Пошта в Німеччині працює зі справжньою німецькою точністю. Її оператори забезпечують доставлення листів, посилок і інших відправлень в будь-яку точку світу у 2024 році. Здійснюючи покупку в інтернет-магазині або відсилаючи кореспонденцію родичам, можна бути абсолютно впевненим у її збереженні та в тому, що посилка буде доставлена адресату в найкоротші терміни.
Фірмовим знаком поштової організації Німеччини є жовтий колір. У нього пофарбовані машини, одяг співробітників, поштові скриньки, пакування посилок. Крім того, скрізь присутній символ — поштовий ріжок чорного кольору.
На невеликі відстані листоноші розвозять кореспонденцію на велосипедах, до яких прикріплюються спеціальні тачки. Якщо поштові відправлення потрібно доставити далеко, їдуть на машині. Посилки, як і листи, приносять додому. Якщо адресата не застали вдома, у поштовому ящику залишають повідомлення з проханням забрати вантаж у найближчому відділенні.
Пошта Німеччини — Deutsche Post AG. Її резиденція розташована в Бонні. В кінці минулого століття підприємство було приватизовано. Тепер воно є частиною Deutsche Post DHL. Це міжнародна поштова служба, що займається доставкою посилок і листів всередині країни та за її межами.
На сьогодні холдинг є найбільшим німецьким роботодавцем та відрізняється високою якістю надаваних послуг. За офіційними даними, 95% листів і вантажів вручається адресату протягом доби після відправлення.
Міжнародна кореспонденція надсилається через підрозділ компанії DHL. Воно має філії в багатьох великих містах світу, тому скористатися послугами DHL легко, навіть перебуваючи за межами Німеччини. Таке відправлення позначається як DHL Global Mail. Доставлення відбувається транзитом через німецьку територію. Служба працює в 120 000 містах, розташованих у 220 країнах.
Підрозділ Deutsche Post DHL, займається кур’єрською експрес-доставкою товарів та документів у різні країни, називається DHL Express. Міжнародна доставка здійснюється кур’єром за адресою одержувача. З допомогою DHL Express також можна відправити посилку всередині держави, у якому є філія служби.
Доставка посилок Deutsche Post в Україні відбувається з можливістю відстеження. Безпосередньо адресатові їх доставляє Укр Пошта.
Важкі посилки вагою понад 20 кг доставляються клієнту підрозділом Всесвітнього поштового союзу — EMS.
Deutsche Post відправляє найрізноманітніші посилки – від невеликих бандеролей до великогабаритних вантажів. Розцінки залежать від способу відправки та обраного підрозділу.
Найпростіший спосіб відправити малогабаритний вантаж – скористатися Warensendung. Він підходить для пересилання аксесуарів, запчастин, каталогів, предметів домашнього вжитку невеликих розмірів. Висота пакета не може перевищувати 15 см, вага – 1 кг. Доставка відбувається без страховки і можливості відстеження, за розумною ціною від 0,90 до 2,35 євро.
Міжнародна доставка надає широкий перелік послуг. Одна з них — пересилання буклетів і книг, яка називається Buch International. Розміри бандеролі в сумі трьох вимірів (ДхВхШ) – 90 см. Допустима вага – до 2 кг.
Здійснюється перевезення двох видів:
Відстеження обох видів доставки недоступно.
Для відправки замовних, термінових і цінних листів використовуються бандеролі, що пересилаються за допомогою Maxibrief International /Postkarte International. Розміри кореспонденції в сумі трьох вимірів складають 90 см. Максимальна вага – до 2 кг. Відстежити листи неможливо, пересилання відбувається авіасполученням. Вартість послуги – від 0,75 до 16,9 євро.
Для того щоб переслати цінні папери з можливістю відстежувати шлях документів, можна скористатися:
Існує ще одна послуга: Deutsche Post brief – це терміновий лист. Його можна відстежити на сайті поштового оператора. Доставка відбувається експрес-службою.
Підрозділ DHL пропонує різноманітні послуги з відправлення дрібних посилок. Наприклад, за допомогою поштового відправлення Päckchen international можна переслати товари вагою до 2 кг
Відстежити та застрахувати вантаж можна за окрему плату, складову плюс 3 євро до вартості доставки. Надається трек-номер виду Rx987654321DE.
DHL Paket International – це відправка посилок авіасполученням в багато країн світу. Розміри вантажу не повинні перевищувати 120 х 60 х 60 см Максимальна вага – 31,5 кг
Можна також скористатися перевагами сервісу, який пропонує DHL Paket International Premium. Це такі ж послуги з пересилання вантажів, але з прискореною доставкою і страховкою на суму 500 євро.
Преміум-спосіб доставки зазвичай використовується працівниками інтернет-магазинів побутової техніки. Для того щоб мати можливість стежити за пересуванням вантажу, кожному відправленню присвоюється унікальний трек-номер виду Cx987654321DE.
Сервіс DHL Global Mail – послуга міжнародної компанії DHL, якою можуть скористатися люди в різних країнах, пересилаючи вантаж транзитом через Німеччину.
Доставка буває 2 видів:
З допомогою цих служб здійснюється експрес-доставка посилок в Україну з Німеччини.
Щоб відправити габаритну посилку вагою до 20 кг, можна скористатися Globalmail Parcel Standart і Priority. В сумі трьох вимірів розміри пакування не повинні перевищувати 200 см.
Кожен вантаж страхується на суму 81 євро, яка включається у вартість доставки. Всім відправлень Globalmail присвоюється tracking number міжнародного зразка виду GM98765432101234567.
Збираючись відправити вантаж поштою Німеччини, слід мати на увазі, що до пересилання не приймаються всі товари. До заборонених категорій належать:
Правила, що забороняють перевезення вищезазначених вантажів, сформовані міжнародними авіаперевезеннями IATA.
Німецька митниця теж встановила певні обмеження, тому при відправленні товарів у Німеччину співробітники вилучають деякі предмети, які не можна пересилати поштою:
З харчових продуктів заборонені горіхи, наприклад, фісташки та арахіс. Не можна пересилати інжир.
Деякі товари потребують додаткових документах для відправки, тому при собі слід мати сертифікат якості та чеки про покупку. Крім того, необхідно з’ясувати правила транспортування вантажу в країні, в яку його відправляють.
Уточнень з приводу доставки в офісах місцевих DHL вимагає пересилання:
Каталоги, книги, журнали можна відправляти без додаткових документів.
Ціна послуги залежить від того, куди надсилається вантаж, від його ваги від вибору підрозділу. Самостійно розрахувати вартість доставки Deutschepost по Німеччині можна на сайті.
При цьому слід мати на увазі, що німецька пошта поділяє іноземні держави на групи. Наприклад, Росія, Білорусь і Україна входять в зону 2, Казахстан – в зону 4. Відправляючи посилку, також варто враховувати, що для України обмеження по вазі складає 20 кг. Вартість доставки DHL в країни другої групи є наступною:
У вартість включена страховка на суму до 500 євро.
У перелік додаткових послуг входить страхування до 50 євро і відстеження відвантаження – плюс 4 євро. Можна самостійно розрахувати вартість доставки DHL на сайті.
Експрес-доставка в Україну становить:
Страховка входить у вартість відправлення.
Вартість відправки сервісом DHL Express залежить від об’ємного ваги, який легко можна розрахувати на сайті компанії. Об’ємна вага – це щільність вантажу. Чим вона менша, тим більше місця посилка займає в літаку у порівнянні з вантажем такої ж фактичної маси з більшою щільністю. Калькулятор виявляє значення, на основі якого визначається вартість транспортування. Для цього в спеціальних графах слід відзначити:
Після цього натиснути кнопку «розрахувати».
Щоб розрахувати вартість доставки DHL Express, можна скористатися ще одним калькулятором. У встановлені графи необхідно вписати місце відправлення, країну доставки, поштовий індекс та місто, а також вказати вагу та розміри, після чого запустити калькулятор.
Зазвичай посилка з Німеччини йде в Україну та інші країни СНД два тижні. У деяких випадках час доставки по різних обставин може бути збільшено.
Невеликі бандеролі, вислані через Deutsche Post, можна відстежити за номером з 12 цифр до перетину німецького кордону. Цінної кореспонденції за межами Німеччини присвоюється стандартний номер.
Дрібні товари, що доставляються сервісом DHL Päckchen international або ж DHL Paket International, на території Німеччини відстежується номером з 12 цифр. Потім їм присвоюється міжнародний трек в залежності від маси посилки.
Для відстеження вантажу треба зайти на офіційний сайт Deutsche Post DHL і ввести в вільному полі 12-значний номер для пошуку всередині Німеччини та натиснути червону кнопку.
Коли товар перетне німецьку кордон, після перевірки треку відкриється друге вікно, в якому написаний номер в міжнародному форматі. На цій сторінці є можливість детально вивчити пересування посилки та з’ясувати спосіб доставки.
Відстеження посилок Global Mail Packet Standart і Priority здійснюється на сайті підрозділи.
Оформлення міжнародних поштових відправлень (МПВ) відбувається у пунктах поштового обміну. Там всі посилки перевіряються митним контролем. Співробітники вивчають вміст на предмет законності ввезення даної категорії товарів і при необхідності стягують мито.
Служба DHL Express має право працювати з МПО, тому мито включена у вартість її послуг, якщо ціна посилки менше ніж 200 євро без урахування доставки.
У цьому випадку клієнтові не варто переживати про можливі проблеми – кур’єр доставить кореспонденцію адресатові в обумовлені терміни або клієнт сам забере відправлення в найближчому поштовому відділенні після отримання сповіщення.
Якщо ціна вантажу понад 200 євро, митне оформлення лягає на плечі покупця або митного брокера. Для самостійного вирішення питання треба принести в офіс DHL:
Повний список необхідних паперів слід уточнити у найближчому відділенні поштової служби.
DHL доставляє вантаж в місцеве поштове відділення. Повідомлення про доставку людина отримує на свою домашню адресу.
Якщо вартість товарів, що пересилаються кур’єрською доставкою DHL Express в Україну, протягом 1 місяця на одну поштову адресу не перевищує 1000 євро, а вага посилок не більше 31 кг, то в оплаті митних платежів нема потреби.
Якщо ж ліміт перевищений, нараховується мито в розмірі 30% від вартості товару, але не менше 4 євро за 1 кг перевищення вагової норми. У посилці повинні знаходитися предмети для особистого користування.
При розрахунку мита вирішальне значення має вартість товару: чим вона вище, тим більше митний збір. Щоб уникнути неприємностей, при заповненні квитанції відправнику не слід занижувати вартість речей. Інспектор може побачити невідповідність і на підставі цього затримати оформлення посилки.
Перші поштові коди увійшли в ужиток в 1941 році. Тоді вони складалися з 2 цифр і служили для поліпшення роботи пошти. Система кілька разів реформувалася. В останній раз це сталося 1 липня 1993 року після падіння Берлінської стіни.
На сьогодні Німеччина має 10 поштових зон. При цьому слід мати на увазі, що вони не відповідають поділу країни на федеральні землі. Сучасний індекс містить 5 цифр.
Перша цифра означає зону та аеропорт, через який надходить кореспонденція. Друга цифра – регіон зони. Наступні розшифровують маршрут до потрібного місця.
Індекс в обов’язковому порядку слід вказувати на листах і посилках. З його допомогою набагато простіше визначити адресу одержувача і без зволікань доставити кореспонденцію з Дрездена, Берліна, Бонна та інших міст в пункт призначення. Поштові індекси країни представлені на карті.
Поштова служба Німеччини не раз довела свою надійність на внутрішньому та міжнародному ринку послуг. Ефективна робота і чітка організація трудової діяльності повністю задовольняють запити клієнтів і дозволяють підтримувати імідж стабільної та успішної німецької компанії. Можливо вам буде цікаво як оформити в Німеччині Tax Free.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy