Транспорт

Аеропорт імені Фредеріка Шопена у Варшаві: повітряна гавань Польщі

Share

Варшавський аеропорт імені Фредеріка Шопена до 2001 року іменувався Okecie – за назвою селища, колись розташовувався на цьому місці. Ця назва досі вживається поляками в побуті. Місце, нині займане аеропортом, авіатори використовували для своїх потреб з 1910 року. А в 1927 році на даній території став функціонувати аеропорт. Теперішній комплекс будівель введений в експлуатацію в 1969 році.

Варшавський аеропорт імені Фредеріка ШопенаВаршавський аеропорт імені Фредеріка Шопена

Коротка інформація про аеропорт

Сьогодні через аеропорт імені Шопена проходить 70 відсотків пасажиропотоку Польщі. Його термінали щорічно пропускають 9 мільйонів пасажирів. Географічно повітряна гавань розміщена недалеко від центру польської столиці – на відстані всього 10 кілометрів в південно-західному напрямку.

Поштова адреса аеропорту: вулиця Zwirki i Wigury, 1, 00906, Варшава, Польща.

Маршрути та авіаперевізники

Отримати найсвіжішу інформацію з чинним напрямами роботи аеропорту та авіакомпаній можна за телефоном довідкової служби: +48-22-650-42-20 або на сайті підприємства. Офіційний сайт аеропорту представлений тільки польською та англійською мовами.

В даний час регулярні рейси з аеропорту Окенцє (колишня назва) виконують літаки майже 40 компаній, 15 авіаперевізників працюють на чартерних рейсах, ще 6 здійснюють доставку вантажів.

Напрямки польотів можуть зазнавати певних змін, тому при плануванні маршруту бажано уточнювати наявну інформацію.

Напрямки, за якими здійснюються авіаперевезення з аеропорту Шопена, представлені нижче:

Серед регулярних авіаперевізників слід назвати такі відомі компанії, як Air France, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Germanwings, KLM, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Swiss Air, Wizz Air.

Структура та план аеропорту

Після реконструкції варшавського аеропорту окремі термінали були об’єднані в єдиний комплекс будівель під назвою термінал А, функціонально розділений на два холи – Північний і Південний. Останній, раніше термінал №1, складається з двох зон – А і В.

Колишній термінал №2, що став Північним холом, включає зони C, D і E, які обслуговують рейси груп Oneworld і Star Alliance.

Для бізнес-авіації та спеціальних рейсів передбачений окремий термінал (Terminal General Aviation), який розташований на північ від основного комплексу аеровокзалу з абревіатурою WAW.

Схема зон і холів терміналу А показана на сайті. Кожен рівень терміналу виконує наступні функції:

  • самий нижній, нульовий – зона прильоту, приймає пасажирів. Через нього здійснюється вихід до автобусів і таксі, а по підземному переходу можна вийти до міських електричок;
  • перший рівень – зона вильоту, складається з паспортного контролю, стійок реєстрації, перевірки безпеки та місць її прискореного проходження. Після реєстрації багаж з великими габаритами здається в спеціальний пункт приймання, розташований між зонами B і C;
  • другий рівень призначений для транзитних пасажирів, що очікують на свій рейс. Тут розташовані офіси туристичних та інших компаній, кафе, є вільний доступ до електричної мережі, комфортний туалет, поблизу ескалатора знаходиться інформативне табло;
  • третій рівень – технічний, доступний для персоналу аеропорту. Там же розміщуються офіси компаній, що обслуговує WAW.

Нижче представлений поверховий план терміналу:

Які надаються послуги

Крім квиткових кас, зали очікування та пунктів контролю аеропорт пропонує у 2024 році безліч різного роду послуг, популярних серед пасажирів:

  • кімнати та зони відпочинку, у тому числі підвищеної комфортності;
  • пункти обміну валют;
  • платіжні термінали та банкомати;
  • підприємства громадського харчування з різним рівнем сервісу;
  • безкоштовні кімнати матері та дитини;
  • автоматичні камери різних розмірів на нижньому поверсі, в яких можна зберігати багаж до 72 годин. Оплата монетами 1,2 і 5 PLN без здачі кратно діб. Добу зберігання вантажу коштують від 12 до 15 PLN;
  • 5 телефонів, що дозволяють здійснювати безкоштовні дзвінки на польські стаціонарні та мобільні номери.

Широко представлені торговельні підприємства, в тому числі магазини duty free, проте розраховувати на великий вибір гастрономічних продуктів не слід.

Для пасажирів з дітьми надаються наступні послуги:

  • біля виходів 38 і 39 розташовується майданчик;
  • ігрові зони розміщені між виходами 23 і 25 і навпаки gates 40-41;
  • поза “шенгенської зони” місце для дитячих ігор розташоване між виходами 19 і 22. Всі місця для ігор забезпечені іграшками, обладнані гірками та гойдалками, телевізорами, на яких транслюються дитячі передачі;
  • для мам з немовлятами передбачено 10 кімнат, обладнаних умивальниками, місцями для сповивання та годування малюків;
  • після проходження контролю безпеки з правого боку транзитної зони надаються безкоштовні коляски;
  • можливий прискорений прохід контролю безпеки.

В аеропорту активно практикується надання інформаційних послуг на платній і безоплатній основі. У багатьох місцях аеровокзалу можна придбати докладні карти міста, схеми роботи міського транспорту, отримати інформацію про місця оренди автомобілів, режимі роботи різних підприємств та установ Варшави, цілодобових відділень банків, пошти, медичних закладів, готелів.

Шопінг та громадське харчування

Система торгівлі такс-фрі дозволяє здійснювати покупки з поверненням податку, якщо сума чека перевищує 200 злотих. Для цього достатньо провести оформлення tax free на митниці терміналу А, пред’явивши покупки та чеки, а потім звернувшись в будь-який пункт з логотипом Currency Express.

У антресолі між 1-м і 2-м поверхами терміналу можна вгамувати голод в ресторані. У зонах прибуття і відправлення розташовуються численні кафе, продуктові магазини та кіоски.

У цих зонах можна придбати друковані видання, різноманітні сувеніри, квіти та інші товари в дорогу. Однак після 23.00 велика частина торговельних закладів закривається.

Чартерні та вантажні перевезення

Вантажні перевезення з WAW (код варшавського аеропорту, присвоєний йому Міжнародною асоціацією повітряного транспорту IATA) здійснюють шість авіакомпаній, які здійснюють рейси в наступні пункти призначення:

Перевізник Аеропорт прибуття
UPS Шанхай, Сеул, Кельн, Бонн, Алмати
TNT Льєж, Берлін
FedEx Париж
DHL Лейпциг
SprintAir Познань, Краків, Гданськ, Катовіце, Гданськ, Київ (Жуляни)
Genex Мінськ

Очікується, що після 2027 року аеропорт ім. Шопена буде обслуговувати тільки чартерні рейси та польоти військової авіації у зв’язку з планованим будівництвом нового аеровокзалу між Лодзем і Варшавою не далі 50 км від столиці.

Чартерні перевезення здійснюють компанії Small Planet Airlines, Sky Airlines, Royal Wings, Nouvelair, LOT, Eurocypria Airlines, Enter Air, AMC Airlines, Air Italy Polska, Ryanair Sun.

Часті питання

У Празі, Варшаві, Франкфурті та Парижі часто ставлять однакові питання, викликані уніфікацією правил перебування туристів у різних країнах. Ми спробували дати відповіді на ті з них, які задають найбільш часто.

У скільки обійдеться паркування в аеропорту? Це, мабуть, найбільш популярний питання. Паркінги P1, P2, P3 надають свої послуги на короткий час – до доби:

Тривалість паркування в годинах Вартість на майданчиках Р1 і Р2, PLN Вартість на майданчику Р3, PLN
Менше ніж 1 година 8 6
Від 1 до 2 годин 16 12
Від 2 до 3 годин 24 18
За кожну наступну годину 10 10
Добу 74 68

Паркінг Р4 надає послуги з довгострокового зберігання/стоянки транспортних засобів. Зарезервувати місце можна заздалегідь через інтернет. Стоянка автомобіля за перші добу обійдеться в 50 злотих, за другі і треті – 30 злотих. За кожні наступні добу, але не більше 7, буде стягуватися 15 злотих. Кожну добу понад 7 днів будуть обходитися в 10 злотих. При резервуванні місця на повні 8 або 15 діб їх вартість складе 140 210 злотих відповідно.

Схема розташування стоянок представлена нижче:

Як дістатися з аеропорту в місто з мінімальними витратами? Аеропорт розташований в 10 км від центру польської столиці, тому можна без проблем скористатися громадським транспортом. Вдень інтервал руху 5 автобусних маршрутів складає від 10 до 20 хвилин, у нічний час він збільшується до 30 хвилин. Вдень курсують автобуси за маршрутами №№ 331, 188, 175 і 148. В нічний час в аеропорт ходить тільки автобус маршруту № 32.

  • Автобус № 331 слід від метро Wilanowska до аеропорту Шопена у період з 6.00 до 9.00 та з 14.00 до 18.00. Вартість поїздки – 3,4 злотого, час у дорозі – 19 хвилин.
  • Автобус № 188 слід зі східної околиці міста через метро Politechnika до аеропорту в період з 5.00 до 23.30. Вартість поїздки – 4,4 злотого, час у дорозі – 21 хвилина.
  • Автобус № 175 випливає зі Старого міста через метро Centrum до аеропорту в період з 5.00 до 23.00. Вартість поїздки – 4,4 злотого, час у дорозі – 36 хвилин.
  • Автобус № 148 слід зі східної околиці міста через метро Politechnika до аеропорту в період з 5.00 до 23.30. Вартість поїздки – 4,4 злотого, час у дорозі – 21 хвилина.
  • Автобус № 32 випливає з центру Варшави до аеропорту в період з 23.30 до 5.00. Вартість поїздки – 3,4 злотого, час у дорозі – 15 хвилин.

Крім того, в аеропорт можна потрапити трьома поїздами по залізниці. На двох маршрутах – S2 і S3 – діють правила проїзду громадським транспортом, на третьому – KM9 (Koleje Mazowieckie) – потрібно купувати окремий квиток.

Всі поїзди слідують через центральний та південний вокзали (Warszawa centralna і Zachodnia). Час в дорозі 20-25 хвилин. Вартість проїзду – 4,4 злотого. При наявності габаритного багажу або у разі групової поїздки може виявитися вигідним замовлення трансферу з аеропорту Шопен, який можна оформити на сайті Kiwi-Taxi.

Де можна ознайомитися з розкладом рейсів онлайн? В режимі онлайн розклад рейсів можна подивитися на сайті аеропорту англійською мовою. Табло можна переглянути на сайті Аеропорт онлайн.

Висновок

Аеропорт імені Шопена у Варшаві є важливим і зручним транспортним вузлом, що дозволяє добратися в будь-яку точку Європи та основні авіаційні хаби світу. Він характеризується високим рівнем сервісу, відмінним розташуванням, проте може не підійти деяким категоріям пасажирів через відсутність рейсів бюджетних авіакомпаній, таких як Ryanair і Wizzair.