Переїзд всією сім’єю в іншу державу ускладнюється тим, що адаптацію до нових умов доводиться проходити кожному, хто бере участь у цьому процесі. І якщо дорослі відразу ж занурюються у вир турбот і вирішення всіляких формальностей, то з дітьми справа йде трохи інакше. І перше, про що слід подумати, це про те, як швидше і безболісніше долучити їх до незнайомої культури, організувати дозвілля та полегшити інтеграцію в місцевий соціум. У 2024 році дитячі садки в Іспанії, якщо напрямком еміграції стала саме ця країна, відмінне рішення питання, як і чим зайняти вашого малюка.
Відвідування дитячої установи вже на іспанській території стане гарним трампліном для успішного переходу дитини на шкільний щабель освіти. В садку вона зможе вивчити мову, підготуватися до школи, завести друзів і швидше освоїтися в незнайомих для нього умовах. Цей етап значною мірою схожий на українську систему дошкільного виховання, маючи лише кілька ключових відмінностей. Він складається з двох ступенів:
Перший займається дітьми, які перебувають у віці від двох місяців до трьох років, а другі готують до школи дітей 3-6 років. Відвідування садка або підготовчого класу не є обов’язком маленьких іспанців. Але батькам все ж варто подумати про зарахування дитини в Aula Infantil, оскільки отримати потім місце в школі, яку ви обрали, буде дуже складно: перевага завжди віддається дітям, які пройшли підготовчий етап.
Всі дошкільні заклади в країні поділяються на три типи:
Муніципальні (безкоштовні) сади заповнюються дітьми з малозабезпечених сімей, у тому числі з родин емігрантів. Перевага їх полягає в тому, що платити за послуги практично нічого не потрібно, а от недолік полягає в великій кількості дітей в групах (до 20 осіб) та в місці розташування – такі установи не завжди знаходяться в безпосередній близькості від будинку.
Приватні та змішані садки, хоча і зажадають витрат із сімейного бюджету, але таких закладів значно більше, а умови перебування в них більш комфортні: у групі 5-12 чоловік.
Режим дня малюків найчастіше починається о 9 ранку і триває до 5 вечора. Перебування під наглядом вихователів понад цього часу оплачується окремо. Час протягом дня розподіляється наступним чином:
При бажанні батьки можуть забирати дитину в середині дня. Більш того, деякі сади воліють, щоб час з години до трьох діти проводили за його межами. А щоб дати можливість малюкові адаптуватися, на самому початку його рекомендують приводити в садочок всього на пару годин.
Кураторами однієї групи є два вихователі та один помічник (нянька). При садку, як правило, функціонує власна кухня, яка обслуговує всі установа і годує маленьких вихованців смачними обідами. Меню зазвичай включає:
Весь раціон в основному складається тільки з других страв і закусок. Що стосується «тихої години», то він є обов’язковою частиною дня. Ось тільки сплять маленькі вихованці не в ліжках, як заведено на батьківщині мігрантів з країн СНД, а на спеціальних складних матрацах, які укладаються прямо на підлогу. Обумовлена така організація браком простору на території дитячого садка для облаштування повноцінних кімнат відпочинку.
Для дітей з чотирьох років денний сон поступово витісняють спокійні заняття. Але далеко не всі малюки витримують такий режим, тому складні матраци далеко не ховають – на випадок, якщо дитина почне засинати прямо під час занять.
Основний упор на дошкільному етапі робиться на розумовий і фізичний розвиток малюків. Під час ігор вони вчаться взаємодіяти один з одним, приймати рішення, розвивати абстрактне мислення.
Процес підготовки до зарахування в дошкільний заклад починається на початку весни, хоча перший день навчального року припадає на другий тиждень вересня. Вже в березні всі дитячі садки оголошують про початок набору, про що можна дізнатися не тільки в інтернеті, але і з місцевих газет, по телевізору, в муніципалітетах. Для початку слід визначитися, куди саме ви хочете віддати дитину. Причому рішення буде безпосередньо залежати від вашого бюджету.
Оптимальний варіант – це сади змішаного типу фінансування. У них, як правило, програма ведеться не тільки іспанською, але й англійською мовою. Можна підшукати й профільний садок, в якому дітей навчають, наприклад, французькою або німецькою, а державна мова Іспанії є додатковим, але обов’язковим предметом.
Перші два тижні березня – саме час відправити заявку на зустріч з директором дитячого садка. Якщо в даній установі є вільні місця, вас запросять на співбесіду.
Протягом півгодини вам будуть розповідати про садку, знайомити з методиками викладання в ньому, додатковими курсами та тематичними гуртками.
Щоб ваша дитина став вихованцем того або іншого дитячого садка, вам доведеться для початку відкрити рахунок в банку і підготувати наступний пакет документів:
Якщо всі документи зібрані й в садку є вільні місця, процедура неодмінно увінчається успіхом.
Відвідування дитиною дитячого закладу від народження і до трьох років – особисте рішення кожної сім’ї. Однак потрібно бути готовим до того, що в цьому випадку всі витрати лягають на плечі батьків. Якщо іншого виходу немає і дитини все ж потрібно кудись прилаштувати, така необхідність виллється в суму від 300 до 700 євро за 1 місяць перебування в змішаному саду разом з живленням + ще близько 400 євро на іграшки та підгузки.
Багато установ передбачають також одноразовий внесок при вступі, величина якого коливається від 1500 до 2500 євро. Залежить це від типу дитячого садка.
Приватні заклади навчання коштують дорожче. Місячна плата тут може становити близько 800-1300 євро. Окремо можуть знадобитися внески на автобус, який розвозить малюків, і харчування. Але якщо врахувати, що послуги няні обійдуться приблизно в 700-1000 євро, можна сказати, що навіть така сума цілком вигідне вкладення.
При цьому слід мати на увазі, що безкоштовні державні садки на практиці такими не є. Тут батькам теж доведеться вносити оплату, яка, правда, не перевищить 150 євро в місяць.
В ясельних групах життя малюків досить проста. Весь виховний процес у цей період зводиться в основному до догляду за дітьми. Нянечки міняють підгузки, годують, співають пісні, носять на руках, виводять на прогулянку.
Старші діти більше часу проводять за іграми, малюванням, співом. На цьому етапі в програму вже вводяться фізичні вправи, відвідування зоопарку, лялькового театру, участь в тематичних гуртках.
Сади для дітей 3-6 років розташовані найчастіше при школах. Для них виділяється окреме приміщення (найчастіше це прибудова, окреме крило або поверх), щоб малюки рідше стикалися з дітьми більш старшого віку.
Що стосується дитячих садків в цілому, то для муніципальних установ приміщення виділяє міська рада. Найчастіше це окремий будинок з власним входом і невеликою прилеглою територією.
А ось приватні садки нерідко розташовуються на перших поверхах багатоповерхових будинків, оскільки придбати окрему будівлю є можливість далеко не у всіх власників таких закладів. Більш того, не у всіх садах приватного типу є ділянка для прогулянок з малюками. Але якщо постаратися, можна знайти садок, де буде і басейн, і місце для ігор на свіжому повітрі та інших заходів, які можна проводити в хорошу погоду на вулиці.
Перше, до чого треба бути готовим, так це до того, що вибирати в більшості випадків будете не ви, а вас. Обумовлено це нестачею місць у дошкільних установах і великим бажанням багатьох батьків потрапити саме в державний садок.
Можливість влаштуватися в безкоштовний дитячий садок обумовлена кількістю балів, які набере малюк при розгляді заявки. Вони нараховуються виходячи з різних критеріїв:
Якщо старші діти теж ходять в цей садок, будьте впевнені в тому, що для молодшого місце теж знайдеться. А ось для тих дітей, у кого обидва батьки безробітні, доступ у державні установи буде закритий. Пояснюється це дуже просто: в сім’ї є кому доглядати за дитиною.
Все ж, відправляючи запит в той чи інший садок, враховуйте такі фактори:
Наведемо кілька адрес дитячих садків у Барселоні:
Відвідування дитячого садка в Іспанії не є обов’язковим, поки дитині не виповниться три роки. Діти від трьох до шести років теж можуть не відвідувати дошкільний заклад, але річ у тім, що цей етап є підготовчим до школи, тож вступити в перший клас тим, хто ці роки просидить дома, буде дуже складно. У всякому разі, в тій школі, яку виберуть батьки.
Дошкільні заклади в країні поділяються на державні, приватні та змішані. Але незважаючи на те, що муніципальні сади повністю фінансуються місцевою владою, навіть у них батьків чекають щомісячні внески, хоча й у невеликому обсязі.
Режим роботи дитячих садків може істотно відрізнятися в одні дітей приводять тільки на півдня, в інших готові доглядати за вашим нащадком до самого вечора. Але це може істотно позначатися на вартості послуг.
Далеко не всі дитячі садки володіють можливостями для повноцінного відпочинку дитини: не скрізь є спальні й навіть територія для прогулянок на свіжому повітрі. Все це необхідно враховувати, віддаючи свого малюка в той чи інший дошкільний заклад.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy