Життя

Особливості інтер’єру в німецькому стилі

Share

Кожній країні притаманні не тільки особливості в культурі, традиціях, фольклорі, але і в такій повсякденній на перший погляд речі, як облаштування житла. Німецький стиль в інтер’єрі характеризується трьома основними принципами: грунтовність, порядок і функціональність. Це робить будинки не просто придатними для життя, а комфортними, з заспокійливою, що розташовує до відпочинку і теплого прийому гостей атмосферою.

Інтер'єр на кухніІнтер'єр на кухні

Риси, властиві німецькому стилю

Перше, що згадає пересічний обиватель про стилістику будинків у Німеччині, це те, що велика частина з них стилізована під фахверк, що в перекладі означає «будова, виконане з секцій». Як правило, воно має кілька поверхів, нижній з яких є самим потужним, оскільки складений з каменю або цегли. Верхні яруси – це дерев’яний каркас, заповнений соломою або глиною. Відмітна риса – це каркас видно як зовні, так і зсередини будівлі.

Дуже багато фахівців називають баварський стиль яскравим прикладом істинної прагматичності. Це, однак, не передбачає відмову від естетичної складової. Аж ніяк: естетика мінімалістського підходу до даного питання видно буквально в кожній деталі.

Виділимо кілька деталей, на які ви обов’язково звернете увагу в будинку бюргера:

  • у приміщенні немає нічого, що б не використовувалося мешканцями. Ви не знайдете в кімнатах жодної зайвої деталі або предмети меблювання;
  • всі лінії чіткі, всі функції предметів абсолютно зрозумілі;
  • кожна річ наділена певним функціоналом, а її дизайн має цілком відповідне призначення втілення;
  • меблі практична, розставлені строго відповідно до потреб мешканців будинку;
  • декор не настільки витіюватий, як, скажімо, у французьких приміщеннях.

Якщо заглибитися в теоретичну частину, то в стилі німецьких приміщень можна виділити три напрями:

  • історична стилістика – Бідермейер;
  • кантрі («фахверк» як раз і є його самою відомою різновидом);
  • сучасний стиль.

Періодом виникнення Бідермейера вважається початок XIX століття. Він став відбитком бажання німців сховатися в домашньому затишку від нестабільності в політичній сфері, яка на той момент охопила європейську частину континенту. В основу його було покладено розкішний, романтичний стиль ампір, який швидко полюбився представниками середнього класу. У своєму прагненні перетворити житло на зразок німецьких палаців городяни перевантажували його меблями, предметами розкоші або їх імітацією.

Квартира в німецькому стилі кантрі відрізняється добротністю, акуратністю і якістю.

Тут повністю відсутня недбалість, яка притаманна цьому стилю в інших країнах. А ось модерн в Німеччині строгий і елегантний. Він ввібрав в себе особливості Бідермейера і кантрі, розбавивши їх елементами сучасності.

Планування німецького житла дуже проста: тут немає арок, ніш, подіумів, імітацій камінів. Немає місця і для ліпнини, пілястрів, карнизів, стельових розеток.

Зате є багато світла, який пускають в хату великі вікна. І ось їх якраз в приміщенні дуже багато. До речі сказати, віконні блоки в стелі також придумали німці, керуючись бажанням впустити в кімнату якомога більше сонячного світла.

Оздоблювальні матеріали

Перше, що впадає в очі – перекриття. Зазвичай вони контрастно виступають на світлому тлі стін і декору. Історично всі внутрішні перегородки зроблені з дерева. Стелі покриваються штукатуркою або обшивають дерев’яними панелями. А ось всілякі підвісні конструкції для німецьких будинків нехарактерні.

В обробці підлоги також використовуються натуральні матеріали – ламінат або природний камінь. В розкладці плитки рідко використовуються складні схеми. Перевага віддається шаховому порядку. Колірна палітра дуже прозаїчна і не містить складних візерунків.

Стіни заведено обшивати деревом – повністю або частково. Шпалери можна зустріти вкрай рідко.

Декоративні дошки, які імітують каркас, поділяють ніші, обрамляють дверні отвори та вікна. Це дозволяє просто пофарбувати стіни у світлі тони та розставити контрастне стосовно них меблі.

Для передпокою частіше використовується імітація цегляної кладки. Ні поліуретану, ні гіпсокартону, ні полістиролу в такому будинку ви просто не знайдете.

Колірна гамма

Основні відтінки, які можна зустріти у квартирі звичайного німця, несуть в собі зігрівальний і заспокійливий ефект. Фаворитами вважаються:

  • кремовий,
  • молочний,
  • оливковий,
  • світло-кавовий.

Такий підхід має цілком логічне пояснення: на тлі світлих стін меблі виглядає об’ємніше і чіткіше.

Щодо підлогового покриття німці дотримуються іншої думки. Воно повинно бути темніше стін, але світліше меблів. Зазвичай для цих цілей використовується ясен, сіра вільха, горіх, сосна, дуб. Симбіоз світлих і темних тонів – улюблений прийом німців в інтер’єрі, що робить його виразним, тяжіє до педантизму.

Предмети меблів

Всі предмети меблювання – це яскравий приклад практичності. Кожна деталь має строгі пропорції та класичну спрямованість. При облаштуванні тієї або іншої кімнати враховується наступне:

  • дивани та крісла повинні бути невеликими за розміром і максимально комфортними;
  • столики не слід вибирати масивні;
  • буфети повинні бути невисокими;
  • перевага віддається відкритим стелажах.

Німці завжди вибирають функціональні та довговічні елементи інтер’єру. Тут ви не знайдете витончених форм, корисність яких зведена до мінімуму. Купуючи меблі, слід міркувати логічно: стілець – щоб на ньому було зручно сидіти, диван – щоб на ньому можна було повноцінно відпочити та відновити сили.

Стилістично меблі може бути сучасною або старовинної, що підходить для стилю кантрі. Але і та й інша повинна бути солідною і якісною. Виготовляється вона з дерева або натуральної шкіри. Колірна палітра оббивки також наближена до натуральних кольорів: темно-зелений, шоколадний, темно-бордовий, пісочний.

Дизайн спальні починається з великої надійної ліжка. Сама ж кімната не захаращується комодами та шафами. Вони виносяться в гардеробну. А спальня повинна бути вільною від меблів, що дихають, як кажуть німці. Навіть якщо тут і присутні громіздка меблі, ви навряд чи знайдете на ній вишукане декоративне оформлення. Це будуть предмети інтер’єру в простому сільському стилі.

У вітальні ж навпаки – акцент робиться на красиву меблі. Кімната повинна бути найбільшою в будинку і просторою. Сюди зазвичай ставлять:

  • диван,
  • невеликий стіл,
  • крісла,
  • сервант,
  • комод.

На стіни німці люблять вішати фотографії своєї сім’ї, на комод ставлять лампу. Всюди багато квітів у горщиках. На дивані неодмінно повинно бути багато подушок, а стіл покритий скатертиною з натуральної тканини.

Німецькі кухні – це зразок функціональності. Все тут розташовано так, щоб забезпечувати зручність пересування та приготування їжі, не завдаючи при цьому шкоди іншим членам сім’ї, які в кімнаті просто присутні. Будь декор в цій кімнаті виключений.

На підлогу кладуть блискучу плитку темного кольору, а посуд вибирають виключно металеву, яку можна натерти до блиску.

Кухня для німців – основне місце в будинку. Вона є втіленням порядку і чистоти. Тут значення має кожна деталь.

Для ванної підбирають сантехніку і побутові прилади, якими зручно користуватися та доглядати за ними. Останнім часом німці все частіше віддають перевагу душовій кабіні, а не великим і громіздким ванним.

Текстиль та освітлювальні прилади

Головне джерело світла в німецькому будинку – вікна. Вони завжди великі, прямокутні, в легенях темних рамах. А ось штучний світ постачають лампи, прикрашені звичайними плафонами зі скла. Кований метал, люстри з кришталю і бронзу ви не знайдете в такому приміщенні.

Не дуже схильні німці прикрашати своє житло дрібними освітлювальними приладами. В даному випадку мова йде про бра. Якщо додаткове освітлення потрібно, вони, скоріше виберуть елегантний, але дуже простий світильник під матовим плафоном.

Враховуючи любов до природного світла, житель Німеччини ніколи не прикрасить свій будинок масивними шторами з щільної тканини.

Замість них на вікна будуть встановлені легкі напівпрозорі фіранки. До них ретельно буде підібрана накрохмалена лляна скатертина, не виключено, що з яким-небудь вишитим візерунком.

У багатьох будинках можна знайти шовковий абажур на настільній лампі. У будь-якому випадку всі деталі не повинні бути яскравих відтінків, а сполучуваність їх повинна бути бездоганною.

Елементи декору

У плані прикраси кімнат різного роду деталями німців цілком можна назвати манірними. Це не означає, що подібні елементи зовсім відсутні. Просто їх дуже мало і вони теж максимально функціональні. Наприклад:

  • пейзажі та натюрморти;
  • дзеркала, поміщені в ефектні рами;
  • фотографії близьких родичів або важливих подій;
  • пивні кухлі;
  • вази;
  • горщики з квітами, неодмінно живими;
  • бюсти вітчизняних філософів і мислителів.

Використовують предмети декору німці дуже помірно і мінімально. Це, однак, не відноситься до живих квітів, до яких вони дуже небайдужі, тому розташовують їх в будинку у всіх без винятку кімнатах.

Горщики з зеленню можна знайти як на вулиці, так і всередині приміщень. А ставлять їх не тільки на підвіконня, але і на столи, на підлогу, вздовж сходів. Будьте готові, що для відтворення автентичного німецького стилю доведеться ближче познайомитися з каланхое, геранями та примулами, які залишаються популярними.

Висновки

Зважившись облаштувати своє житло в традиційному німецькому стилі, будьте готові до покупки тільки найякісніших, добротних і натуральних матеріалів. І обов’язково враховуйте наступні особливості:

  • каркас самої будівлі не ховають під обшивкою. Він є декором, як екстер’єру, так і інтер’єру;
  • стилістика облаштування кімнат – мінімалістична і функціональна;
  • меблі купується тільки та, якій дійсно будуть користуватися;
  • головна кімната – кухня, інтер’єр якої продуманий так, щоб в ній одночасно могли перебувати всі члени сім’ї й при цьому не заважати один одному;
  • величезне значення мають вікна. Саме вони є основним джерелом світла;
  • колірна палітра в будинку спокійна, світла і заспокійлива.

Основний секрет затишку німецького будинку полягає у відсутності зайвих речей. Враховуйте це, якщо хочете відтворити у себе атмосферу Німеччини. А докладніше про те, як вигідно купити будинок з аукціону в Німеччині у 2024 році, читайте в нашій статті.

Облаштування квартир в Німеччині: Відео