Столиця Італії входить у трійку найбільш відвідуваних міст Європи, щорічно в неї приїжджають 8-10 млн туристів. Відповідно і ціни на нерухоме майно в Римі одні із самих високих не тільки в Італії, але й у всій Європі. Дозволити собі купити нерухомість у Римі у 2025 році можуть лише інвестори, які володіють значними ресурсами в кілька сотень тисяч євро. Однак така інвестиція володіє високою привабливістю, оскільки ціни на нерухомість постійно зростають, а щорічний приплив туристів забезпечує стабільний дохід від здачі житла в оренду.
Незалежно від того, скільки коштує квартира в Римі, така покупка є вигідним вкладенням і дає покупцеві безліч переваг. Крім власне факту наявності житла в столиці Італії, до числа плюсів можна у тому числі віднести:
Як вже сказано, іноземцям доступні абсолютно всі види як житлової, так і комерційної нерухомості, як вторинне житло, так і квартири в новобудовах. Серед житлових об’єктів зустрічається безліч різних типів нерухомості, які ми розмістили в порядку зростання їх середньої вартості:
Комерційна нерухомість у Римі представлена усім розмаїттям об’єктів, які також можна зустріти й в країнах СНД. Слід враховувати, що вторинне житло істотно дешевше первинної. Квартири в новобудовах без прив’язки до району і площі зазвичай на 15-20 % дорожче аналогічної, але уже обжитого житла.
Безумовно, всі, хто шукає дешеве житло у Римі, навряд чи зможуть знайти відповідні для себе варіанти в межах муніципалітету. Куди правильніше для них буде шукати житло, наприклад, в муніципалітетах Arcinazzo Romano, Allumiere або Cervara di Roma – це передмістя, вартість житла в яких в 3-5 разів нижче цін в самому Римі. Дізнатися більше про ціни в межах провінції та доступні пропозиції можна тут.
Для покупців, що володіють достатніми засобами, цікаві кращі райони Риму. До їх числа можна включити:
Всі, хто бажає купити недорого апартаменти в центрі Риму, чимало будуть розчаровані. Їм ми порадимо звернути увагу на інші, менш популярні райони з більш доступними цінами на житло, в тому числі:
У них можна придбати відносно недорогі апартаменти в Римі, за ціною у 2-4 рази нижче, ніж в історичному центрі, незалежно від кількості кімнат і поверху і місця.
Існує два очевидних і перевірених каналів пошуку нерухомості в Римі та в Італії зокрема: це інтернет-дошки з оголошеннями та агентства нерухомості. При цьому, якщо ви бачите оголошення на сайті, це зовсім не означає, що займається продажем власник – з високою часткою ймовірності можна вважати, що це також ріелтор.
У числі найбільш популярних сайтів з продажу нерухомості:
Що стосується агентств з нерухомості, то їх кількість перевищує 2,2 тис. одиниць. Багато з них працюють через сайти з продажу нерухомості та пропонують клієнтам ексклюзивні варіанти. З плюсів – про агентства можна знайти реальні відгуки їхніх колишніх клієнтів, а також у компаніях знайдуться навіть російськомовні співробітники.
У числі найбільш авторитетних італійських агентств:
Згідно з інформацією, розміщеною на immobiliare.it, середня вартість 1 м² римської нерухомості в січні минулого року становила 3 101 євро, що на 1,84% менше, ніж у січні 2017 року (3160 євро/м²). Пік середньої ціни був зафіксований в лютому 2017 року і тоді він становив 3 235 євро/м²; з того часу спостерігається незначна негативна динаміка.
Втім, статистика показує лише середню вартість квартири в Римі.
Залежно від району та виду житла ціни можуть значно відрізнятися. Наприклад, середня вартість на пентхауси та лофти становить 3,5 тис. євро/м2, в той час як на таунхауси – 2,1 тис. євро/м2.
Однак розташування має куди більш важливе значення. Наприклад, безпосередньо в історичному центрі житлові квартири у вартості можуть доходити до 15 тис. євро/м². Середня ціна для центру – 7-8 тис. євро/м².
В інших районах, віддалених від центральної частини столиці, реально придбати 2-кімнатну квартиру площею близько 50 м² за 250 тис. євро. Будується квартиру в іпотеку можна купити навіть за 150-170 тис. євро.
Покупці, що бажають придбати віллу, повинні розраховувати на не менш ніж 300-400 тис. євро.
На думку експертів, у минулому році столичний ринок нерухомості стабілізувався, коливання в ціні досить скромні. У майбутньому прогнозується невелике зростання в межах 1-2 % в рік. У більш далекому майбутньому зростав може прискоритися за рахунок позитивних змін в італійській економіці.
Процедура покупки житла в Італії покроково виглядає наступним чином:
Все, що потрібно покупцеві для оформлення купівлі-продажу, – це закордонний паспорт (апостильований), ідентифікаційний код та довіреність, якщо в угоді також бере участь представник.
Крім безпосередньо вартості житла, покупцеві доведеться понести та інші витрати на оформлення угоди:
Для нерезидентів встановлені високі податки в Італії. Щоб скоротити їх:
Крім того, доведеться сплатити гонорар агентства в 3-5 % від вартості операції та послуги нотаріуса (1-3 %), а також послуги перекладача.
Враховуючи вартість проживання в Римі, чималу частину витрат складуть комунальні платежі. Їх сукупний розмір буде залежати від витрачання комунальних ресурсів виходячи з розрахунку за електрику (0,2–0,3 євро за кВт⋅год), воду (15–20євро в місяць) і газ (30–50євро в місяць). Всі послуги розраховуються по лічильниках. Тарифи різняться в залежності від регіону і навіть часу доби.
У середньому квартира в 85 м2 при постійному проживанні в ній обійдеться в 1,5-3 тис. євро в рік. Якщо нерухомість придбана в кондомініумі, додатково оплачується утримання прибудинкової території, догляд за басейном та інші подібні послуги.
Слід врахувати, що обов’язковою є і покупка страховки, вартість якої зазвичай складає 1-2 % від реєстрової вартості житла.
З урахуванням усього перерахованого реальна вартість утримання житла становить 1-3 % його ринкової вартості в рік.
Звертаємо увагу потенційних покупців на наступні моменти:
Римська нерухомість – одна з найдорожчих у світі. У 2025 році вона володіє високою інвестиційною привабливістю за рахунок величезного потоку туристів і сприятливих прогнозів на зростання вартості – сьогодні, ймовірно, середня ціна досягла мінімальних значень.
Незважаючи на високу ціну, нерухомість у столиці Італії має величезний попит, й іноземці входять в першу десятку її покупців. Однак при покупці такої нерухомості слід пам’ятати, що витрати на її утримання доволі значні та можуть становити 1-3 % від ринкової вартості в рік і навіть більше, якщо мова йде про елітне житло.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy