Робота

Робота програмістом у Канаді для українців

Share

Як і в інших країнах, у Канаді гостро не вистачає фахівців інформаційно-комп’ютерної сфери. У поточному 2024 році тут незайнятими залишається майже 200 000 вакансій. В країні не вистачає власних освітніх ресурсів, завдяки чому закордонні розробники, веб-дизайнери, програмісти в Канаді мають шанс знайти хорошу роботу і залишитися тут на постійне проживання.

Робота програмістом у Канаді для українцівРобота програмістом у Канаді для українців

Чим викликана нестача фахівців

Серед найбільш високотехнологічних країн Канада займає одне з лідируючих місць. Щоб забезпечити державу висококваліфікованими фахівцями інформаційно-комп’ютерної сфери, коледжів даного напрямку в Канаді більш ніж достатньо. Але і вони не справляються із завданням з-за постійного збільшення попиту на IT-співробітників.

Щоб заповнити цей недолік, було розроблено декілька програм, які дозволяють іноземним фахівцям настільки затребуваною сфери переїхати в Канаду. Для цього необхідно знати англійську мову.

Звичайно, айтішники англійською зазвичай володіють непогано. Але його потрібно знати так, щоб можна було вільно спілкуватися з роботодавцем, уточнювати під час роботи всі тонкощі поставлених завдань і т. д.

Які фахівці потрібні канадським роботодавцям

Враховуючи те, що цифрові технології розвиваються більш ніж стрімко, економіка Канади буде і далі потребуватиме гарних програмістів і інших фахівців IT-сфери.

Сьогодні ж самими затребуваними є представники наступних категорій:

  1. Web-спеціалісти.
  2. Мережеві та комп’ютерні оператори.
  3. Розробники інтерактивних медіа.
  4. Програмісти.
  5. Аналітики, що працюють з базами даних та інформаційними системами.
  6. Ілюстратори, графічні дизайнери.
  7. Адміністратори даних.
  8. Інженери-програмісти.
  9. Менеджери інформаційних і комп’ютерних систем.
  10. Web-розробники.

У Канаді більшість web-розробок, які виконуються за допомогою Java, але фахівці, що працюють з іншими інструментами, потрібні не менше.

Зарплати IT-фахівців у Канаді

Середня зарплата канадського IT-фахівця — 77 000 C$, що більше, ніж по країні. Але хороші фахівці отримують набагато більше.

А також заробіток залежить від міста проживання, про що представлена інформація в таблиці (суми вказані за рік в C$).

Назва міста Верхня межа Нижня межа
Калгарі 120 000 57 000
Торонто 110 000 56 000
Ванкувер 106 000 55 000
Оттава 104 000 53 000
Едмонтон, Галіфакс 99 000 47 000
Монреаль 96 000 46 000
Квебек 94 000 44 000

Знайти роботу в одному з цих або будь-якому іншому місті, де можна було б добре заробляти, нескладно при наявності кваліфікації та досвіду.

Але є і невеликий нюанс: в першу чергу іммігрантів цікавлять вакансії у великих містах. Але це вкрай невірне рішення. Роботодавці великих міст віддають перевагу місцевим жителям.

Це значно знижує можливість знайти роботу іноземцю без досвіду. Відповідно, на пошук роботи доведеться витратити набагато більше часу. І навіть якщо вдасться працевлаштуватися, то, швидше за все, отримати високооплачувану посаду перші кілька років не вдасться.

Чому вигідніше при імміграції в Канаду вибирати невеликі міста? Тому що більшість канадських IT-компаній воліє відкривати офіси саме в маленьких містах. З часом спеціаліст, зарекомендував себе як справжній професіонал, може отримати в цій же фірмі більш оплачувану посаду.

Можна буде з часом підшукати кращий варіант і перейти в іншу компанію, розташовану в великому місті. Але на перших порах все ж краще переїхати в один з невеликих міст, оскільки це вигідно з наступних причин:

  1. Дешевше оренда житла.
  2. Менші витрати на паливо для автомобіля, оскільки доводиться долати значно менші відстані.

Однак є кілька важливих нюансів, про які повинен знати кожен, хто хотів би працювати в Канаді.

Що повинен знати фахівець-іммігрант

Ринок праці Канади відрізняється своїми особливостями, про які обов’язково треба знати тим, хто планує переїхати в цю країну. Завдяки поінформованості про них, можна швидше знайти роботу, яка буде влаштовувати по всім параметрам.

Головне, канадці цінують досвід, отриманий в їх країні. Це означає, що іноземцю, який працював у Канаді навіть на менш кваліфікованій роботі, вони віддадуть перевагу перед тими, хто такого досвіду не має. Тому, якщо в одній з країн СНД іммігрант працював середнім програмістом (Middle Developer), після переїзду йому навряд чи відразу вдасться знайти таку ж роботу в Канаді. Швидше за все, його візьмуть на нижчу посаду. Щоб уникнути подібної ситуації, бажано почати співпрацю з однієї з канадських компаній заздалегідь, дистанційно, ще до переїзду в цю країну.

Ще один важливий момент: переважна кількість вакансій на місцевому ринку праці приховані. Дізнатися про них через інтернет-ресурси, електронні дошки оголошень не можна. Найчастіше роботодавці Канади шукають собі співробітників через знайомих.

Сформувавши систему корисних зв’язків, здобувач значно збільшує свої шанси добре працевлаштуватися. Але навіть якщо вдається знайти роботу через знайомих, пройти інтерв’ю, все ж знадобиться обов’язково подати для вивчення резюме. Крім того, розраховувати одразу на те, що іммігранту нададуть посаду, що відповідає його кваліфікації, не варто. Причина — відсутність досвіду роботи в Канаді.

Ще доведеться переучуватися і дещо доучувати. Оскільки місцевий ринок праці має свої особливості, влади забезпечили наявність безкоштовних програм, доступних іноземцям. Їх вивчення дозволяє фахівцям-іммігрантам отримати необхідні навички.

Важлива деталь: канадські роботодавці найчастіше беруть на роботу тих шукачів, які відвідували такі програми. Це перше свідчення того, що людина зацікавлений у роботі, буде працювати на совість, і зробить все, щоб стати кращим у своїй сфері.

Види програм

Є кілька видів програм, призначених для іммігрантів з різним рівнем освіти. Кожна з них розрахована на певний період навчання програмістів починаючи від 45 годин. В такому випадку мова йде про різні види курсів, на яких вивчають:

  1. Комп’ютерну техніку (особливості функціонування самого комп’ютера та основних додатків).
  2. Особливості вирішення проблем, пов’язаних з обчислювальною технікою.
  3. Прикладні комп’ютерні технології в бізнесі.
  4. Вивчення особливостей програмування на професійному рівні.
  5. Індукцію, логіку, теорію множин.
  6. Організацію та обробку комп’ютерної інформації й т. д.

Звичайно, відвідувати курси або навчатися в Канаді зовсім необов’язково, можна просто працевлаштуватися через знайомих і працювати без претензій на високий оклад: скільки отримувати, кожен вибирає для себе сам.