Польща – одна з найбільш динамічно розвиваються держав Європейського союзу. Країна має давню історію та безліч різноманітних пам’яток, тому вона цікава як для проживання, так і відвідування з туристичними або іншими цілями. Потрапити до Польщі на автомобілі з країн СНД не становить проблем. Крім того, багато іноземців, що прибувають до Польщі іншими видами транспорту, нерідко орендують машини, щоб вільно пересуватися по країні й ні від кого не залежати. Спробуємо розібратися, як організоване паркування в Польщі у 2024 році.
Як і по всій Європі, в Польщі існує два варіанти паркування: платне і безкоштовне. Найбільші проблеми з пошуком місця, де можна припаркувати автомобіль, що виникають у великих містах та історичних центрах, часто відвідуваних туристами.
Зрозуміло, що чим далі від центру міста ви хочете припаркуватися, тим простіше знайти місце для паркування. Наприклад, у Варшаві в центрі ви виявите тільки платні паркувальні місця. Крім того, якщо ви маєте намір під’їхати на автомобілі до кінцевої точки вашого маршруту, слід мати на увазі, що по ряду вулиць у центрі столиці рух машин взагалі перекрито.
На околиці ж Варшави є шанс виявити місце, де можна припаркувати машину безкоштовно, а на платних стоянках завжди є вільні місця. Таке ж становище і в Кракові. У менш відвідуваних містах особливих проблем з пошуком стоянки зазвичай не виникає, але правило про те, що чим далі від центру, тим легше припаркуватися, працює і там.
Покажчики паркінгів є всюди. Додаткова табличка під ними, як правило, інформує про те, що паркінг платний.
Виявити обладнану безкоштовну стоянку можна тільки поблизу великих торгових центрів, але це досить велика рідкість. Не порушуючи правил, можна паркуватися біля узбіч доріг, у дворах і навіть на газонах. В цілому, плануючи поїздку, слід виходити з того, що в історичній частині давніх польських міст (так званому старому місті) припаркуватися вдасться тільки за гроші. Зазвичай муніципалітети таких міст поділяють їх на паркувальні зони.
Суть проста: чим далі від центру міста ви залишите машину, тим менше вам доведеться за це заплатити. Аналогічні справи й в районі аеропортів, зокрема, варшавських Модлін і Шопен. Однак платні парковки там є, і місць на них цілком достатньо. Багато платних парковок у вихідний день і після 18 годин стають безкоштовними.
Правила паркування однакові в усьому світі, але кожна країна має свої особливості. Не стала винятком і Польща.
Приміром, у цій країні категорично забороняється:
На парковці необхідно відразу заплатити за стоянку, хоча паркомат іноді доводиться пошукати. В іншому випадку, повернувшись до машини, ви виявите квитанцію про виписаний штраф.
Безкоштовні парковки можна тільки там, де це не заборонено правилами.
Розглянемо деякі варіанти:
паркувати машини в межах житлової зони можна тільки у відведених для цього місцях. Якщо ви порушите це правило, вас оштрафують, навіть якщо машина залишає достатньо місця для руху пішоходів і проїзду інших авто;
Для того щоб з’ясувати, де знаходяться паркування в тому польському місті, який ви маєте намір відвідати, можна скористатися картами спеціалізованих сайтів Parkopedia і ParkMe. Карти дозволяють відшукати стоянки машин по всьому світу, в тому числі й в Польщі.
Передбачена можливість відбору за відстанню до вибраної точки в місті та ціною. Користуючись картою, зручно розробляти маршрути під’їзду до обраної вами стоянці.
Ціни на паркування залежать від конкретного міста, близькість розташування популярних об’єктів відвідування, а також від того, в межі якої паркувальної зони знаходиться стоянка.
Велика частина стоянок встановлює ціни за годину і подобово. Зрозуміло, одну годину стоянки обходиться істотно дешевше, ніж оплата за добу.
На деяких парковках можливо бронювання місця по абонементу на тривалий термін, що дуже вигідно і зручно.
Наприклад, в аеропорту Кракова Баліце годину стоянки в багаторівневому паркінгу коштує 10 злотих (2,38 євро), перші добу стоянки – 55 злотих (13,7 євро), кожну наступну добу – 25 злотих (5,91 євро), а абонемент на місяць коштує 300 злотих (71,3 євро).
Вартість паркування у великих містах Польщі коливається в наступних межах: 0,47 – 1,17 євро в годину; 6,3 – 28 євро на добу.
Найбільш популярний метод оплати паркувальних місць — з використанням паркоматів. На платних стоянках зазвичай є вказівник місця, де можна заплатити. Паркомати приймають монети або карти.
Отриману квитанцію про оплату слід розмістити на торпедо під лобовим склом, щоб службовці, що перевіряють паркування, могли бачити, що стоянка оплачена.
Існують варіанти оплати паркування за допомогою різних мобільних додатків, наприклад, mobiParking. У цьому випадку на склі повинна бути наклейка з назвою використовуваної системи або її найменування можна написати на папері та покласти на торпедо під лобове скло. Службовець обов’язково перевірить, чи справді була зроблена оплата.
Оплата таких послуг готівкою безпосередньо службовцем у Польщі не вітається і можлива хіба що в гаражах і на спеціалізованих стоянках.
Польща, як і інші європейські країни карає недбайливих водіїв штрафами. В залежності від правопорушення штрафи в основному коливаються в межах 70-120 євро. А от штраф за заняття місць, призначених для транспорту інвалідів, становить 190 євро.
У ряді випадків неправильно припарковані машини можуть евакуювати. Обійдеться це приблизно в 85 євро.
Де залишити автомобіль у Варшаві приблизно на тиждень?
Вельми зручні й порівняно недорогі стоянки в аеропортах Фредеріка Шопена і Модлін – за 7 днів паркування необхідно заплатити 19,24 євро.
Де залишити машину в аеропорту Гданська?
Парковка в аеропорту Гданська не одна. Аеропорт знаходиться поблизу трьох великих міст: Гданськ, Гдиня, Сопот. На сайті аеропорту ви можете отримати відомості про стоянки.
Всупереч тому, що Польщу відвідує велика кількість мандрівників, проблеми з пошуком місця для паркування можуть виникнути тільки в центральній частині великих міст. Та й то, якщо мова піде про безкоштовну стоянку в денний час.
Обладнаних стоянок в країні багато, і, скориставшись інтернет-картами парковок, ви знайдете відповідне за ціною і відстані паркувальне місце. Існує можливість паркування і поза обладнаних стоянок. Однак при цьому потрібно уважно стежити за дотриманням правил, інакше вас оштрафують, а, можливо, і покарають евакуацією вашого автомобіля.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy