Свято врожаю в Німеччині або Erntedankfest є одним з найбільш шанованих німцями. Хоча за багато років традиції святкування сильно змінилися, але, як і тисячу років тому, на знак завершення сезону важкої роботи люди підносять Богу частину зібраного за літо врожаю.
Erntedankfest, що буквально перекладається як «подяка», почали святкувати ще в дохристиянські часи. В цей день селяни намагалися задобрити особливого духу врожаю. Вважалося, що такий обряд допоможе виростити зерно та овочі, а негода не вплине на сам урожай.
Починаючи з III століття свято стали відзначати в Римсько-католицької церкви, а з 1773 року, за указом прусського короля, фестиваль подяки стали проводити на території Пруссії. У 1972 році католицька церква в Німеччині офіційно ствердила, що Erntedankfest буде відзначатися в першу неділю жовтня.
В кожному приході євангелічної церкви визначається своя дата проведення свята. Це може бути або першу неділю після 29 вересня, Дня Михайла — Michaelstag, або першу неділю жовтня. Проте не варто плутати це свято з іншим відомим німецьким фестивалем Кірмес, який проходить у третю неділю жовтня.
Як і належить релігійного свята, Erntedankfest відзначається в церкві.
Вранці проходить богослужіння, де люди дякують Всевишньому за те, що він допоміг виростити та зібрати врожай. Перед службою церкву прикрашають великими вінками з колосків пшениці останнього зібраного снопа і плоди нового врожаю. Фрукти, овочі, пряні трави та злаки викладають перед вівтарем. За традицією після освячення їх роздають парафіянам і всім нужденним.
Далі святкування переноситься на вулиці сіл і міст. На час свята влаштовується сільськогосподарська виставка, де можна побачити самі великі і якісні плоди врожаю за рік. Протягом усього дня гості ласують місцевими делікатесами, п’ють пиво і танцюють традиційний німецький танець.
У багатьох будинках влаштовуються сімейні святкові обіди.
Ввечері діти, одягнені в національні костюми, беруть участь у параді ліхтарів і смолоскипів Laterneumzuge, а завершується свято подяки барвистим феєрверком.
Перш за все німецький Erntedankfest — сільський свято, яке в кожному регіоні має свої особливості. Так, в землі Мекленбург-Передня Померанія останні колоски пшениці з поля перетворюють на фігуру під назвою Der Alte, яку несуть під час урочистої ходи.
У землях Баварії з альпійських лугів в цей день приганяють худобу. Досить цікаве видовище: попереду стада ведуть найкрасивішу корову, яку прикрашають гучним дзвоником, а слідом йдуть інші тварини. Їх прикрашають гірськими квітами, зеленими гілочками та стрічками.
У виноробних регіонах свято врожаю асоціюється з закінченням збору винограду і називається Winzerfest.
Крім даріння Богу врожайною корони Erntekrone, багато громади під час подячної процесії вибирають королеву врожаю, яка впродовж свята носить Erntekönigin — вінок з пшениці на голові.
Щоб брати участь в Erntedankfest, досить бути в Німеччині в період проведення фестивалю. У цьому році свято заплановано на 7 жовтня.
Якщо не хочете йти на ранкову службу, можна побувати на вуличному фестивалі, адже святкування триватиме протягом усього дня.
Хоча сьогодні збір врожаю в основному проводиться сільськогосподарською технікою, люди все ще відзначають це свято. В першу чергу Erntedankfest для німців — спосіб подякувати богу за дари землі та покласти кінець сезону важкої роботи.
Свято врожаю у Німеччині щорічно відзначають у першу неділю жовтня, але в кожному приході церкви визначається своя дата.
Мандрівникам, яким небайдужа культура Німеччини, буде цікаво побувати на цьому чудовому святі.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy