Американська віза володіє яскравим і незабутнім дизайном і відкриває перед володарем безліч можливостей. На жаль, інформація на ній далеко не завжди вказана в інтуїтивно-зрозумілому вигляді, з-за чого у багатьох мандрівників періодично виникають проблеми з читанням цього документа. Тому варто з’ясувати, де саме вказується номер візи США і в яких ситуаціях він може знадобитися у 2024 році.
Інформація, що міститься у візі
Розглянемо, як зазвичай виглядає видана в Україні віза для в’їзду в США.
На даному фото присутні всі важливі інформаційні поля, а саме:
- Назва міста, в якому була видана віза.
- Прізвище одержувача (латиницею, як в закордонному паспорті).
- Ім’я одержувача: для громадян України зазначаються ім’я та по батькові латиницею.
- Номер паспорта – для українців у цій графі повинен бути вказаний номер закордонного паспорта, що пред’являється разом з візою при в’їзді. Цей номер повинен бути вказаний без пробілів.
- Стать – може бути вказаний як чоловіча (M, Male) або жіноча (F, Female).
- Допустима кількість в’їздів по візі. Може мати значення M (Multiple) – багаторазовий в’їзд або S (Single) – одноразовий перетин кордону.
- Дата видачі візи – день, коли було прийнято позитивне рішення про видачу в’їзного дозволу.
- Примітки – будь-які позначки, які вважають за необхідне внести до візи представники дипмісії. Наприклад, у робочих візах може зазначатися роботодавець, а в навчальних – назва вузу і реквізити дозволу SEVIS. В цей же пункт записуються будь-які обмеження на пересування всередині країни або заборони на зайняття певними видами діяльності. Сюди ж ставиться відмітка CLEARANCE RECEIVED – для осіб, які проходили додаткову адміністративну перевірку під час подачі заявки. Зазвичай її доводиться пройти науковцям, викладачам, військовим та іншим особам, пов’язаним з військово-промисловим комплексом або сферою високих технологій.
- Контрольний номер – деякі мандрівники плутають його з номером візи, але по суті Control Number – це присвоєний консульством вашої візової заявки «номер справи», який потім використовується для відстеження. Після видачі дозволу вам цей номер, швидше за все, не знадобиться.
- Тип і клас візи. Літера R тут означає, що віза ставиться до звичайного (Regular), а не дипломатичного або службового закордонного паспорта. Інші позначення пов’язані з класом документа і в більшості випадків приймають значення B1 (бізнес-віза), B2 (туристичний дозвіл) або B1/B2 (комбінований дозвіл, що дозволяє займатися і туризмом, і бізнесом).
- Дата народження одержувача.
- Громадянство власника документа.
- Дата закінчення дії дозволу. Зверніть увагу, що ця дата означає останній день, коли власник документа має право перетинати кордон США. Тривалість візиту при цьому визначається в пункті митного контролю згідно з даними, зазначеними у формі I-94 (або її онлайн-варіанті).
- Саме на цей пункт варто в першу чергу дивитися всім, хто задається питанням, як дізнатися номер американської візи. Ця виділена червоним кольором запис і є офіційним номером дозволу. Зазвичай вона складається з однієї латинської букви та семи цифр. Варто запам’ятати, що даний номер вказується тільки в самій візі – в закордонний паспорт він не вноситься.
- Контрольна рядок, у якому в першому рядку зазначаються прізвище та ім’я власника візи, а у другому рядку послідовно йдуть номер його паспорта, громадянство, дата народження, стать і цифровий код, в якому зашифрована інша інформація. Ця рядок генерується і зчитується комп’ютером і в більшості випадків на неї не варто звертати уваги.
- Зірочки під фотографією, яких може бути від однієї до трьох. Багато досвідчених мандрівників стверджують, що це кількість позначає рівень ризику нелегальної імміграції та іншій незаконній діяльності. Цей рівень визначається комбінацією віку, статі, національності та раніше відвіданих країн. Чим більше зірочок на вашій візі – тим більше у вас шансів зіткнутися з процедурою повної перевірки за візит в країну. Так, володар однієї зірки, швидше за все, перетне кордон без проблем, дві зірки можуть призвести до додаткового співбесіди, а три будуть означати повний огляд і допитливу перевірку всіх документів. Проте представники офіційних міграційних служб США у своїх коментарях неодноразово заявляли, що зірочки не несуть ніякої важливої інформації та призначені для перевірки наявності шлюбу на машинах, друкарських готові візи, а також для розподілу готових документів за різними прийомних лотків. Так що, швидше за все, переживати з-за великої кількості зірочок не варто – але і до співбесіди краще бути завжди готовим.
Коли знадобиться знання номери
Безпосередньо для перетину кордону США знання номера вашої візи, швидше за все, не знадобиться: перевірятимуть наявність документа та відповідність його типу зазначеної вами мети візиту. Проте існує цілий ряд життєвих ситуацій, коли вам все-таки доведеться використовувати номер вашої візи. До них відносяться:
- Заповнення форми DS-160 для отримання наступних віз – в неї вносяться номери всіх раніше виданих вам віз США, щоб консульство могло відстежити, наскільки правильно ви їх використали.
- Бронювання авіаквитка – деякі компанії при бронюванні квитка на переліт в США вимагають вказати не тільки звичний у таких випадках номер закордонного паспорта, але і номер вашої візи.
- Оренда автомобіля на території Сполучених Штатів – автомобіль є найбільш зручним способом пересування по цій країні, а стандартна анкета прокатних агентств дуже часто вимагає вказати номер візи.
- Оформлення перепусток на конференції та інші заходи – зазвичай в анкеті, яку треба заповнити для отримання пропуску, доводиться вказувати номер візового дозволу на відвідування країни.
- Отримання поліса медичного страхування – всі американські страховики при оформленні полісів вимагають від іноземних громадян вказати номер візи.
Як перевірити помилки та виправити їх
Як тільки ви отримаєте готову візу, варто порівняти всю зазначену в ньому інформацію з даними з вашого закордонного паспорта. Найчастіше помилки трапляються:
- у прізвища або імені;
- в даті народження;
- у номері документа;
- у класі візи.
Наявність помилки у будь-якому з цих пунктів може призвести до того, що вам буде відмовлено у в’їзді в США. Тому якщо ви знайдете помилку, варто відразу ж записатися на прийом до консульства.
Для цього потрібно скористатися формою зворотного зв’язку на сайті Ustraveldocs (де ви, швидше за все, залишали первинну заявку на візу і створювали особистий кабінет). У зверненні докладно розкажіть про суть знайденої вами помилки, а також прикладіть до нього скани візи та закордонного паспорта.
В прикріпленому до вашого профілю електронній пошті ви найближчим часом знайдете інструкцію щодо подальших дій.
Окремо варто розглянути випадок, коли ви виявили помилку в анкеті до отримання готової візи. У такій ситуації варто спочатку відстежити вашу заявку. Зробити це можна на сайті CEAC, ввівши отриманий при реєстрації заявки UID, або на сайті Pony Express за номером AWB, який зазначається в листі-підтвердженні.
Якщо ваш пакет документів ще не доставлено в консульство, ви маєте можливість записатися на прийом і подати виправлення. Якщо ж віза вже в дорозі до вас, то має сенс спочатку дочекатися готового документа, а потім скористатися вищеописаним способом виправлення помилок.
Для перевірки статусу візової заявки можна також скористатись електронною поштою – для цього потрібно написати листа на адресу passportstatus@ustraveldocs.com і вказати й в темі, і в тілі листа номер вашого закордонного паспорта (без пробілів).
Ніяких інших символів лист містити не повинно (а значить, з неї потрібно видалити автопідпис у разі її наявності). Вже через декілька хвилин ви отримаєте відповідне повідомлення, в якому буде вказано статус обробки вашої заявки.
Висновок
Якщо у вас виникне питання, де вказано номер візи США, то він знаходиться праворуч від нижнього краю фотографії. Зазвичай він виділений червоним шрифтом і складається з однієї літери та семи цифр.
Знати цей номер потрібно для оформлення страховки, оренди автомобіля, бронювання квитків та отримання наступних віз.
При виявленні помилок в готовому документі варто негайно подати заявку на їх виправлення. Інакше поїздка в Сполучені Штати може закінчитися на проходженні паспортного контролю.
Нові правила отримання Візи США: Відео