Право переїхати та постійно проживати в Америці у 2025 році дає тільки імміграційна віза в США. Щоб її отримати, в більшості випадків знадобиться порука американського громадянина або роботодавця. Потенційно імміграційна віза є першим кроком на шляху до громадянського статусу, а тому розраховувати на простий процес її отримання було б недалекоглядно.
Американські візи діляться на два типу:
Імміграційна віза – це штамп в паспорті іноземного громадянина, який дозволяє своєму власнику перетинати кордон, проживати на території країни тривалий час і в майбутньому подавати прохання на подальшу легалізацію аж до отримання громадянства. Фактично запит імміграційної візи свідчить про намір заявника переїхати в Сполучені Штати на постійне місце проживання (ПМП).
Імміграційні типи віз можна розбити на кілька груп, виходячи з того, що є підставою для видачі:
Сімейна імміграція (чи возз’єднання сім’ї) є одним з найбільш поширених підстав для запиту імміграційної візи. Спонсором, який буде ініціювати процес переїзду сім’ї, може виступати громадянин США або резидент країни. Йому необхідно подати петицію в уповноважений орган та підтвердити, що у нього достатньо фінансових коштів для утримання родичів:
Яка віза кому буде необхідна, зазначено в таблиці:
Тип спорідненості | Категорія візи |
---|---|
Дружина американського громадянина | IR1, CR1 |
Наречена або наречений американського громадянина / резидента | К1 |
Усиновлені діти | IR3, IR4, IH3, IH4 |
Інші члени сім’ї американських громадян | IR2, CR2, F1, F3, F4, IR5 |
Інші члени американських резидентів | F2 |
Лотерея Green Card – щорічна урядова програма, що передбачає розіграш американського ПМП серед громадян певних держав. Щоб взяти в ній участь, потрібно подати заявку і дочекатися результатів. Разом з переможцем зможе емігрувати і його сім’я. Цей шлях імміграції передбачає запит візи DV.
Трудова міграція також передбачає отримання грін-карт, яка дає можливість вже через 5 років подати прохання на громадянський статус. До таких категорій працівників належать власники наступних типів робочих віз:
На отримання притулку можуть розраховувати іноземці, які вже перебувають на території Сполучених Штатів.
Процес отримання візового дозволу починається з подачі петиції. Зробити це можу громадяни Сполучених Штатів або постійні жителі держави.
Так званий петиціонер повинен належати до однієї з наступних категорій:
Розглядом запитів займається Департамент імміграції США – USCIS (U. S. Citizenship and Immigration Service).
Головний офіс USCIS розташований за адресою: Chicago, S Clark St, 536, USA. Телефон контакт-центру: 800-375-5283.
Заявник може скористатися послугами посередника, який надасть допомогу в подачі петиції. Але для цього потрібно заздалегідь з’ясувати, скільки коштує імміграційний адвокат в США, щоб включити цю статтю витрат в загальний бюджет, виділений на оформлення візи.
Петіціонерам-роботодавцям подавати прохання можна в сервісні центри USCIS в Небрасці і в Техасі.
Звернутися з заявкою в Україні можна за умови, що період проживання на українській території становить не менше 6 місяців. Даний факт потребує документального підтвердження.
Перш ніж потенційний мігрант подасть прохання на візу, петицію повинні схвалити. Перевірити статус заявки можна в онлайн-режимі. Для перевірки потрібно ввести номер квитанції про прийом заявки (3 букви та 10 цифр).
Якщо розгляд завершиться позитивним результатом, іноземна особа отримає Invoice ID і номер справи, які присвоюються Національним візовим центром. Далі мігрант подає заяву (форма DS-260). Заповнюється документ англійською мовою на кожного заявника.
Отримання імміграційної візи в США передбачає підготовку значного пакета паперів для всієї родини, якщо мова йде про еміграцію кількох родичів. Умовно всі документи можна поділити на два види: базовий і додатковий. Другий буде залежати від мети переїзду в Штати.
Імміграційна віза в Америку передбачає наявність ще деяких документів, в залежності від підстави міграції:
Тип міграції | Документи для мігранта | Документи для петиціонера |
---|---|---|
Сімейна | Підтвердження відносин з петиціонера: свідоцтво про шлюб; спільні фотографії; рахунки за розмови телефоном; листування поштою; листи та інше. | Фінансові гарантії: Заповнена петиція I-864 (щодо фінансової підтримки); Якщо враховуються доходи другого з подружжя, тоді ще і заповнену заяву I-864A. Декларація про виплату податкових зборів за попередній рік (допускаються копії або роздруківки з податкової служби). |
Робоча міграція | Підтвердження кваліфікації, яка необхідна, щоб працювати в Америці. Лист-запрошення від роботодавця з зазначенням заробітної плати. | Затверджена петиція. Трудовий контракт із зазначенням усіх умов роботи. |
Інвесторам доведеться довести факт вкладення коштів в американську економіку на суму від 500 тисяч доларів. Доведеться також підтвердити, що ці кошти були отримані заявником законно.
Для цих цілей підійдуть: документ з зазначенням рівня заробітної плати, договір про продаж нерухомості, декларація про доходи за останні 3 роки, відомості про здобутий спадщині.
Обов’язковий етап процесу отримання візи мігранта – медична комісія. Але пройти її можна тільки в медичному закладі, яке отримало акредитацію посольства Сполучених Штатів, і яке забезпечене технічною підтримкою МОМ (Міжнародна організація з міграції) та Клінікою Медіком.
Дату проходження комісії потрібно бронювати за 10-14 днів до передбачуваного огляду.
Для проходження процедури при собі необхідно мати:
Список лікарів і необхідних тестів кандидату на візу повідомляють заздалегідь. Як правило, він включає:
На обробку отриманих матеріалів у медичного центру піде близько 5 днів.
Консульство зазначає, що пройти співбесіду з візовим офіцером заявник може і до отримання результатів медичного обстеження. Як тільки вони будуть готові, їх відправлять кур’єром у консульство.
Вартість обстеження: 246 доларів для дорослих і 150 доларів – для дітей до 15 років.
Не стягується оплата з наступних категорій заявників:
Всі інші кандидати на візу сплачують консульський збір в день проходження співбесіди. Сплату можна зробити банківської картою в гривняхх за діючим на той час курсом.
Тим, хто в’їжджає на підставі петиції, необхідно підготувати 325-420 доларів (для тих, хто проходить за програмою сімейної міграції виходячи з типу візового дозволу) або 345 доларів (для робочих мігрантів та тих, хто виїжджає за бізнес– або інвестиційної візі).
З питання оформлення візового дозволу українці можуть звернутися тільки в Посольство Сполучених Штатів в Києві:
Генеральні консульства США заяви на імміграційні візи не приймають.
Приїхати в відомство краще за 15-30 хвилин до початку зустрічі. При собі потрібно мати документи на візу і запрошення на інтерв’ю.
Не дозволяється приносити з собою в будинок:
Пронести вдасться тільки мобільний телефон розміром 3х13х16 див. Але і його попросять здати в камеру зберігання при вході в приміщення.
Назвати загальний строк розгляду заявок неможливо. Кожен запит вивчається індивідуально, а тому займає різну кількість часу.
На тривалість процесу впливає:
Терміни отримання міграційної візи в США можуть становити від 75 днів до 5 місяців.
Для переїзду в Америку доведеться оформити імміграційну візу, яка дає право на подальшу легалізацію в країні. Процес її отримання складається з декількох етапів: подача петиції американським громадянином або резидентом, який бере на себе піклування над мігрантами, підготовка документів для подачі в посольство, проходження медкомісії, інтерв’ю.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy