Віза

Як отримати гостьову візу в США

Share

Щоб зустрітися з партнерами по бізнесу або приїхати в гості до друзів, родичів, що проживають на території Сполучених Штатів, знадобиться гостьова віза в США у 2024 році. На підставі дозвільного документа можна перебувати на території країни протягом невеликого періоду часу (до пів року). Щоб отримати візу, необхідно ретельно підготуватись до збору паперів, серед яких має бути запрошення від приймаючої сторони, а також до проходження співбесіди.

Як отримати гостьову візу в СШАЯк отримати гостьову візу в США

Загальна інформація

Іноземці, які бажають в’їхати в США на короткий термін, повинні оформити гостьову візу. В залежності від мети поїздки видаються такі категорії дозволів:

  • віза B1 – для ділових поїздок;
  • віза В2 – для поїздок з метою туризму, отримання медичної допомоги, відвідування родичів, друзів;
  • віза B-1 / B-2 – коли поєднуються кілька цілей.

Найчастіше видається гостьова віза типу B-1 / B-2.

Щоб отримати дозвіл, заявник повинен довести візовому офіцерові, що:

  • мета візиту відповідає запитуваної категорії візи;
  • поїздка для досягнення її цілей, вимагає певного часу;
  • має достатню кількість грошових засобів для покриття витрат під час перебування в США;
  • має вагомі причини повернутися в рідну країну.

При плануванні поїздки, розбираючись, чим відрізняється туристична віза від гостьової, необхідно звернути увагу на важливий нюанс: для отримання гостьової візи знадобиться запрошення від приймаючої сторони.

Хто може оформити лист-запрошення

Види запрошень відрізняються в залежності від мети поїздки. Найбільш поширені типи:

  • для приватного візиту;
  • для ділових поїздок;
  • для отримання медичної допомоги;
  • для навчання за короткостроковою програмою.

Якщо запрошуюча сторона – приватна особа, необхідно вказати, на яких підставах вона живе в Сполучених Штатах, і додати копію документа, що підтверджує законний статус: американський паспорт, діючу візу, Green Card. У разі придбаного американського громадянства слід описати, як воно було отримано.

Коли потрібна віза в США на запрошення друга, необхідно написати, як зав’язалися дружні стосунки.

Для ділового візиту приймаючою стороною повинна бути компанія, зареєстрована в Америці. У запрошенні необхідно вказати мету візиту (укладення або продовження договорів, участь у конференціях, конгресах, семінарах, інших заходах) і маршрут поїздки. Лист підписується посадовою особою, ставиться печатка організації.

Коли оформляється віза для отримання лікування, потрібно надати лист від лікаря або медичного закладу. У запрошенні зазначаються причини, з яких потрібно пройти лікування в США, діагноз, тривалість і вартість лікування.

Запрошення для проходження мовних курсів, підвищення кваліфікації, стажування оформляється на офіційному бланку навчального закладу. Документ повинен містити відомості про найменування програми, термін та вартість навчання.

Які відомості зазначаються в документі

Стандартної форми, як складається і як виглядає запрошення в США, немає. Запрошення від приймаючої сторони оформляється у вільній формі, нотаріально завіряти його не потрібно.

Текст листа-запрошення повинен бути лаконічним, послідовним і переконливим. У листі вказуються:

  • відомості про особу, яку запрошено;
  • дані запрошуючої сторони (найменування, юридична адреса, банківські реквізити організації);
  • якщо оформляється віза в США на запрошення родичів – ступінь спорідненості між сторонами;
  • мета і термін візиту;
  • місце, де заявник буде жити в Америці;
  • маршрут поїздки;
  • хто оплачує витрати (проживання, харчування).

Лист-запрошення підписується та надсилається заявникові по факсу або електронною поштою. Документ надається в посольство в день звернення за візою.

Перед оформленням листа бажано подивитися на зразок гостьового запрошення в США.

Як отримати дозвіл на в’їзд

Процедура оформлення візи складається з таких етапів:

  1. Підготовка документів. Знадобляться оригінали. Переклад на англійську мову не потрібно.
  2. Сплата консульського збору. Проводиться в місцевій валюті до звернення в американське дипломатичне представництво. Слід уважно перевірити правильність даних, що внесені у квитанцію, та суму сплати, оскільки гроші не повертаються.
  3. Заповнення заяви-анкети на оформлення гостьової візи в Америку (форма DS-160). Анкета заповнюється в електронному вигляді на сайті ceac.state.gov. При подачі заявки необхідно завантажити фото. Після заповнення потрібно роздрукувати сторінку підтвердження зі штрихкодом.
  4. Запис на співбесіду на візовому порталі на сторінці «Звернення за візою в США». Потрібно ввести номер закордонного паспорта, квитанції про сплату збору, штрихкоду зі сторінки підтвердження подачі анкети.
  5. Проходження співбесіди. Необхідно прийти в призначений час до Посольство США, взявши з собою пакет документів, роздруківку листи із запрошенням на інтерв’ю, підтвердження подачі заяви (DS-160).
  6. Отримання закордонного паспорта з візою. Кур’єрська служба доставляє документ за адресою, що заявник вказує під час запису на співбесіду.

Документи для отримання візи

Заявнику необхідно підготувати наступні документи для гостьової візи:

  • візову анкету;
  • закордонний паспорт терміном дії не менше 6 місяців після закінчення передбачуваного періоду перебування в США;
  • одну фотокартку розміром 5х5 см;
  • документ, що підтверджує мету поїздки (лист-запрошення);
  • роздруківку листи із запрошенням на співбесіду;
  • квитанцію про сплату консульського збору;
  • докази здатності оплатити витрати на поїздку (довідка з місця роботи, банківські виписки).

Якщо віза оформляється на запрошення до США для громадян України, які планують їхати з дітьми у віці до 14 років, необхідно записати на співбесіду кожної дитини. Приводити на інтерв’ю дітей не потрібно. Батьки повинні надати паспорт дитини та лист-підтвердження запису на співбесіду.

Діти у віці з 14 до 16 років зобов’язані прийти на співбесіду в Посольство США разом з батьками.

Іноді виникає питання, як отримати гостьову візу в США дитині, якщо він їде в Америку з одним із батьків, у якого відкрита американська віза. У такій ситуації документи можна подати через офіс “Поні Експрес”.

Право на спрощену процедуру мають особи, які відповідають вимогам для отримання візи без проходження інтерв’ю. Це стає зрозумілим після того, як заявник відповість на запитання на сторінці заповнення анкети від імені дитини.

Куди подавати заяву

Гостьова віза на запрошення до США для білорусів, українців, інших жителів країн СНД видається в дипломатичних представництвах США. Адреси американських посольств і консульств представлені в таблиці:

Диппредставництво Контактні дані
Посольство в Києві вул. Сікорського (колишня Танкова), будинок 4
Посольство в Мінську вул. Старовіленська, будинок 46
Посольство в Єревані 1-й Американський проспект
Посольство в Нур-Султані проспект Р. Кошкарбаєва, будинок 3
Посольство в Ашхабаді вул. 1984 (колишня Пушкіна), будинок 9
Посольство в Ташкенті Юнусабадський район, 5-й квартал, вул. Майкурган, будинок 3
Посольство в Баку пр. Азадліг, будинок 111

Інтерв’ю в посольстві

На співбесіду з консульським офіцером потрібно прийти в призначений день. У посольстві необхідно бути за 15 хвилин до зазначеного часу, щоб пройти процедуру перевірки службою безпеки. На першому етапі зажадають пред’явити документи для реєстрації та пройти процедуру дактилоскопірування.

Співбесіда триває кілька хвилин. Під час бесіди поводитися впевнено, на поставлені запитання давати чіткі відповіді. Говорити необхідно тільки правду. Якщо заявник їде в туристичну поїздку, варто озвучити популярний у туристів маршрут. Наприклад, сказати, що мрієте проїхати по Каліфорнії на поїзді з Лос-Анджелеса до Сан-Франциско.

В ході співбесіди офіцер з’ясовує мету поїздки в США, візову історію заявника, його місце роботи, зарплату, сімейний стан. Нерідко ставить несподівані питання, такі як: скільки кімнат у вашій квартирі або як звуть вашого викладача з англійської мови. Рішення про видачу візи приймається відразу після співбесіди.

Терміни оформлення і дії візи

Оформлення гостьової візи займає від декількох тижнів до 2-3 місяців. Цей час йде на збір документів, заповнення анкети, очікування інтерв’ю. Згідно з відгуків, термін очікування співбесіди в Посольстві США в Україні може досягати 3 місяців.

Запис на співбесіду в іншій країні можна зробити за допомогою служби техпідтримки американського візового порталу. Після успішного проходження інтерв’ю паспорт з візою видається протягом 3-5 робочих днів. Консульський збір за розгляд документів становить 160 доларів.

Для багатьох важливо розібратися, на скільки дається гостьова віза. Слід знати, що це залежить від громадянства заявника:

  • громадяни Росії або Білорусі можуть розраховувати на отримання візи на термін від 1 до 3 років;
  • особам, які мають громадянство України, гостьова віза видається на 10 років.

Строк, на який іноземець може в’їхати в США, визначається на кордоні співробітником Департаменту митного і прикордонного контролю. Зазвичай знаходитися в країні можна від 3 до 6 місяців.

Причини відмови

Причини, по яким не американська віза видається на запрошення, обумовлені в імміграційних законів США. Консульський офіцер має право відхилити заявку, якщо заявник:

  • неправильно заповнив анкету або надав неповний комплект документів;
  • не відповідає умовам, необхідним для отримання тієї категорії візи, яку запитує;
  • підозрюється у скоєнні злочину, має судимості;
  • не представив докази наявності грошових коштів, достатніх для поїздки;
  • надав неправдиву інформацію, підроблені документи;
  • порушив правила в’їзду, виїзду, перебування в США під час попереднього візиту.

При повторному зверненні за візою заявник має заповнити нову анкету, оплатити грошовий збір та записатися на співбесіду. Якщо заявка відхилена через відсутність будь-яких документів, їх можна надати протягом року.

Основні висновки

Гостьова віза для українців видається для розважальних, туристичних, ділових поїздок. При зверненні за дозволом на в’їзд необхідно надати папери, що підтверджують мету візиту. Одним з ключових документів є запрошення приймаючої сторони, яке оформлюється у довільній формі.

Щоб отримати візу, заявник зобов’язаний пройти інтерв’ю з консульським офіцером.

Слід пам’ятати, що гостьова віза дає право в’їхати в США протягом строку її дії, а тривалість перебування в країні встановлює тільки співробітник прикордонного контролю – при перетині кордону.

Гостьова віза в США: Відео