Проблема незаконної міграції набирає більшої актуальності у 2024 році. Громадяни їдуть в інші держави в цілях туризму, роботи, але залишаються на постійне місце проживання без оформлення документів. Подібних порушників карають примусовою депортацією, коли людину відправляють з країни на батьківщину. Але також існує реадмісія — спеціальна міра для виселення з країни нелегальних мігрантів.
Коротко розповімо про реадмісію іноземних громадян СНД. Це легальний і примусовий засіб для регулювання потоку мігрантів. Вся суть процедури зводиться до того, щоб відправити нелегальних жителів в державу, звідки вони прибули в країну. Приймаюча сторона зобов’язується в порядку, передбаченому законом, прийняти нелегалів на власну територію.
Розберемося, що таке реадмісія іноземного громадянина — це повноцінне переміщення мігрантів через територію держави з дотриманням його прав та інтересів. Якщо розглядати процес на прикладі, то це відправка на батьківщину або в іншу державу людини, який порушив правила законного перебування в країні, а також був викритий у протиправних діях.
Визначення про те, що таке реадмісія, розглядається на основі спеціальної угоди. Для передачі мігрантів між країнами укладаються юридичні договору. На основі законодавства держави зобов’язуються приймати назад всіх підданих і особистостей, які нелегально перебували в іншій країні. Причому угода працює в обидві сторони.
Суть реадмісію зводиться до того, щоб встановити обов’язкові умови, які гарантують:
Поняття про те, що таке реадмісія, схожа з депортацією. Але всі іноземні особи, які помічені у порушенні законодавства, проходять суворий облік. Вони зобов’язані заповнити анкету з особистими даними, зробити фотографію. Вся інформація заноситься в спеціальну базу даних.
Підлягають під процедуру реадмісії особи на час очікування знаходяться в спеціальних установах. Тільки в тому випадку, якщо існує вірогідність агресії чи втечі, людину можуть тимчасово заарештувати. Але всі мігранти можуть розраховувати на послуги адвоката, медицину і звернення в консульство.
Для застосування до людини реадмісію використовують цілий ряд підстав:
Будь-який з перерахованих вище порушень може стати причиною початку процедури реадмісії щодо іноземного громадянина.
Законодавством передбачено такі види реадмісію, як:
Процедура реадмісії іноземних громадян — складний юридичний процес, який вимагає взаємодії двох держав. Спочатку нелегального мігранта ловлять на правопорушення, після чого направляють клопотання в суд. Якщо прийнято позитивне рішення, починається обробка і збір документів.
Швидкість реадмісію та передачі особи в іншу державу залежить від ступеня порушення і складності збору документів. При затриманні біженця на прикордонній місцевості процедура проходить максимально швидко і без затримок, оскільки не потрібно збирати доказову базу про нелегалів.
Хоча поняття депортації та реадмісію мають схожі підстави, між процедурами суттєві відмінності. У випадку з депортацією людини повертають у ту країну, де він значиться громадянином.
Також процес можливий тільки в тому випадку, якщо суд прийняв позитивне рішення по справі мігранта.
Реадмісія здійснюється на основі письмової угоди про те, що всі права й інтереси людини беруться до уваги. Оскаржити рішення можна. Також в реадмісію задіяні дві сторони — приймаюча і передаюча, що значно прискорює процес перевезення іноземних громадян.
Законодавство України встановлює суворий порядок процедури примусового повернення дітей.
При винесенні рішення враховуються такі фактори:
Кажучи простими словами, що таке реадмісія для дітей — це стандартна процедура повернення неповнолітнього мігранта в країну попереднього проживання. Але в більшості випадків виникають нюанси, які не дозволяють їх реадмісувати.
Головна відмінність реадмісію та депортації полягає в тому, що в останньому випадку вислати мігранта можна в будь-яку країну, де він значиться громадянином. Для використання реадмісію необхідно юридичну угоду між країнами про співпрацю.
Україна уклала партнерство з такими державами, як:
Скасування. Для повного скасовування реадмісії підходять такі фактори:
Деякі країни сприяють тому, щоб мігранти залишалися в іноземних державах. Посольства спеціально затримують видачу документів для повернення в колишнє держава. Подібна практика широко поширена в Китаї.
Відстрочення. Збільшити час перебування в країні можливо з допомогою відстрочки, яку дають ряду осіб:
Реадмісія — це процедура примусової висилки іноземного громадянина в колишню країну перебування. Особливістю процесу є співпраця, що приймає, і сторони, що відправляє, що значно збільшує швидкість обміну. Угода про реадмісію між країнами дозволяє в найкоротші терміни та без додаткової бюрократії регулювати потік мігрантів.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy