцем проживання. Враховується також, чи здавали ви свої квадратні метри, поки володіли ними, в оренду.

Придбання житла у багатьох країнах відкриває двері до спрощеної процедури отримання громадянства. Країни, які найбільш зацікавлені в інвесторів, зводять цей процес до чистої формальності. До таких можна віднести держави, що розташувалися в Карибському морі.

Влаштуватися на європейській частині континенту складніше. Тут не відразу готові видати вам паспорт, але розраховувати на посвідку на проживання реально відразу після оформлення угоди. До речі отримати ПНП можна не тільки, купивши нерухомість.

Варто враховувати, що вважатися підставою для надання навіть тимчасового статусу не може абсолютно будь-який об’єкт. Сума покупки повинна відповідати умовам, які висуває держави. І не забувайте про підводні камені: щоб уникнути неприємностей, звертайтеся до сертифікованих адвокатів та агентів. Заручіться підтримкою перекладача, який допоможе розібратися в юридичних аспектах процесу.