Еміграція в США протягом багатьох років зберігає привабливість. Для жителів України, Узбекистану, Білорусі та інших держав, що виникли на місці колишнього СРСР, одним з найпростіших способів отримати право на проживання та роботу в Америці залишається диверсифікаційна лотерея. Враховуючи, що лотерея проводиться лише раз у році й будь-яка помилка в процесі її проходження може стати фатальною, має сенс розглянути, як заповнити анкету на грін-карту у 2024 році, які підготувати документи, де і як дізнатися про результати розіграшу.
Для всіх, хто бажає проживати в США, перша задача — отримати Green Card (неофіційна назва американської ідентифікаційної картки резидента — United States Permanent Resident Card). Власник такого документа і члени його сім’ї безкоштовно отримують довічне право проживати в будь-якому штаті, вільно пересуватися по країні, в’їжджати та виїжджати без віз за межі США.
Статус резидента дає можливість:
Домогтися Green Card можна декількома способами: в результаті шлюбу з власником паспорта США, через возз’єднання сім’ї або звернення за політичним притулком. Один з найбільш загальнодоступних способів — щорічний розіграш Green Card під час диверсифікаційної лотереї (DV).
Дана програма діє з 1994 р. і включає в себе розіграш раз в році 50 тисяч Green Card серед громадян держав з невисоким рівнем імміграції до Америки.
Мета лотереї — посилити імміграційну різноманітність країни, залучити діяльних і сміливих людей, здатних долати труднощі. На її результат не впливають такі фактори, як вік, професія, стаж роботи, володіння мовою – все вирішує випадковий вибір.
Переможці отримують статус резидента США (це приємний момент). Існують і мінуси: необхідно пройти процедуру відкриття візи; потім всі проблеми, пов’язані з еміграцією, — переїзд, працевлаштування, пошук житла – доводиться вирішувати самостійно.
Процедура проведення інтернет-лотереї проста: комп’ютер обирає виграшні номери Electronic Diversity Visa Entry For. Натомість підготовка до лотереї починається задовго до її проведення.
Так, для участі у розіграші учасникам потрібно буде спочатку зареєструватися восени 2024 року на офіційному сайті www.dvlottery.state.gov. Безпосередньо розіграш буде проведено тільки навесні наступного року, після чого встановлюються строки, протягом яких переможці повинні відкрити імміграційну візу. І лише після приїзду в США вони стануть володарями грін-карт.
Заповнення анкети онлайн — це не формальність, а важлива умова, яка серйозно впливає на кінцевий результат. На процедуру відводиться рівно 30 хвилин, але лякатися завчасно не варто. Покрокова інструкція по заповненню анкети на Green Card допоможе успішно пройти перший рубіж навіть тим громадянам, які поки ще слабкі в англійській мові.
Претенденти на DV повинні відповідати двом головним критеріям: володіти документом про середню освіту або відрацювати офіційно 2 роки як висококваліфікований спеціаліст; бути уродженцем країни-учасниці програми Держдепартаменту США.
Більшу частину року сайт Electronic Diversity Visa Lottery виглядає наступним чином:
Організатори дякують за увагу і повідомляють, що реєстрація на розіграш вже завершилася. Активним залишається лише одне віконце — Chek Status, яким можуть скористатися учасники двох останніх розіграшів.
«Оживе» на сайті лише з початком нової реєстрації на проведення лотереї черех два роки. Відбудеться це в жовтні — листопаді. Чим ближче жовтень, тим частіше навідуватися на сайт. Зазвичай точна дата подачі документів і початку реєстрації стає відомої вже в вересні.
Щоб не втрачати час, слід заздалегідь ознайомитися з правилами реєстрації за матеріалами двох попередніх розіграшів лотереї на сайті travel.state.gov. Тут же можна отримати докладні інструкції українською, вірменською, узбецькою та іншими мовами.
Крім того, багато корисної інформації скидають учасники численних форумів, присвячених лотереї :greencard.by/community/forum/ та інших.
Сигналом до першого кроку на шляху реєстрації служить поява на сайті написи Welcome – “Ласкаво просимо”.
Отже, сайт запрацював, і можна приступити до реєстрації на проведення лотереї DV-2021 (прикладами послужать скріншоти сторінок сайту з останнього розіграшу). Процес включає 9 кроків.
Тут знаходиться найбільш актуальна інформація, в тому числі й про дати реєстрації; є можливість завантажити інструкцію.
Клік на клавішу Foto Examples відкриє вимоги до фотографій для анкети.
Щоб бути впевненим, що анкета не буде відхилена з причини невідповідності фотографії встановленим вимогам, можна скористатися валідатором www.greencardphotocheck.com. Знадобляться також фото всіх членів сім’ї, зазначених у заявці.
Для заповнення анкети відведено рівно пів години.
Тут можуть виникнути перші труднощі. Легко можна припуститися помилки в транскрипції написання латиницею прізвища та імені. Правильніше за все в такій ситуації орієнтуватися на записи у своєму закордонному паспорті.
Інша трудність полягає в тому, що багатьом українцям не цілком зрозуміло, що таке middle name в анкеті. Якщо з ім’ям (First Name) і прізвищем (Last / Family Name) все зрозуміло, то серед українців рідко зустрічаються носії двох імен (наприклад, Жан-П’єр, П’єр де буде цим самим middle name).
Не слід намагатися вписати в графу своє по батькові, а потрібно клікнути на полі No Middle Name. Анкета передбачає два варіанти гендерної приналежності – чоловічий і жіночий, які супроводжується відповідними піктограмами.
При заповненні цього пункту також виникають певні труднощі. По-перше, не всі зможуть латинськими літерами правильно написати назву рідного села або селища. Допомогу в цьому може надати сервіс “Карти Google”.
Потрібно знайти на Google-карті необхідний пункт в меню змінити мову на англійську. Якщо місто було перейменовано, слід через дефіс вказати обидва найменування.
Інша проблема може виникнути в осіб, у яких країна народження – СРСР. Сьогодні такої держави немає, але 5-й пункт заявки вимагає назвати країну народження претендента. У такому разі потрібно вибрати держава, що виникла на місці колишньої радянської республіки після розпаду Союзу: наприклад, УССР — Україна і так далі.
Крім фотографії самого претендента необхідно завантажити фото дружини та кожного із зазначених в анкеті дітей.
Попри те, що повідомлення про виграш у лотереї звичайною поштою перестали надсилати, потрібно внести в графу Address Line найбільш зручний для учасника адреса: місця проживання, адресу батьків або інший.
Графу In care of – не заповнювати.
При написанні поштової адреси слід враховувати українські реалії. Так, у графі district/province/state потрібно просто вказати область, де ви проживаєте.
Певна складність у заповненні графи полягає в тому, що в анкеті прописана шкала освіти в США, відмінна від української. Заповнити графу допоможе таблиця відповідності:
США | Україна |
---|---|
Primery School | Початкова школа |
High School degree | Середня загальноосвітня школа |
Vocational school | ПТУ |
Some University Courses | Технікум, неповна вища освіта |
University Degree | Вища освіта, бакалавр |
Some Graduate Level Courses | Навчання в магістратурі |
Master’s Degree | Магістр |
Some Doctorate Level Courses | Аспірантура |
Doctorate Degree | Кандидат, доктор наук |
Вибрати слід:
Позиція Legally separated означає роздільне проживання подружжя за рішенням суду. В Україні такий юридичний статус відсутній — його відзначати в анкеті не можна.
Необхідно вказати загальну кількість дітей у сім’ї, які не створили окрему сім’ю і не досягли віку 21 року, — спільних або усиновлених. При відсутності таких проставити «0». Після того, як усі дані були внесені, клікнути Continue.
Якщо заявник самотній і в нього немає дітей, то вже заповнена анкета — відкриється сторінка, на якій можна перевірити дані, внести які-небудь зміни або виправити допущені помилки. Для коригування потрібно клікнути Go Back to Part 1. Якщо все нормально — натиснути кнопку Continue.
Якщо претендент вказав на наявність чоловіка і дітей, автоматично відбудеться перехід до другої частини анкети. Тут потрібно буде вводити дані про членів сім’ї. Порядок заповнення такий же, як і в першій частині (графи про освіту та сімейний стан відсутні).
Якщо претендент не внесе цю інформацію, його заявка буде дискваліфікована. По завершенні — знову натиснути на Continue. Відкриється сторінка зі всіма введеними даними для перевірки.
Тепер залишається тільки чекати моменту проведення лотереї – приблизно 6 місяців від дати, коли закінчиться реєстрація на грін-кард.
Розіграш проводиться зазвичай в травні наступного після реєстрації року. Ніяких повідомлень Держдепартамент не розсилає, окрім нагадування про перевірку статусу заявників після завершення розіграшу.
Інформація про підсумки проведеної лотереї доступна лише на сайті www.dvlottery.state.gov. Зайшовши на сторінку, потрібно клікнути на Continue.
На новій сторінці введіть свої анкетні дані:
Після цього клацнути Submit. Якщо на новій сторінці з’явиться штрих-код і текст «You are among those randomly selected for further processing», це означає, що результат лотереї позитивний. Всі інші відповіді будуть означати негативний результат.
Іноді (особливо в перші кілька днів після завершення лотереї) сервер Держдепартаменту буває перевантажений, і в цьому випадку з’являється напис «Session timed out». Слід спробувати зайти на сайт через деякий час.
Одна з причин — невідповідність поданих документів даним, заявленим в анкеті, тому потрібно відповідально підійти до процесу підготовки необхідного пакету паперів.
Алгоритм дій наступний:
Папери, написані не українською, російською та англійською мовами, повинні супроводжуватися сертифікованим переказом. При наявності судових рішень переведення їх на англійську обов’язкове. Апостиля або завірення у нотаріуса не потрібно.
У день інтерв’ювання перед його початком сплатити візовий збір у Посольстві США (330 доларів), здати біометрію.
На прийом з’явитися з усіма вищевказаними документами, 2 візовими фото (50 х 50 мм), загальносуспільним паспортом України та запрошенням на співбесіду.
На перший погляд пропозиція вигідна — без зайвих клопотів і нервів надіслати заявку, а якщо пощастить, то і потрапити в число переможців. В цьому разі заявникові необхідно особисто бути присутнім при заповненні заяви та отримати номер підтвердження.
Однак при більш близькому знайомстві з ситуацією мінусів можна виявити набагато більше:
Краще рішення — не залежати від сумнівних помічників і взяти справу у свої руки.
Успішне оформлення заявки на грін-карту потребує певної попередньої підготовки. До того моменту, коли почнеться період реєстрації заяв на участь у лотереї DV, слід заздалегідь ознайомитися з наявними інструкціями, основними правилами, потренуватися в заповненні анкети, знайти та правильно виписати латиницею всі спірні терміни та назви.
Не варто упускати шанс безкоштовно отримати право на постійне проживання в США, тим більше, що з кожним роком противники розіграшу диверсифікаційних віз все активніше проводять компанії за його скасування.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy