Каталонська столиця радує своїх гостей великою різноманітністю пам’яток, можливостей зробити покупки, провести час і просто просочитися іспанської атмосферою. Але вибрати готель буває не так просто: райони міста дуже несхожі один на одного і на різну відстань віддалені від основних туристичних маршрутів. Щоб місце проживання не стало розчаруванням, бажаючим хоч ненадовго відчути себе барселонцями знадобиться інформація про те, де краще жити у Барселоні у 2025 році.
Столиця Каталонії є другим за чисельністю населення містом в королівстві. Площа міста становить 100 квадратних кілометрів і розділена на 10 районів:
До XIX століття кожна з цих територій була самостійним поселенням. І хоча сьогодні всі вони об’єднані загальними адміністративними кордонами, кожен зберіг самобутність. Особливо барвисто і яскраво це відбивається у місцевих фестивалях і святах.
Межі міста останній раз були підтверджені в 1984 році. В цілях вдосконалення методів управління у 2009 році його територія була розділена на 73 округу (підрайону), але райони Барселони залишилися колишніми.
Старе місто є осередком пам’яток, що викликають найбільший інтерес у туристів. Багато хто намагається не просто побувати в цьому районі, але й оселитися тут, щоб не витрачати час на громадський транспорт, а жити ближче до всіх головних точках міста.
Старе місто включає 4 великих кварталів:
Список пам’яток тут дуже великий:
Молодь віддає перевагу Барселонеті, розташованої поруч з морем і славиться нічними клубами та ресторанами. З її недоліків можна назвати відсутність супермаркетів і високі ціни, як і в інших місцях скупчення туристів. Море тут видно з вікон будинків і готелів, зате нікуди не дітися від шуму, сміття і шахраїв. Один квадратний метр нерухомості тут може коштувати до 3 тисяч євро.
Порадити цю частину міста можна спортсменам і тусовщикам. Для перших тут облаштована професійна бігова доріжка вздовж всього міського пляжу, а друге порадують клуби: CDLC, Opium та інші. Ще в цьому районі відмінна транспортна розв’язка.
Раваль – район мігрантів. Навіть сьогодні йому складно позбавитися від слави, яку він нажив багато століть тому. Колись тут користувалися великою популярністю борделі та не давали спокою місцевим жителям грабіжники.
Зараз Раваль став місцем збору альтернативної молоді. Вибір кафе і закусочних в цій частині Старого міста дуже великий, ціни помірні, а доступне житло.
Нової нерухомості практично немає, а стара більш-менш відреставрована. Придбати житло можна недорого, але потрібно враховувати, що район не найсприятливіший для життя.
Відчути історичну атмосферу міста можна в Готичному кварталі. Вузькі вулички, старовинні будівлі – все це занурить вас в колишню Іспанію. Але ці ж вузькі вулиці не дозволять таксі під’їхати прямо до парадного входу вашого готелю, оскільки розвернутися на них неможливо. Влітку тут шумно, особливо в дні, коли проводяться футбольні матчі.
Притягує гостей бульвар Рамбла, який тягнеться від пам’ятника Колумбу до площі Барселони. Це місце, де зосереджені дорогі магазини, ресторани, кафе і всілякі розваги.
Ешампле ще називають Верхнім містом. Назва перекладається як «розширення»: ця частина Барселони з’явилася після руйнування міських стін в XIX столітті.
Район складається з блоків, які утворюють як би осередку мережі. Початковий план передбачав, що вдома повинні розташовуватися тільки з двох сторін, а в середині будуть розбиті парки та сади. Але економія міського простору змусила містобудівників зводити споруди з усіх чотирьох сторін.
З переваг можна назвати наявність супермаркетів, гарну транспортну розв’язку, чистоту та помірні ціни. Район віддалений від узбережжя, а тому можна сказати, що в тутешніх готелях буде дешевше жити туристу.
Умовно Ешампле можна розділити на праву і ліву частини. У першій живуть заможні барселонці, і вартість квартир досягає 4000 євро, другу облюбував середній клас.
Ешампле – найбільший район міста. Тут розташувалися основні творіння Антоніо Гауді: Ла Педрера, Саграда Фамілія, Будинок Бальо. Сюди можна їхати любителям шопінгу, адже саме в цій частині Барселони розташовані великі торгові центри, включаючи знаменитий універмаг El Corte Ingles, і брендові бутіки.
Ця частина міста розташована на схилах гори Монтжуїк, чию назва й отримала. У 1992 році район був центром олімпійських ігор. Сьогодні це одне з найбільш відвідуваних місць міста.
У перекладі «Монтжуїк» означає «Єврейська гора». Така назва з’явилася завдяки єврейського цвинтаря, розташованого тут.
В цілому весь район вважається пам’яткою, оскільки саме з гори на Барселону відкривається один з найбільш мальовничих видів. Список того, що потрібно подивитися, включає:
У денний час тут багато туристів, але до ночі район помітно порожніє і занурюється в тишу. Любителі яскравого відпочинку відправляються в Старе місто.
Нерухомість тут не можна назвати дешевою. В середньому квадратний метр коштує близько 2,5-3,5 тисячі євро. Варто бути готовим до сусідства з циганами, які проживають у прилеглих Сантсе і Побла-Рекє.
Les Corts є фінансовим і економічним центром Барселони. Сюди приїжджають цінителі хороших готелів, ресторанів і магазинів. З нічних клубів успіхом користується відомий Elephant Club – місце проведення дозвілля заможних людей. У цій частині міста розташована університетська зона міста, а транспортна розв’язка спланована зручно і для місцевих мешканців, і для туристів.
Фешенебельною вважається та частина, яка носить назву Педральбес. З давніх часів це місце було резиденцією заможних городян. Сьогодні мало що змінилося, судити про що можна по великій кількості елітних особняків.
Пам’ятки:
Населення тут відрізняється високим рівнем доходу, так і ціни на нерухомість не можна віднести до категорії невисоких – вони починаються з 4000 євро.
Як і згаданий вище Педральбес, Sarria-Sant Gervasi вважається одним із самих модних і престижних місць у місті та складається з декількох селищ, які стали частиною Барселони ще в 1927 році. Колись на цій території знаходилася колонія Стародавнього Риму.
Унікальність Саррія-Сант-Жервази полягає в тому, що місцевим жителям вдалося зберегти атмосферу сільського життя, стан спокою, затишку. Все це гармонійно поєднується з сучасними готелями, модними будівлями, елітними клубами та ресторанами.
Пам’ятки:
Якщо хочете жити поряд з Барселоною і відчувати себе міським жителем, вибирайте Саррія-Сант-Жервази. Але будьте готові до того, що ціни на житло тут будуть не нижче, ніж у Педральбесі: від 5000 євро за квадратний метр.
Ще в XIX столітті Грасія не був в складі Барселони. Сьогодні район помітно відрізняється від інших незалежністю і самодостатністю. Вихідці з цих місць, коли говорять про своє походження, люблять підкреслювати, що вони не з Барселони, а з Грасії.
Туристи знають про цей район завдяки фестивалю, який проходить тут кожен серпень і триває 5 днів. Городяни прикрашають будинки та вулиці – це своєрідне змагання.
У цій частині міста розташувалася велика частина модних закордонних ресторанів. Але найбільшою пам’яткою Грасії є Парк Гуель.
Квартири в цьому районі невеликі. У них досі можна знайти безліч старовинних деталей: дерев’яні склепіння, мозаїчна підлога, незвичайні балкони. Сюди перебирається найчастіше артистична еліта. Приїжджі можуть зануритися в богемне життя, іноді, правда, виходить за межі формальної. При цьому Грасія вважається спокійним районом. Старі квартири коштують від 3 тисяч євро за кв. м, нові – від 5 тисяч.
За величиною Орта Гинардо займає третє місце в місті. У XIX столітті район був сільськогосподарським передмістям Барселони. Досі тут можна знайти аристократичні маєтку, середньовічні ферми, фортеці. У XXI столітті ця частина міста вважається однією з самих тихих.
Багато мандрівники воліють зупинитися в цій частині міста, чому сприяють невисокі ціни в готелях і недорогі апартаменти. Купити квартиру в цьому районі можна за 3000 євро за квадратний метр.
Для туристів це місце мало привабливо, зате купити квартиру тут можна недорого. Розташований район на півночі Барселони між районом Сант Андреу і Сьєрра-де-Коллсерола (гірська гряда).
Специфіка цього місця в тому, що самих іспанців тут дуже мало. Більшість жителів – це афроамериканці, представники Латинської Америки, цигани. Але якщо спуститися вниз по схилу гір, то національний склад жителів поступово змінюється й іспанців стає більше. Збільшується і кількість магазинів, барів, ресторанів. Найкращим місцем для купівлі житла стануть вулиці поблизу від метро Via Julia.
Не варто забувати, що в середині минулого століття Ноу Борис був місцем, куди переселяли внутрішніх мігрантів. Пізніше сюди почали приїжджати мешканці інших країн. Облаштуванням цієї частини міста влада зайнялися тільки до кінця XX століття і продовжують інвестувати в неї досі.
Район розташований в північній частині міста. До приєднання до Барселони він був самостійним індустріальним селищем, і донині зберіг автентичність. Приїхати сюди потрібно, щоб прогулятися по вулиці Rambla de Fabra i Puig. Інших пам’яток тут практично немає, якщо не вважати старовинну церкву Sant Andreu.
Зовнішній вигляд цієї частини Барселони формують сучасні будинки, житлові комплекси та новобудови. У районі багато парків і зон відпочинку. Ціни на житло починаються від 2 тисяч євро за кв. м.
Тут можна знайти багато пропозицій по оренді квартир. Гарне місце для тих, хто вирішив влаштуватися в Іспанії на тривалий період часу.
Сант Марті також розташований на півночі каталонської столиці. Відомий як місце проживання середнього класу. Тут багато торгових центрів, магазинів, кафе, розважальних центрів і парків. Вважається, що зі спальних районів міста цього більше інших підходить для життя.
У 2004 році Сант Марті приймав Світовий культурний форум, завдяки чому було суттєво реконструйований і оновлений. Бажаючі виїхати від міської суєти можуть провести в його парках чудовий вікенд.
Туристів тут майже не буває.
Купити нерухомість тут можна за 3800 євро за кв. м. Життя в цьому місці тече спокійно, без суєти та серйозних подій.
Найбільше неприємностей чекає там, де спостерігаються великі скупчення приїжджих, а саме в місцях розташування місцевих визначних пам’яток. Особливо уважними потрібно бути на бульварі Рамбла. Тут промишляють дрібні злодюжки, ласі на гаманці, телефони та сумочки. Найчастіше вони працюють злагоджено, по 2-3 людини.
Не варто втрачати пильність Барселонеті, особливо якщо відпочиваєте на пляжі. Залишати речі без нагляду тут буде великою помилкою.
Пильність не завадить і в районі Раваль – на вулиці «червоних ліхтарів». Багато народу збирається тут у вечірній і нічний час, а тому важливо дотримувати прості правила безпеки.
Краще обмежити прогулянки у вечірній час в La Mina, що Ноу Борис. Небезпечні передмістя Барселони зі збільшенням числа нелегальних мігрантів переживають зростання кількості дрібних подій.
Згідно з даними за 2015 рік, які надав Національний інститут статистики, кількість українських громадян в провінції Барселона становило майже 9 тисяч осіб. З них 4 тисячі облаштувалися безпосередньо в самому місті. Велика частина мігрантів приїхала сюди в кінці минулого – початку нинішнього століття. Причому це була хвиля не трудової міграції, а потік тих, хто хотів придбати недорогу нерухомість в сонячній Барсі.
Активність україномовного населення проявляється у проведенні різних заходів, відкриття українських магазинів і кафе, радіостанцій. Слід зазначити, що місто вибирають заможні переселенці, оскільки сьогодні ціни на житло тут одні з найвищих в країні. Ті, хто обмежений у коштах, вибирають передмістя.
Сьогодні Барселона складається з 10 адміністративних районів. Деякі з них стали частиною міста тільки в XIX-XX століттях, перебуваючи до цього в автономному статусі. Каталонські столичні райони відрізняються самобутністю та особливою атмосферою. Найгаласливіші розташовані в центрі та привертають великою кількістю пам’яток. Сховатися від шуму і знайти недорогий готель можна у спальних кварталах, розташованих на півночі та сході Барселони.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy