Життя

Відпочинок в Берліні: куди піти, де зупинитися і як заощадити

Share

Берлін — світовий культурний центр і великий транспортний вузол. Його багата культурна спадщина представлена безліччю історичних пам’яток, музеїв і галерей, а торгові центри, що пропонують вигідний шопінг, приваблюють туристів з усього світу. Відпочинок в Берліні залишить незабутні враження у маленьких і дорослих мандрівників, при цьому головне — правильно організувати дозвілля.

Відпочинок в БерлініВідпочинок в Берліні

Загальні відомості про місто

Всього в Берліні дванадцять округів з власною головою та урядом. Колись розділений між двома державами — НДР і ФРН — Берлін цікавий весь, оскільки переважна кількість його сучасних пам’яток з’явилося вже після Другої світової війни.

Район Мітте вважається серцем ” міста — тут знаходиться найбільша кількість будівель, що мають історичну цінність. Саме звідси в XII столітті починалося будівництво Берліна.

Сьогодні це місто являє собою культурний центр світового значення, який відомий також багатою науковою базою, представленої університетами, дослідницькими центрами, великим бібліотечним фондом.

Помірна кліматична зона створює сприятливі умови для огляду Берліна в будь-який час року, тому тут практично не існує поняття високого сезону.

Куди варто сходити

Опинившись у столиці Німеччини за гарячою путівкою або у самостійному подорожі, не втрачайте час даремно й обов’язково:

  1. Побувайте біля Берлінської стіни, яка розділила територію Німеччини майже на три десятки років.
  2. Сходіть до Бранденбурзьких воріт ‒ візитної картки міста ‒ яка поклала початок класичного стилю забудови.
  3. Відвідайте Берлінську телевежу, яка займає п’яте місце серед найвищих будівель Європи.
  4. Сфотографуйтесь біля Кафедрального собору, який більше схожий на вигадливий католицький храм, ніж на протестантську церкву.
  5. Огляньте “Музейний острів”— унікальний музейний комплекс.
  6. Подивіться на Рейхстаг — історичну будівлю було відреставровано після військових дій Другої світової.
  7. Побувайте в Аквадомі та аквапарку Tropical Island.

Як замовити екскурсії по Берліну

Пошук гіда — це один з нагальних питань, з якими стикаються ті, хто планує тури в Берлін. Знайти підходящого екскурсовода можна через інтернет — зверніть увагу на сайти туроператорів, які пропонують російськомовні екскурсійні тури:

Екскурсії можна замовити різної тривалості, різного способу пересування (піші, на автомобілі або автобусі), різної кількості учасників (індивідуальні або групові) — все залежить від фінансових можливостей мандрівника.

Існують також міські сервіси, що пропонують оглядові автобусні поїздки по Берліну з аудіогідами або лекцією від гіда. Щоб замовити таку екскурсію, відвідайте сайти:

Шоп-тури в Берлін

В питаннях шопінгу Берлін давно став альтернативою Мілану і Парижу. Достаток брендів, які варіюються від бюджетних до люксових, і відносно низькі ціни приваблюють туристів з усього світу, особливо в періоди розпродажів.

Особливу увагу варто приділити невеликим бутіках, які займаються продажем унікальних речей ручної роботи.

Великі торгові центри зазвичай працюють з 09:00 до 20:00, а в суботній день роблять перерву на обід з 14:00 до 15:00. У четвер бутіки працюють на 2 години довше звичайного, а в неділю в країні закриті всі магазини.

Шоп-тур слід організовувати в останні тижні липня або січня — у сезон літніх і зимових розпродажів. Знижки починаються з 20 % і поступово піднімаються, у зв’язку з розпродажем залишків, до 75 %.

У Берлін варто їхати за дизайнерським одягом середнього цінового сегмента (GAP, Mango, Zara, H&M), швейцарськими годинниками, антикваріатом, оригінальними аксесуарами. Найбільш вигідні пропозиції ви знайдете в ТЦ Galeria Kaufthaus (одяг), на ринку “Хаккешер” (взуття) і в торговому центрі KaDeWe (різне).

Поїздка з дітьми

Діти сприймають Берлін набагато простіше, ніж дорослі, тому, щоб їх зацікавити, слід звернутися до доступних розваг. Існує спеціальний дитячий маршрут, по якому можна виділити наступні пам’ятки.

Міський зоопарк

Берлінський зоопарк був визнаний кращим у світі за кількістю представлених видів тварин і створеним для них умовами. На території, яка становить 35 гектарів, проживають понад 18 тис. особин, а знаходиться парк в районі Тіргартен, в самому центрі міста.

Тут побудовані павільйони з екзотичними тваринами та птахами, відкриті вольєри, які створюють враження прогулянки по дикій природі. Також при зоопарку функціонує акваріум з різними кліматичними зонами та водними ландшафтами ‒ від річкових з Амазонки до океанічних з Великого бар’єрного рифу.

На тварин тут можна не тільки дивитися, їх дозволяється пригощати спеціальним кормом і гладити — мова йде про контактних вольєрах з кізочками, овечками та різними дитинчатами.

Вартість квитка становить 15,5 євро, діти від 4 до 15 років відвідують зоопарк за пільговим тарифом — 8 євро. Візит в акваріум обійдеться ще у 2,5 євро для дітей і 5 євро для дорослих. Існує можливість придбати сімейний квиток до зоопарку на двох – вартістю 21 євро.

Аквапарк

Якщо ви приїжджаєте в місто не менш ніж на 3 дні, один з них необхідно виділити на похід в аквапарк Tropical Island — ваші діти будуть в захваті.

Знаходиться всього в годині їзди від центру столиці, працює цілий рік і цілодобово. Температура повітря тут підтримується на рівні +25, а температура води — +28 градусів.

Територія парку розваг розділена на тематичні зони:

  • квіткова;
  • тропічна;
  • лагунна;
  • морська.

Тропічна присвячена таким куточках планети, як Балі, Таїланд, Конго, Амазонія, Малайзія. Тут ви можете познайомитися зі звичаями, побутом і кухнею народностей, які проживають на цих територіях.

Квіткова являє зарості мангрів, орхідей, пальм, серед яких можна гуляти та фотографуватися.

У морській і лагунній зоні вас чекає активний відпочинок — тут можна грати у волейбол на теплому піщаному пляжі, купатися у водоспаді, кататися на водних атракціонах.

Дитячі музеї

Музей «Лабіринт» являє собою інтерактивні ігрові майданчики, на яких діти можуть уявити себе дорослими — наприклад, зайнятися будівництвом будинку.

За таким же принципом влаштований музей MACHmit! (в перекладі означає “Роби з нами”), який знаходиться в будівлі старовинного собору. Тут є дерев’яний лабіринт з першого поверху будівлі до самої його даху, миловарня, друкарня, музичний орган, колекція іграшок XIX—XX століть, причому все це можна чіпати, вивчати, використовувати.

Допитливим малюкам обов’язково сподобається похід до планетарію імені Карла Цейса (Zeiss Grossplanetarium), в якому проводять шоу про космос, показують старовинні астрономічні прилади, дозволяють грати з ними, дивитися їх пристрій і вчать користуватися ними.

Ще один технічний центр — Deutsches Technikmuseum — знаходиться в приміщенні старої залізничної станції. Тут можна познайомитися з пристроєм локомотивів і складів, які стоять прямо просто неба.

Оптична експозиція демонструє техніку, якою користувалися шпигуни та спецагенти, авіаційна пропонує макети військових і цивільних літаків, а водна — колекцію різних судів.

Окремої уваги заслуговує інтерактивний науковий центр Spectrum: тут дітям доступно і весело пояснюють закони, за якими влаштована природа.

Безліч інсталяцій направлено на навчання в ігровій формі діти можуть згенерувати та помацати туман; пропустити через себе заряд, щоб запалити лампочку; викликати землетрус.

Більше пам’яток ви знайдете, якщо ознайомитеся зі спеціальної міської картою дитячого дозвілля в Берліні.

Фестивалі та інші заходи

Пошукові системи видають неймовірну кількість інформації про заходи в Берліні на кожен день. Серед них виділяємо найбільш значущі та цікаві.

Берлінале

Берлінський кінофестиваль проводиться щорічно, починаючи з 1950-х років. Головний приз “Золотий ведмідь” — європейський аналог “Оскара” — присуджується в номінації “Кращий фільм”.

Прем’єри фестивалю проходять в “Театрі на Потсдамській площі”. За період фестивалю, який відвідують сотні тисяч людей, демонструють понад 300 фільмів.

Берлінале — єдиний престижний кінофестиваль, який приймає на покази не тільки режисерів і акторів, але і простих глядачів. У 2019 році його планують провести 7-17 лютого.

Ознайомитися з конкурсною програмою і купити квитки ви можете на офіційному сайті фестивалю.

На всі очікувані фільми квитки розкуповуються практично миттєво, тому слідкуйте за початком продажів.

Середня вартість одного квитка становить 10 євро, а щоб потрапити на конкурсний показ у фестивальному палаці, доведеться заплатити 13 євро.

Фестиваль світла

Починаючи з 2005 року, Фестиваль світла проходить протягом двох тижнів у листопаді й збирає мільйони мандрівників з усього світу. Це грандіозне свято, в якому беруть участь до сотні архітектурних пам’ятників і визначних пам’яток Берліна.

Протягом фестивалю проводяться професійні світлові вистави, запускаються складні феєрверки, на вулицях стає ясно як вдень від безлічі додаткових прожекторів і ліхтарів — місто немов готується до Нового року.

Фестиваль починається із заходом і триває практично всю ніч. В цей час прості городяни прикрашають свої будинки за допомогою ілюмінації та фотографують інсталяції на пам’ять.

Міський марафон

Місцевим жителям він відомий під назвою BMW Berlin-Marathon. Це один з найбільш престижних у світі забігів на дистанцію 42 км 195 м, який проходить в кінці вересня.

Як один з найбільш масових у світі марафонів, Берлінський забіг щорічно реєструється 40-45 тис. учасників, серед яких присутні рекордсмени книги Гіннесса. Ось чому це спортивне дійство варто побачити на власні очі.

Подати заявку на марафон можна на сайті.

Де можна зупинитися в Берліні

Щоб ваша поїздка виявилася цікавою і насиченою, у виборі житла необхідно керуватися не тільки його вартістю, а й метою, з якою ви їдете в Берлін.

Тим, хто планує оглядати визначні пам’ятки, рекомендується вибрати готель в центральних районах (наприклад, єврейському кварталі Spandauer), щоб не добиратися на поїзді з околиць. Туристам, які їдуть за вечірками, варто придивитися до району Фрідріхсхайн.

Добре бюджетне проживання пропонують City Hotel Berlin East, aletto Kudamm Hotel, Hotel Helle Mitte — вартість проживання тут коливається від 15 до 40 євро за номер на добу.

Хостели a&o Berlin Kolumbus, 2A Hostel, Check In Hostel Berlin поважають студенти та мандрівна молодь — за ніч тут не беруть більше ніж 12 євро.

Тим, хто шукає житло середньої цінової категорії, рекомендуємо звернути увагу на готель Berlin Ku’damm з російськомовним персоналом — розташований недалеко від центру, пропонує номери за ціною від 60 євро за добу.

Тим, хто не обмежений бюджетом, сподобаються Ellington Hotel Berlin, Vienna House Andel’s Berlin з їх люксовим обслуговуванням.

Де можна поїсти

Німці славляться своєю простою, багатою на м’ясні страви, кухнею. Столиця Німеччини пропонує безліч місць, де можна поїсти смачно, ситно і за помірну плату.

  1. Їдальня в Rathaus Schöneberg щодня пропонує нове меню, в якому обов’язково є веганські та вегетаріанські страви (середня вартість — 10 євро).
  2. Їдальня на 10 поверсі Rathaus Kreuzberg працює з 7 ранку для сніданків, а з 11 години дня подає обіди (середня вартість — 12 євро).
  3. Відвідайте кафе в головному офісі компанії Universal Music. Воно відкрите для всіх відвідувачів з 08:00 до 20:00 влітку і до 18:00 зимою (середня вартість складе 12 євро).
  4. Кафетерій в Ernst-Reuter-Haus біля Берлінського зоопарку пропонує обіди зі страв національної кухні за ціною від 2 до 5 євро.
  5. Незвичайне кафе Cantina знаходиться на Storkower Straße, 134. Тут проходять навчання багато шеф-кухаря, тому в меню багато експериментальних страв, є хліб з власної пекарні, салати, супи. В середньому вартість складає 3-5 євро.

Як заощадити на відпочинку

Відпочинок у Берліні не можна назвати економним або доступним, але існують способи, що дозволяють істотно знизити бюджет планованої поїздки навіть з авіаперельотом.

  1. Якщо ви плануєте багато їздити на громадському транспорті, купіть добовий проїзний. Він коштує всього 7 євро, тоді як за одну поїздку доведеться заплатити від 1,5 до 3,5 євро. У нічний час пересувайтеся на автобусах, позначених літерою N, — вони коштують набагато менше, ніж таксі. У вихідні в нічний час працює навіть метро ліній U-Bahn і S-Bahn.
  2. Заздалегідь купіть квитки на автобуси перевізника Flixbus — і за 20-25 євро ви подивитеся не тільки Берлін, але і його околиці (наприклад, баварські замки).
  3. Якщо ви студент, то перед тим, як вирушати в поїздку, оформіть міжнародну картку ISIC — вона дає право на значні (до 70 %) знижки на відвідування пам’яток.
  4. Щоб заощадити на житло, зверніться до сайтів wg-gesucht.de і studenten-wg.de. Тут можна зняти студентську кімнату або квартиру під час канікул у Німеччині.
  5. Придбати квиток на показ фільму або концерт за зниженою ціною можна на сайті. Люди, які з якоїсь причини не можуть відвідати захід, незадовго до призначеної дати відкривають продаж вільного квитка.
  6. В торгових центрах Mall of Berlin і Alexa завжди відкриті фуд-корти, у яких можна дешево перекусити (вартість складає до 4 євро за обід).
  7. Фрукти купуйте на турецьких ринках — ціни тут завжди нижче загальноміських.
  8. Відвідуйте мережеві супермаркети (Lidl, Aldi, Netto) для того, щоб купити продукти з терміном придатності — на них бувають знижки від 50 до 70 %.

Що потрібно знати про поїздку в Берлін

Тим, хто в Берліні вперше, буде корисно дізнатися практичні поради для приємного відпочинку:

  1. Перш ніж відправлятися в Берлін, замовте картку берлінського туриста на сайті. Вона дає право, наприклад, на безкоштовний проїзд в громадському транспорті, значні знижки в ресторанах, оглядові екскурсії. Вибирайте карту на весь термін свого перебування в місті.
  2. У вівторок і середу галереї, музеї та інші пам’ятки працюють допізна, а в понеділок всі вони закриті.
  3. Якщо ви хочете звернутися до місцевого жителя, але не знаєте його рід занять, скажіть «Herr Doctor» — тут звернення «доктор» має досить вільне значення і може застосовуватися до людей різних професій.
  4. При вході в невеликий ресторан або кафе заведено вимовляти фразу “Mahlzeit”, що є побажанням приємного апетиту.
  5. Завжди майте при собі закордонний паспорт або його копію, а також, по можливості, карту хостелу або готелю, в якому зупинилися. Це допоможе вам уникнути проблем при зустрічі з поліцейським патрулем.
  6. Безкоштовний доступ до інтернету можна знайти в будь-якому барі чи кафе. Щоб не здатися невихованим, замовте що-небудь дешеве (наприклад, чашку чаю або кави) і лише потім просите пароль від Wi-Fi.
  7. Щоб зняти гроші, скористайтесь банкоматом мережі Geldautomat — тут мінімальна комісія за транзакцію. Знайти такі банкомати можна в будь-якому великому торговому центрі.

Наостанок

Плануючи поїздку в Берлін, намагайтеся продумати все до дрібниць. Забронюйте місце проживання, складіть приблизний маршрут пересування по місту та подбайте про квитки в обидві сторони.

ТОП 10 пам’яток в Берліні: Відео