Віза

Як українцю відкрити візу для поїздки в США

Share

Необхідність оформлення дозволів для українців на в’їзд в США, а для американських громадян на в’їзд в Україну — відображає сьогоднішню ситуацію, коли взаємини між двома державами не дозволяють сподіватися на введення в найближчому майбутньому безвізу. Тільки відкрита віза в США дозволить українцям в’їхати та перебувати в цій країні на законних підставах. Варто детальніше познайомитися з однією з найзаплутаніших візових систем у світі та отримати відповідь на питання, як оформити американську візу громадянину України у 2025 році, що для цього потрібно і які труднощі доведеться подолати.

Як украинецу відкрити візу для поїздки в СШАЯк украинецу відкрити візу для поїздки в США

Для чого може знадобитися американська віза

Всім українцям, що зібралися в подорож на північноамериканський континент, слід подбати про оформлення дозволу на в’їзд і перебування в Сполучених Штатах. Отримання візи — це перший крок, без якого не обійтися.

Однак слід знати, що навіть відкрита американська віза в паспорті не дає гарантії, що її власник опиниться в пункті свого призначення: віза лише вказує, що дана особа має право в’їхати в країну з конкретною метою. Гарантовано вийде дістатися лише до аеропорту, морського порту чи до пункту перетину сухопутного кордону США, де вже офіцери Департаменту внутрішньої безпеки (DHS), митниці та прикордонної служби (CBP) дадуть або не дадуть дозвіл на в’їзд і подальше перебування у США.

Деякі країни (наприклад, Мексика, Албанія, Гватемала) і території (Північні Маріанські острови) дозволяють в’їзд та перебування іноземних туристів за відкритою візою США. Однак, якщо говорити про те, куди можна поїхати з американською візою українським громадянам, крім як у США, слід відзначити, що для них подібні пропозиції актуальні.

Американська віза виглядає традиційно: пластикова картка-стікер, яку вклеюють у паспорт. По її центру на білому тлі зображені пам’ятник 16-го президента США Авраама Лінкольна і Капітолій (будівля конгресу США); у верхньому право куті стікера — дзвін Свободи.

Зверху над зображеннями розміщено напис United States of America. У лівій частині передбачено місце для кольорової фотографії власника. Над фото — напис VISA білими літерами.

Крім зображень і фото власника стікер містить і іншу інформацію:

  1. Місце видачі дозволу на в’їзд. На візі буде проставлене те місто, в якому подавалися документи.
  2. Прізвище (Surname) власника.
  3. Ім’я (Given name). Якщо в закордонному паспорті зазначено та по батькові, воно також має бути присутнім на візі.
  4. Номер паспорта, в який вклеєна стікер. Цифри вносяться без пробілів.
  5. Кількість відвідувань в період дії дозволу. Тут можливі два варіанти — літера S (від single), що означає єдиний в’їзд і виїзд з країни, і М (від multiple) – дозволяє множинне відвідування США.
  6. Службова інформація, яка вноситься в деяких випадках (наприклад, номер дозволу SEVIS для студента, найменування вузу або вказівку «няня», «домробітниця» та ін).
  7. Реєстраційний номер звернення в консульство.
  8. Тип візи. Позначається буквами та цифрами (наприклад, В — гостьова).
  9. Гендерна приналежність — М (чоловіча стать) або F (жіноча стать).
  10. День, місяць і рік народження.
  11. Громадянство/національність. В даному випадку UKR — українець.
  12. Терміни дії. Перша дата (Issue Date) вказує на день видачі дозволу, друга (Expiration Date) — на останній день дії.
  13. Візовий номер. На стікері він позначений червоним кольором. Номер візи може знадобитися при бронюванні авіаквитків, при відкритті нових віз в США.
  14. Особистий код власника з комбінації символів. Знаходиться в нижній частині стікера і зчитується при в’їзді в країну.

Знаючи, про що йде у візі мова, можна при отриманні паспорта легко перевірити правильність внесених даних. При виявленні будь-яких невідповідностей слід негайно звернутися до консульським працівникам для виправлення. В іншому випадку на кордоні можуть закрити в’їзд в країну.

Види віз: за терміном дії

На кожній візі повинні бути проставлені терміни її дії. Вони варіюються від трьох місяців до 10 років. В даний час максимальний термін візи в США для українців становить три роки.

Фактори, що впливають на встановлення термінів, найрізноманітніші. Так, дозвіл може бути виданий на термін, відповідний мети візиту, наприклад, строкам, зазначеним у контракті на навчання чи роботу.

Може вплинути на час дії візи також громадянство країн, які уклали відповідні угоди з США. Так, для казахстанців і українців максимальна тривалість дії візи становить десять років.

Дозвіл на в’їзд зберігає свою легітимність до моменту закінчення кінцевої дати (але можна в’їхати в країну навіть в останній день строку його дії).

Тим, хто здійснює короткочасні візити в Сполучені Штати, важливо пам’ятати, що термін дії візи і час перебування іноземця в країні — різні поняття.

Час перебування в країні проставляється безпосередньо при перетині кордону, причому може бути встановлено максимальний строк (180 днів протягом року), так і коротший — 2-3 місяці. Офіцер Департаменту внутрішньої безпеки проставляє в паспорт штамп із зазначенням кінцевої дати виїзду з країни.

Види віз: з мети візиту

В залежності від мети поїздки всі американські візи розділені на дві великі групи — імміграційні та неімміграційні.

Всім, хто прийняв рішення про переїзд за океан і підготував відповідні імміграційні документи, потрібна віза в США для проживання.

Серед найбільш затребуваних видів імміграційних віз можна назвати:

Категорії осіб Категорії віз
Возз’єднання сім’ї
подружжя/громадянина/ки США (у т. ч. одностатевих) IR1, CR1
сироти, усиновлені громадянином США за кордоном або в США IR3, IH3, IR4, IH4
батьки громадянина США 21 року та інші члени сім’ї IR2, CR2, IR5, F1, F3
чоловік/а і діти померлих громадян США IW1, IW2
неодружені діти громадянина США (перше перевагу) F11
чоловік/а постійного резидента, їх діти та інші родичі (друге перевагу) F21—F25,
С22—С25,
FX1—FX3
Одружені/заміжні діти громадянина США та інші родичі (третє перевагу) F31—F33,
С31—С33,
В31—В33
Брат або сестра громадянина США старше 21 року та ін. родичі (четверте перевага) F41—F43
Зайнятість і працевлаштування
Володарі надзвичайних здібностей, видатні вчені, менеджери світового рівня та ін. (перше перевагу) та члени їх сімей Е11—Е15
Професіонали та фахівці (друге перевагу) Е21—Е23
Кваліфіковані працівники (третє перевагу) Е31—Е35,
EW3—EW5
Спеціальні іммігранти (четверте перевага) ВС1—ВС3,
SD1—SD3,
SR1—SR3 та ін.
Переможці щорічної лотереї DV DV

З повним списком можна ознайомитися на сайті.

До імміграційних віз по ряду ознак можна віднести й деякі неімміграційні:

  • нареченого/нареченої — К1;
  • дружина громадянина США, що очікує затвердження заяви на видачу візи з сімейної причини (I-130) — К3, а також дітей заявників — К4;

До претендентів на відкриття таких віз висуваються більш серйозні вимоги, ніж до бажаючим відкрити туристичні візи в США.

Неімміграційні візи пов’язані, насамперед, з короткочасними відвідинами Сполучених Штатів (максимум 180 днів протягом року). Серед них найбільш популярні:

Категорії осіб Категорії віз
Спортсмени-учасники змагань, бізнесмени, які здійснюють ділові візити, домробітниці/няні В-1
Відпускники, туристи, особи, які прибули на лікування В-2
Au pair, професори, викладачі, вчені, лікарі та ін. учасники програм (візит з обміну) J
Іноземці з видатними здібностями в науках, мистецтві, спорті, освіті та ін O
Артисти, спортсмени Р
Фахівці високої кваліфікації у вузькоспеціалізованих областях Н-1В
Тимчасові та сезонні працівники Н-2В
Іноземні інвестори Е1, Е2
Студенти F, М
Релігійні діячі R
Медіа, журналісти І
Трансфери співробітників міжнародних компаній L
Культурний обмін Q

Види віз: за кількістю в’їжджають осіб

Всі дозволи на в’їзд на територію Сполучених Штатів оформлюються індивідуально на кожного заявника. Поняття «групова віза в США» просто не існує.

Разом з тим існує практика проведення групової співбесіди із заявниками в Посольстві США (наприклад, для спортивних делегацій). Це дозволяє всім членам групи виїхати в один і той же час. У зв’язку з обмеженням числа співробітників дипмісій США в Україні цю практику припинили, крім випадків:

  • віз, що вимагають наявності затвердженої петиції;
  • В-1/В-2 і J-1 — для осіб, які здійснюють поїздку за однією з програм, спонсорується американським урядом (академічні тренінги, конференції, вивчення школярами англійської мови та ін).

При цьому проведення групових співбесід допускається лише за умови наявності в групі не менше 9 осіб і попереднього подання заяви в американське посольство.

Види віз: одноразові та багаторазові

Дозволу на в’їзд в США розрізняються також за кількістю можливих перетинів кордону. Якщо дозвіл одноразове (на стікері у графі Entries проставлена S), то перетинати американську кордон можна двічі: у день приїзду та при поверненні на батьківщину. Його можуть видавати заявникам, які беруть участь у будь-яких разових заходах — симпозіумах, спортивних змаганнях та ін

Багаторазова віза в США (на стікері позначена буквою М) дозволяє протягом терміну її дії багаторазово здійснювати поїздки на територію країни. Цей варіант більш кращий для українських туристів, представників бізнесу, артистів.

Види віз: за термінами оформлення

Терміни оформлення дозволів на в’їзд у США відрізняються в залежності від їх категорії та цілей заявника. Стандартних термінів не існує. В одних випадках візу можна оформити за один день, а в інших доводиться чекати місяці та навіть роки.

Разом з тим зустрічаються ситуації, коли відбуваються не терплять зволікання або непередбачені події: початок спортивних змагань, навчання в університеті, тяжка хвороба або смерть близького родича, необхідність термінової операції й т. д. При наявності підтверджують ці обставини паперів можливо прискорити процес оформлення дозволу на в’їзд і подати заяву на термінову співбесіду.

Основні вимоги до заявників

Щоб претендувати на відкриття візи, заявник повинен відповідати критеріям, визначеними Законом “Про імміграцію та громадянство (INA). Стаття 214(b) закону наказує розглядати всіх заявників, які звернулися за короткочасним дозволом на в’їзд, в якості потенційних іммігрантів.

Працівник консульства для прийняття рішення повинен переконатися, що претендент дійсно:

  • має метою короткострокову поїздку в США;
  • володіє достатньою сумою для покриття витрат на перебування в країні;
  • повернеться додому після завершення поїздки (наявність тісних зв’язків, постійного житла, роботи, сім’ї).

Згідно з правилами, при наявності сумнівів консульські працівники можуть запросити додаткові докази.

Крім зазначених критеріїв, претенденти на в’їзд в США не повинні належати до терористичних організацій, мати захворювання, що несуть загрозу для оточуючих, намагатися ввести в оману працівників консульства.

Алгоритм дій щодо оформлення візи

Перед тим як приступити до здійснення процесу здобуття візи, необхідно визначитися з її типом і категорією. Алгоритм дій претендента на короткострокову візу до Сполучених Штатів, який отримує її перший раз, буде відрізнятися від дій того, хто вже відкривав візу, якщо термін її дії закінчився не більше 11 місяців назад.

Першої категорії слід пройти три етапи:

  • сформувати пакет необхідних паперів та подати на візу США онлайн;
  • підготуватися до інтерв’ю в посольстві;
  • пройти співбесіду.

Для другої категорії заявників проходження інтерв’ю в посольстві не обов’язково.

Кожен з етапів складається з ряду послідовних кроків. Щоб отримати дозвіл на в’їзд та перебування в США, необхідно проявити терпіння і наполегливість. Покрокова інструкція отримання візи в США, яка представлена нижче, допоможе заявнику успішно пройти всі етапи, не вдаючись до допомоги посередників.

Формування пакету документів для відкриття неімміграційних віз

Список обов’язкових офіційних паперів, які потрібні для оформлення неімміграційної візи, невеликий. В деяких випадках можуть знадобитися додаткові відомості.

Слід пам’ятати, що кожна заява розглядається суворо в індивідуальному порядку і документів роль не є визначальною. Нижче можна більш детально ознайомитися з переліком документів та чинними вимогами до їх оформлення.

Стандартний пакет

В перелік документів для візи в США входять:

  • Закордонний паспорт, зберігає дійсність ще протягом шести місяців після завершення поїздки в США. Для дітей, вписаних в батьківський документ старого зразка, знадобляться свідоцтва про народження;
  • Кольорова фотографія (50х50 мм) з висотою зображення голови у 25-35 мм (до 70 % висоти знімка). Фото повинно відображати актуальний зовнішній вигляд заявника і бути не старше 6 місяців з моменту подачі заяви. Фон повинен бути білим. Зображення особи розташоване по центру, очі відкриті, рот закритий, вираз обличчя нейтральне. Не допускається фотографування в головних уборах, крім повсякденного релігійного оздоблення, яке не повинно закривати обличчя. З 01.11.2016 не дозволяється фотографуватися в окулярах (за винятком випадків захисту очей після хірургічної операції, підтвердженої офіційним медичним висновком).
  • Квитанція про сплату консульського збору. У кожному конкретному випадку сума зборів буде залежати від категорії візи.
  • Лист зі штрихкодом, що підтверджує дату і час призначеної співбесіди в консульській установі.

  • Роздрукований лист-підтвердження онлайн-заповнення анкети DS-160 зі штрихкодом.

Додаткові папери

Крім зазначених обов’язкових документів, залежно від мети візиту буде потрібно надати додаткові:

Категорії віз Додаткові папери
H, L, O, P, Q, R вхідний номер затвердженої петиції I-129;
квитанція про сплату збору за запобігання шахрайства (для візи L-1 по груповій петиції).
В-2 діагноз з обґрунтуванням необхідності лікування в США;
підтвердження готовності прийняти пацієнта від медустанови США з зазначенням тривалості та вартості курсу лікування;
підтвердження фінансової спроможності.
F і M оригінал і копія форми I-20 з навчального закладу/адміністрації програми в США;
виписка оцінок з американського вузу студента денної форми навчання (при поверненні на навчання в США).
J форма від керівництва програми США.
B-1, A-3, G-5 копія візи роботодавця; підписаний трудовий договір;
вербальна нота-підтвердження статусу роботодавця, мети й термінів поїздки.
I підтвердження працевлаштування (довідка, договір, лист від організації-замовника та ін).

Крім зазначених паперів при проходженні співбесіди при собі слід мати оригінали документів, які могли б служити підтвердженням намірів заявника, продемонструвати консульському працівникові відповідність цілей поїздки категорії запитуваної візи, показати наявність тісних зв’язків з країною проживання (соціальних, економічних, сімейних).

Докладного переліку таких документів в посольстві немає, але практика дозволяє скласти приблизний список:

Додаткові документи, необхідні на співбесіді:

Категорії заявників Підтверджуючі документи
Для студентів або учнів про відповідний рівень освіти, що дозволяє вступити до навчального закладу США (атестат, диплом, сертифікати та ін);
про наявність спонсорської допомоги чи фінансових можливостях, що дозволяють оплатити перебування та навчання в США протягом першого року навчання та ін
Для релігійних діячів про дворічному членство в релігійній громаді тієї ж конфесії, що й американська; про правомочність здійснювати релігійні обряди (для священнослужителів);
про освіту спеціаліста в області релігії (від бакалавра і вище);
про місцезнаходження релігійної організації в США та ін.
Для хатніх робітників про здібності роботодавця оплатити працю;
про тимчасовий характер перебування в США.
Для журналістів посвідчення;
довідка з місця роботи про стаж журналістської роботи,
з зазначенням строків та мети поїздки.

Також можуть знадобитися:

  • підтвердження достатнього фінансування поїздки (виписки з банківських рахунків);
  • маршрут поїздки з поясненнями;
  • папери, що підтверджують володіння нерухомістю, автомобілем та іншим майном в країні проживання;
  • лист від роботодавця (з зазначенням посади, стажу роботи, заробітку, наявності відпустки або відрядження тощо);
  • відомості про судимості, арешти, обвинувальних вироках та ін.

При здійсненні раніше поїздок в США слід мати при собі підтвердження свого візового статусу.

Оформлення візи в США: самостійно або через посередника

Відкрити американську візу можна як самостійно, так і за допомогою посередників. Для когось віза в США через турагентство може здатися більш кращою, ніж необхідність самому вникати у всі тонкощі процесу. З іншого боку, немає ніякої потреби переплачувати за те, що цілком під силу кожному.

Самостійне оформлення: чотири кроки

Визначившись з метою поїздки та категорією візи, можна приступити до ініціювання відкриття дозволу на в’їзд. На першому етапі слід підготувати всі папери та сплатити консульський збір за розгляд візової заявки.

Після оплати можна приступити до другого етапу — заповненню електронної візової анкети DS-160. Анкета для отримання візи в Америку заповнюється кожним заявником і відправляється через інтернет в посольство. Усі внесені дані повинні бути достовірними й точними.

Заповнити анкету можна онлайн, але слід пам’ятати, що після 20-хвилинного відсутності активності сеанс заповнення анкети припиняється і внесена інформація може бути втрачена. Можна завантажити файл з анкетою, заповнити і відправити пізніше.

При заповненні анкети зібраний пакет з документами повинен бути під рукою — потрібно буде вводити паспортні дані та іншу інформацію. Також має бути цифрове фото заявника, що відповідає зазначеним вище критеріям, з роздільною здатністю від 600х600 (мінімум) до 1200х1200 (максимум) пікселів.

Анкета заповнюється англійською, але на сайті надана можливість користуватися підказками рідною мовою.

Для початку подачі заяви потрібно зайти на сайт. На сторінці слід:

  • У верхньому кутку праворуч вибрати російську мову для підказок, потім країну, місто подачі анкети та проходження співбесіди, кнопку Test Photo» для перевірки та завантаження фотографії.

  • На новій сторінці слід клікнути «Вибираємо файл» для вибору завантаженого цифрового фото і кнопку «Далі».

  • Після автоматичної перевірки відповідності фото при появі позначки зеленого кольору натиснути Next.

  • У разі успішного появи фото на сторінці слід ввести капчу і натиснути Start.

  • Після завантаження нової сторінки у верхньому правому кутку з’явиться ID-номер анкети (починається з АА). Цей номер бажано записати на листку. Потім необхідно вибрати один з «секретних» питань, наприклад, «прізвище матері до заміжжя», «в якій школі навчалися в 11 років» або «улюблена іграшка» і т. д. і ввести правильну відповідь. Після чого клікнути Continue.

  • Вводиться особиста інформація про заявника (Personal Information 1) ім’я та прізвище (переписати з закордонного паспорта), наявність інших імен (дошлюбних, релігійних та ін), є телекод в імені, статева належність, сімейне положення, місце і дата народження. Після введення інформації її слід зберегти. Внизу, по центру сторінки, потрібно натиснути клавіші Save і Next. Personal Information 2.

  • На новій сторінці — Personal Information 2 — слід вказати свій статус громадянина (громадянство, наявність інших громадянств або резидентури (ПНП, ПМП), персональний ІПН.

  • Після збереження анкета буде доступна в базі даних протягом 30 днів, після введення номера та відповіді на секретне питання. Після заповнення кожної сторінки слід її зберігати. Для продовження заповнення анкети слід клікнути Continue Application.

  • На сторінці Address and Phone слід вказати поштову адресу, зазначити, чи збігається він з адресою проживання, телефонні номери, email, зберегти та перейти на нову сторінку.

  • Ввести інформацію про паспорті — його номер, дату і місце видачі, термін дії.

  • Внести дані про подорож: категорія і тип візи, дати, міста прибуття і вибуття, передбачуваний маршрут, адресу готелю, джерело фінансування. Зберегти.

  • При наявності супутників — вказати вид поїздки (індивідуальна, у складі групи), ПІБ супутника, якщо родич — ступінь споріднення. Зберегти.

  • Наступна сторінка присвячена попереднім поїздок в США (якщо вони були).

  • При наявності запрошуючої сторони — внести інформацію про неї (адреса, телефон і ін).

  • Вноситься інформація про сім’ю — батьків, подружжя та інших родичів.

  • Наступна сторінка (Work/Education/Training) — вноситься інформація про поточну і попередній роботі, на навчанні, стажуванні.

 

  • Питання, пов’язані з безпекою країни: наявність у заявника захворювань, вживання нею наркотичних засобів, терористична і кримінальна діяльність.

Одне з останніх вимог уряду США — вказівка зареєстрованих імен користувачів в соцмережах (“Instagram”, “Фейсбук” тощо), в тому числі і віддалених облікових записів за останні 5 років.

Після заповнення останніх 5 сторінок і збереження результату можна ще раз змінити або замінити фотографію. Потім слід зберегти та натиснути Next: Review.

На новій сторінці буде представлена заповнена анкета для перевірки. Виправити помилки можна, клікнувши Edit біля кожного блоку.

Анкету можна надрукувати (Print) або зберегти в PDF.

Наступний крок — натиснути Sign and Submit і перейти до фінальної стадії — підписати анкету та надіслати її за призначенням.

Наостанок потрібно зберегти на комп’ютері та роздрукувати підтвердження зі штрихкодом.

Третій крок — запис заявників старше 14 років на співбесіду. Це можна зробити тільки через особистий кабінет на сайті посольства США. Спочатку слід створити особистий профайл.

Якщо оформляють візи одночасно кілька членів сім’ї, можна зареєструвати особистий кабінет на всіх. Це дозволить надалі проходити співбесіду всім в один день і в одного візового офіцера.

У кабінеті можна обрати російську мову для підказок, а потім вибрати «Запис на співбесіду».

Слідуючи інструкції, потрібно заповнити профайл: вибрати тип та категорію візи, місто проведення співбесіди, ввести паспортні та контактні дані заявника, номери візової анкети, паспорта, квитанції про сплату збору, адресу для доставки готового паспорта.

Коли всі дані будуть введені, на сайті з’явиться календар. Вільні дати будуть виділені блакитним кольором.

Обравши відповідну дату та час, слід клацнути по кнопці «Записатися», після чого відбудеться перенаправлення на сторінку Appointment Confirmation.

Інформацію про співбесіді потрібно роздрукувати — це буде служити пропуском у посольство.

Четвертий крок — співбесіда. При собі потрібно мати всі необхідні папери, а також цивільний паспорт України (він знадобиться для пред’явлення при вході в посольство).

У посольстві потрібно пред’явити направлення на співбесіду та отримати реєстраційний номер – він буде висвітлений на табло, коли підійде черга. Бажано з’явитися хвилин на 30 раніше призначеного часу, тому що перед співбесідою заявнику потрібно здати свої біометричні дані (крім дітей до 14 років та осіб старше 80 років).

Приносити з собою телефони та інші гаджети, а також проводи, аерозолі, запальнички й подібні речі заборонено. Процедура триває зазвичай до 15 хв. Про прийняте рішення повідомляється в кінці інтерв’ю.

Терміни оформлення візи в паспорті — 3 робочих дні. Перевірити статус візи можна через свій кабінет на сайті американського посольства.

Допомога посередників: плюси та мінуси

Для консульських установ США немає різниці, готував заяву претендент на візу самостійно або скористався послугами посередника. Головне, щоб інформація була достовірною, а заявник на співбесіді зміг переконати візового офіцера в необхідності відкриття дозволу на в’їзд.

Посередницькі послуги під ключ пропонують фірми, приватні візові центри, які мають досвід такої діяльності. Скористатися їх послугами можуть особи, які не володіють англійською мовою, не мають доступу до інтернету або вільного часу.

Серед пропонованих послуг:

  • складання індивідуального списку документів;
  • заповнення англійською мовою форми DS-160;
  • фотографування;
  • допомога в оформленні офіційних паперів;
  • призначення дати інтерв’ю в посольстві;
  • інструктаж перед інтерв’ю.

Посередник може виявитися корисним за межами України — Варшаві, Тбілісі,у Гельсінкі та інших європейських столицях.

Мінусом є висока ціна послуг: одна віза обійдеться додатково в 100-300 доларів США.

Де в Україні оформлюють неімміграційні візи в США

На території України на сьогоднішній момент функціонує Посольство США в Києві за адресою вул. Сікорського, 4 (колишня вул. Танкова), телефон: +38 (044)521-50-00.

Через обмеження роботи консульських установ США в Україні оформлена віза в США за межами України може позбавити від величезних черг і декількох місяців очікування. Але в «близькому» безвізовий зарубіжжя можливості для українців скоротилися.

  • Так, в Єревані прерогатива віддається місцевим резидентам і постійний прийом українців призупинено.
  • Оформлення в Тбілісі ускладнюється тим, що сплатити мито можна тільки в Банку Грузії, а також існуванням двох черг — для громадян Грузії та іноземців.
  • Посольство США в столиці Казахстану Астані та Генконсульство в Алма-Ати також приймають українців. Тут час очікування інтерв’ю в середньому може складати від 30 днів.

Про терміни очікування можна дізнатися на сайті.

В українців, які мають китайські візи або ПНП, є можливість звернутися до генконсульства США в Шанхаї (термін очікування до 15 днів) або інших містах КНР.

Якщо українець має біометричний загранпаспорт або шенгенську мультивізу, то питання, де швидко отримати американську візу, може зважитися більш оперативно:

  • Традиційно популярними залишаються держави Прибалтики. У Таллінні термін очікування співбесіди становить менше тижня, у Вільнюсі — до 10 календарних днів. Мінус полягає в тому, що співбесіда буде проходити англійською мовою, тому найбільш вигідним варіантом для українців стане Рига: співбесіда тут можливо російською мовою і термін очікування — один день.
  • Багато українців їдуть до Праги (2 дні), у Варшаву (9 днів).
  • В інших європейських столицях більш тривалі строки очікування: в Римі, Мадриді, Лісабоні, Брюсселі, Будапешті — близько двох тижнів, Берліні, Парижі — більше місяця.

Слід бути готовим до того, що в періоди найбільшого попиту на візи в США — літніх відпусток, свят – прийом іноземців тимчасово обмежується.

Як сплатити збір і відстежити статус візи

Без оплати консульського збору за машиночитну візу — MRV— отримати право на в’їзд в США не вдасться. На сьогодні розмір збору становить:

  • 160 доларів – візи категорій B, C, D, F, I, J, M;
  • 190 доларів – для категорій L, P, R, O;
  • 205 доларів – віза категорії E;
  • 265 доларів – категорії K.

Термін дії консульського збору становить один рік.

Оплачувати потрібно в українських гривнях за курсом, встановленим консульством. Актуальний курс можна дізнатися на сторінці.

Оплата здійснюється у відділеннях Райффайзен Банк Аваль. Необхідно завантажити квитанцію з сайту, роздрукувати та заповнити її. Слід врахувати, що оплата відбувається протягом одного-двох робочих днів.

Заявники, хто звертається про отримання повторного дозволу на в’їзд без співбесіди та надіслали свої документи, можуть перевірити поточний статус візи в США кількома способами:

  • через персональний кабінет на сайті Посольства США;
  • на сайті ceac.state.gov. Для перевірки потрібен номер анкети DS-160;
  • на сайті ustraveldocs.com. Для перевірки потрібен номер загранпаспорта;
  • через запит за адресою passportstatus@ustraveldocs.com. У листі слід вказати номер закордонного паспорта.

Терміни оформлення візи та отримання готового паспорта

Стандартний час виготовлення візи становить три робочих дні. Консульські установи США настійно радять звертатися за нею не менше ніж за три місяці до дати виїзду, не купувати та не бронювати без права повернення проїзні квитки та готелі.

Час очікування і строки отримання візи в США можуть затягнутися. Так, наприклад, своєї черги на співбесіду в Києві в даний час потрібно чекати 300 календарних днів.

Якщо паспорт вже готовий, то буде потрібно деякий час для його перевезення кур’єрською службою: від 2 до 3 днів в місті, де проходив співбесіду.

Кажучи про те, де отримати американську візу, слід сказати, що доставка буде здійснюватися за вказаною при запису на інтерв’ю адресою. Змінити її можна, але до проходження співбесіди. Докладну інструкцію можна знайти на сайті.

Чому можуть відмовити

Причини відмови можуть бути різними: від ненадання необхідних паперів до спроби отримати візу обманом. Може спрацьовувати й суб’єктивний фактор.

Найбільш часто відмовляють з-за недостатнього обґрунтування наявності зв’язків з батьківщиною і побоювання, що турист може перетворитися в нелегального іммігранта (ст. 214(b) INA). У такому разі заявник, зробивши відповідні висновки, має право знову подавати документи на візу.

Серед причин, які призвели до відмови, можуть бути:

  • недостатнє фінансове забезпечення;
  • невідповідність поданих документів встановленим критеріям;
  • негативна візова історія претендента;
  • наявність захворювань, які можуть завдати шкоди оточуючим;
  • відсутність роботи (у дівчат і юнаків);
  • участь у терористичних організаціях.

Найбільш часто виникаючі питання

У цьому розділі ми зібрали відповіді на найчастіші запитання українців про оформлення американської візи.

  • На який термін відкривається віза в США перший раз?

Термін дії залежить від громадянства (громадянам України віза видається на 3 роки), від категорії дозволу і цілей візиту. У будь-якому разі на рішення вплине не те, І в’їзд або наступний, а думка візового офіцера.

  • Дає якесь перевагу повторне оформлення візи в США?

Так. Якщо термін дії попередньої візи в США закінчився не більше 11 місяців назад, необхідність в співбесіди відпадає.

  • Чи видають візи в США українцям зараз?

Так, їх оформлення відбувається, але в скороченому обсязі. Це призвело до великих черг і збільшення строків оформлення. Посольство пояснює це зменшенням кількості американських дипломатів у країні.

  • Як простіше отримати візу в США?

Більш простий варіант — відкрити її за кордоном — у безвізових країнах для України (Казахстані, Грузії, Молдові). В прибалтійських державах, Польщі, Чехії, Румунії та ін. З урахуванням покупки квитків і проживання вартість такої візи зросте.

  • Чи можна купити візу в США?

Ні, американські візи не продаються.

  • Чи потрібна в Америку віза?

Без спеціально оформленого дозволу від імміграційних властей в’їзд українців на територію США неможливий.

  • Чи можливо змінити візу США?

Теоретично така можливість існує. Мова йде про зміну статусу. Перебуваючи в США в якості туриста, можна подати заявку на зміну свого статусу на інший, наприклад, на навчальний.

  • Допоможе потрапити шенгенська віза в США?

Відкрита шенгенська віза не дозволяє в’їзд у США. Таке право може дати тільки відкрита американська.

  • Як бути, якщо отримано новий закордонний паспорт, а відкрита американська віза в старому паспорті?

Якщо віза ще дійсна, а мета поїздки відповідає її типу, то слід взяти з собою взяти обидва закордонного паспорти — новий і старий.

  • Як продовжити візу США в Києві?

Термін дії дозволу на в’їзд продовжити не можна ні в Києві, ні в США. Якщо термін дії візи підходить до кінця або вже закінчився, слід подати заяву на відкриття нового дозволу.

Висновок

В останні роки неімміграційна віза в Америку для громадян України не втратила цінності. Незважаючи на раптове охолодження у відносинах і складності, пов’язані зі скороченням числа американських дипломатів, українцю цілком по силам отримати дозвіл на в’їзд та перебування на території Сполучених Штатів.

Вся необхідна інформація є на офіційних сайтах, потрібно лише строго дотримуватися встановлених правил. Головна проблема — тривалі терміни очікування співбесіди в консульській установі — вирішується шляхом як можна більш раннього звернення за дозволом на в’їзд або отримання візи за межами України.

Віза в США: Відео