При імміграції в Канаду знання однієї з державних мов країни (англійської або французької) є одним з найважливіших факторів успішної адаптації і влаштування на роботу. Тому перед тим, як в’їхати в Канаду, варто приділити вивченню мови як можна більше часу, не пошкодувавши на це сил і грошей, все це потім окупиться. Якщо підходити практично, то для життя і роботи в Канаді вам досить знати тільки англійську мову. З нею цілком можна обійтися навіть у франкомовному Монреалі, в той час, як з французькою мовою ви фактично будете обмежені тільки провінцією Квебек і невеликими ареалами в атлантичних провінціях. Тому зробіть упор в першу чергу на вивчення англійської мови. Далі розглянемо особливості вступу на мовні курси в Канаді у 2025 році.
В тому випадку, якщо рівень англійської або французької мови виявиться не на належному рівні, то варто після приїзду в Канаду піти на мовні курси. Варіанта тут два – або безкоштовні курси, які пропонують різні державні та громадські організації, та платні курси, які пропонують різні компанії.
З безкоштовних курсів в першу чергу варто звернути увагу на наступні.
У Канаді є державна програма з безкоштовного навчання англійської / французької мов, звана LINC – Language Instruction for Newcomers to Canada. Центри LINC розташовані по всій країні. У них проводиться оцінка вашого поточного рівня мови та видається направлення на відповідні для вас курси. Мовні курси, пропоновані через центри LINC, можуть бути вечірніми та денними. У деяких випадках надається можливість залишити дитину на час занять в безкоштовному дитячому садку (child care).
Залежно від вашої ситуації вам можуть запропонувати наступні курси:
Для того, щоб скористатися цією програмою, потрібно зателефонувати до найближчого до вас центр LINC, де вам призначать час для відвідування центру з метою проведення оцінки вашого рівня володіння англійською / французькою мовою. Не забудьте при цьому перерахувати всіх членів сім’ї, які планують відвідати центр LINC разом з вами.
Для того, щоб мати право відвідувати курси системи LINC, ви повинні відповідати таким вимогам:
Дана програма орієнтована на тих, кому потрібна більш високий рівень володіння англійською або французькою мовою у зв’язку зі специфічними вимогами його професії. Зокрема, ряд професій вимагає знання мови на рівні від 7 до 10 за десятибальною оціночною шкалою Canadian Language Benchmarks (CLB) для англійської мови або Standards Linguistiques Canadiens (SLC) для французької мови.
Зазвичай курси програми ELT є частиною більш загальної програми працевлаштування іммігрантів і підготовки їх до ліцензування (для отримання ліцензій для роботи за певними спеціальностями).
Альтернативою безкоштовним курсам вивчення мов є велика кількість платних курсів, які проводять компанії і приватні особи. Оскільки підхід на таких курсах до учнів індивідуальний, і працюють вони за різними прогресивним методикам, то найчастіше ефект від таких курсів буває вище. Однак є два “але”.
Перше – далеко не всі платні курси дійсно варті того, щоб за них платити гроші. Як в будь-якій справі, знайти хороші курси або хорошого викладача досить складно, тому вибирати курси краще за чиїмись рекомендаціями.
Друге – за курси потрібно платити, і деколи платити чимало. Коли стоїть вибір між тим, щоб пройти навчання безкоштовно, і тим, що потрібно заплатити, вибір зазвичай переважує в бік безкоштовного. Тому відповідь на питання, йти на платні курси чи ні, багато в чому залежить від того, яке ваше матеріальне становище і наскільки швидко вам потрібно освоїти мову.
Оскільки більшість іммігрантів, в’їжджаючи в Канаду, вже має вищу або середню спеціальну освіту, то завжди постає питання, наскільки це утворення адекватно канадському, і що потрібно зробити, щоб його визнали. Часто також доводиться стикатися з думкою, що після приїзду в Канаду потрібно замінити диплом, отриманий в Росії або в Україні, на канадську. Це не так. Ситуація з дипломами йде трохи інакше.
Отримані вами поза Канади дипломи ні на які інші міняти в Канаді не потрібно, тим більше що такої процедури немає. Все, що ви можете зробити, це провести оцінку, якого рівня відповідає ваш диплом. Ви також можете пройти додаткове навчання в Канаді (в університеті або коледжі), отримавши диплом після закінчення цього навчального закладу, але отриманий диплом не буде заміною того, що ви вже маєте.
Найголовніше, в більшості випадків нічого з перерахованого вище робити не потрібно. При влаштуванні на роботу найчастіше буває досить, що у вас взагалі є диплом, і що ви працювали за спеціальністю. Роботодавці в Канаді рідко просять надати не тільки оцінку відповідності вашого диплома канадському, а й сам диплом.
Питається, навіщо тоді проводити оцінку відповідності рівня освіти канадському еквіваленту? Відповідь на це питання така – це залежить від вашої спеціальності і ваших планів на майбутнє.
У Канаді 38 основних спеціальностей потребує ліцензування. Для отримання ліцензії ви спочатку повинні довести, що у вас є освіта, яка дозволяє вам отримати дану ліцензію. Для цих цілей якраз і потрібно провести оцінку відповідності рівня вашої освіти канадському еквіваленту. Також оцінюється список предметів, які ви пройшли, і визначаються ті, яких у вас не вистачає, і які вам потрібно пройти додатково. Всі ці питання потрібно вирішувати в тій професійній асоціації, в якій вам потрібно отримувати ліцензію.
Інший випадок – це продовження вашої освіти в коледжі або університеті. В цьому випадку, при надходженні на ту чи іншу спеціальність, навчальний заклад має оцінити, чи маєте ви достатню підготовку для вступу.
Наприклад, якщо ви вирішили отримати MBA, то однією з умов є наявність у вас освіти рівня Bachelor. Проведена оцінка рівня вашої освіти дозволяє вирішити це питання. Також навчальний заклад оцінює, які предмети ви проходили при отриманні вашої освіти, і що з цього списку можна зарахувати, щоб ви двічі не вивчали один і той же предмет. Зазвичай таку оцінку проводить сам навчальний заклад.
На закінчення по цій темі – перш ніж проводити оцінку, з’ясуйте, що і в якому обсязі вам потрібно оцінити. Вам нема потреби проводити оцінку відповідності рівня вашої освіти канадському еквіваленту абстрактно, ви її повинні проводити тільки тоді, коли це потрібно. Ви повинні точно знати, для яких цілей ви це робиться, і які вимоги тієї організації, яка вимагає проведення такої оцінки. Тобто проводити оцінку потрібно тоді, коли в цьому з’явиться необхідність.
Отримати додаткову освіту в Канаді є хорошим рішенням. Йдеться або про підвищення рівня підготовки за основною професією, або про придбання додаткових навичок для більш вузької спеціалізації, або взагалі про зміну кар’єрного шляху. У будь-якому випадку, наявність канадського освіти дозволить вам набагато простіше влаштуватися на роботу і згодом набагато швидше рухатися по кар’єрних сходах.
Всі питання, пов’язані з надходженням в той чи інший навчальний заклад, потрібно вирішувати в цьому навчальному закладі. Тільки він визначає вступні вимоги, терміни подачі заяви і які програми воно може запропонувати вам.
Для вступу в коледж чи університет, або для отримання професії, яка вимагає ліцензування, вам потрібно показати певний рівень володіння англійською або французькою мовою (мова йде про тих, хто не закінчував школу в англомовній або франкомовної країні). Такого роду доказом є результати спеціальних тестів – TOEFL, TSE, TOEIC, IELTS, MELAB і т.д.
Який тест вам потрібно здати, слід поцікавитися в тому навчальному закладі, в який ви подаєте заяву про вступ, або в тій професійній організації, яка відповідальна за видачу ліцензій по вашій професії. Найбільш поширеним тестом, результати якого визнаються більшістю організацій у Канаді, є TOEFL.
На закінчення по цій темі – якщо ви погано орієнтуєтеся на ринку праці Канади, і не дуже добре уявляєте, яку професію обрати для кар’єри в Канаді і з чого почати, найкраще звернутися за консультацією в найближчий до вас Employment Resource Centres (ERCs). Консультанти центру можуть надати вам допомогу в питанні профорієнтації.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy