Польща – країна, яка розташована в центрі Європи на березі Балтійського моря, в якій зосереджено величезну кількість пам’яток архітектури та історії. Однак демографічні показники Польщі останнім часом невтішні. Поляки все частіше виїжджають на роботу і навчання в інші країни, де, на їхню думку, у них з’єднання являється більше перспектив і можливостей. Уряд країни прийняв рішення виправити ситуацію за рахунок етнічних поляків: у Польській Республіці прийнятий і діє закон про Карту поляка, в якому йдеться про надання допомоги полякам, які проживають за межами країни, з метою збереження і зміцнення національної традиції. Для того щоб отримати цей документ, потрібна анкета на Карту поляка, яку слід правильно заповнити.
Karta polaka – це документ, що підтверджує приналежність людини до народу Польської Республіки. При цьому слід мати на увазі, що, згідно з польським законодавством, поняття “польський народ” і “польське громадянство” не тотожні.
Власник картки отримує наступні права і привілеї:
Щоб отримати Карту поляка, потрібно підготувати пакет необхідних документів і звернутися в консульство Польщі.
Причому Карту поляка можна оформити навіть дитині: якщо цей документ є у матері й батька або хоча б в одного з батьків (в цьому випадку потрібна згода другого з батьків, дане в присутності консула), дитина має право на отримання картки.
Якщо один з батьків позбавлений батьківських прав, то його дозвіл не потрібно. Особи, які досягли 16 років, повинні дати згоду на оформлення та отримання Карти поляка.
Анкета на Карту поляка являє собою узагальнений документ, в якому вказується детальна інформація про заявника, його польських родичів, а також підстави для видачі документа.
Основні правила заповнення анкети:
Заява на Карту поляка складається у довільній формі на ім’я консула Республіки Польща.
При цьому в ньому обов’язково мають бути зазначені такі дані: прізвище, ім’я та по батькові заявника, дата і місце народження, стать, місце проживання, громадянство, національність, а також громадянство і національність родичів – батьків, бабусь і дідусів, прабабусь і прадідусів.
Крім заяви в консульство за місцем проживання заявника потрібно також надати документ, що засвідчує його особу (паспорт), а також копії паперів, які підтверджують інформацію, зазначену в заяві. Це можуть бути польські папери, що засвідчують особу, акти цивільного стану або їх ксерокопії свідоцтва про народження, шкільні атестати, документи про проходження військової служби й т.д.
Анкета (або wniosek) обов’язково потрібна на співбесіді з консулом.
У пункті Cel skladania wniosku потрібно поставити відмітку в залежності від того, в який раз оформляється картка. Якщо це робиться в перший раз, потрібно поставити відмітку в першому полі – Przyznanie Karty Polaka.
Є й інші причини оформлення:
Правильно заповнити внесек на Карту поляка вам допоможе детальна інструкція:
1-2. Потрібно вписати своє прізвище та ім’я, як написано в цивільному паспорті, але великими друкованими латинськими літерами.
3-4. Вписуєте своє прізвище та ім’я польською мовою.
5-6. Вписуєте повну дату народження (день, місяць, рік). У рядку № 6 вказуєте підлогу.
7. Вказуєте місце свого народження польською мовою. Причому вказувати, місто, селище міського типу чи села, не потрібно.
8-9. Вказуєте своє громадянство. У наступному рядку вписуєте національність. Бажаючі отримати картку за національністю повинні бути поляками.
10. Ті, хто проживає в містах, в даному рядку нічого не вказують. Ті, хто проживає у місті, пишуть obwod.
11. Вписуєте індекс реєстрації.
12. Тим, хто має реєстрацію в місті, вписувати нічого не потрібно. Інші вписують назву області.
13. Вказуєте назву міста або села без вказівки району, області й т.д.
14-15. Вказуєте польською мовою, на якій вулиці живете. У наступному рядку Вписуєте номер будинку, корпусу (якщо є) та квартири. Всі номери пишуться через слеш (/).
16. Вказуєте назву країни проживання.
17. Тут потрібно вказати назву документу (паспорт), який підтверджує вашу особистість.
18. Вказуєте серію та номер паспорта.
19. У полі вписуєте дату видачі паспорта.
20. Вписуєте дату, до якої документ є дійсним.
21. У першому рядку ви вказуєте ім’я родича-поляка, у другому рядку – його прізвище.
22. Ставите позначку в клітці навпроти назви того, ким вам доводиться родич.
23. Вказується громадянство родича на даний момент або вписаний в документи (в разі його смерті).
24. Вписуєте національність: польська.
25-26. Не вписуєте нічого, якщо Карта поляка оформляється на дорослу людину.
27-30. Вносите дані по другому родичу, якщо йдете по лінії прабабусі або прадідуся. Дані вносяться так само, як в пунктах 21-24.
31-32. Не вписуєте ніяку інформацію, якщо Карта поляка оформляється на дорослого.
33. Ті, хто оформляє Карту поляка по родинній лінії, ставлять позначку у квадраті Nie. Подавати документи на оформлення карти можуть і ті, хто довгий час працював на благо польської громади. У цьому випадку ставите позначку у квадраті Tak.
34. Ставите позначку у квадраті Tak, якщо здобули середню або вищу освіту в Польщі.
35. Вписуєте місто і дату заповнення анкети. У деяких випадках поле може бути заповнений лише частково.
36. Ставите підпис. При цьому вона не повинна виходити за рамки. Підпис має бути акуратною.
Щоб все зробити правильно, корисно мати:
Громадяни інших країн, які мають польське коріння, можуть оформити Карту поляка. Це також стосується тих, хто брав участь в житті польської громади понад 3 років.
Wniosek на Карту поляка має бути заповнений польською мовою без помилок. Будь-яка помилка або помилки може стати причиною відмови в оформленні документа.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy