Навчання по обміну в США у 2025 році – хороший шанс для тих, хто мріє отримати освіту в американському навчальному закладі, але вважає, що це недоступно або неможливо. Щоб здійснити такий проєкт, необхідно вступити до вишу або школи, яка бере участь у таких програмах. Або подати заявку самостійно зацікавив проєкт і показати гарні результати навчання. Як втілити мрію в реальність, які вимоги до кандидатів, і як живуть іноземні студенти в Штатах, спробуємо розібратися поетапно.
Час, проведений в Америці за програмою обміну, не буде витрачено даремно. За той період, поки буде тривати навчання, в житті студента або школяра відбудеться багато позитивних змін:
Життя в Америці – це ще й чудова можливість позбутися стереотипів про різних культурах, поглядах, образах життя. Як показує практика, студенти, які повернулися зі Штатів, стають більш комунікабельними, цілеспрямованими, поінформованими та широко мислячими.
Перші американські програми обміну почали з’являтися після закінчення Другої світової війни. Основна їх мета полягала в популяризації культури народів США і зміцненні дружби між націями. Сьогодні американське уряд зацікавлений у залученні талановитих, перспективних молодих людей. Всі існуючі сьогодні програми можна розділити на дві групи – для учнів шкіл та студентів внз.
Всі програми для підлітків, які ще навчаються в школі, мають індивідуальну специфіку. Одні з них націлені на туризм і обмін культурним досвідом, інші – на вивчення англійської мови, треті – на вдосконалення певної галузі знань, розвиток творчих здібностей або на заняття спортом. Сьогодні школярі можуть подати заявку на участь у наступних програмах:
Розрахована на учнів у віковому діапазоні від 15 до 18 років. Участь у програмі бере 56 держав, включаючи Україну. Передбачається проживання в американських сім’ях. Іноземних школярів приймають американські школи по обміну, які співпрацюють з проєктом.
Прийом заявок триває з 15 вересня по 15 жовтня. Після попереднього відбору кандидатів запрошують на інтерв’ю. З’явитися на зустріч потрібно особисто. Провести її по скайпу можуть тільки ті, хто проживає в дуже віддалених регіонах. Кількість учасників визначається кількістю знайдених спонсорів і сумою фінансування.
Для підвищення шансів проходження відбору потрібно підготувати:
Найчастіше організатори віддають перевагу творчим дітям. Особливих жорстких вимог до кандидатів немає, а тому подати заявку може абсолютно кожен учень. Додаткова вимога – проходження тесту з англійської мови
Всі витрати покривають спонсори. Батькам доведеться сплатити тільки оформлення візи, страховку і придбання авіаквитків. Подати заявку можна на офіційному сайті програми в країні громадянства.
Відбір учасників відбувається на підставі конкурсу, включає:
Заяви приймаються восени. Проходить добір в лютому-березні. До квітня оголошують прізвища переможців, які зможуть поїхати в Америку на наступний навчальний рік.
Вимоги до учасників:
Отримавши підтвердження про участь, можна приступати до питання оформлення візового дозволу та підготовці до поїздки. Важливою вимогою є відсутність інфекційних захворювань. Участь оплачується організаторами. Батьки покривають витрати на візу, переліт і страховку. Заявки приймаються в електронному вигляді на сайті FLEX в країні громадянства.
Участь у програмі обміну для студентської молоді – відмінний спосіб частина навчального процесу провести в американському виші, познайомитися з особливостями американської системи освіти, пройти стажування або отримати повноцінний досвід роботи в американських компаніях. Звернути увагу потрібно на такі проєкти.
Американська сторона сприяє тому, щоб час, проведений в Штатах, було зараховано в строк навчання. Але перенесенням оцінок і балів студенту доведеться зайнятися самому. Відбір учасників проводиться на конкурсній основі.
Кандидат повинен відповідати наступним вимогам:
Не можуть брати участь у конкурсі громадяни США, ті, хто раніше відвідував Америку, діти дипломатичних співробітників. Взяти участь у програмі можна на безкоштовній основі. Кандидат оплачує тільки отримання візи. Витрати на переліт і проживання в Америці компенсує приймаюча сторона. Відправити заявку можна на сайті Global Undergraduate Exchange Program.
Проєкт розрахований на студентів 1-3 курсів акредитованих університетів у країні, що підтримує програму. Тривалість навчання в американському виші складає 1-2 семестри (залежить від дисципліни).
Кандидати повинні здати іспит на рівень володіння англійською мовою, показати відмінні результати у навчанні та не мати небезпечних захворювань.
Оплата за участь в програмі не стягується. Кандидат оплачує тільки візове дозвіл, переліт і страховку. Подача заявок здійснюється на сайті організатора.
Одна з популярних програм, як стати студентом по обміну в американському виші, розрахована на обдарованих студентів. Тривалість – 1 рік. Перший місяць перебування у США студенти проживають в американській сім’ї, яка надає їм повний пансіон. На другий місяць учасники переїжджають в студентський кампус.
Вимоги до кандидатів:
Програма повністю фінансується американським посольством. Подати заявку можна на сайті організатора.
Вимоги:
Оплата за участь у програмі залежить від американського спонсора, посередника на батьківщині та пакету послуг, які вибирає кандидат:
Подати заявку можна через акредитоване агентство-посередника у себе на батьківщині.
Програма працевлаштування іноземних студентів для роботи в американських сім’ях з дітьми. Тривалість участі 12 місяців, ще місяць надається на подорожі по Америці.
Учасник програми повинен відповідати наступним вимогам:
Загальна сума витрат на оформлення участі становить 1 500 $. Подати заяву можна в акредитовану компанію, що виконує функцію посередника, або на сайті програми.
Якщо школяр виїжджає за обмінною програмою з батьками, їм потрібно запитувати візу J2.
Пакет документів включає:
Документи, складені іноземною мовою, потрібно перевести на англійську і завірити нотаріально.
На етапі відбору можуть відмовити тим, хто не відповідає заявленим вимогам.
У процесі підготовки поїздки може виникнути багато питань. У цьому випадку знадобиться невеличка інструкція, яка допоможе не упустити важливі моменти.
Варіантів розселення студентів і школярів, які прибули з-за кордону, може бути два:
У другому випадку організатори ведуть ретельний відбір кандидатів, щоб забезпечити дитині повний комфорт і безпеку. Подаючи заявку, приймаюча сім’я в США повинна пам’ятати: взяти іноземних дітей на піклування можна тільки в тому випадку, якщо в сім’ї є молоді пенсіонери, бабусі та дідусі, які виховали власних дітей; у будинку для школяра або студента повинна бути передбачена окрема або спільна з іншими дітьми однієї статі кімната; іноземному гостю має бути надано повноцінне харчування.
Якщо власних коштів не вистачає, можна спробувати пошукати спонсора або оформити позику. Але для того, щоб дитина отримала можливість поїхати безкоштовно, він повинен бути відмінником у навчанні.
Учасник програми може розраховувати на стипендію. Але залежить це від кількох факторів:
Найбільше шансів у найбільш обдарованих і перспективних студентів, в яких зацікавлена американська сторона. Щоб мати можливість отримати стипендію, необхідно показати хорошу успішність і досягнення у позакласній діяльності.
Невеликий бліц-опитування з важливих питань:
Обмінні програми з американськими вишами та школами націлені на обмін культурним досвідом, поглиблене вивчення англійської мови та отримання нових знань по тим чи іншим дисциплінам. Проєкти зазвичай розраховані на школярів і студентів, які навчаються в Америці протягом одного або двох семестрів і проживають в американських сім’ях.
Всі витрати на поїздку покриває організатор, крім перельоту, страховки та візи. Якщо програма націлена на працевлаштування студентів, участь доведеться оплатити самостійно.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy