Одним з цих досягнень для Канади є система шкільного навчання. Канадські школи мають хороші спортивні споруди, сучасне обладнання у класах. У вчителів є ступінь бакалавра та магістра. Як результат всього цього – продумана форма навчання, відмінна підготовка учнів, регулярно яка демонструється в тестах міжнародного рівня. Відзначається помірна вартість навчання та проживання, що важливо для іноземних громадян. Крім цього, у містах Канади рівень злочинності в рази нижче в порівнянні зі Сполученими Штатами. Тому шкільна освіта в Канаді у 2024 році приваблює своєю доступністю і динамікою.
Шкільну освіту державного типу фінансується шляхом виплати податків населенням Канади. Іноземні ж учні, в тому числі й українські, навчаються в державних закладах на платній основі. Приблизна річна вартість – 9 тисяч доларів. Українські громадяни, в більшості випадків, проживають в патронатних сім’ях з триразовим харчуванням і окремою кімнатою. За це вони платять 700 доларів кожен місяць.
Вимоги досить високі – обов’язково потрібна довідка з поліції, рекомендації. Багато місцевих сімей раді українським учням, як і будь-яким іншим іноземцям, і справа не в додатковому доході, а можливість краще пізнати традиції іншої культури, розширити своє розуміння про світ. Як правило, навіть після закінчення навчання з вихованцями підтримується зв’язок.
Майже 90% школярів Канади відвідують середні школи державного типу, решта вибирають приватні (платні). Тому українські учні проходять ту ж форму навчання, що і основна частина місцевих жителів. Важливе правило для іноземних громадян, які бажають навчатися в школі Канади, – знання англійської мови.
Навчання в Канаді орієнтоване на відвідування так званих Public School — державних шкіл, які фінансуються місцевим бюджетом. Форма навчання – спільна, тобто заклад відвідують як хлопчики, так і дівчатка. Більшість шкіл керується правилом, за яким мають право на освіту діти канадців, особи, влаштовані на роботу в Канаді на постійній основі, а також іммігранти, у тому числі й українці зі знанням англійської мови.
У деяких установах країни введена міжнародна форма навчання, згідно з якою в місцевих установах можуть вчитися школярі з-за кордону. Особливості такої програми – інтенсивне розширене вивчення англійської розмовної та наукової мови, розвиваючі заняття з психологом, проживання в місцевих сім’ях, а також консультації для бажаючих продовжити шкільну освіту в Канаді та надалі успішно вступити у вищий навчальний заклад.
Одна зі шкіл, форма навчання в якої передбачає приймання іноземних школярів, знаходиться в окрузі Західний Ванкувер. Понад 30 років тому була організована ця міжнародна програма приймання старшокласники з різних країн – Students International, зокрема для 8-12 класів. Орієнтовна вартість навчання – 14 тисяч канадських доларів. Додатково потрібно платити за харчування та проживання – 10 тисяч доларів.
Альтернативна форма навчання – надходження в приватні школи.
Українські громадяни можуть навчатися в них, але потрібно пройти великий конкурс, плюс до того, знання англійської мови повинно бути на найвищому рівні. За статистичними даними, в школах приватного типу в Канаді навчається близько 300 тисяч дітей.
Форма навчання в пансіонах змішана, тобто кожен може вибрати сам для себе, з ким йому краще вчитися. В цих установах класи значно менше, є сучасні спортивні споруди, в тому числі басейн, веде консультації психолог, проводяться додаткові уроки англійської мови. Діти навчаються на території пансіону, живуть у гуртожитках на території, що добре розвиває командний дух, дає можливість більше часу приділяти спортивним досягненням. Денний розпорядок строго контролюється вчителями.
Головне – випускникам пансіонів набагато простіше вступити в хороші університети Канади, або продовжити навчання в Америці, або здобути освіту у Великобританії. Тому навіть початкова школа приватного типу в Канаді відрізняється високим рівнем знань дітей.
Приватна форма навчання в країні передбачає оплату курсу знань, одержуваного школярами за всі роки. Вступити до цього закладу можна, пройшовши високий конкурс, тест на знання англійської мови, співбесіду у психолога.
Місцеві жителі дбають про вступ дітей у ці пансіони ще до їх народження. Популярно роздільне навчання, але за бажанням можна вибрати й змішану школу. Обладнані ці установи значно краще у порівнянні з державними:
За умови проживання, у кілька разів по комфорту перевищують аналоги в інших країнах, канадці платять значно менше. Особлива увага приділяється всебічному навчанню школяра, його емоційного стану, тому часто з дітьми проводить бесіди психолог. Програма ретельно продумана, в неї входять спортивні заняття, уроки зі спеціальних предметів, а також вивчення мистецтва і музики.
Вимоги до школярів досить високі. Працю, наполегливість, копіткість і відповідальність – головні засадничі навчання. В якості тренування і серйозного відношення до навчання у деяких провінціях країни влаштовують атестаційні випробування, на основі яких вирішується, проходить школяр у ВНЗ або коледжів Канади.
Однією з переваг навчання в пансіонаті приватного типу є можливість максимально розвинути свої навички відразу у 2 мовах: французькою та англійською, а також сучасна корекційно-розвивальна робота психолога в школі. Це приваблює щороку все більше батьків, які серйозно підходять до питання освіти своїх дітей.
Незалежно від форми власності канадської школи для вступу потрібно скласти тест на знання англійської та з головного предмету – таких, як математика. Перед надходженням дитина повинна пройти співбесіду з психологом, якщо він навчався в іншій установі, то обов’язкова рекомендація з попереднього місця та список оцінок за останні роки навчання.
Аналогічні правила і для іноземців. Оформивши документи на виїзд дитини за кордон, необхідно зібрати пакет для вступу в школу. Потрібно анкета у формі заявки, кілька фотографій, перекладене на англійську свідоцтво про народження, обов’язково завірений нотаріусом.
З метою прийняття дитини в навчальний заклад Канади, знадобиться опікун. У його ролі може виступати місцевий громадянин, який погодився нести повну відповідальність за дитину. Крім того, він має право вирішувати багато питань за батька, якщо з останнім неможливо з якої-небудь причини зв’язатися. Опікун може прийняти рішення про надання термінової медичної допомоги.
Якщо в іноземця немає друзів або родичів в країні, можна звернутися в спеціальні агентства, які підбирають опікуна для школяра.
Після заповнення представником дитини анкети, проходження співбесіди у психолога та оплати реєстраційного внеску можна подавати заяву в школу. Розмір цього внеску варіюється в межах від 100 до 250 канадських доларів. Крім того, при зверненні в агентство доведеться заплатити за послугу підбору сім’ї близько 300 доларів.
При схваленні заяви в школу запрошують як батьків, так і потенційного учня. Співбесіду проводить голова установи особисто, В деяких випадках бесіда проводиться віддалено – через телефон. При прийнятті позитивного рішення від іноземця потрібно студентська віза в Канаду, вартість оформлення якої складає 100 доларів.
Для іноземних громадян, в тому числі й українців, визначальними факторами навчання в будь-якому з освітніх установ Канади є кілька. Деякі з них:
Головне для багатьох батьків – визнання атестата про успішне закінчення школи державного типу Канади будь-яким вищим навчальним закладом світу. І тоді мрія про навчання за кордоном стане реальністю.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy