Кількість охочих переїхати в Німеччину, орендувати або купити там нерухомість велике. Кожному мігрантові необхідно знати, які витрати на квартплату його чекають в європейській країні. Дізнаємось, що входить у комунальні послуги в Німеччині у 2025 році та як оплачувати рахунки за надані блага, щоб комфортно і впевнено почувати себе, жити тепло і затишно круглий рік.
В Європі квартирної плати, у своєму розумінні, немає. Надаються населенню комунальні послуги в Німеччині діляться умовно на три групи.
У першу групу входить оплата за послуги домоуправління – приватної компанії, яка займається утриманням житлових будинків. До обов’язків будинкоуправління відноситься забезпечення мешканців комунальними послугами, збір платежів, проведення капітальних та поточних ремонтів будівлі, а також громадських місць. Вартість послуг будинкоуправління для німців обходиться в середньому від 60 до 100 євро.
Друга група – безпосередньо комунальні послуги: водопостачання, опалення, газ, вивіз сміття. Розплачуються мешканці раз на рік, за принципом передоплати, сума якої визначається за показниками попереднього року. В кінці кожного року провадиться перерахунок згідно з показаннями лічильників: якщо заплатили більше, ніж використовували, тоді гроші вам повернуть, якщо менше ― доведеться доплатити.
Виставляти рахунок за недоплачені послуги можуть до кінця наступного року.
В середньому вартість комуналки в Німеччині в перерахунку на квадратний метр становить 4-5 євро.
Крім цього, регулярно здаються гроші в касу будинку. Ці відрахування за рішенням мешканців управителі будинку витрачають на капітальні потреби: ремонт фасадів, заміну ліфтів, створення дитячих майданчиків.
Вартість загальних житлових послуг розподіляють порівну, не дивлячись на склад сім’ї, вік, зайнятість. І ці витрати складають у середньому 30-50 євро на місяць.
Німці платять за електрику окремо. Електроенергія не входить в набір стандартних послуг. У Німеччині величезна кількість постачальників електрики й можна вибрати більш вигідні послуги та тарифи самостійно.
У Німеччині за стан структури ЖКГ відповідають приватні обслуговчі компанії. Їх жорстко контролює держава. Щоб залучити споживачів, постачальники послуг проводять акції, як у супермаркетах: наприклад, підключившись до свята, ви отримуєте знижку на вивезення сміття за зниженим фіксованим тарифом на тривалий час.
Держава також контролює фінансову діяльність фірм-постачальників комунальних послуг в Німеччині. Щороку проводиться індексація тарифів. Аудит проводять незалежні фірми, і будь-який споживач може ознайомитися з його результатами на спеціальному веб-ресурсі.
Стаття витрат для кожного щасливого власника нерухомості на німецьких землях значна. Основні категорії витрат на комунальні платежі в Німеччині такі:
Поземельний податок | У середньому 70-150 євро в рік для квартири з двох кімнат. Залежить від загальної оцінювальної вартості майна, коефіцієнта вимірювання поземельного податку і податкової ставки конкретної комуни |
---|---|
Витрати на будинкоуправління | 60-100 євро в місяць |
Послуги компанії. що керує | 30-50 євро на місяць |
Внески до накопичувального фонду | 15 євро за кв. м в місяць. (для будівлі в хорошому стані, не потребує ремонту) |
Електрика | у середньому 0,30 євро за кВт/год |
Водопостачання | 0,30-0,50 євро за куб. м |
Газ | 5 євро за куб. м |
Опалення | до 70 євро в холодну пору року |
Вивіз сміття | 10-25 євро за місяць |
Телефон та інтернет | 25 євро за місяць |
Збір на радіо – і телемовлення | 17,50 євро за місяць |
Ми дізнаємося, скільки коштує комуналка в Німеччині, підрахувавши витрати на основні послуги. В середньому за квартиру з двох кімнат квартплата становитиме 300 євро.
Середня вартість електроенергії в Німеччині становить 30 євроцентів. Сім’я з трьох чоловік в середньому витрачає 2500 кВт/год в рік. Перемноживши, ми отримуємо суму в 750 євро. Вартість залежить від регіону, тому середня плата за світло – 750-850 євро в рік.
Для мігранта, який не розібрався в тонкощах споживання струму в Німеччині, сума квартплати буде більше. Після оренди житла необхідно ще до переїзду вибрати тариф на електрику і підписати контракт з моменту запланованого в’їзду. Інакше тариф буде вибрано автоматично, за умовчанням, що в півтора-два рази дорожче. Ще дуже важливо вибрати вигідний контракт, періодично міняти провайдера, економити світло, наприклад, менше дивитися телевізійні канали або використовувати електроприлади, які споживають багато електрики.
Тариф на електроенергію складається з двох показників: ціни за кіловат на годину і фіксована плата за доставку. Держава зобов’язує постачальників пропонувати тарифи для населення з ціною, яка залежить від часу доби. Ввечері та вранці, коли споживання досягає піку – дорожче. Вдень – середнє. Вночі – дешевше.
Більшість сподіваються заощадити, коли ціна дешевше. Це вдається не всім: нічний графік миття посуду і прання не дуже зручний. Тому споживачеві пропонуються різні бонуси за підписання контракту, що істотно впливає на суму квартплати.
Ціна за кіловат в годину фіксована (1-12 місяців). У Німеччині вартість на електроенергію після закінчення строку договору підвищується. Провайдер надсилає повідомлення про нову ціну. Коли збільшується вартість, споживач має право вибрати нового постачальника. Але перед відмовою від послуг поточної фірми краще перевірити та порівняти ціни на тарифи на сайті check24.de.
Жителі Німеччини платять не стільки за газ, скільки за підключення та експлуатацію газової мережі. В середньому за рік німці платять 1200 євро за 20 000 кВт/ч.
Кінцева ціна газу в Німеччині за 1 куб для населення залежить від регіону: у середньому 5 центів.
В залежності від постачальника рахунку можуть приходити в одній з двох величин – кВт/год (кіловат) і рідше – м³ (метр кубічний). Формула переведення величин проста: 1кВт/год=1 м³.
Для вибору тарифу на газ у Німеччині необхідно знати поштовий індекс, приблизна витрата у рік і теплову потужність установки. І тут головне питання – скільки палива потрібно на рік. Розмір споживання не так просто обчислити, сюди входить:
Вибрати тарифи на газ можна на сайті CHECK24.com. Ви отримаєте великий список пропозицій з детальним описом тарифу.
Вартість річного тарифу складається з двох показників:
Показники зчитуються з лічильника на початку дії договору, а потім в кінці року. Споживач платить в місяць авансову фіксовану суму. В кінці річного контракту проводиться перерахунок за фактичними показами лічильника клієнта.
Постачальники газу для населення також змагаються, переманюючи клієнтів бонусами. Ціна газу в Німеччині за 1 куб знижується на 15-20 % в перший рік підписання договору, за умови продовження відносин. Тому варто не забути вчасно закрити контракт після закінчення другого терміну. І якщо не послати письмове повідомлення, контракт автоматично продовжується на нових умовах, але вже без бонусів.
Німецький народ славиться винахідливістю і вмінням економити. У Німеччині придумали, як в автоматичному режимі слідкувати за ситуацією на ринку постачальників комунальних послуг, створивши сайт wechselpilot.com: він завершує договори автоматично, якщо знаходить більш вигідні пропозиції. Для цього достатньо зареєструватися і заповнити анкету з контактними даними. Німецькі розробники заберуть 20 % від різниці між поточним і новим тарифами в якості оплати.
Вас не було в країні, прострочили оплату, накопичився борг. Варто відзначити, що боржників за комунальні послуги в Німеччині часто карають. У Європі поширена практика відключення води та електрики, а штрафи для населення вагомі. Причому досить прострочити оплату лише на кілька днів.
Тому сплачуйте послуги в строк, користуйтеся оплатою онлайн (вона працює у всіх країнах ЄС), приєднавши послугу до кредитної картки. Інакше по приїзді додому гарантовані неприємні сюрпризи у вигляді відключень. У європейських країнах діє автоматична оплата: кожен місяць у вас з рахунку списують потрібну суму. Це дуже зручно.
Комуналка в Німеччині коштує недешево. Квартплата 300 євро в місяць – це набагато більше, ніж сума плати за квартиру в країнах СНД. Але варто враховувати, що надаються населенню комунальні послуги в Німеччині європейської якості. Тут воду можна пити з-під крана і раптового відключення світла можна не побоюватися.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy